Kedy a ako začať s veľkou posteľou pre dieťa?

adriana222
19. dec 2015

Mam 18 mesacnu dcerku ktora velmi dobre spava ale tazko zaspava ked ma na postielke mriezky a vie ze sa neda ujst tak do desat minut spinka a to ma vlastnu izbicku. Teraz cakame druhe babo a neviem ci mam kupovat dalsiu postielku s mrezami alebo kupit vacsiu postel.

tajka1986
20. dec 2015

@adriana222 kup pre starsiu velku postel. Kym sa male narodi este trosku podrastie a v pohode to vo velkej posteli zvladne. Bola by hlupost kupovat dalsiu malu postielku. Mozno zo zaciatku bude vymyslat zdrhnut ale bud "tvrda". Lahne,precitate rozpravku a treba spinkat,ziadne vybiehanie. Casom sa nauci. A uvidis ako sa bude tesit ze uz moze spat vo velkej posteli ako dospelacka 🙂

adriana222
autor
20. dec 2015

@tajka1986. Dakujem dost si ma potesila. Mama mi vravela ze nas tam nechala dokial nam netrcali nohy z postielky haha. Ja som rozmyslala ze jej ju tam najprv dam nech si na nu zvikne moze si tam odkladat macikov alebo tak a casom malu postielku rozoberem a budem videt co spravy no mam z toho paniku

sharmari
20. dec 2015

My dcérke kupujeme už posteľ, je v rovnakom veku ako tvoja, lebo v marci do jej postieľky príde nový nájomník 😀 našli sme posteľ, ktorá má zábranu z každej strany, len nie je to také vysoké 🙂 dúfam, že sa jej bude v novej posteli páčiť 🙂

maryennn1
20. dec 2015

Deti majú potrebu vybiehať keď vedia, že majú "šancu ujsť" my sme malému odkedy vedel chodiť nechali postieľku otvorenú a vedel, že z nej mohol kedykoľvek sám vyjsť a vojsť... nemal preto potrebu ujsť 🙂 Ak tvojej malej dáš slobodu, časom si zvykne, že v posteli nie je vo vezení a nemusí z nej utekať, že si tam len chodíme odpočinúť a vyspinkať sa. Preto moja rada znie, určite kúpte už veľkú posteľ, pomaličky ju navykajte na to, že sa spinká tam (urobte z toho veľké haló, aká je už veľká, že má krásnu posteľ pre veľké detičky, doslova slávnosť sme z toho urobili a malý sa na ňu tešil, ešte skôr ako ju dostal 🙂 ). Ak vyjde z postele von, tak ju treba pekne vrátiť na miesto, vysvetliť, že teraz sa ide spinkať a hotovo (aj sto krát dokola ak treba) ona si postupne zvykne. Chce to len veľa trpezlivosti, ale u nás to krásne funguje 🙂 Držím palce.

lucka1987
20. dec 2015

@maryennn1 suhlasim majka. marek ked spal u svokry napriklad spal na poslety odjkaziva. vedel ze ma spinkat, ze vyjde s poztele, len ked nieco potrebuje, alebo ked uz vymysla,a le to robil malicko. proste spinkal a valal sa tam vpohode. a ked mal 3 mesiace pred oslavenim 3 rokov , tam sme mu kupili vleku postel do noveho domu, a lahol a spal, neriesili sme nic , zvykol si ihned

adriana222
autor
20. dec 2015

No len dufam ze to bude tak aj u nas fungovat. To male sidlo som skusila nechat spinkat bez mrezi pakne si lahla som ju zakrila a mohla som ist. Za par minut bola uz v obivacke a ked som ju tam opet odviedla pekne za rucicku tak sa rozculovala ako by ju z koze drali nasadila som mriezky a bola ticho

siska53
20. dec 2015

@adriana222 nas siel ako 22m.na velku postel,vsak su aj take so zabranou. Tiez sme potrebovali kedze sa mu ako 2r.narodila sestricka.

