Kedy začať chystať výbavičku?

muriel293
4. júl 2008

ahojte budúce maminky aj maminky,tak ja som ešte len na začiatku ale už teraz by som asi najradšej vykúpila všetko čo sa mi zapáči,tie vecičky pre bábenká sú tak krásne a milé,určite to poznáte,nemusíte byť ani tehotné a dostane vás to...dneska som si vydupala jedny krásne dupačky s bundičkou a kapuckou ale čo okolo toho narobil môj drahý-že to je ešte skoro a stačí mi to v ôsmom mesiaci...tak sa chcem spýtať kedy ste začali s výbavičkou vy...a tiež či nie je lepšie pomaly postupne všetko nakúpiť ako minúť naraz kopu peňazí a behať z obchodu do obchodu...

janka1874
10. júl 2008

tak lenka.pav len na seba dávaj pozor najnutnejšie už máš tak oddychuj keď tak sa dá všetko dokúpiť aj potom keď už bude drobček na svete

pinco
10. júl 2008

lenka, mysli pozitívne 😉 Možno budeš ešte prenášať...

fifla
11. júl 2008

my sme objednali v maji kocik, ale brali sme ho az ked sa kubeno narodil. inak vybavicku som mala len zakladnu, teda latkove plienky, kupaci kyblik a prebalovaci pult. 2 tyzdne pred porodom sme od jednej milej znamej kupili cely pack oblecenia pre maleho a boli sme vybaveni. postielku sme riesili az potom, lebo sme nebyvali hned doma a u svokry sa nam nezmestila, ale zas spinkanie s malinkym bolo suprove. kozmetika bola v balicku z porodnice a odsavacku sme kupovali ked som potrebovala potom po porode.
a celkom sa to osvedcilo

kala713
11. júl 2008

Tak ja doma nemám ešte nič. Zatiaľ robím len prieskum na internete. Mám urobenú takú tabuľku v počítači a tam si vpisujem linky na stránky s detskými vecičkami 😔 . Asi som šiši, ale do siedmeho mesiaca nechcem kúpiť ani Ň. Kočík mám už vybratý, len stále niekto napíše niečo nové o inom kočíku a ja hneď robím prieskum, či nie je lepší ako ten môj. Väčšinu vecičiek pre bábo plánujem kúpiť z ruky, teda nie nové, ale použité. Z finančných dôvodov, veď z nich bábo tak rýchlo vyrastie, že ich ani nestačí zničiť.

tyli
11. júl 2008

Ahojte, ja som nakupovala drobnosti od začiatku. Po 20 t. sme boli v SCS Wien. Majú tam omnoho väčší výber a aj ceny sú nižšie. Kočík sme kúpili a uschovali u rodičov 🙂 Mimochodom neoplatí sa kupovať veľmi malé veci, bábo ich nevynosí. My sme mali 2 x dupačky 56 al. 58? a malý ich mal asi 4krát na sebe.

muriel293
autor
11. júl 2008

ja tiež budem kupovať len minimálne množstvo novorodeneckých vecí,väčšinou len pár kúskou na von ke´d pôjdeme na prechádzku a k doktorke a doma bude mať veci po bratrancovi,pekne ich vyperiem,po prípade vyvarím flaky a hotovo! fakt sa to na párkrát neoplatí,i ke´d neviem kúpila som napríklad novorodenecké dupačky ale sú do 5 kilov váhy a zdajú sa mi dosť veľké tak snáď si ich aj ponosí trošku! 🙂

muriel293
autor
11. júl 2008

inak,práve sa nudím a triedim veci od tety a zistila som,že nemusím dáko extra nakupovať oblečko čo ma teší,dokon ca sú tu aj dve klasické biele perinky 😀

pinco
11. júl 2008

no super muriel, keď si takto podedila. Ja som nemala po kom, ale tiež som veľa vecí kúpila cez MMB a sú ako nové. Také malé vecičky sa nezničia, takže v pohode aj po niekom. Už mám všetko popraté a požehlené a aj keď sa mi zdalo, že s oblečkom som to asi prehnala, tak keď som to podelila podľa veľkostí, je to v norme.
Najmenších nemám moc, ale zasa ani málo. To záleží aj od veľkosti mimi. Niektoré deti nosia 56tky aj dva mesiace a to je dosť.

