Kedy začať chystať výbavičku?

muriel293
4. júl 2008

ahojte budúce maminky aj maminky,tak ja som ešte len na začiatku ale už teraz by som asi najradšej vykúpila všetko čo sa mi zapáči,tie vecičky pre bábenká sú tak krásne a milé,určite to poznáte,nemusíte byť ani tehotné a dostane vás to...dneska som si vydupala jedny krásne dupačky s bundičkou a kapuckou ale čo okolo toho narobil môj drahý-že to je ešte skoro a stačí mi to v ôsmom mesiaci...tak sa chcem spýtať kedy ste začali s výbavičkou vy...a tiež či nie je lepšie pomaly postupne všetko nakúpiť ako minúť naraz kopu peňazí a behať z obchodu do obchodu...

assimilate
6. sep 2008

dicinka1... určite sa to podarí a držím palce... my sme museli čakať na bábo 6 rokov, k umelému oplodneniu nedošlo kvôli iným zdravotným problémom,nakoniec ešte vážna autonehoda...pomaly sme sa myšlienky na bábo vzdali, začala som opäť študovať, otvorila kozmetický salón... a práve vtedy sa to stalo, úplne sponntánne otehotnenie, teraz čakáme chlapčeka, začiatkom novembra...páči sa mi Tvoj názor, počatie a život dieťaťa nezávisí od existencie výbavičky, treba veriť svojmu snu a urobiť si radosť, ak sa nám niečo páči... : 😉

katuska23
6. sep 2008

dicinko jsme na tom stejně,v albu jsemto smazala,protože mi chodily vzkazy jako proč to kupuju apod.Ale mně to prostě dodává síly 😉 z oblečení máme vše,až mě to štve,protože se mi líbí takových věcí 😵 většinu mám z mimibazaru,aukra a tak,jeto jako nové,něco nové.
Pověry jsou blbost,jak se má něco stát tak se stane,nesmíme na takové věci myslet 😉
když mám depku,jdu se věcičkami pokochat,lepší jak cigareta 😉

tweetinkapp
6. sep 2008

Ja s Vami tiez suhlasim....aspon mate motivaciu. Ja mam teraz nejake dva mesiace do porodu a nemam skoro nic...a len zbytocne stresujem....a ani tie korunky mi naraz vsetky z neba nespadnu 😉

dicinka1
13. sep 2008

assimilate..gratulujem moja..po 6 rokoch..je to zazrak..a viete co bolo pricinou neuspechu? 😕 jak ti fajne..aj ja chcem mimi ☹

dicinka1
13. sep 2008

katuska 23..sprepacenim ser na tych ludi..ved je to tvoja vec..ja si to tiez kupujem len tak...pretoze sa mi to paci..hlavne treba tomu verit..a nevzdavat sa.... 😀 drzim palceky..

dicinka1
13. sep 2008

tweetinka..to je dost penazi..ja budem mat asi rizikove,tak budem asi lezat doma,alebo v porodnici...baby po umelom..maju vacsinou rizikove..takze je fajn,ze som si to nakupila..aspon potom nebudem plasit..a nakupovat niekto iny..co ked mi kupi niekto dupacky ktore sa mi nepacia?lebo nepaci sa mi napr. typ dupaciek,co ma taky pas nariaseny pod prsiami babetka.... a potom si uz budem lamat hlavu len nad postielkou a kociarikom..a keby som mala tolo penazi vysolit naraz? noooooooo..neviem odkial.teraz ma to vyslo na nejakych 8000 sk..v albume nemam vsetko.. 😉

radka.m.
13. sep 2008

ahoj holky,tak já jsem z těch,co nikdy nenechá nic na poslední chvíli,takže vždy jsem měla celou výbavičku kolem pátého měsíce nachystanou,to jako i vypranou a vyžehlenou.hodně lidí mi říkalo,že je to blbost takhle brzo,že nevím,co se může přihodit...u posledního prcka mě ve 30týdnu zavřeli do nemocnice,protože jsem z ničeho nic začala rodit a jak jsem byla ráda,že mám doma všechno připravené,že nemusím tuto starost hodit na krk manželovi,asi by byl z toho neštastný,i když jsme všechno kupovali spolu.pustili mně těsně před porodem,takže bych opravdu výbavičku nestihla pořídit.