adriana222
autor
20. dec 2015

@siska53. Ako dlho trvalo kim si zvikol. Zacali te s postelou po narodeni alebo pred a ako ho tam udrzat

malabiba
20. dec 2015

@adriana222 je to už veľké dievčatko, určite veľkú posteľ a byť s ňou pokým zaspí, časom si zvykne - my sme mali tiež malý vekový rozdiel a staršie dieťa malo posteľ veľkú plnú obľúbených hračiek a vankúšov, svoju malú lampičku, čítali sme si večer, chvíľu poležali a fungovalo to...jasné, že občas prišiel spať k nám, ale bolo to úplne v pohode

zuz02
20. dec 2015

Tiez som za velku postel. V tomto veku ako ty, som aj ja oboch synov postupne ucila na velku postel. Zo zaciatku som ich ucila na popoludnajsi spanok, a ked si po case uz na postel zvykli, tak tam zacali pekne prirodzene spavat aj v noci. A nebol ziaden problem. U nas to inak ani neslo, lebo obaja chlapci sa v detskej postielke dost prehadzovali a casto budili na to, ze sa obuchali o tycky. Vo velkej posteli taky problem nemali, dokonca z nej ani nepadali.

milota164
20. dec 2015

nasa mala trosku viac 2 a pol roka ale ak by som cakala skor dalsie dieta urcite by sme jej ju kupili skor , naco by ti boli dve male postielky?

prasiatko30
20. dec 2015

Starsia presla na velku postel nieco okolo 1r-15m nepamatam si uz dobre ale viem ze to bolo velmi skoro - zmenu zvladla do pohody, isla rovno do 2m dospelackej postele dokonca bez zabrany ale dole mala este vysuvnu postel tu sme vysuvali ak by sa nahodou skotulala dolu ale to bolo minimalne - vyhoda ked mala obdobie ze bola casto chora som mohla pri nej spat viac menej bez problemov a mala bola tak mala ze si nejaku velku zmenu nevsimla a rychlo si zvykla na velku postel. Mladsia isla v ramci restrukturacie do vlastnej velkej 2m postele trsoku neskor mala asi 2r2m a veru jej to trvalo dlhsie kym si zvykla ale ju sme aj horsie navykli spavat - so starsou som bola doslednejsia a cely proces osamostatnovania bol skorsi a bezbolestnejsi mladsia ta stravila urcity cas aj u nas v posteli a nebolo to moc dobre - aj z toho pohladu ze sa jej horsie zvykalo spavat samej a pocas toho obdobia kedy spavala s nami sme sa prakticky nevyspali nikto a ona tiez nie

prasiatko30
20. dec 2015

A k otazke - kupila by som normalnu velku postel a zacala by som dceru cim skor ucit na novu postel.

adriana222
autor
20. dec 2015

Tiez som rozmyslala ze jej rovno kupime manzelsku a lahnem si k nej kim nezaspi to mam jedinu istotu ze nebude z postele utekat lebo pri nas rada spi mam kamaratku ktora ma dve deticky dievcatka 7 a 3 rocne a odjakzi a spavaju spolu v dabl posteli no neviem. V mojom okoli si nemam z koho brat priklad rada by som vedela ako to dieta naozaj reaguje lebo kazde je ine. Cez den jej davam mriezky dole lebo si od tial brava macikov ked sa pita spinkat tak s nimi beha po dome a pekne caka kim jej tie mriezky nasadim

svetielocko
20. dec 2015

Nas maly ma 18 mes a isiel do druhej izby rovno do velkej postele. Aby vedel prist rano a nemusela som za nim chodit 🙂 do izbicky sme ho nastahovali v polovici novembra, najskor tam 2 tyzdne spaval len pobede aby si zvykol a potom od 1.12. Je tam aj na noc. Najskor som chcela rovno ho tam supnut na cely cas, ale myslim si, ze nakoniec bolo lepsie takto na postupne, kym si zvykol na spanie v druhej izbe a vo velkej posteli.
A este k tomu vybiehavaniu - fungujeme tak, ze ho ulozim, dam mu pusu a zatvorim dvere. A on vie, ze ma spat, tak ostane v posteli a snazi sa zaspat. Cakala som, ze bude vymyslat a hrat sa, ked moze, ale pekne lezi. Inak odkukala som tuto fintu od kamosky 🙂 Ale ked necham len privrete dvere, tak vzdy vybehne 🙂 hlavne pobede sme to trenovali, vtedy aj lahsie zaspava. Spociatku prisiel ku dveram a aj chvilku protestoval, ale za par dni ho to preslo. Som rada, ze nakoniec ma tu velku postel - valandu taku nizsiu, ze na nu vie vyliezt aj sam.
Bolo by fajn mat postel so zabranou, ale nemame, tak som mu dala na okraj postele pod plachtu poskladanu deku, takze tam ma taky 5-10 cm vysoky okraj. Celkom to funguje, aj ked raz nam uz spadol, tak davam deku aj na zem vedla postele... Preventivne...
Takze urcite odporucam kupit rovno velku postel.

