Kde zoženiem vodítko pre dieťa?

stanulka75
19. okt 2011

viete mi niektora poradit kde zozenem voditko pre dieta?aby neodbiehalo..

kajuska01
24. jan 2013

ja mam jedno v bazari cena 10

stanislavao
24. jan 2013

@dai voditko pre dieta som videla, velmi oblubene je to v anglicku. aby dieta neodislo od rodicov a nemuselo ho pritom strazit. ja som v zivote svoje dieta neprivezovala, ani v kocari, ani v stolicke. ani nas mamicka neprivezovala.

dai
24. jan 2013

@stanislavao hm... tak to je dost neopatrne podla mna - videla som par padov deti z kocikov prave z tohto dovodu... a zial aj jeden z vysokej stolicky...
a ked uz teda odmietas stolicku a kocik tak verim ze aspon v autosedacke dieta priputas...

stanislavao
24. jan 2013

@dai nechapem, co tu riesite moju autosedacku. ale samozrejme ze deti su v autosedacke priputane. a teraz neviem, ci ste mysleli popruhy na ucenie chodenia, alebo ozaj voditko, lebo jedna pani co sem pisala, ze ma v bazari, tak to je na ucenie chodenia. nastastie moje deti nikdy z kocara, ani stolicky nevyskakovali, cize som ich priputavat nepotrebovala.

dai
24. jan 2013

@stanislavao a ktomu preco to kto robi - no, motivy su a mozu byt asi odlisne - ked ma mamina dvojicky tak sa jej tieto asi tazsie ustrazia ako ked ma len jedno... a ak chce chodit aj von, tak radsej pozerat na bezpecnost tych deti ako si prehnane verim ako to super ustrazim a potom sa stane nestastie ( vela aj asi zalezi od temperamentu deti - ako som pisala, ja ho tiez pri mojom synovi nepotrebujem... ale pri dcere keby bola druhym dietatom a nebodaj by bol vekovy rozdiel mensi ako mam, by som ho asi velmi privitala...)

emily76
24. jan 2013

baby bez urazky, toto je presne taka tema ako tie o pribinacikoch, prikrmoch, sladkostiach.. kazdy ma na to svoj nazor, ktory je pre neho jediny a spravny a vsetky mamicky, ktore sa chovaju podla inych pravidiel ako ja su minimalne divne.. ak uz nie rovno na odstrel. Podla mna.. kazdy je za svoje dietatko zodpovedny sam a aspon ja sama za seba hovorim, ze sa snazim starat sa o svoje deti najlepsie ako viem. A ak ma ina mama iny nazor, alebo to robi inak ako ja, mozem si o tom mysliet co chcem, mozem jej to trebars aj povedat, ak sa ma opyta, ale urcite ju nebudem presviedcat a ak sa neda, tak urazat. Takze ak si niekto mysli, ze tie popruhy su pre psa, nech ich psovi da, ak niekto uzna za vhodne pouzit ich pri svojom dietatku, tak ich pouzije. Ja som ich za ne ani netahala smykom, ani som ich nimi neprivazovala k niecomu, ani ich nevesala po konaroch.. jednoducho mi sluzili ako predlzena ruka, ked som isla s detmi von, niekde, kde urcitu dobu mohli ist aj bez drzania za ruku, co konkretne dcera neznasa doteraz, ale ja som ju drzala za popruh a mala som istotu, ze mi nevbehne na cestu, nespadne do potoka, nepojde tam, kde nema. P.S. pribinacika som svojim detom nedavala skoro do 2 rokov a potom aj vtedy len preto, ze ich dostali a chceli ich vyskusat ako nieco nove, co dovtedy nepoznali. 😉

majka35
25. jan 2013

@monika15 už o tom netočme, ospravedlnila som sa, tak načo to dookola rozvíjať 😉 a nič zlé som nenapísala, iba svoj názor

