Kde kúpim oblečenie z bio bavlny v Bratislave?

dollynkaa
12. mar 2015

Maminy kde v bratislave kupim kvalitne oblecenie pre rocnu dcerku.mame atopicky ekzem a vraj najlepsie by bolo oblecenie bio bavlna.Len netusim kde to zohnat.

tova
12. mar 2015

ale blbost,bio bavlna, normalna 100% bavlna staci a hlave nefarbena, biela, alebo svetla a oprat veci v detskom prasku (nie moc vela) ja mam ekzem od narodenia, tiez niektory material nemozem rovno na kozi a tenke tricka 100% bavlna nie moc tesne su najlepsie. syn tiez trocha mal suchsiu kozu a kremovanim sa to ani raz nerozsirilo tak, aby musel do dermatologa, stale do 24 hod. je to zahojene. Na suchy ekzem non stop najlepsia modra indulona na mokvavy sudocrem. a hlavne sa nemoze potit.

adina12
12. mar 2015

@dollynkaa tak oblecko z biobavlny najdes napr. aj v HM

meluela
12. mar 2015

@dollynkaa skus prat v mydlovych orechoch - dostanes ich napr. v ekoporadni zivica na vysokej, maju tam aj vselijake ekoprasky, namiesto avivaze mozes pouzivat ocot a na bielenie sodu bicarbonu a percarbonat sodny. Bio bavlnu som videla aj v c&a, otazne je ci to nie je len marketing a nakolko sa to naozaj kontroluje... myslim ze oproti bio certifikatom na potravinach je pri tych s oblecenim dost velky chaos ... mozno ze aj normalna bavlna svetlych farieb by mohla byt ok ...

dollynkaa
autor
12. mar 2015

@tova nam zatial dala niaku mliecnu mast ci daco take namiesavali to v lekarni

dollynkaa
autor
12. mar 2015

@meluela diky pojdem tam pokukat tie prasky. sak toto ze neverim ze v tskych c&a je to 100percent bavlna preto by som skor chxela daky obchod s takymi vecami.ako nemusi byt bio bavlna hlsvne nech to je 100percent bavlna ;)

usacik
12. mar 2015

@dollynkaa ja mám najlepšie skúsenosti s oblečením z bio/organickej bavlny v lindexe...a aj to, čo nemajú označené ako organické, ale je to iba klasická 100% bavlna, tak je veľmi kvalitné a vôbec nedráždi pokožku... a aj pri častom praní si oblečenie drží tvar a farby..🙂

meluela
12. mar 2015

@dollynkaa 100 percent bavlna to bude, vsak to je lacne na naklady ca/hm ked to chudaci v bangladesi a indii si odmakaju a odtrpia na svojom zdravi :/ takze tam si nemyslim ze by tam pridavali umele vlakna
skor si nie som ista tymi bio/organic tvrdeniami na vysackach ...
problem su ale farbiva a latky proti skodcom ktormi saty striekaju aby prezili cestu na lodiach .. preto mozno par krat vyprat pred nosenim (hoci potom to vyzera uz ako dlho nosene)
nejake veci maju aj v slovenke a na teplaciky som si nasla par slovenskych vyrobcov (tinko, modelko) ktori to siju na slovensku ... ale latky sa vsetko kupuje vonku sa svetovych trhoch, okrem technickych latok sa uz na SK nic netká. Ti sk vyrobcovia aspon pisu ze maju vybrane a otestovane latky z ktorych dlhodobo siju.
tricka ale od sk vyrobcov maju strasne slabu vydrz, hned sa speru a tie svetle farby pri malom prasiatku su na infarkt 🙂
potom este sa da doma usit .... ale zasa clovek najde len tie latky ktore su v galanterke a aj ked nerata svoj cas tak sa dostane nad cenu tricka v hmku ....

dollynkaa
autor
13. mar 2015

@usacik lindex to je v poluse ze?

usacik
13. mar 2015

@dollynkaa áno, v poluse...

