Kedy začať kupovať výbavičku pre bábätko?

22beba
4. jan 2012

Ahojte som len v 15 tt , a najradsej by som si uz vsetko kupovala a tesila sa z toho. Lenže viacerí hovoria že je na to čas... že si nemam kupovať vesi lebo sa nedajbože može niečo stať a budem z toho smutna...že to prinaša smolu... ale chcem sa potešiť aj ked len malými papučkami ..... ked som v obchode stale si pozerám veci a je mi luto že si to nemožem ešte kupit ... tak mi prosim vás poraďte mam si začať kupovať vecičky alebo mam ešte počkat kým bude babo väčšie, 🙂 dakujem za nazory a odpovede 🙂

tea333
4. jan 2012

ja neverim na take blbosti ako ze prinasa to smolu a pod. si uz v druhom trimestri, ja by som sa nestresovala. ak si chces nieco kupit, kludne kup.Jasne ze sa neoplati kupovat cely satnik, ved co budes robit zvysok tehotenstva, a predpokladam ze ani pohlavie nevies, ale preco si nekupit papucky, aby si sa mala doma na co pozerat?

tiumen
4. jan 2012

my sa s drahým eštelen snažime,ale ked vidim v obchode niečo pekné a viem že to už potom nezoženiem tak si to kupim 😀

edie63
4. jan 2012

Ja si myslim, ze s kupovanim vybavicky treba zacat vcas (nic sa nestane, ak si niekto nieco kupi uz na zaciatku, pretoze sa mu to paci), ja by som to urcite nenechala na poslednu chvilu, nikdy nevies co sa moze stat, ci sa nedostanes do nemocnice a potom bude musiet za teba zhanat, vyberat, prat, zehlit, poskladat vybavicku niekto iny. Ja som uz mala takmer vsetko hotove, ked som sa dostala do nemocnice, tak som bola rada a keby som to mala robit este raz, mozno zacnem aj skor (zacala som nakupovat v 20. tyzdni, ked sme sa dozvedeli, ze cakame dievcatko).

anaxamon
4. jan 2012

ja som zacala v 22tt ked som vedela pohlavie babatka

22beba
autor
4. jan 2012

@tea333 ved jasne že ja na to tiež neverim len som opatrna 🙂 a asi si tie papučky kupim 🙂
@tiumen to ja som este ani nevedela že som tehu a behala som po obchode s vecičkami no psycho :D ale držim palce neh sa ti to vydari 🙂

@edie63 no maš pravdu začnem asi aj ja tak za pár týždnov 🙂 po svatbe 🙂 to bude hadam stačiť to bude aj vela peniažkov na to 🙂 ale ste ma potešili 🙂 hned vali m do obchodu 🙂

kacsik
4. jan 2012

Ja som v 18.tt a keby som mohla tak už mám doma full výbavičku 🙂 ale keďže som staromódna a dodržiavam tradície / akože nekupovať vecičky pred 25tt a tak 🙂 / tak si len občas urobím radosť keď vidím niečo peknučké, alebo mi robia radosť mamička, svokrička, kamošky a tak 🙂

naty1987
4. jan 2012

@22beba ahooj no ja som par drobnosti kupila este pred tehu 😀 na povery neverim kde je vsetko ok nema sa co zle stat .........
teraz som kupila len par kuskou co som vazne neodolala inak dostanem kopec veci od kamosiek svokry co pokupila takze u mna treba kupit len kozmetiku kocik a veci na kupanie ,plienky a potom dokupim len co bude treba naco zbytocne kupovat malinke veci ked drobcek s toho vyrastie raz dva ale isto v obchode par kusom zas neodolam 🙂

