Kedy začať chystať výbavičku?

muriel293
4. júl 2008

ahojte budúce maminky aj maminky,tak ja som ešte len na začiatku ale už teraz by som asi najradšej vykúpila všetko čo sa mi zapáči,tie vecičky pre bábenká sú tak krásne a milé,určite to poznáte,nemusíte byť ani tehotné a dostane vás to...dneska som si vydupala jedny krásne dupačky s bundičkou a kapuckou ale čo okolo toho narobil môj drahý-že to je ešte skoro a stačí mi to v ôsmom mesiaci...tak sa chcem spýtať kedy ste začali s výbavičkou vy...a tiež či nie je lepšie pomaly postupne všetko nakúpiť ako minúť naraz kopu peňazí a behať z obchodu do obchodu...

dicinka1
10. okt 2008

lyongirl..aj ja som bola s manzelom vyberat svadobne saty..boli uz ak krizy..ale stale sme spolu..a milujeme sa..spolu zdolavame prekazky...

marselina
11. okt 2008

tak já už mám výbavičku radji přichystanou ted,i kočárek už je u rodičů,příští týden dokoupím věci do porodnice a nachystám si tašku,člověk nikdy neví,raději at se na tašku měsíc práší než abych potom jela s prázdnou.

andy21
11. okt 2008

Já už mám taky všechno kromě postýlky a tu budem mít do 14 dnů, tašku do porodnice si už radši zbalim taky někdy příští týden, kdyby něco, ať nemám ještě zbytečný nervy navíc....jsem ráda, že jsem vše nakoupila dříve, protože teď mě už lítát po obchodech fakt nebaví, prottože nebydlíme ve městě, možná být z města, tak tolik nespěchám.....jinak prát věci na malou hodlám taky do 14 dnů 😉

marselina
11. okt 2008

já už mám raději i vypráno a vyžehleno,jen se složením postýlky počkám tak do konce listopadu,vyperu ložní,povleču a bude vše nachystané co kdyby...............nechci potom otravovat mamku nebo zatěžovat ještě manžu at povleče než si pro nás pojede

emjee
11. okt 2008

my okrem jedneho zdedeneho fusaku nemame nic 😅 cakame na uzv 😀

lyongirl
11. okt 2008

dicinka1 - tak som rada, že nie som sama 😉

aponchie
20. feb 2009

sorry za duplicit 😀 ja jen cumim jak toho maji vsichni moc a dopredu 😀

lucenek
20. feb 2009

apon chceš vědět kdy já???? 😀

aponchie
20. feb 2009

chci javascript:addEmoticon('😀','vBody')

lucenek
20. feb 2009

takže já jsem klvlitku kupovala když sem makala a nebyla těhu..antialerg. peřiny do postýlky, polvečení, Tomee tipee jídelní sady...jakmile jsem měla v bříšku obyvatelku, tak do 18tt jsem měla všijo 😀 magor co????ale prostě jsem taková vše nachystané doředu, neusla bych enmít věci nachytstané na zítra jak pro sebe tak Sáru.....no..to jsem celá já.... 😀

lucenek
20. feb 2009

takže já jsem kvalitku...překlad 😀

aponchie
20. feb 2009

no ja nevim proc ,ale me to moc nebralo v tehu to az ted bych rekla spis.. 😀 teda blazen ses ja dostala milion veci takze sem ani nemela moc duvod nekam chodit a kocar mi bylo v tu dobu celkem jedno jakej no ted uz vybiram zejo,ale zase to mame na rok a pak mam chicco doma tak zvazuju co koupit vlastne 😲

lucenek
20. feb 2009

apon u druhého bych nenakupovala megamnožství jako větší půlku neměla sát¨ra nikdy na sobě.....

smardik
21. feb 2009

já nakupovala tak od 16týdne kdy jsem věděla že to bude chlapeček, předtím jsem koupila pár kousků ale neutrál abych věděla co a jak. no a do 20 týdne jsem měla kromě kočárku skoro vše, pak už jsem kupovala jen když se mi něco fakt líbilo. ale jsem ráda že jsem to koupila tak brzo,pak jsem skončila v nemocnici, pak doma a ležet takže nebyl čas ani chut nakupovat

aponchie
21. feb 2009

me prijde ,ze se da vsecko nakoupit za jedno odpoledne kdyz sleduju co mala na sobe mela a nemela ,ale od 16tydne nakupovat bych nemohla pac nesnasim neutralni veci a rekli nam rozdilne pohlavi 😀