yanni
13. mar 2015

@dollynkaa ahoj, nemusi to byt bio. Nas najstarsi (takmer 9 rokov) ma od narodenia atopicky ekzem a kupujem len 100 % bavlnu. Niekedy sa najde aj bio ale extra potom nepozeram, kedze neviem, ci to naozaj je bio.
Ale velmi odporucam bavlnene vecicky od slovenskych firiem Japitex a Richelieu. Japitex je z BB a priamo v BB aj siju, maju tam obchod, kde sa predava hlavne oblecenie len od nich, Richelieu a ceskych firiem. Richelieu je z Bardejova. My sice zijeme v zahranici ale vzdy, ked som v BB tak tam necham majland. Obidve firmy maju aj eshopy. Treba vyskusat, ja na tu "bystricku" bavlnu nedam dopustit. Nevyperie sa, drzi tvar. Kvalitne site. Krasne a hlavne rozne farby. CA a HM sa mozu strcit. Kamoska tam nakupuje uz vyse 10 rokov, maju veci od babätka az po pubisov, od nej som dostala tip. Skus si odtial objednat par kuskov, hlavne body, spodne pradlo, veci co idu priamo na telo a uvidis ako bude mala reagovat. ako vravim, nasmu vsetko vyhovuje. Jasne, ze aj kremujeme ale toho sa zial ziadny atopik nevyhne.

meluela
13. mar 2015

@yanni ukladam si tipy do mojej databazy slovenskych vyrobcov 🙂

yanni
13. mar 2015

@meluela treba podporovat slovenske vyrobky. lacne nie su, bodynka od ca. 5 € vyssie ale ja som bola teraz pred dvomi tyzdnami na SK a nakupila som, pre nase dalsie, este v brusku 😉 ,okrem par kuskov v povodnej cene, takmer vsetko zlacnene. Aj tym starsim som pokupila uz na leto, tricka, mikiny, nohavice atd.

yanni
13. mar 2015

@meluela tiez som nepoznala. keby nebolo kamosky, tak sa o nich asi nikdy nedozviem. Prvy krat som bola v ich obchode pred ca. 5. rokmi a myslela som, ze odpadnem. Tolko veci Made in Slovakia som pokope este nevidela 😉

Odporucam (nechcem robit reklamu, fakt z toho nic nemam), ked bude mat niekto cestu do BB, obchod "Motyl".
samozrejme maju tam aj od inych vyrobcov, hlavne kociky atd, ale oblecko myslim ze len SK a CZ.

meluela
13. mar 2015

@yanni ja takto robim "reklamu" tomu modelku ... dostala som raz od nich zateplene gate na traky od svokry ktora ich kupila v nejakom takom malom detskom sidliskovom textile ktore netusim kde v BA su a odvtedy ich objednavam od nich z e-shopu vzdy vacsie cislo lebo sa nedaju porovnat s tymi modnymi blbostami ktore sa casto predavaju v auparkovych obchodoch 🙂 proste normalne gate vypasovane v pase, ktore su site na dieta a nie na cinsku babiku
skoda ze treba po tych slovenskych veciach takto patrat ... a este skoda ze vela tych veci sitych na slovensku ma anglicke nazvy a napisy na nazehlovackach ci vzorky latok ... potom to nevyzera moc autenticky ze slovenske tricko a tam nejaky trapny napis team 99, nejaka vymyslena univerzita a pod. 😒 to radsej keby tam vysili hoci aj macík či kriváň tak by to bolo oveľa zaujímavejšie (reps. radšej nič ako nevhodná nažehľovačka)

yanni
13. mar 2015

@meluela no zial, s tymi napismi mas pravdu. Ale aj tak, kvalita je super.
http://www.motylsk.sk/eshop/50-oblecenie/53-bod...

hrabbie
13. aug 2015

Ahojte, @dollynka zaujimalo by ma ako dopadlo tvoje hladanie. my sice nemame atopicky ekzem, ale ten sa moze prejavit aj v neskorsom veku tak by som chcela vediet k comu ste dospeli. pozeram online nejake e-shopy s bio oblečením pre deti, ale zdaju sa mi drahe. aj ked vecicky maju krasne!

dollynkaa
autor
13. aug 2015

@hrabbie ahoj no skoncilo to tak ze par stranok som pozrela s bio bavlnou chceli za to dost penazi tak som sa nakoniec nato vykaslala.nic som nekupila a malej ten ekzem aj tak zmizol.cize ta bio bavlna je vcelku blbost ;)

ro_mi
13. nov 2015

Ja odporucam franklin's. Su sice drahsi, ale materialy, ktore pouzivaju su bio. Latky dovazaju zo Sandinavie a siju tu na SK v Senci. Super je aj to, ze nesiju na kvanta iba par kusov cize budete vzdy origos 🙂 Dokonca som ich poprosila aby mne a malemu usili rovnake ciapky a nohavice 🙂

luucciaa
14. nov 2015

Ahojte babule, mam v bazariku vela krasneho oblecenia od novorodencov az po 1-2rocky tak nakuknite ;) pri vetsom odbere postu hradim ja a na volake zlavicke by sa dalo popremyslat ;) taksup kuk kuk ;) https://www.modrykonik.sk/market/my_bazaar/luuc...

veve2233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz