Je zavinovačka potrebná aj pre septembrové dieťa?

permanentka
23. jan 2016

Viem ze niektore nemaju radi zavinovacku, niektore ano, to clovek netipne vopred 🙂 len ci je vhodna pre septembrove babatko, ci nie je moc teplo alebo co 🙂 myslite ze sa v septembri vyuzije?

mata1984
23. jan 2016

podla mna, ked sa babo narodí, tak je dobré ho chvílku baliť do perinky/zavinovačky...moje dvojičky prvý mesiac ani inak nezaspali, len v perinke (zo zavinovačky si vyťahovali ruky)..babatku to dodáva pocit istoty a ohraničuje mu to priestor...potom asi po 3 týždnoch som im uvolnila ruky a už len som ich v tom prenášala, krmila....neskôr som skúšala aj ulitku, ale v nej už nechceli byť...ale keby ju mám na začiatku, tak mi ulahčí balenie...zavinovačka služi aj kvôli prenášaniu babatka, moje boli velmi maličké, lepšie sa mi v perinke držali...vonku som ju ale nepožívala (sú februárové) vonku boli v emitex deke...podla mna musíš sama vyskúšať, či babatko vyžaduje balenie ( v pôrodnici ich balili stále), klasická perinka s letnou vložkou sa hodí podla mna aj na september, zavinovačky sú potom trošku teplejšie, ale na krmenie a prenášanie využiješ...ja som ju potom mala len tak podloženú pod babatkom v postielke...

07022007
23. jan 2016

Maly je septembrovy,zavinovacki sme nepouzivali,ale deku ano,treba lebo mu bola zima

07022007
23. jan 2016

@07022007 zavinovacky,sory :D

rheuska
23. jan 2016

Tak ja som sa dovedela zaujimavu vec. A to, ze iba ludia co zavinovali deticky tak potom mali problemy s klbami. Preto potom treba viazat na siroko, ale vraj je to uz generaciami dane, ze mame preddispoziciu. Chapem, ze to dietatko utisi, ale zase zaspat zaspi skor ci neskor akokolvek. Ale samozrejme vsetko co pomoze sa pocita.

lexilaracroft
23. jan 2016

@permanentka rozhodne sa vyuzije nasa v nej aj spavala. Nemala to zaviazane len ako podstielku pod sebou a to sa narodila v maji. Nemusis zrovna brat tu klasicku bielu zo snurkami ako mali nase mami su aj ine moderne a ozdobne ktore sa daju vyuzit aj inak

permanentka
autor
23. jan 2016

@lexilaracroft mam vyhliadnutu taku vacsiu a na suchy zips, veelmi sa mi paci, snad vyuzijem 🙂 tak dakujem 🙂

lexilaracroft
23. jan 2016

My tu staru uz nemame niekomu sme ju dali ale teraz mame inu len do kocika. Ja hackujem deku pre babo a ak mu bude zimka zabalim ho do deky ved jemu je prakticky jedno v com je hlavne ze je pri mame. A s balenim na siroko si nerob starosti my sme vobec malu na siroko nebalili nocila obycajne pampersky a je zdrava a vyssia ako deticky v skolke teraz to ma asi v rodine hehe ale no panik no stres 😀

yanni
23. jan 2016

My zijeme v Nemecku a tu take srandy nepouzivaju. Dokonca v nemocnici su aj zakazane (aspon v tych, co poznam ja).
Styry deti a ani jedno nebolo ani v perinke ani v zavinovacke. Najmladsie ma 6 mesiacov, je letna, bolo 36 stupnov, neviem si predstavit, ze by bola este takto zababusene. Takmer vsetky novorodeniatka v porodnici boli len v kratkych body, chlapec narodeny v ten isty den ako moja sa potiiiiil, normalne mal vlasky mokre.
Tiez zalezi aj od dietata. Niektore to oblubuju, niektore nie. Nasa nechcela byt ani v tenkej plienke zabalena, tu sa to vola pucken.
A aby dietatu nebolo zima, existuju body, overalove pyzama rozne hrube a spacie vaky. A aj tie vaky su tenke, hrubsie, hrube, bez rukavov, s rukavmi atd. a ked je dieta takto naucene, nie je problem neskor, ked uz z perinky/zavinovacky trcia nohy, ze vy robilo divadlo a nechcelo inak spat. A aj neskor, nasa uz akolo 4. mesiaca, zacala putovat po postielke. Stvormesacne je uz velke na zavinovacku a deku si odkope. Vo vaku bola vzdy "prikryta" 😉

mariannag77
23. jan 2016

Moja mala bola zabalena az do 4-5 mesiace. Male babetka miluju teplucko a bezpecnost. Mozte si ju podopriet z lavej ci pravej strany aby nelezalo stale na chrbte a nebude mat vylezanu hlavicku. V perinke je najlepsie si myslim lebo take malinke sa nemoze aj tak prikrivat nicim. Vela stastia mamicka! ;)

mariannag77
23. jan 2016

Alebo ked uz je vacsie tak.spiaaci vak je super. Mala ma..rok a stale.spi vo vaku

kitty88
23. jan 2016

@permanentka my sme vyuzili celu zimu hlavne na spanie, prve mesiace aj pocas dna, aj do kocika. A mimochodom, na siroko som nebalila a dcerka nemala problemy s klbami, nemyslim si, ze by to bolo sposobovane zavinovanim 😉

lexilaracroft
23. jan 2016

@yanni ja zijem v skotsku ani tu sa to nepouziva vobec my sme to dostali od svokri zo slovenska tu je podstatne chladnejsie tak sa to vyuzilo ale nie na zabalenie len ako podstielka

anuskaaprazko
23. jan 2016

skus pozriet ulitku, je tenucka, teplo v nej snad nebude a nozky su volne, takze ich moze dietatko krcit co je prirodzene 🙂 a zaroven to nenici klbiky...

zabina27
23. jan 2016

@permanentka podla mna vyuzijes, ak uz aj nie na kazdodenne domace zavinutie, tak do kocika je to dobre (aj ked nezavinies pevno, babo ma okolo seba teplo), tiez na to polohovanie pri spinkani kvoli tvaru hlavicky, pripadne neskor aj ako prikryvku pripadne podlozku na hranie (ak chces vacsiu)

yanni
23. jan 2016

@lexilaracroft ved jasne. Aj v DE je kosaaaaa. Ja som dostala od mamy vankus po bratovi, ktory sa daval do tej obliecky s tymi snurkami. Tiez som ho nikdy nepouzila na balenie, ja som ho obliekla do normalnej vankusovej obliecky a pouzivala na kojenie. Kedze je trochu tensi ako klasicke vankuse na spanie, na tento ucel je super. A napr. osvedcil sa mi na dlhe cesty lietadlo. Teraz sme leteli 6 hodin, ciastocne v noci, mala dostala v lietadle "postielku", tak som jej ju vystlala aby nemala tvrdo. A super na kojeni. Siece sa jej hmpalaju nohy, ale ta sa obsluzi hocijako a hocikde.
JA nedam dopustit na tie spacie vaky. Moj brat je o 7 rokov mladsi a moj otec mu raz zo sluzobky z Nemecka doniesol spaci vak. Na SKo tom este dlho nebolo ani chyru ani slychu. On v tom spaval hadam do dvoch rokov. To bolo v 80rokoch 😕 Fakt, vecicky na nezaplatenie.

lexilaracroft
23. jan 2016

@yanni asi viam co myslis aj my sme take mali ale nikdy nevyuzili nevedela som na co to sluzi ten spaci vak aj by som to veru vyuzila ked sa mala odkopavala v noci... Teraz sa vie pekne sama zakrit chvala bohu. Teraz cakam druhe a budem mudrejsia. Pouzivali ste cumlik. My ne vobec ani teraz ho nechce to ma 20 mesiacov. V nemocnici nam ho zakazali ze az od 3 tyzdnov sa moze davat a ona ho ani potom nechcela. Ani teraz nebudem davat na co...