assimilate
20. sep 2008

ahoj dicinka1.... ďakujem, reagujem až teraz,dlho som tu nebola. Áno, už vieme, čo bolo príčinou neúspechu. Mám nezhubný nádor na hypofíze,ktorý produkoval veľa prolaktínu. Nie som prvá ani posledná, čo má tento problém, skôr problém bolo diagnostikovať ho a preto toľko čakania, no a potom muselo nasledovať prelečenie, lekárka mi neodporúčala otehotnieť skôr ako po dvoch rokoch od začiatku liečby... problém s hypofízou mám ešte stále, no nádor sa mi zmenšil natoľko, že som mohla otehotnieť, lebo počas tehotenstva sa opäť zväčší. Potom prišla do toho tá autohehoda a presne rok po nej som otehotnela, i keď ma toho ešte čaká veľa... možno operácia hlavy kvôli tomu nádoru, výmena kolenného kĺbu za umelé koleno, tak isto zápestného kĺbu, no najhoršie je to, že tie súčiastky sú tak na cca 12 rokov, čiže potom znova a znova.... No to malé v bruškumi dáva silu a chuť všetko zvládnuť, mám manžela, ktorý ma vo všetkom podporuje a úžasnú mamu, ktorá vo všetkom ochotne pomáha.... dúfam, že ja budem tiež takou mamou.... A určite raz i Ty... nestačí v živote snívať, ale žiť svoje sny... my sme s manželom už uvažovali i nad adopciou, keďže sme chceli žiť svoj sen s dieťatkom....

lyongirl
22. sep 2008

ahojte baby, tak ja na povery vôbec neverím a výbavičku som si začala chystať dosť skoro, keďže sa sestra chcela zbaviť vecí po deťoch a začala mi všetko posúvať. Tak som si to prala, žehlila, ukladala....
Kočík sme vybrali tiež asi v 10tt a keď jedna známa predčasne porodila, tak som nahovorila manžela, aby sme ho aj skôr kúpili, takže sme ho doma obkukávali a vozili. Máme len 2izbový byt, takže bol celý čas v obyvke.
No a kto by to povedal, ale porodila som predčasne aj ja, o 1,5 mesiaca skôr a bola som šťastná, že mám výbavičku nachystanú podľa seba, všetko na svojom mieste a nemusím nič vybavovať, kupovať a stresovať sa.
A ak niekto povie, že som porodila pre to skôr, že som neverila poverám a chystala všetko skôr, tak mu poviem, že to je neskutočná blbosť. Presne tak, ako keď muž nemôže vidieť nevestu pred svadbou v šatách.... My s manželom sme boli sv. šaty vyberať spolu a sme tu, šťastní a milujeme sa nadovšetko, napriek problémom, ktoré má asi každý.....

abbana
22. sep 2008

Ahojte, chcela by som sa aj ja pridat k diskusii.
Ja si myslim, ze to by mala kazda buduca mamina rozhodnut sama. Niektore su take, co si vsetko nechavaju na poslednu chvilu a aj tak to zvladnu v pohode, niektore radi planuju a maju dopredu vsetko nachystane. Ja som tiez z tych co radi planuju a hlavne pri prvom dietati je to dost dolezite, lebo nik si nevie dopredu predstavit, ake to bude a nik nevie dopredu, ake dieta bude mat.
Ja som bola strasne stastna, ze som mala dopredu kompletnu vybavicku do jedneho roka, lebo s dietatom som zrazu nemohla chodit tak v pohode nakupovat ako tehotna. Ani sa mi az tak nechcelo. Okrem toho si myslim, ze to vytesovanie sa z veciciek na este nenarodene dietatko je nieco krasne.
Napriek tomu, ze som si chystala vsetko skor, som aj tak prehliadla par veci, ktore by som kupila, keby som o nich bola vedela. Nasa mala nechcela vobec spavat v separatnej postielke a tak sme ju mali uplne zbytocne. Chcela byt stale pri mne a do dnes okupuje nasu manzelsku postel.
Minule som videla krasnu postielku pre babätka, ktora sa da prisunut k rodicovskej posteli a dieta spi napriek tomu, ze je pri matke na svojom. Kebyze mam este jedno dieta, urcite to este kupim. Okrem toho sa da roznorode vyuzit ako koliska alebo postielka na kolieskach alebo ako lavicka na sedenie.
http://www.maxus.sk/detsky-sen/detska-izba/post...

tekvica
22. sep 2008

tak ja som asi divna sorta, ale mne by sa nechcelo kupovat veci skor, ako v 3 trimestri. a uz vobec nie v case,kedy by som tehotna ani nebola, vtedy som na detske veci ani nepozrela.

a kedze pohlavie neviem ani nechcem vediet, kupujem par neutralnych veci, na prvy mesiac- dva a potom podla pohlavia si objednam zvysok z ebay.