veronika81
21. feb 2009

Tak baby, ja som začala nakupovať pred dvoma týždňami a všetko som pekne stihla, už aj poprala a požehlila. Nie že by sa mi skôr nechcelo, ale nemala som čas, študujem diaľkovo a bolo skúškové 😒 Aj keď popravde, bola som trošku v strese, lebo mi už asi mesiac tvrdne brucho a bála som sa, že ak by sa malý popýtal na svet, tak nemám nič nachystané.. ale našťastie je všetko ok. Už čakáme len na kočík a vaničku, prídu budúci týždeň.
Ale úplne prvú súpravičku som kúpila asi v 18tt, keď mi povedali, že to bude chlapček. To som neodolala 😉 A donedávna to bolo jediné, čo bolo v skrinke..

slunicko552
21. feb 2009

Tak já až tak v 6-7měs.bála jsem se,že bude nějaký problém.Kočárek tak v 9měs.byl u našich.U druhého ani nevím.mám hodně věcí po prckovi.Asi bych to chystala zase tak okolo toho 6měs 😉

vov
21. feb 2009

Ahojky, tak já dnes koupila první věci do výbavičky - látkové plenky a mám z nich děsnou radost!!!! Pohlaví si říci nenecháme, takže nakupovat budu jen neutrál. Ale čekám na výstavu For Kids a pak na kamarádku, která má 2děti, abych věděla, co vše od ní můžeme odkoupit 😉

smardik
21. feb 2009

aponchie nám v 16týdnu řekli že to bude kluk a je to kluk 🙂 no já bych fakt za jedno odpoledne nekoupila, chci si vše projít a ne koupit první věc co mi padne do oka, kromě toho mám pocit že v obchodech nic moc není nebo drahé takže spíš jsem obkoukla a objednala za rozumnou cenu na MMB

bertica.h
22. feb 2009

my máme už všetko okrem papierových plienok a možno nejakáých robností.ale to preto,že čakáme druhé dievčatko takže kopu vecí,vlastne všetko oblečenie "zdedí" Anetka po Viktorke .Ked som sa v tom prehrabovala..tak som si krásne zaspomínala.
Inak autosedačka,lehátko,kolotč,hrazdička,postielka..všetko bude po Viktroke.
Akurát som nejaké veci ešte kupila,plienky,oblečká nejaké,kočík,jednu novu sadu do postielky..dúfam,že nieje moc skoro.. 😅

zirka
25. feb 2009

ahojte, ja pomaly rozmyslam nad kocikom, cast veci ako odev a plienky uz mam kupene a nechcem zbytocne cakat takmer do konca 😀 tak kupujem veci postupne.......mozno to je na niekoho skoro, ale videla som sestru v 8. mesiaci tehotenstva obiehat obchody a viem, ze toto zazit na vlastnej kozi nechcem. 😉

leonik
25. feb 2009

ahoj, já jsem u dcery nakupovala už od 10.týdne neutrální věci, až jsme věděli že to bude holčička, tak růžovou. Druhý byl kluk, tak zdědil oblečení po dceři, od 20.týdne jsme dokupovali věci do modra 🙂 Kočárek jsme měli doma v 7.měsíci. Vypráno jsem měla brzo, taky už v 7.měsíci 😉

aponchie
25. feb 2009

tak mame kocarek doma 😀 ale jen diky tomu,ze to byla supervyhodna koupe a jde do sklepa ..dostala sem nejakej prenatal box a v nem je vzorku na prdelku a neco mam doma tak jen koupim lih a bunicinu tot vse nic jineho neni treba 😵

lenka.dv
26. feb 2009

Ahoj! Tak co se týče oblečků, tak mám už nakoupeno, vypráno, vyžehleno a naskládáno ve skříni 😀 Kočárek už je u naší mamky. Jen dokoupit hygienické potřeby a je to. Vaničku a postýlku budu mít zděděnou. Ale nevím, kdy tu postýlku chystat? Měsíc před porodem? Nebo dřív?