muriel293
autor
11. júl 2008

pinco: mno veď hej,záleží aj od toho či porodíš normálne dieťa alebo malého sloníka-to budeš mať darmo nachystané vecičky s označením newborn 😀 keď ho do toho nenapcháš-lebo však dneska sa rodia veľké deti 😀 som zvedavá koľko bude mať moje,ja som mala kolo troch kíl-takže tak v norme....asi by som ani viac ako trojkilové nechcela 😀 ale tak o tom nerozhodujem že? 😀

pinco
12. júl 2008

no to určite nie 🙂 Ja som mala vraj len 2500g, tak verím, že malá bude po mne, aby sme tie 56-tky vynosili 😀

slavica2
12. júl 2008

ahojte 🙂 ja som prave dnes hovorila mojej mame, ze lutujem, ze som nezacala s vybavickou skor ☹ kazdy ma odhovaral a teraz je brutalne teplo a uz ani nevlazdem behat po obchodoch..............

xena22
12. júl 2008

Kedysi sa rodili 2,5 - 3,5 kilove deti teraz sa rodia 3,0 - 4,0kg ...aj viac... moj maly mal 3700g a do 56 ledva vliezol,druhy syn mal 3500g a nosil 56ku dva tyzdne...tak asi toho vela netreba ...

muriel293
autor
12. júl 2008

no ja som dnes robila menšie nákupy a rozhodla som že mi stačia ale úplne maximálne dvojo dupačky nové ktoré mu dám keď pôjdeme na prechádzku a viac novorodeneckých ani nechcem kúpiť,načo....kupila som akurát tak rukavičky a podbradníčky-a to sa mu zíde aj tak

pinco
12. júl 2008

slavica neboj, ešte dačo pokúpiš a potom aj dosť podstávaš do daru 😉

muriel, veď keď máš po bratrancovi, tak jasné, že nekupuj veľa. Veď to ešte časom zistíme, čo nám treba a čo sa dobre oblieka 😅

muriel293
autor
13. júl 2008

pinco: hej časom,len už teraz sa trasiem,že čo ak ho tak zabalím do plienky alebo tak oblečiem že bude vyzerať ako dieťa trhan??? ☹ budem musieť kamoškinej malej ukradnúť nejakú bábu na ktorej si to trošku nacvičím 😀 😀 😀

sasenka
13. júl 2008

Murial ja som ačala nad týmto rozmýšlať tak PO 30 tt., aj vybavičku chystať 😉 Skor ani nie, a kočík vždy až po porode, nie som sice nejaká poverčivá. ale ked je teraz na výber tolko krásnycch vecí, netreba nič moc dopredu zhánať, ako to bývalo za socializmu 😝 ☹
Bohvie, aké bude počasie, ako dieťatko bude rásť, čo dostaneš od rodiny... Kupujem až podla potreby, dopredu som mala fakt len to najzákladnejšie, aby som mala veci, ked pojdeme domov z porodnice a na 1. mesiac 🙂 + plienky

muriel293
autor
13. júl 2008

sasenka:
ano za normálnych okolností možno keby som pracovala tak aj ja začnem asi neskôr ale som na pnke a desne sa nudím a potom nerobím nič iné len nakupujem 😀 ale zatiaľ väčšinou surfujem na nete a pozerám kde sa čo viac oplatí-myslím tým tie väčšie veci ako kočíky( i tak plánujem kúpiť po jednom dieťati) väčšinou pozerám kde sú lacné prebalovacie podložky alebo komplety do postieľky (s baldachýnom) Inak ak budeš vedieť poradiť kde nájdem dobré ceny na tieto veci-len sa poteším 😀

sasenka
13. júl 2008

No ja pri dcere to bolo komplikovane, na net som ešte nechodila, detske obchody skoro nikde, ked sa narodila, u nas ešte neboli ani hypermarkety... 😖 Tak som si všetko objednala na výstave (mali sme obchod s odevami - ale dospeláckymi 😉 ) a prišlo mi to v balíčisku za 5.000,- a to boli len základne veci (plienky, par košielok, ortopedicke poštolky, zavinovačka, asi 2 supravičky 56 a 62, nejaké svetríky). Kočík sme pred porodom nezohnali, podla našich predstáv 😠 Tak moj muž nakoniec kupil sám, len mi volal, že je to 3-kombinácia, sivý 😀 😀 😀 (ale bol pekný, len na dnešnu dobu už nemoderný, a predala som ho aj tak hned po nej)

No a pri malom som nekupovala vlastne nič, lebo som jednak mala veci po dcerke, jednak sme nevedeli vopred pohlavie, tak sme všetko až "aktuálne" ako bolo treba. Iba postielku sme kupili vopred, a kočík sme mali vybratý, len sme čakali na nové farby na rok 2007 (maly je vo februari, tak nam povedali, aby sme radšej počkali, že budu aj inovácie)

Baldachýn som pri dcerke nemala, ten som kupila na mimibazari na inzerát za 800,- ale komplet s konštrukciou, hnezdom aj obliečkami. No a kúpila som si novú tzv. "španielsku deku" - po tej som túžila ešte pri dcerke, len to vtedy bolo velmi drahé. A polohovacie lehátko 🙂 (ak budeš kupovať, ku si take do 18kg, nie do 9kg - to je o ničom, naš maly mal 9kg v polroku!)