adriana222
autor
20. dec 2015

@svetielocko dakujem tvoja odpoved sa mi velmi paci. Ja velku postel chem a keby mozem idem ju kupit aj teraz. No je pre mna jednoduchsie zavret ju tam a spi lebo vie ze vyliest sa neda. Verim ze to zvladne aj vo velkej len sa bojim ze jej to bude dlho trvat a uz sa dost rozculuje. Uprimne najviac sa bojim ze v noci vyleze a chyti ma za nohu ked budem spat a ja sa zlaknem a kopnem ju. No scena ako z hororu. Hehe

svetielocko
20. dec 2015

@adriana222 inak toho som sa dost bala aj ja, ze presunom do velkej postele stratim moznost "zavriet ho" a ze bude utekat, ale nie je to az take zle... Preto som to odkladala do posledneho terminu 🙂 Teda zaspavanie a utekanie z postele pri zaspavani je uplne bez problemov. Pravdou vsak je, ze skoro kazdu noc k nsm dojde do postele. Zobudi sa, nieco povie a docupita... Sam, inokedy s plysakom alebo s dudlom a potom spi s nami az do rana. Alebo sa s nim vratim do jeho postele, pockam,kym zaspi a idem spat k sebe alebo zaspim tam s nim. Toto este neviem, ako budem riesit, ked sa nam mala narodi, ale tak uvidime... Prinajhorsom vysikujem manzela 🙂
Inak ja sa vzdy zobudim, ked k nam cupita a on pride aj tak az k hlave, takze taketo obavy nemam :D

adriana222
autor
20. dec 2015

@svetielocko no asi to vidim na stejno ale rozmyslala som aj tak za sa rozdelime na dva tabori ja budem spat vo spalni s babom a marian v deckej s dcerkou viem ze jemu by to nevadilo on zaspi hocikde ale uprimne som rada ze uz sa mala nepita medzi nas spat a ze sa k nemu pritulim ked mi je zima lebo ked spim s malou tak sa ani nepohnem a rano ma vsetko boli. Pred tym som sa bala ze ju prilahnem a teraz sa bojim ze ked sa pohnem tak sa zobudi. A to som rada ze spi hehe

looola
21. dec 2015

My sme kupovali krpcovi posteľ keď mal 2 roky, ale uz prešlo pár mesiacov a stále spi v postieľke nakoľko z postele vyliezal stále a blúdil po dome.

adriana222
autor
21. dec 2015

@looola no ved toho sa bojim aj ja vazne to asi zavisi len od nej ako sa zachova no som zvedava hned po sviatkoch ideme kupovat. Dam vadiet.

looola
21. dec 2015

@adriana222 , Ty si v inej situácii, musíš sa rozhodnúť kým príde bábo, my tomu este dáme čas , az ked uz budem istá ze v tej posteli aj ostane vtedy tam az pôjde, nevedela by som kľudne spat s vedomím ze bude v noci chodiť v tme z jednej izby do druhej.

looola
21. dec 2015

@adriana222 alebo by si mohla este od známych co mali detičky požičať na pár mesiacov ďalšiu postieľku kým si nebudeš istá ze malá vydrží spat vo veľkej 🙂

majulino
21. dec 2015

syn ma od dvoch rokov postel 160x80 chcel sice poschodovu no este dodnes ho davam v oci na postel tak lozi ze hlava a hrudnik na posteli a kolena na zemi :D :D