emmushka
25. jan 2013

@bubinovci Prense tak! Kto toto nevidel na vlastne oci, resp. nenazil vo svojom okoli tazko dokaze pochopit. S vychovou to nema absolutne nic spolocne. Zatial sa na pruhy pre dieta nechystam ani ja , ale ktohovie ako budem uvazovat ked to dieta bude ozaj hyperaktivne a raz budem mozno aj vdacna ze taka vec "pre psy" existuje aj pre deticky. Hoci len na urcite obdobie a urcite nie stale, aj tak je to pomoc.
Ja zas nedokazem pochopit niekoho, kto este nema ani babatko na svete a uz kritizuje vychovu inych! Sila. Uvidime kolko prispevkov o "nezvladnutej vychove" ( nech uz to znamena pre nich cokolvek) zalozia presne taketo a im podobne uzivatelky za rok, dva 😉

monika15
25. jan 2013

@majka35 vsak ja nehovorim ;);) ja len konstatujem ;);)

georgia333
24. mar 2013

ja som ich kupovala http://www.kocikovsvet.sk/sunshine-kids/1436-vo... cena veľmi priateľná

simca06022011
24. mar 2013

maju aj v tescu... tiez som o nich premyslala, ale radsje som si vypiplala malu do takeho stavu ze mi neuteka 🙂 ale keby som byvala v nejakom vacsom meste s frekventovanou dopravou (napr. BA s elektrickami a pod) URCITE by som ich pouzila.. mne tu mala nema kde vybehnut ani si ublizit... namestie na skok... pred schodami a pri "krizovatke" ma caka.. cize v pohode 🙂

mirokinder
2. apr 2013

Dobrý deň, pozrite:
https://www.modrykonik.sk/shopy/ine-detske/74ub...
tieto popruhy, ako jedny z mála, ak nie jediné na trhu, majú uchytenie dieťaťa až medzi nožičkami a sú myslené aj ako pomôcka na prvé kroky, aby dieťa nepadalo, prípadne - klasické bezpečnostné vodítko:
https://www.modrykonik.sk/shopy/monitory-dychu-...
Písať o význame a bezpečnosti týchto pomôcok je úplne bezpredmetné. Hlavne v meste.
S pozdravom, Michal

medinila
2. apr 2013

@stanulka75 ja som použivala nieco taketo.Priniesli sme si to vsak zo zahranicia

mirokinder
20. máj 2013

Hmm a ja chodím na prechádzky so psom zásadne bez vodítka. Ale havino poslúcha na slovo, neučí sa chodiť, nepadá na zadok, alebo v horšom prípade na hlavičku a behá väčšinu času po tráve a nie po chodníkoch pri ceste, kde každé neposlúchnutie môže skončiť katastrofou. Takže - vždy je lepšia prevencia, ako potom plakať ☹ A naša spoločnosť ponúka aj špeciálne traky, ktoré sú vedené aj medzi nožičkami dieťaťa a pomôžu aj pri prvom vstávaní detičiek na nohy...
https://www.modrykonik.sk/shopy/ine-detske/74ub...

lovesista
6. júl 2014

tuna som nasla rozne druhy http://www.kauf.sk/q/Voditko na dieta/
moj dovod kupy: obavy zo straty starsieho syna na letisku,popripade inde v dave ludi

evickapooh
6. júl 2014

@stanulka75 https://www.modrykonik.sk/shops/monitory-dychu-... mozem len odporucat...no ale vy uz mate 3 rocne dieta takze uz by pomaly mal posluchat ved ani v skolke nie na voditku chodia na prechadzky vy by ste potrebovala nieco take http://www.enikibeniki.sk/kategoria/bezpecnost-...

evickapooh
6. júl 2014

@stanulka75 beriem naspat,teraz vidim ze to je uz stara otazka.....

veriiii
6. júl 2014

baby, napr.iba hyperaktivne dieta nesedi v kociku pri nakupoch ako knedla?ja mam take voditko, pouzivame ho,ked ideme nakupovat,alebo cestujem -neviem, moja mala vtedy nechce sediet v kociku..co ju mam vlacit na rukach?v satke?za ruku pojde chvilu,ale v rukach batozina atd...lahko ju pustim takto..okrem toho, hyperaktivne dieta by nemohlo byt na takomto popruhu,kedze by stale utakalo a padalo-ved to nie je Flexi 😠 (zaprenie sa a padnutie)..toto voditko dobre posluzi na niektore situacie,aby sa vam dieta nestratilo v dave, ten kto cestuje vela a sam s dietatom vie svoje!lahko sa zapozera na odletovu tabulu a dieta moze byt fuc..alebo si ho niekto odvedie..ale taketo veci tuto kriticky nenapadne,ze?

