Kedy ísť vybaviť ortopedické topánočky pre batoľatá?

nana77
25. okt 2009

Ahojte!
Snáď som túto tému založila v správnej sekcii. Hľadala som podobnú, ale nenašla som. Tak verím, že ak už je založená, nasmerujete ma na ňu 😉 .
Chcem sa spýtať na ortopedické topánočky pre detičky. My máme 17 mesiacov a jeden môj synček chodí dosť často na špičkách a špičkami otočenými k sebe, dovnútra. A dosť často sa preto aj podkýna a padá. Ja som si to ani veľmi neuvedomila, že to môže byť problém, ale upozronila ma kamarátka, ktorá sa s tým už stretla. A tak sa Vás chcem spýtať, či máte s tým skúsenosti, kedy je vhodné, alebo priam nutné ísť k ortopédovi, či sa tie topánočky vyrábajú na mieru a koľko to tak zhruba stojí. Ďakujem za akýkoľvek príspevok, ktorý ma nasmeruje 🙂

sendy182
7. feb 2013

@dagyna ahoj skús aj v zdravotníckych potrebách alebo v špecializovaných lekárňach.....môže si vyskúšať a ty uvidíš aký je to materiál.......

dagyna
7. feb 2013

@sendy182 praveze sme hladali ale u nas v lekarnach sa da len objednat z katalogu

brnka
7. feb 2013

@dagyna objednaj si z katalogu do lekarne (aj viac druhov), dohodni sa s nimi, ze ak nesadnu, vratia ich naspat..... lekarne to tak robia bezne so zdrav.pomockami - len sa treba radsej dopredu dohodnut 🙂

sendy182
7. feb 2013

@dagyna http://www.protetika.sk/index.php?sk&page=konta... ok.....tak len takýto postup....... 😉
@brnka áno 😉

dagyna
7. feb 2013

@sendy182
@brnka dakujem vam 🙂

mamamonika
18. sep 2013

Odporucam firmu Podotech sedia v Medissime na 3.poschodi,vcera sme si boli pre ortop.topanky a 2 vloziek cakali sme na ne 2,5tyzdna.Predtym v Protetike alebo Protei 5a viac tyzdnov.Platili sme spolu 23,70eura vsade platite rovnako,ak mate papier od ortopeda.

stanislavao
18. sep 2013

@nana77 treba ist k ortopedovi, aby on usudil, ci je potrebna ortopedicka obuv. vyraba sa na mieru a mam pocit ze to preplaca zdravotna poistovna.

mamamonika
18. sep 2013

Treba ist najprv k ortopedovi, my sme predtym chodili na KRAMARE k doktorke SAMEKOVEJ .Ona robi len v piatok doobeda a je tam taky system , ze musis si prist rano zobrat poradove cislo a robi len do jednej hodiny.Zoberie len urcity pocet pacientov, kedze nie sme z BA prestalo ma to bavit po 3 rokoch a nakolko zacala robit v MEDISSIME, tak sa tam objednam k nej na hodinu aku chcem a necakam . Doniesla som len listok od mojej lekarky, ze mala potrebuje ortop.vysetrenie a platila som len 10 euro za objednanie na cas ostatne hradi poistovna. V ten den sme dali v tom PODOTECHU co sedi v tej istej budove aj odmerat topanocky a vlozky, takze tych desat euro , co som tam zaplatila za objednanie tak by som v podstate prejazdila na KRAMARE a do RUZINOVA do PROTEI nehovoriac o case, ktory by som tam stravila a este aj o parkovani, co NA KRAMAROCH musis zaplatit. PRED MEDISSIMOM je parkovanie zadarmo.

zuzanocka
18. sep 2013

@stanislavao ortoped da poukaz, plati sa tusim 16,- EUR...

a inak, pozor, nechcu predpisat napr. aj vlozky aj topanky... ze len jedno z toho...