Kedy začať chystať výbavičku?

muriel293
4. júl 2008

ahojte budúce maminky aj maminky,tak ja som ešte len na začiatku ale už teraz by som asi najradšej vykúpila všetko čo sa mi zapáči,tie vecičky pre bábenká sú tak krásne a milé,určite to poznáte,nemusíte byť ani tehotné a dostane vás to...dneska som si vydupala jedny krásne dupačky s bundičkou a kapuckou ale čo okolo toho narobil môj drahý-že to je ešte skoro a stačí mi to v ôsmom mesiaci...tak sa chcem spýtať kedy ste začali s výbavičkou vy...a tiež či nie je lepšie pomaly postupne všetko nakúpiť ako minúť naraz kopu peňazí a behať z obchodu do obchodu...

vamam
26. mar 2009

ahoj.
Sice to není úplně k tématu, ale měla bych dotaz ohledně výdajů.
Začínáme přemýšlet o miminku, a já začala samozřejmě lovit na internetu.
A když jsem si tak projížděla tu výbavičku dostala jsem se na 30.000,- (už tedy se vším všudy, kočárek, postýlka, povlečení, oblečení, .....)
Kdyby byl někdo ochotný přidat jeho odhad, byla bych moc vděčná.

ava
27. mar 2009

ahoj, myslím, že to je odhad vemlmi při zemi, ale bude záležet na tom, zda musíte všechno kupovat nové nebo něco zdědíte po dětech z rodiny či od kamarádek.
Nejlepší je asi kupovat vše postupně, jak píše mami.sk, není to pak takový finan.šok. Hodně záleží na tom, jaký kočárek koupíte, to je velká část výdajů....u nás se k tomu všemu ještě přidružilo malování, nový koberec, přebalovací komoda apod...takže nakonec suma hodně vysoká, a to jsme hadříčky zdědily, takže za ty jsem nedala zatím nic...

sevzuz
27. mar 2009

no tak neviem my sme si naklady na zaciatok spocitali asi na 74.000,- 😠
ale je v tom aj pupocnikova krv, 25 tis na kocik a postielka s vybavou monitor dychu a zakladna vybava oblecenia

martinaxyz
27. mar 2009

My sme to s manželom radšej ani nepočítali, lebo by sme dieťa nikdy nemali. Keď sme sa dozvedeli, že budeme rodičia tak sme začali s prerábkou bytu, aby bolo všetko nové a čisté. Vecičky pre malé ešte nemáme a budeme ich kupovať postupne, lebo neviem ako rýchlo bude rásť.

norik1
27. mar 2009

no u nas sli naklady az niekam ku 85 tisic, ale takisto ratam pupocnikovu krv, kocik, prebalovacia komoda, monitor dychu s vysielackou, oblecenie, kozmetika a plno blbosti ktore mi nebolo treba ako napriklad umelohmotne lehatko do vane za 400,- a podobne... kupila som aj veci ktore som vedela zohnat lacnejsie ale nebolo to treba hned na zaciatok - ohrievacka jedla, sterilizator, scan quilt paplon a vankusik (vankus este nepouzivame), polohovaci vankusik...
..no neviem ci by som sa nedostala aj na vyssiu sumu, ak by som poctivo pocitala.... 😢

marku
27. mar 2009

Tak pokud tak zběžně v hlavě počítám....výbavička, kterou jsme měli nachystanou než se malý narodil... cca těch 30 tisíc(ale kočár máme za 8000...takže když vyberete za 25-30000,hned budete s cenou někde jinde).Měli jsme i dost věcí poděděných(např. vaničku, přebalovací podložku, něco málo z oblečka).....tím pádem jsme ušetřili i za to, neb jsem za ně dala jen symbolickou cenu. 🙂. jenže dítko není jen jednorázová investice 😵 ...člověk utrácí každý měsíc spoustu peněz..plíny, kosmetika, výživa, hračky, oblečení...můžu říct, že až te´d , co jsme bez plín a malý papá jídlo vlastně s náma, tak se nám ten rozpočet za malýho trochu redukoval. 😀

boubelka0021
6. máj 2011

Maminy mozem zacat pomalicky skupovat vecicky od 5.mesiaca???Nieje to skoro??Ked potom je to zataz na penazenku...

atap
6. máj 2011

Baby, čo všetko treba pre novorodenca?? Myslím z kozmetiky, potreby na prebalovanie, krmenie a tak...... 😉 Máte nejaký zoznam??

mireag
6. máj 2011

@boubelka0021 ja som zacala od prveho 3D utz v 13tt. 🙂 Naraz sa to podla mna neda a ked minas postupne, nemas z toho potom taky sok. 😀 Je toho treba dost vela a okrem toho ti vela casu zaberie "prieskum trhu." Ked zacnes surfovat, porovnavat ceny a produkty, nema to konca kraja. Ale je to zabava a straaasne som sa tesila z kazdej kupenej veci pre maleho. 😉 Dost veci som kupila aj tu z bazara na MK, ale aj nove veci. Da sa povedat, ze pol na pol. 😉