kokazm
6. júl 2014

Ja by som tiež také potrebovala. To keď idem s malým na nákupy, nemôžem ani poriadne tovar sledovať a nedajbože si aj prečítať zloženie. Hneď utečie. Raz sa tak zamiešal do rodinky so 6-timi deťmi a nemohli sme ho nájsť. Rodičia si nevšimli, že pribudlo dieťa a tí, čo hľadali osamotené dieťa medzi regálmi nepodozrievali tú mnohopočetnú rodinku :D Už som skúšala aj ten vozík s detským autíčkom. Fungovalo na pár sekúnd. Stačilo nachvíľku zastať, malý sa odpútal a už bol medzi hračkami. Nie každé dieťa je kľudné a vodítko je podľa mňa super prevencia, aby sa nedajbože aj horšie nestalo ako úraz, či únos. Ťažko porovnávať takú škôlku s rodinným prostredím, lebo dieťa sa správa všade inač.

lenkalienkam
20. júl 2014

nemáte prosím niekto skúsenosť s vodítkom pre dieťa od tommee tippe ?

arcadia
1. okt 2014

ja práve pozerám na ebay, také tie plecniačiky čo majú aj putko. Keď si zadáte výraz "harness backpack"alebo harness for kids, najde vám ich kvantum za smiešny peniaz. práve idem nejaký objednať.

didi51100
1. okt 2014

@arcadia detske batozteky s vodiacimi popruhmi su asi prijemnejsie riesenie aj pre samotne decka. deti maju vlastny plecniacik, kde si mozu aj nieco schovat a rodicia ich maju "pod kontrolou" 🙂. videla som zopar veselych motivov od znacky Monza, da sa to kupit aj na Slovensku.

mariatheresia
8. feb 2016

@ivanka.7 dakujem ivanka s tym posudzovanim si to velmi dobre vystihla. Som mama 3 deti. Prve dve nieco take ako "voditko" absolutne nepotrebovali, pekne boli pri mne, nikdy neodbiehali. Na voditka (na obrazkoch, v reali som to este nevidela) som sa donedavna divala s usmevom, ze ja veru take nieco nepotrebujem .... No nase tretie je tak velmi hyperaktivne, ze je "voditko" NUTNE .... K tomu aj z mojich zdravotnych dovodov, pre ktore som fyzicky slabsia a pomalsia. Kedze eurace musime pocitat, vyrobila som si ho zo starsich kocikovych popruhov a pevneho voditka po nasej psici (nevidno, co to je v skutocnosti). Ocakavam vysmech okolia ... ale su hodnoty, ktore su dolezitejsie ako ludia, tak nech si vsetci posmievaci trhnu.
Dakujem Ti za Tvoje slova, to by si mal kazdy precitat. Ludia, nesudte.

majkafilcakova
29. mar 2016

@inpurity Voditko moze mat aj ine ucely napr ked clovek cestuje sam s malym dietatom cez polku sveta a na letisku s prirucnym kufrom je "voditko" len vyhodou aby sa nam to dieta nestratilo lebo bude chciet chodit hore dole napr ako moja co ma rok a planujem ist na takz cestu tak neviem co hned z toho robite nieco strasne ako keby clovek braval dieta kazdy den vonku na vodidtku ako psa. Nie, moze mat to aj ine jednorazove ucely. Takisto ked som bola v USA a boli sme v najvacsom Seaworlde v amerike tak som tam videla rodicov s detmi s touto pomockou aby sa im tam nestratili pri tolkom navale ludi. Takze skuste sa na to pozerat aj takto a nie hned hodnotit ze nezvladnuta vychova..