Kedy začať chystať výbavičku?

muriel293
4. júl 2008

ahojte budúce maminky aj maminky,tak ja som ešte len na začiatku ale už teraz by som asi najradšej vykúpila všetko čo sa mi zapáči,tie vecičky pre bábenká sú tak krásne a milé,určite to poznáte,nemusíte byť ani tehotné a dostane vás to...dneska som si vydupala jedny krásne dupačky s bundičkou a kapuckou ale čo okolo toho narobil môj drahý-že to je ešte skoro a stačí mi to v ôsmom mesiaci...tak sa chcem spýtať kedy ste začali s výbavičkou vy...a tiež či nie je lepšie pomaly postupne všetko nakúpiť ako minúť naraz kopu peňazí a behať z obchodu do obchodu...

janette4
4. júl 2008

ahoj,ja som začala asi v siedmom mesiaci.Ale keď som išla do mesta a niečo mi padlo do oka,väčšinou som aj tak neodolala,Ale také väčšie nákupy sme začali robiť až koncom toho 7mesiaca.A kočík a postieľku sme kúpili pred týždňom.Myslím,že také tie drobnosti si kľudne môžeš sem tam kúpiť, tú radosť treba nejako uspokojiť.A kozmetiku som kúpila tiež až teraz,v9mes. ,a skoro ma natiahlo,keď mi povedala sumu.

junovka
4. júl 2008

ja som tiez zacala az okolo 7 mesiaca 😉

danulik
4. júl 2008

ja som zacala kupovat oblecko tak postupne od zaciatku.. kocik a dalsie veci niekedy koncom 6. mesiaca a teraz uz len drobnosti 😉

avanka
5. júl 2008

Ja som si zacala kupovat vecicky, este som nebola tehotna, ked som nevedea odolat.....a ked som tehotna ostala, veci, ako keby som bola nasla...je to lepsie, ako keby sme mali dat naraz napr. 10000...
Kocik sme kupili 2 mesiace pred porodom aj s kozmetikou....

domeenika
5. júl 2008

ja som kupovala hned ako som zistia ze som tehotna.. a kocik som kupila asi ked som bola v 5. mesiaci, aj to som uz chcela ovela skor.. a mam s tym problem doteraz, stale kupujem a nevmesti sa mi to do skrin.. ale ved lilianka je to najdrahsie co mam, tak co, nie???

muriel293
autor
5. júl 2008

no baby takže ako tak pozerám každú asi svrbia ruky skôr že? 🙂 no to je fajn aspoň nie som sama,takže vždy si bez manžela kúpim niečo pre bábo a potom toho nebudem mať tak veľa. A kočík a tie väčšie veci si kúpim až nakoniec nie? už teraz by som najradšej bežala k tým dupačkám doladiť čiapočku a také chutné niečo na nožičky...a podbradníčky a iné kravinky. Inak ja nemám žiadnu knihu doma na taký spôsob že čakáme bábo a tak ani netuším čo presne treba novorodencovi všetko ale ak máte nejakú www stránku tak odporučte...ok? vďaka žienky...nech sa vám darí 😉

muriel293
autor
5. júl 2008

avanka: no to je dosť odvaha si myslím,to by som asi nerobila keby som ešte neni tehotná lebo ja som mala trošku problém otehotnieť a myslela som si že deti mať nebudem,no ale inak tiež mám v skrini už veľmi dávno vecičky po bratrancovi,čo im zavadzali doma v skrini

miselin
5. júl 2008

Ja som kupovala hneď od začiatku a dokonca stoličku na krmenie som si kúpila keď som bola v druhom mesiaci a ešte ju ani tak skoro potrebovať nebudem. A je to dobré keď si to nakúpiš skôr, lebo nevieš čo sa môže stať náhodou môže ísť žena aj do nemocnice ležať a potom to kedy pokupuješ. Mne sa po pôrode veru do mesta chodiť nedalo 😉

muriel293
autor
5. júl 2008

miselin: veď to,alebo keď si predstavím že by som to mala ísť všetko nakupovať v dákom ôsmom mesiaci,keď sa ledva budem trepať a keď sa budem cítiť ako veľryba,tak to ma moc veru neláka!

liaah
5. júl 2008

Babulky, ja som kupovala pri malej od tretieho mesiaca 😉 a kocik sme kupovali niekedy v siesstom tusim, ale teraz som v piatom a doma nemam skoro nic, resp. vcera mi dosiel balicek s dudlikmi a flaskami, co som objednala, ale nejake velke nakupy este nerobim. Kocik mam zajednany, a vela vela veci mam po malej. Ale ja som nazoru ze co sa mam stat sa stane a na nejake povery neverim 😉 😉 😉 😉

zuzkap2
5. júl 2008

Ja som začala oblečko kupovať až od 7 mesiaca , keď som už vedela že to bude chlapček 🙂 no a teke vecičky ako fľaška a umlik boli už skôr 🙂