aponchie
26. feb 2009

leni ja mam postylku na zahradce a zitra pro ni jedeme pac manzel jindy nema cas takze ji doma musime zkontrolovat tim,ze ji sestavime prohledneme pripadne opravime co je treba a nechame i uz asi slozenou,ale rikam asi pac mala nam hlasi,ze v ni bude jako spat nez se to narodi mrska mala 😀 jako jestli mas misto a nudis se klidne si ji sloz a zkus si aspon sestavit veci jak je budes mit ja mam komodu vedle postele s prebalovakem a postylku u noh postele,ale prehodim to jak to tak vidim opet bude treba mit postylku u sve postele a komodu naproti vstavat a chodit jako neminim to radsi pretahnu mimi z postylky takze tak 😎

dia15
8. mar 2009

Ahojte buduce maminy.
Mam tiez velku hlavu zo zakladnej vybavicky, sice uz sme si nieco nakupili ako plienky a nejake vacsie oblecenie - a s manzelom sa spolu na tych velkostiach vytesujeme 🙂 no chcela by som radu od skusenych maminiek co sa tyka ortopedickych nohaviciek, staci z kazdej velkosti po jednom kuse alebo aspon dvoje??? jednu radu mam aj pre ostatne ak Vam pomoze budem rada ja som ju dostala od kamosky ze najmensie oblecko staci kupovat tyzden dva pred porodom - vraj sa vtedy da pri poslednom spehovani nasich drobcov odhadnut aj velkost dietatka.

pinco
9. mar 2009

Ahoj dia, mne napriklad by ta rada az tak moc nepomohla, lebo odhad porodnej vahy sme mali 3100g a nakoniec to bolo 2500g (normalne v termine, len bola taky krpec). ALe pravdaze tych najmensich velkosti ti az tak moc netreba. Co sa tyka ortopedickych nohaviciek, tak aspon tie jednotky si kup aj troje. Mne sa casto stalo, ze sa mala prekakala az na ne a ked nechces prat kazdy den (ale len kazdy druhy 😀 ), tak radsej viac. Vacsie zatial kup len jedny, mozno ich ani nebudete nosit, niekto nebali nasiroko az do 4 mes. Ale zas niekto dava dve latkove a nato este ortopedicke... Takze 😅 Kup dve dvojky a dve jednotky 😉
Inak ja som bola rada, ze som si nakupila vecicky aj vo vacsej velkosti este pocas tehu a tych 62-jek tak viac, lebo hlavne body sa hned zaspinia, tak ich treba dost a s kocikom chodit po obchodoch uz nebudes mat kedy a ak sa nechces spoliehat na vkus starych mam a manzela, tak radsej nakupuj teraz 😉

lante
9. mar 2009

pinco, ja som nakúpila pri Vilkovi až po 68 a ako píšeš bola som rada, nemusela som behať po obchodoch a zháňať. Ak sme niekde náhodou boli a mne sa niečo páčilo, tak som to vzala, ale nebolo to už z nutnosti...

Ja som najmenšie kupovala 56, Vili mal pri narodení 51cm takže v pohode.

A čo sa týka poštoliek........tak Vili bol balený naširoko iba mesiac. Potom nám povedali, že kĺbiky sú O.K. a už sme nebalili, lebo aj tak mal priblém so zastavenými vetrami, takže bez nich sa mu lepšie kopkalo.

Jo a napríklad zavinovačky mi Vili odignoroval a od 5t už v nej ani nebol, lebo sa mu v nej nepáčilo...

quika
9. mar 2009

dia, teraz od noveho roka by sa uz nemalo odporucat preventivne balenie na siroko, takze postolky asi nebudes potrebovat vobec 😉 az po prvej ultrazvukovej kontrole ti povedia ci treba, potom pripadne dokupis uz podla aktualnej velkosti, ale ak budete mat dobre vysledky a nenatrafis na nejakeho pripeceneho ortopeda tak sa tomu vyhnes. inac netreba ich mat nejako vela, keby si mala zrovna vsetky spinave tak sa nic nestane ked par hodin bude bez nich.
inac ja som zacala vybavu nakupovat az ked som odisla z prace na MD 4 tyzdne pred porodom a bolo to super lebo za cele tehotko sa uz nazbierala kopa darcekov, zdedenych veci a pod., takze uz som dokupila len co chybalo a nemala som duplicitne veci.

mami.sk
11. mar 2009

ja som začala pomaličky kupovať maličkosti okolo 5. mesiaca keď som zostala PN😉
manžel mi tiež nadával, že je to príliš skoro/ on je hrozne poverčivý/ 😀 😀 😀 že vraj stačí začať až keď pôjdem na MD
no v 7. mesiaci som sa dostala do nemocnice a hrozilo mi, že urobia predčasne cisársky rez ☹ taká som bola vtedy rada, že už mám všetko nachystané a aspoň tým som sa nemusela trápiť popri tom všetkom 😒
a aj to, že finančne sa výdavky na výbavičku rozdelili na viac mesiacov a nebolo to tak veľa peňazí naraz 😉