Kde ste mali dieťatko prvý pol rok?

sissidi
25. apr 2019

Chcem sa opýtať na novorodeniatko. Bežne som si všimla, že ženy tak do prvého pól roka, keď ešte leží majú bábatko na gauči. Príde mi to ale trošku nebezpečné nechať ho tam bez akejkoľvek zábrany. Čo ak sa prekotúľa atď. Kde ste prosím Vás mali dieťatko Vy? Ak ho chcem vziať so sebou do kuchyne, do inej izby atď., ak ho chcem mať stále pri sebe a v bezpečí, tak akú vec odporúčate? Viem, že sú také košíky. Alebo polohovateľná jedálenská stolička, lenže tam nie je rovná plocha.. viete ešte niečo iné mi prosím poradiť? Ďakujem.

danulienka78
25. apr 2019

Ja mam kolísku na kolieskach, mám ju v obývačke, mám aj lehátko, teraz má malá 3 mesiace, keď je hore, už je chvíľu aj v tom lehatku a pozerá.

ludmilka2407
25. apr 2019

Prve mesiace sa isto nepregula. My sme ho mali na roztiahnutom gauci, od 4.mes.som ho davala na zem na podlozku, aby sa ucil pretacat atd. Ked bol uz vacsi tak cestovna postielka.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
euka210
25. apr 2019

prve mesiace na gauci, neskor na zemi, pripadne vo vajku ked na chvilu. Kresielko sme nemali.

ajsha123
25. apr 2019

Ak mas 1.babo,tak tie prvé mesiace kľudne na gauči, prip.v kresielku, v koliske. U nas to bolo nebezpečné kvôli tomu, ze popri novorodencovi bol vždy starší (1,5 - 2rocny) súrodenec. Kolisku som z toho dôvodu odmietls, aby mi babo nevysypali. Najviac sa nám osvedcil kocik do bytu/domu. Jeden bol na vonku, do mesta... A druhy s vaničkou som vzdy mala vo vnútri. Ked bábo nespalo, bolo pri nás, napr.v kuchyni, obyvacke, ked zaspalo, len som presunula kočík. Za mňa pohodlné. Samozrejme, len do toho 4.mesiaca max, potom sa uz chcelo otáčať, tak sme obmieňali gauc, podložka na zemi, kočík..

vilma7
25. apr 2019

My ca do 11.mes na roztiahnutom gauči, plaziť začal v 11.mes a ani raz z neho nespadol.

liduska12
25. apr 2019

Moje deti boli vela v postielke v obyvacke. Dala som im tam aj hraciu deku ako rastli, potom boli aj na podlozke na zemi, v kresielku, v jedalenskej stolicke alebo v kociku ked spali. Na gauci som ich nikdy nenechavala, kopec kamoskam tak deti spadli z gauca...to je sekunda..

saskia_98
26. apr 2019

@kuravesele dr mi kazala ho dvihnut a skusat ci ma ten reflex, co s nim skusa aj ona, ten ma a vsade kde ho davam sadnut ci do kresla alebo stolicky na papanie, vsade sa zaprie s nohami a nepovoli. Co sa tyka sedenia, dviha sa z lahu a lozenie od neho nikdy vyzadovat nebudem lebo ani ja a ani manzel sme nikdy lozit nevedeli, takze toto je pre mna nepodstatne.

sissidi
autor
26. apr 2019

Ďakujem Vám za úžasné rady.. nenapadlo ma vlastne používať tú vaničku z kočíka, tá je predsa odnímateľná, takže sa bude dať aj presúvať po dome 🙂. Je to bezpečné a veľmi praktické. Určite budem kombinovať aj rôzne Vaše iné praktické veci, verím, že na to všetko časom aj samy prídeme. ĎAKUJEM 🙂 ❤ ❤ ❤