sorscha
5. júl 2008

Ja som kupovala oblečenie tiež od 7 mesiaca a ostatne veci asi tak pár týždňov pred pôrodom. Ale mala som ich vyhliadnuté, takže som vedela čo chcem. No a kočík sme mali objednaný a kúpili sme ho až keď sa malý narodil. Nechcela som to unáhliť, kedže som mala za sebou jeden MA a potom mi to bolo ľúto, keď som sa na tie vecičky pozrela. ☹

skrecok
5. júl 2008

Ja som prave v 7.mesiaci a az teraz zaciname kupovat a objednavat veci. Niektori hovoria, ze je to neskoro a na poslednu chvilu. Nam sa to nezda na poslednu chvilu, pretoze uz sme vedeli presne co kupime a kde.
Od zaciatku tehotenstva sme pozerali, porovnavali, ziskavali sme nazory co je dobre mat a zbytocne... Keby sme kupovali skor, tak by sme kupili vela zbytocnych veci, ktore by sme neskor lutovali. Navyse este mozem v pohode chodit po obchodoch, ale uz budem kupovat, aby som posledny mesiac mohla len odpocivat. Ale to je u kazdej individualne 😉 . Na povery sice neverime, ale bohuzial nasi rodicia maju skusenosti. Takze tie vecicky nebudu u nas, ale u svokry dokym sa nase malicke narodi.

muriel293
autor
6. júl 2008

skrecok: ja ich mám radšej v inej izbe,nie v tej v ktorej spávam a bývam...

pinco
6. júl 2008

ahojte, ja som začala kupovať asi na začiatku druhého trimestra, lebo som si myslela, že som už "za vodou" a všetko bude ok. Ale ako sa vyskytli nejaké pochybnosti pri screeningu v 20tt, tak som s tým sekla a začala som si samozrejme nadávať, že to mám zato, že som začala už oblečko kupovať... 😖 Tak som mala miernu pauzu a potom som si povedala, že aj tak ak sa má niečo zlé stať, tak to tým neovplyvním a radšej sa budem tešiť a nie strachovať a vrhla som sa do obchodov na ružové dupačky, lebo už som vedela, že to bude dievčatko 😀 Kočík nám prišiel len tento týždeň a postieľku pôjdeme kúpiť až koncom júla, to stačí. A ešte veľa vecí nemám - na kúpanie a prebaľovanie, skôr len na oblečenie som kupovala. Veď ešte sa budem dosť nudiť doma 😉

muriel, aj tu je dáky zoznam, ale skús pozrieť aj dáku tému, kde baby radia, čo vlastne ani nevyužili 😉

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2789

muriel293
autor
6. júl 2008

pinco: to ma mrzí že sa ti prihodila taká vec,aj ja by som sa moc zľakla ale treba veriť že všetko dobre dopadne aj keď každá z nás asi uverí vtedy ak bude v náručí držať svoje zdravé krásne vysnívané bábo že?

pinco
6. júl 2008

no presne... Lebo keď už raz v tebe niekto vyvolá pochybnosti, tak to jednoducho v tebe ostane až kým neuvidíš svoje dieťatko. A hlavne zdravé...
muriel, kľudne začni kupovať, ak to tak cítiš, je to na každej z nás, kedy začne. Niekto verí viac na "zakríknutie", niekto kupuje ešte pred tehu 😅 Úplne nakoniec si to určite netreba nechávať, lebo ťa môžu náhodou nechať v nemocke a potom by to ostalo na manžela 😖 Tak teda ten môj by toho moc nekúpil ako ho poznám 😀 To by som skôr poslala kamošku 😀

muriel293
autor
6. júl 2008

pinco: jejkooo tak toto ani nevrav-že by to nakupovanie mohlo ostať na manžela,lebo čo by ten nakúpil-mňa by asi porazilo 😀 😀 😀 to fakt neprichádza do úvahy-bezomňa nakupovať oooh,až sa mi vlasy ježia hehe,no dla mňa sú to asi také povery ako keď veríš že keď niekto pozre do kočíka a povie že jeeej aká je zlatá tak ju proste uriekne-šak to je jaká hovadina nie??? 😠

mucilienka
6. júl 2008

ahojte koculky tehulky,
ja som priebezne nakupovala pocas celeho tehotenstva a mala som takuto teoriu - ze nakupovanim pozyvame babatenko k sebe, a vecicky mu nakupujeme preto, aby vedelo, ze sa ho uz nevieme dockat, a veeeelmi sa nan tesime... a tie reci "jedna pani povedala" ze sa nemam nakupovat, ze nema byt kocik doma pred narodenim babatka a pod. som jednoducho vypustila z hlavy a vobec nepocuvala....
tak sa drzkajte, a nech vsetko dobre dopadne.... 😵

benitas
7. júl 2008

🙂 mucilienka, to si pekne napisala 🙂
ja som prve dupacky kupila nikedy v 3 mesiaci potom postupne, co som uvidela.
nemam toho sice vela, ale aspon nieco kupene mame.
na nakupy sa chystam cez dovolenku za 2 tyzdne, vtedy by som chcela pokupit takmer vsetko okrem kocika, ten si nechavam na september, ak dovtedy vydrzim 😉

