Kam s jednorázovými plienkami?

cicamica1980
3. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte maminky,

kazdu chvilu cakame babatko. na zaciatok som sa rozhodla balit do jednorazovych plienok.
denne miniem vraj 8-12 plienok - kam davate pouzite plienky, kym ich idete vyhodit do kontajnera?

rozmyslala som nad nejakou vzduchotesnou nadobou z plastu/kyblikom s vekom, kde by som ich pocas dna davala a 1x denne isla potom vyhodit. kde take nieco kupim?
ako to robite vy? kam davate plienky pocas dna? ak by som ich supla iba do kosa, to by asi dost smrdelo, ze?

dakujem pekne za info

jerryjanka
3. feb 2013

su aj špecialne koše na jednorazove plienky len su dosť drahe, potom kyblik so sačikom, alebo uzatvaratelny smetny kôš, my davame na balkon do kyblika

lucinda7
3. feb 2013

v Dmku už dostať sačky na jednorazové plienky ktoré pohlcuju zapach 😝 jasne su aj kybliky s naplnami ale to je podla mna zbytočne drahé 😒

kalifa28
3. feb 2013

@cicamica1980 neboj, klude s nimi do koša 🙂 ved ich tam hodíš pekne zakrutene a zalepene, takže žiadny smrad ta obtazovat nebude 🙂 🙂 🙂

stanislavao
3. feb 2013

12 plienok mate tak na 2-3 dni a nie jeden. plienky som davala do kosa. ved smeti som vyhadzovala asi 2x denne, cize to nesmrdelo. samozrejme pokakane plienky isli hned do sacka a von. to som do kosa nedavala. v dnesnej dobe su uz kadejake smetiaky specialne na plienky, aby to nebolo v byte citit.

malinkaaninka
3. feb 2013

nielen kôli smradu ale aj bacilom sme do kuchynského koša nedávali.buď ich môžeš dať do vreca na balkon a zakrutiť ho.alebo kúpiť kôš s vekom a dať ho na záchod.

mirreckall
3. feb 2013

my sme na to pouzili stary kuchynsky kos a mame to na verande 🙂

susanerose
3. feb 2013

My sme teda míňali oveľa viac plienok, ako píšeš, až pokiaľ sme nezačali s príkrmami, tak sme míňali 15-20 plienok denne, pretože do každej jednej malá kakala, tak som ku musela samozrejme často prebaľovať. Dávali sme ich do igelitky na balkón.

cicamica1980
autor
3. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

vidite, to ma nenapadlo - do sacka/igelitky na balkon a je poriesene🙂 tak kybel netreba, dakujem pekne🙂)))

hradnapani
3. feb 2013

@cicamica1980 kym budes iba kojit, tak tie hovienka nesmrdia, takze dovtedy to nie je problem 🙂 ale zase do kuchynskeho kosa sa mi to protivilo, tak mame taky schovany kos v chodbe. Problem nastava po zavedeni prikrmov alebo umeleho mlieka, ale sacky z DM to istia...

monikajaco
3. feb 2013

do maleho sacka a klasika do kosa ....este aby som si s tym robila tazku hlavu ...

ivanka.7
3. feb 2013

@stanislavao 12 plienok na 3 dni? To vazne? Uff

@cicamica1980 Prveho pol roka ta to nemusi trapit, novorodenecka stolica smrdi minimalne. A po zavedeni prikrmov to uz urcite hravo vyriesis 🙂

liz_lemon
3. feb 2013

@ivanka.7 tak to som sa pobavila, ze do polroka detom nesmrdi stolica 🙂 smrdi a este ako strasne
az po zavedeni zeleniny je to znesitelnejsie

henikav
3. feb 2013

Podla mna tak 6 plienok denne, niekedy viac, neda sa to presne vypocitat, ale staci ak to cez den budes zbierat do kosa a kazdy vecer vynesiete do kontajnera, urcite nemusis behat s kazdou plienkou. MOzes ich drzat na balkone, alebo ak sa ti zda ze to priliz smrdi, su tie specialne kose, tak z tych uz potom smrad neunika, len kos je dost drahy a napln tych sackov tiez nie je zadarmo 😉

bettypo
3. feb 2013

@cicamica1980 my kupujeme sáčky na plienky, najnovšie ich už mali mať aj v DM a potom šup do koša na balkon.

jejda že nesmrdí stolica 😅 . Plne kojeným deťom možno nie. Napíšte niekto som zvedavá

mahalo
3. feb 2013

@cicamica1980
@stanislavao 12 plienok na 3 dni pre male babo????? To kolko si ho nechavala v ocikanej plienke? Tak ja som zo zaciatku minula 12 plienok denne. Teraz je to uz menej, ale ja aj latkujem. CO sa tyka kosov, netreba investovat. Ja som kupila obycajny velky plastovy kos v ikei s vekom a nesmrdi 😉 nepamatam si cenu, ale nebol vobec drahy.

mahalo
3. feb 2013

a kazdeho hovno smrdi! 🙂 mozno niektorym mamickam od lasky voni, ale ostatnym urcite smrdi 😉 aj plne kojenecke, aj na um aj po pol roku..hovno proste smrdiii 🙂

hradnapani
3. feb 2013

@liz_lemon @bettypo plne kojenym fakt nie. Ani mojmu nesmrdelo 😉 Aj kamosky co plne kojili, bez akychkolvek cajikov a umelych doplnkov, tiez im nesmrdelo. Ale ked sme zacali prikrmovat, tak to navstevy uz od dveri ohrnali nos, dovtedy ani netusili, ze mame kybel na plienky v chodbe 🙂
...sa nejako preklopila tato tema 😀

ivanka.7
3. feb 2013

@liz_lemon Napisala som ze nesmrdi? Ja to tam nevidim. Ale je totalny rozdiel medzi tym ako smrdi novorodenecka a ako po zavedeni prikrmov. Preto som pisala do pol roka, lebo moja mala bola na MM dovtedy, az potom som zacala prikrmovat. A stojim si za tym, ze to smrdi omnoho menej. Neviem ako je to pri UM, takze to sa nehadam.

a inak plne suhlasim s @mahalo co sa tyka poctu plienok a obycajneho kosa s vekom z ikea

bubelko
3. feb 2013

@cicamica1980 tu som mala kos na plienky, kedze smeti sme vynasali raz za 3-4 dni. na svk som davala do igelitky na balkon a ked sa igelitka zaplnila, tak do smeti. tu sa to robit nedalo, pretoze co dokaze slnko a muchy so smetami na balkone, obzvlast, ak su tam plienky, nebudem nikomu popisovat - stacilo mi vidiet raz v zivote 😖

zumamina
3. feb 2013

ja som kojila dost malo a pritom som musela este dokrmovat UM,takze moja mala smrdela od sameho zaciatku a smrdka doteraz az niekedy tak,ze vsetci utekaju z miestnosti 😀 😀 😀
s kosom som sa nejako nezaoberala....pekne som to zabalila,zalepila a vyhodila do kosa ktory mame na balkone....
a zo zaciatku som minula tak 12-15 plienok za den,zalezalo ako bola precikana a pokakana.... 😨

stanislava2
3. feb 2013

@cicamica1980 dávame do koša ktory sa dá uzatvorit su aj priamo koše určene na jednorazove plienky.Pokial je babätko na mliečku stolica mojich deti nesmrdela až sme začali z prikrmami a to bude až v 5-6 mesiaci.My minieme jednu plienku na noc a 4 max 5 za den.6 plienok za 24 hod.Ked je babo maličke zhruba do troch mesiacov nie každe kaka do každej plienky teda aspon u nás to tak bolo.Boli plne kojene.

liz_lemon
3. feb 2013

@ivanka.7 no, ani ja sa nehadam, lebo moj bol a je na UM a to smrdi priserne, pokial dieta neje tuhu stravu

11nika11
3. feb 2013

No baby ja som kojila 15mesiacov a veru to smrdelo 😀 .U nas pokakana plienka putuje do obycajneho sacku a do kosa.No v kosi sa dlho neohreje kedze aj 3-4x denne vynasam smeti 🙂

reanda
3. feb 2013

mojej, pokial bola plne dojcena, stolica tiez nezapachala.. mame obycajny kos s vekom zvlast na plienky, v spalni, a mame ho tam doteraz, nesmrdi, akurat, ked ho otvorim, aby som vyhodila plienku, tak niekedy trochu zavanie 😀, tak vyhadzujem rychlo 🙂 .. kos kazdy den vysypam a ked tam putuje pokakana plienka, tak hned, ale mala kaka raz za den, aj to sa nam obcas podari do nocnika, takze ziadna tragedia

stanislava2
3. feb 2013

@11nika11 ok ale prikrmovala si snad nebolo tvoje dieta len kojene do 15 mes?sice moja prva dcerka bola do 8mes. len kojena lebo nechcela papat nič ine.

11nika11
3. feb 2013

@stanislava2 samozrejme ze prikrmovala..len niektore baby tu pisali ze kojenym detom stolica nesmrdi..preto som to napisala tak.

zuzkat1
3. feb 2013

@stanislavao 12plienok na 2-3dni?

@cicamica1980 ja som do kosa hadzala.bez kdeakych "vonavych" sackov. Mne smrdeli viac nez plienky. Kym bola dojcena nebolo citit nic a ani potom to nebolo nic hrozne. Smrdia plienky deti na um.ale tie riadne az neprirodzene.

hradnapani
3. feb 2013

@11nika11 mysleli plne kojenym, t.j. dokial zacali zavadzat prikrmy popri kojeni, t.j. priblizne do siestich mesiacov...

jaannuusskkaa
3. feb 2013

my sme kupili kos na plienky sice za 50e ale spokojnost velka nemusim balit kazdu jednu plienku do sackov (treba trosku chranit zivotne prostedie 😀 ) a vojde mi tam 30-40 plienok neskor to mozme pouzit aj ako obycajny kos len dam dole vrch 🙂

zuzkat1
3. feb 2013

@liz_lemon ona iste myslela dojcene deti lebo tym nesmrdi vobec. Mohla som nuchat ako som nuchat ako som chcela kym som ju nerozbalila nevedela som ze je pokakana. detom na um smrdi hrozne...