lyongirl
22. sep 2008

tekvica - nie si divná, no ja som zbožňovala pozerať tie chutné vecičky od detstva a zostalo mi to, niekto si vystačí s tým, že to kúpi naposledy a dovtedy ho to nejako netrápi a zaoberá sa iným, no ja odkedy som otehotnela, na nič iné som nemyslela.... 😀

tekvica
22. sep 2008

kazdy sme iny 🙂

katmi
22. sep 2008

caute kocky.. ja som kupovala postupne.. kocik sme mali doma napr.uz v januari a mala sa narodila az v maji.. 🙂

katyl
22. sep 2008

caute maminky, ja som kupovala postupne hlavne oblecenie, takze dnes mi komoda praska vo svikoch a stale pozeram po novych vecickach., Oblecko mam tak na pol roka plus minus, ostatne sa dokupi priebezne.
Postielku sme kupili dnes aj matrac, perinky, navliecky, decku, osusky....Objednane mame prebalovaci pult s vanickou, baby vak, kresielko na hranie, zavinovacky, fusak, odsavacku...s terminom dodania tento tyzden.
Kocík mame konecne vybraty, cakali sme na novu kolekciu, a tak predpokladam dodanie do 3 tyzdnov.
Podla mna by si mal kazdy nakupovat vybavicku v case, ktory mu vyhovuje, ked ma na to naladu, energiu a peniaze. Niekedy sa oplati pockat na novu kolekciu, inokedy na vypredaje.
Da sa aj objednat cez net, bez behania a zhanania, pohodlne, kurier to dovezie az k dveram. Ale musim uznat, ze nie je moc pohodlne nieco zhanat na poslednu chvilu, ked mame velke bruska a pokladiky sa mrvia tlacia sa 😀

adrioska
22. sep 2008

Ja som tiez chcela zacat s nakupovanim uz skor, aj ked zimne vecicky este moc nemali, ale moj muzicek chcel pockat aspon do septembra...zevraj pre istotu. Ja na povery neverim, co sa ma stat, sa stane tak ci tak. Ak Vam mozem odporucit, zacnite si vybavicku zaobstaravat skor, aspon tak v polovici tehu, ak sa da, lebo potom sa vlacit po obchodoch s velkym bruskom, hlavne, ak Vam tvrdne kazdu chvilu, nie je ziadna slast...A navyse my nemame auto, takze sme vsade behali peso, viem tolko pohybu treba, ale co som sa pri takychto nakupoch unavila... 😝 Uz mame vacsinu veci doma aj kocik je objednany, za 2 tyzdne by mal prist. Inak neviem ako Vy babenky, ale my vsetko nakupujeme spolu s mojim manzelom, lebo on vsetko chce vidiet a vyberat, co kupime. Ono je to dobre, len obcas to ma nevyhodu, kedze ja som doma na PNke, vybehnem do mesta na nakupy, najdem nieco,ale musim pockat, aby to videl aj muzicek a az potom kupit... 🙂 😅

katyl
23. sep 2008

adrioska, ja mam to stastie, ze manzel nepotrebuje nic vidiet ani si nemusim davat nic schvalovat 😉
potom, ked to je doma, tak mu vysvetlim, ze co to je, naco to je a kolko to stalo. Mam uplne volnu ruku a vyberam co sa mi paci.Iba ked sa neviem rozhodnut, tak sa poradim. 🙂 Ale zato moja 11 rocna dcera.....to musi vsetko vidiet, vsetko okmentovat, vybera farbu kocika, sedacky, navliecky...potom mi povie, ze ten babyvak mohol byt aj lepsi..... 😀 ale som rada, aspon si k brachovi vypestuje vztah uz teraz 😉

lyongirl
23. sep 2008

adrioska - aj my sme s manželom všetko vyberali spolu, aspoň čo sa týkalo kočíka, postieľky a "veľkých vecí"....
Oblečko sme dedili, ale aj kupovali spolu, no sem, tam sa stalo, že som bola na nákupe v tescu sama a niečo ma zaujalo, tak som to kúpila aj sama, ale doma som to hneď ukazovala mužíkovi a chválila sa a pýtala, či sa mu to páči.

muriel293
autor
23. sep 2008

ahojte babenky,tak mne už šuflík pod posteľou praská vo švíkoch 😀 na oblečko toho kupujem minimum-väčšinou veci do kočíka a k lekárke a na doma máme plno po bratrancoch a vlastne ja už nemám iba kočík-to si nechám na december-január,vaničku,hyg.potreby a dáke tie fľašky a plienky...a som spokojná,neznášam keď sa musím na poslednú chvíľu stresovať-ako pred vianocami haha a super sa mi nakupuje aj cez internet,takto mi prišla napríklad kompletka do postieľky,hniezdo,baldachýn,návlečky,vankúšik paplonik,zavinovačka a plachta...tiež som na nete zohnala kolotoč nad postieľku aj hrazdičku na hranie 🙂