cuchre
7. júl 2008

ahojte,

ja som zacala postupne nakupovat v 6.m, aj zoznam som vtedy zacala vyrabat 🙂 na posledny mesiac som nechavala veci do porodnice. a co cert nechcel, ostala som na rizikovom, ma chceli hned supnut do nemocky a ja som nemala nic....tak som dala segre dllhy zoznam a nakupovala ona (este ze robi v lekarni a ma kolegyne s babatkami :D a potom aj veci oprala a ozehlila) takze odporucam mat tak mesiac a pol pred porodom vsetko doma, lebo jeden nikdy nevie 🙂 len kocik a postielku sme kupili az tesne pred porodom,ale boli vybrate cez net, tak muz siel po ne 🙂

xena22
7. júl 2008

😀 No tak ja si celkom dobre neviem predstavit,ze by som nic pred porodom zo strachu z povier radsej nekupila...ved kto by to za mna urobil?A preco si kazit radost s priprav na babatko?Tak ja vzhladom k mojemu terminu este naozaj nic nekupujem,ale na jesen zacnem.Viem,ze to nie je len tak dat dokopy celu zakladnu vybavu a je to riadna palka kupit vsetko naraz,tak postupne to clovek ani neciti ,ked sa nakupuje potroche a ked clovek pol roka s radostou sliedi po obchodoch a vystihne dobre akcie,tak je radost dvojnasobna 😀 Preco si ju kazit 😀 ! 😎

pinco
7. júl 2008

jaaaaj baby... Ja som dnes zacala prat vecicky a potom som si spisala zoznam toho, co mi este treba 😅 Tak teda az ma hlava boli, co este vsetko nemam. A ako natruc ide tento tyzden prsat, tak ani po meste nebudem behat 😖 Radsej kupujte skor. naozaj len ten kocik a postielka stacia nakoniec, ale majte ich vybrate, aby vam to pripadne vedel kupit aj muz. 😎
mucilienka - krasna teoria na to cakanie babatka. To sa mi fakt paci 🙂

muriel293
autor
8. júl 2008

pinco: ja som to hovorila xixi,aspoň sa môžem vyhovárať že môžem nakupovať skôr! vidíš,neni to na nervy teraz naraz všetko zháňať?

pinco
9. júl 2008

No je to na nervy muriel 😀 Ale zasa oblecko mam, s tym je asi najviac starosti, lebo nie vzdy maju to, co sa ti paci. Mne skor chyba vanicka, plienky, teplomer, cumel, flasa, noznicky............. No proste take blbosti, ale mam cely papier zapisany, tak sa dnes pekne odgulam do mesta 😀

oraia
9. júl 2008

pinco...ja cakam babo 8,8...a mame aj augustovky aj svoju temu, co nas nenavstivis? 😉 ....ja uz mam tiez vsetko nachystane aj tasku do porodky uz, aspon to mam z krku, keby som to mala zhanat vsetko teraz tak neviem neviem, ja uz som nejaka velka, nemotorna a ubolena 🙂 uz by som to nezvladla

janka1874
10. júl 2008

treba na to ísť postupne vtedy ani penaženka tak netrpí a máš stále radosť z nejakej maličkosti

muriel293
autor
10. júl 2008

janka1874: tak táto veta mňa osobne stráááášne potešila xixi 😀 ,ja som sa dnes dostala do obchodu bez manžela a rýchlo som pálila do detského oblečka a kúpila som čiapočku k dupačkám-akože malo to byť v utajení ale i tak mi na to prišiel,lebo on sa mi musí hrabať v igelitke! joooooj!!!! 😠 😀

pinco
10. júl 2008

ja keď som kupovala prvé ponožtičky (dali sme si ich pod stromček 🙂 ) tak som bola tiež na mäkko. A keď som sa vrhla v tescu na detské vecičky, tak ma tam muž radšej nechal samú, lebo mal zo mňa dosť 😀 Ešte aj doma som mu všetko ukazovala a vybaľovala... Keď to je také zlaté, tie malé vecičky 😅 Ja aj teraz keď to žehlím, tak mu vždy idem dáky kúsom ukázať a sa nad tým rozplývame 😉

lenka.pav
10. júl 2008

ahojte, my sme na to isli akosi naopak, uz od 20 tt mame doma kocik, od 25 tt aj postielku. potom som dokupila vsetko ostatne a pekne postupne. hlavne penazenka netrpela a teraz uz len kludne cakam na september. a som rada, lebo uz nie som v strese, ze toho vela nemam a aj tak som uz ubolena....a to bude iba horsie a horsie. lenze u mna bol problem, ze mam prasknutu a posunutu platnicku v chrbtici, preto som vedela, ze bolesti ma budu trapit. a este ked si obcas precitam, ze sa narodi babo v 31 tt.....radsej byt pripravena, no nie? (stalo sa to kockam v majovkach a aj v marcovkach )