22beba
autor
4. jan 2012

@kacsik no ved prave preto 🙂 asi som aj ja staromodna 🙂 mam doma len jednen podbradniček čo mi priniesol "ježiško " ale valim si niečo kupiť lebo nemožem obsediet 🙂 ja mam teraz este pred svatbou takze asi by som nakupovala všetko iné len nie veci co potrebujem na svatbu :P
@naty1987 to viem že vyrastie rýchlo 🙂 ja ani neviem aké mam velkosti kupovat ani nic :D ale tak uvidim čo sa mi bude pačiť 🙂 ale ved to sa ani neda odolať no vlastne v mojom prípade da :D ked v obchode vnimam intenzívnejsie tolko krasnych malých veci a už by som ich mala najradšej doma 🙂

naty1987
4. jan 2012

@22beba ja som si vravela ze s tych najmensich 50-56 velkost aspon 4-5 kuskou, ale mne sa to zas neoplati moc kupovat ked vsetky tieto pidi veci mam uz skoro v troch taskach 😀

deniskateniska
4. jan 2012

@22beba no ja na to neverim ze to prinasa smolu ale je pravda ze si v malom tyzdni a ked sa nieco nedajboze stane budes z toho len viac smutna... ale ja som v 16tt kupila kocik bo bola vyhodna cena a nic sa nestalo 🙂 ale veci som nekupovala zbytocne lebo som nevedela ake velke dietatko sa narodi ... zakladne veci som kupila ale az tak 2 mesiace pred porodom a ostatne sa dokupilo potom alebo doniesli ti ktori nas prisli pozriet.. a som rada ze som nekupovala zbytocne lebo vsetky kamosky mi hovorili ako nevynosili veci bo dietatko rychlo rastie a ja som mala o problem menej lebo sme vsetko vynosili. a presne maly tak rychlo rastol ze sme sli o 2 ci 3 tyzdne do dupaciek rovno 🙂 a co bolo treba sa dokupilo priebezne.. ale aj tak som nevydrzala a aspon ponozticky som kupila pre radost 🙂 😀 tak sa neboj nieco male kupit aj teraz 😉

martina_uk
4. jan 2012

@22beba ajojky, ja neverim na take poveri ale nekupovala som si nic kym som necitila prvy pohyb, vtedy sme sli kupit prve oblecenie pre babo ale s dalsim sme cakali az kym sme nevedeli ci to bude dievca alebo chlapec a kedze nasa slecna nam to ukazala az v 36 tyzdni tak sme dovtedy moc nekupovali iba take neutralne farby a kociar, autosedacku to sme mali asi v 33 tyzdni...

tiumen
4. jan 2012

@22beba to nieje psycho, podla mna je to normalne 🙂 a dakujem zatial snazilkujeme len mesia 😵 c

gaby21
4. jan 2012

@22beba Zacni nakupovat kym mas chut a na take blbosti never, ked sa ma nieco stat tak sa stane, aj bez toho aby si ty nakupovala, ty to nejak neovplyvnis, priroda si taketo veci riesi za nas. Takze hor sa do nakupov, a teraz su navyse povianocne zlavy, tak chytro treba vyuzit 😅

emily_666
4. jan 2012

@22beba
čo má byť, bude. Kľudne nakupuj, naozaj sa môže stať, že sa dostaneš na dlhšiu dobu (nedajbože) do nemocnice a budeš sa v tomto spoliehať na chlapa alebo rodičov či svokrovcov? Daj na svoj inštinkt.

anika25
4. jan 2012

ja som kupovala vybavicku koncom siesteho mesiaca. Odhovarali ma, ze to prinasa nestastie, ale neviem si predstavit manzela ako po pôrode kupuje kocik 🙂 Tiez som sa na zaciatku potesila dakymi drobnosami. Kludne kupuj, mozno to nakoniec ani nevyuzijes, ale nebudes ani prva ani posludna 😉

jasminet
4. jan 2012

ja som zacala pri dcere nakupovat po tripple testoch, neutralne farby, po urceni pohlavia uz ruzove 😉
teraz pri druhom cakam na pohlavie - aby som vedela ci ist nakupovat chlapcenske, alebo staci dokupit nieco pre dievca 😀
keby som pri prvom mala dat na povery, tak prve 3 mesiace nemam malu v com vozit, kedze dodanie kocika trvalo tak dlho

anjelicek26
4. jan 2012

My sme boli na genetike v 13.tyzdni a aj sme vedeli, ze je to chlapcek, maly sa krasne ukazal, tak postupne som kupovala nejake oblecko, drobnosti, kociky som si chodila odskusat, ale tie velke nakupy cca. 25.tt ani neviem preco, dovtedy som mala kopuuu inych veci. Ale potom narazovo vsetko, v 30.tyzdni som mala takmer vsetko pokope, aj som dobre spravila, lebo odvtedy som mavala hodne bolestive kontrakcie, hlavne pri namahe, uz by som toho moc neobehala.