adrioska
23. sep 2008

Katyl, tak obcas by som prijala, keby aj moj muzicek bol taky, ale zas na druhej strane som rada, ze sa stara a zaujima o to, co nase male bude mat. Len je to takto komplikovanejsie, ked mam tak trosku zviazane ruky. A tiez mu musim vysvetlovat urcite veci, co co je a naco to budeme potrebovat, resp. nase baby... 😀
Lyongirl, nieco som takto bez jeho vedomia objednala aj ja z MMB a minule som tiez nieco kupila aj v meste, ked som behala po obchodoch...proste som neodolala. Ale tiez je to tak, ze najma tie "velke veci" chcel vidiet a podielat sa na vybere. 😉

katyl
23. sep 2008

adrioska, ved to, ja zas by som niekedy prijala, aby behal a zhanal so mnou, by ma presviedcal o vyhodnosti ci navyhodnosti niecoho.... 🙂 , ale na druhej strane mam naozaj volne ruky a mozem si vybrat to co chcem. A on mi to potom pochvali. Napr dnes nam dosie babyvak, ta bol nadsenym ze aka dobra vecicka a hned to aj skusal....vnutri mal macka 😀

adrioska
23. sep 2008

Katyl 😀 😀
Inak ked sa tu uz bavime o tych veciach pre babo, ja mam napr. v sucasnosti strasny chaos z tych flasiek. V obchode maju taky velky vyber, vacsie, mensie, s roznymi tvarmi, roznych znaciek...baby prosim poradte ake a kolko kupit...

zajo79
24. sep 2008

adrioska, s flaskami to neprehanaj, staci Ti jedna, aj dve su moc, pocitaj s tym ze budes kojit, a ak to nepojde, lahko pojdes do obchodu a nakupis.

Kup si kvalitnejsiu, nech na nu potom mozes len menit cumlik ako bude maly rast

ivana68
24. sep 2008

ahoj adrioska
ak ti mozem poradit tak ti staci jedna flasa mozno ze v zalohe nie je mat este jednu ak sa ti podari rozbyt.
ja cakam teraz druhe babo a ja som skusila hoci jake aj znackove,ale najlepsie mi vyhovovali sklenene aj tak sa tie odporucaju a su zdravsie .Vies ju umyt a nezajde ti co pri umelych sa rychlo stane ze su skarede.

kijonkova.k
24. sep 2008

holky,s flaskama to fakt nepřehánějte.Mně tchýně nakoupila asi 5 😅 a používám jen jednu a to na odstříkání MM na večerní kaši.Malá pije z hrníčku 🙂

adrioska
24. sep 2008

Baby dakujem Vam, jednu som uz dostala, tak ta mi bude zatial stacit a potom uvidime. Bola som totizto u bratranca, oni maju teraz uz druhe babo a mali doma dost vela flasiek, urcite uz aj po prvom dietati a zrejme aj podostavali, ale aj tak som bola prekvapena, ze naco tolko maju... 😅

katyl
26. sep 2008

ahojte maminky, tak my sme trosku pokrocili, mam mesiac do terminu porodu a chyba mi uz "len" objednat kocik, objednane su prebalovaci pultik a odsavacka, a potom este par drogeriovych drobnosti. Ostatne mam uz doma. Priznavam sa, ze vobec sa mi nechce behat po obchodoch u nas, a uz vobec si neviem predstavit, ze by som isla na nakupy do Viedne, alebo do Prahy, co som kedysi bezne robila.. 😉 som totalne unavena, stale sa mi chce spat, ked si vyjdem na prechadzku, do pol hodiny som doma....ssnad sa dam este trochu do poriadku a este si pojdem nieco kupit, aspon v okruhu 1000 m 😀

lenkaaa
28. sep 2008

myslim, ze to nakupovanie zalezi aj od terminu porodu - ja mam termin koncom januara, takze urcite nakupy nebudem nechavat na januar, ved babo sa kolkokrat prihlasi aj skor.... no a nakupy vybavicky pred vianocami to je tiez trosku onicom - ved to bude blazinec v obchodoch kvoli vianociam - takze preto chcem mat vsetku vybavicku nakupenu do konca oktobra - mozno okrem kocika a takych velkych veci ..... tot moj nazor 🙂

mkr
28. sep 2008

my jsme nechali vše na poslední chvíli, MM říkal, že máme pořád dost času a pak vše doma musel připravit sám, malá se totiž narodila o 5 týdnů dřív, takže žačít min. 4 měsíce předem nějak potom 24 tt, ať máte klid a žádný stresík, pěkný těhulkování 😉

katyl
10. okt 2008

pomoooooc, ja este stale nemam kociiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik!!! 😀
Sice sa smejem, ale vazne ho nemam.Slubili mi, ze do porodu pridu, ale nemam ziaden zavazny termin dodania..
odporucam vam, kupujte ked je dobra prilezitost. A ked ste take ako ja, ze cakate v oktobri kedy bude nova kolekcia...musite len cakat 😉 Snad to stihneme 😀