Ja som nie ten typ, čo muusi mať každú chtnučkú supravičku, čo uvidím 😉 Teda bola som taká pri 1. dieťati tiež, ale už ma to prešlo 😀 😀 😀 Hlavne ked vidim tie ceny 😕 Oblečko kupujem na mimibazari a mimiaukciách, alebo vo výpredajoch, ved aj tak strašne rýchlo vyrastú, iba na nejaké narodky-sviatky dostanú niečo nové 😉

sasenka
13. júl 2008

SOM ZABUDLA: prebalovací pult - ale to je normálne prebalovacia skrinka, taká velká, že dolu mam všetky pleinky aj zásoby kozmetiky - to som kupila od kamošky, oni ju mali na mieru robenú, a podložku som kupila v IKEA tu bielu. je dobrá, netrhá sa, lebo po Henke mi celá podložka popraskala a ona jej ešte aj potom "dopomohla".

muriel293
autor
14. júl 2008

sasenka: hej hej aj ja budem nakupovať asi týmto spôsobom väčšinou spod ruky,dnes som nakúpila už len ponožtičky a viac mi už tuším na oblečko nič nechýba. Postupne si pokupujem plienky látkové,vaničku a tie ostatné veci ale to má ešte čas. Ja som neni poverčivá a vytáča ma to najmä u mojej svokry ktorá mi furt pripomína že to je skoro takto kupovať a že ona kupovala v ôsmom mesiaci: Nuž mne sa nechce s tým veľkým pupkom v zime pachtiť po obchodoch a basta

sasenka
14. júl 2008

Ja som už skoro všetku našu prvu vybavičku popredala a porozdávala, a moja mama mi hovorila, že prečo všetko davam preč, že čo keby bolo náhodou tretie... tak si zasa kupim na bazarikoch nové, ved je to tam za facku lacné a nemusím to tu skladovať niekolko rokov, a navyše bude ine, modernejšie 🙂

Inak je to otrasne, ja mam doma Henkine male veci, tie čo nosí, jej privelke veci, a tak isto aj Alexkove, no keby som mala všetko odložiť, tak sa zachvílu v byte nepohneme 😖 Aj preto sa snažim nekupovať vela dopredu, lebo potom aj zabudnem čo máme 😀 😀 😀

muriel293
autor
14. júl 2008

sasenka: no hej aj ja mám vlastne tie veci od tety preto,lebo sa jej to doma len kopilo takže teraz sa tu bude kopiť u nás 😀 a si zober že my bývame u svokrovcov v dvoch izbách! takže to bude zaujímavé! 😒

sasenka
18. júl 2008

to teda bude...my mame svoj byt a decka maju izby, teda Alex tam ešte nespáva, ale tie veci treba niekam dávať.

muriel293
autor
18. júl 2008

sasenka: tak vieš,my po čase nebudeme mať kam dať ani seba nieto ešte veci! 😢

assimilate
28. aug 2008

Ja som si začala veci kupovať cca tak od konca 5 mesiaca, dovtedy som sa bála, i keď som nemala nejaké problémy... dovtedy som si pozerala výbavičku či oblečenie v e-shopoch, porovnávala ceny, robila prehľad. Čakám prvé dieťatko, ale stránky sú robené tak, aby naviedli i neskúsenú mamičku, no nemyslím,že na detskú výbavu treba extra skúsenosti, len jeden zdravý a rozmýšľajúci rozum, i keď odolať toľkým krásnym veciam naozaj nie je ľahké, čo sa i mne myslím nepodarilo a máme toho zbytočne veľa, no to ale i ja v mojich skriniach... samozrejme, niečo som si kúpila i v normálnych obchodoch, no je toho oveľa menej ako z netu, nakoľko bývame v malom meste a nie je u nás taká možnosť a potrpím si, aby všetko spolu ladilo, možno preto, že som výtvarníčka, alebo to mám jednoducho v sebe... kočík budúcim mamičkám doporučujem objednávať tiež skôr, i keď je dnes všetkého dosť, môžu sa vyskytnúť predsa len problémy, ako nám...

deina
28. aug 2008

Prvu vec pre maleho sme kupili kratko pred 20tt - modre dupacky (mala som tusaka, ze to bude chalan) a potom, ked sa potvrdilo, ze budeme mat chlapca, sme sa rozsupli v nakupoch. A dobre sme urobili, ze sme uz v 7.mesiaci mali takmer vsetko - maly sa poponahlal a narodil sa o dva mesiace skor.

lestep
1. sep 2008

ahojky. je to asi otázka, kterou si pokládá každá z nás. kdy začít s nákupy? Jsem ráda, že jsem zde našla rozdílné názory. někdo dříve, někdo zase později. Já jsem si doteď koupila jen kojící polštář. Máme ho s manželem k televizi. Opravdu super věc. Můžu jen doporučit. Pak mám dvoje dupačky a jedno body a ponožky. Jinak zatím nic. Koukám po netu. ještě mě má kamarádka poslat balíček s klokankou a s nějakým oblečením..Myslím, že začnu tak nějak postupně. většinou co vidím a líbí se mě, tak koupím..Kočárek máme tak zhruba vybraný. Kdy začnete před termínem všechny ty věcičky prát? 🙂

ssissi
1. sep 2008

Ahoj lestep,

TP som mala 17/01/08, prala som niekedy koncom novembra a malá sa narodila 26/12/07.
Veľa toho nebolo - plienky do širokého balenia, bodyčka veľkosť 50, dupky, čiapočka, ponožtičky poštolky, deka... - čisto veci do pôrodky a na doma krátko po pôrode.
Nerobila som ani žiadnu veľkú vopred výbavu, všetko čisto len pre novorodenca na prvé dni. Príde mi to zbytočné, také nakupovanie. Jasné, že miniponožtičkami atď sme si radosť urobili, ale nakupovať haldu vecí nehrozilo. Brala som to tak, že už nie je socializmus, kedy sa všetko zháňalo a čo treba, kúpime hocikedy. Vôbec nám napr. nechýbala dojčenská fľaša a milión iných somarín, o ktorých som vopred nemohla tušiť, či ich bude treba.

A vo výbave kupovanej pred pôrodom nechýbala samozrejme postieľka s hniezdom (bez paplónika, vankúša - s veľkou obľubou predávané, pritom pre novorodenca nevhodné 😖) , autosedačka - v nej sme si priniesli náš pokladík domov. U mňa tiež zohral rolu strach. Kamoškin priateľ musel všetky veci zbaliť preč, kým bola ona predčasne v pôrodke 😔 , teda nejde o poverčivosť, ale skrátka chcela som sa vyhnúť takej ťažkej situácii.

Tiež to ale asi záleži od toho odkiaľ mamina je. Asi ťažšie sa nakupuje maminkám bývajúcim na vidieku, najmä ak sú bez auta, či ocko chodí niekam preč na týždňovky...

dicinka1
4. sep 2008

ajojte..tak ja este nie som tehulka...a mam vela veci...mozno ich ani nevyuzijem..ale to nevadi..co sa tyka penazi...laslem na to...kupujem vsetko co sa mi paci...akurat co nemame kupene je kocik,vanicka a postielka..to az v takom 5-6 mesiaci..caka nas umele oplodnenie.... a tym dristam neverte..ze ked kupujes dopredu veci,tak ze babetko zomrie,alebo nebudes mat deti..poveram netraba verit..my sme nemali nic kupene..a sa nam aj tak nedarilo!

pralinka25
4. sep 2008

no ja by som si nakupy nenechala na poslednu chvilku a uz vobec nie po porode. Pre mna by to bol stres.
A teraz ma v tom utvrdila aj situacia mojej kamosky ktora z nicoho nic musela ist lezat do nemocky v siedmom mesiaci.
Chuda ma prve babo a nemala si ist kedy kupit ani len jedny dupky. Vsetko jej nakupila sice rodina ale je to predsa radost kupit vybrat oprat ozehlit tie drobotinky.
Preco by som sa pre nejake povery mala vzdat drobnych radosti. Nakup veciciek nijako nesuvisy so zdravim babatka. Toje stredoveka talafatka. Koniec koncov keby sa aj nieco prihodilo nakupene alebo nenakupene vecicky to nijako neovplyvnia. Pri najhorsom by som to niekomu darovala alebo predala.

Baby kupujte ako sa vam ziada a robte si radosti ved si to zasluzite 😵