22beba
autor
4. jan 2012

@naty1987 panečku :D tak aspon maš do zasoby :P

22beba
autor
4. jan 2012

@gaby21 no ved to 🙂 hehe teraz som bola v TESCU a kupila som krasne dupačky za 80 kč 🙂 hehe juj až mi tak ulavilo na duši :D

juranka
4. jan 2012

@22beba ja som kupovala vecicky tak priebezne...asi kazdy mesiac jednu (pre potesenie) 🙂 a az ked sa to priblizovalo, asi ked som bola v 7 mes. tak som zacala aj viac, take co som este nemala a bolo treba.

22beba
autor
4. jan 2012

@anjelicek26 to sa už v 13 tt da zistit? 🙂 ja ked som bola na ultrazvuku tak mi doktor nechel dat foto ževraj som tlstá a že sa to neda urobiť no dristy.... tak nemam ani fotečku malinku ani som svoje babo nevidela kedze mal monitor otočený uplne naopak :( ale tak ja mam tušaka že budem mať chlapca 🙂 no tak myslim si ze do toho 30 teho by som mohla mat všetko pokope nikdy clovek nevie čo sa može stat a čo može prist tak po svatbe začnem s BIG nakupmi :D

anjelicek26
4. jan 2012

@22beba - ale ano da, treba dobry ultrazvuk, lekara, co ma o tom ponatie a musi sa babo otocit. Ale vidiet sa to v pohode da, co mi ukazala doky (mam aj foto) bol aj pre mna jasny chlap 😉 A tie hlasky lekara no comment 😕

atka70
4. jan 2012

Ahojte ja som v 27 tyždni a dnes som kupila 1 body pre male, ani neviem čo to bude.Ale z manželom sa zberame na nakup do poľska. 🙂

indys
4. jan 2012

ahojte ja este nemam vobec nic, iba pozicanu knihu o materstve od kamosky a svoju 100 najzdravsich jedal pre buduce mamicky, ale nakolko vobec nechodim do obchodv, maximalne niekam do potravin nic ma nelaka. Moja mama by najradsej nakupila uz teraz.Kazdy den mi vyspevuje ako velmi sa tesi na nakupy.Beha po internete podstatne viac ako ja a zhana recenzie na kociare ake su najlepsie a stale mi pride referovat co nove sa docitala 😀 je proste uzasna.

@atka70 aj my chcema ist do poska do Noweho Targu ale az koncom februara,to by som mala byt zhruba v tom tyzdni ako ty.Vela bab tam chodi a naozaj sa tam oplati.Ved tam v obchode kupis tak isto ako u nas a lacnejsie.Ved vsetky nakupime len tolko kolko nam penazenka dovoli.

@tiumen drzim palce nam sa podarilo hned na 2. mesiac ale to som si robila ovulacne testy a moze povdeat ze zaucinkovalo 100% 🙂

tiumen
4. jan 2012

@indys aj ja rozmyslam ze si kupim ovul testy, len neviem aku znacku a cca kolko 😅

vvia
4. jan 2012

@tiumen stoja priblizne ako tehotenske, v baleni zvyknu byt 5cca.

22beba
autor
4. jan 2012

@katren??? tak prepač no .... ty maš všetko ,,,tak prečo taketo uštipačne poznamky? neviem sa na tejto stranke dobre pohybovat pretoze som tu kratko ...

lenka311
4. jan 2012

@22beba ja som kupovala od začiatku až do konca.. keď Ťa to teší a na to máš, tak si to uži ako aj celé tehotenstvo...

matat
4. jan 2012

ja som zacala v 5m postupne co sa mi pacilo,najprv neutralne kym som nevedela pohlavie