Kedy začať nakupovať veci pre bábätko?

elika
5. okt 2007

Ahojte, zaujimalo by ma, kedy zacinate s nakupmi pre babetko. V mojej rodine viac/menej dame na povery a vraj dopredu sa nema nic kupovat. Lenze neviem ako to vyriesit, ked do nemocnice treba doniest oblecenie aj pre babetko a kupovat kocik, postielku, vanicku a vsetko ostatne az ked sa vratim z porodnice moc realne nevidim. A nechat vsetko na manzelika by asi tiez nebolo odo mna moc pekne... Tak ako to riesite vy???

elika
autor
7. okt 2007

Tak ok, som v 28 tyzdni a buduci vikend idem na nakupy. 😀

weroni
7. okt 2007

babulky nechcem nikoho urazit ale povery su sprostost - co je predsa zle na tom ze sa clovek vopred prichysta na toho malickeho cloviecika ktoreho si donesie z porodnice? preco by sme mu mali odopriet to pravo prist do nachystaneho domova? myslim ze to kadzy pochopi. a okrem toho - nakupovat take krasne krpatucke dupacky a ponosticky je hotova PASIA no nie? 🙂

lienockaa
8. okt 2007

babenky, súhlasím, treba kúpiť dopredu veci pre malinké..ja som síce ešte nič nenakupovala, ale určite to vypukne po nejakom 6 mesiaci.. 🙂 jednak to naraz stojí kopec peňazí a jednak si to človek môže vybrať sám a vie si povedať, čo sa mu páči a čo nechce..ja napríklad netúžim dostať 5 rovnakých fliaš pre bábätko, ani kočík, ktorý sa mi nepáči, ani postieľku..som predsa mama a mám do toho čo povedať, či nie? v mojej rodine negungujú nijaké povery, aj bratovej malej sme kupovali dopredu všetko..ale v manželovej sme dostali prísny zákaz na kupovanie dopredu..trošku ich teda oklameme.. 😀 😀 veci si necháme u našich..a čo sa má stať, to sa stane, či výbavu máme, alebo nie..

dann
9. okt 2007

elika, vybornu temu si vymyslela. tiez som nad tym rozmyslala, ze teraz ked sa citim ok tak je najlepsi cas v klude si pokukat babatkovske veci a postupne kupovat, lebo si neviem predstavit, ze to bude riesit priatel alebo moja rodina na poslednu chvilu a v strese... ale tiez som pocula ze sa to nema, aj ked tato povera asi vznikla v dobe, ked sa deti zabalili do deky v jaskyni🙂 kazdopadne drzim vsetkym palceky, urcite vsetko dobre dopadne, ci uz s vybavickou alebo bez nej🙂

elika
autor
9. okt 2007

Ahojte, no mne je jasne, ze niektorym tie povery pripadaju ako totalna blbost, ale ked s nimi niekto vyrasta uplne od malicka, tak ho dost ovplyvnia.... Proste je to nieco, nad cim moc racionalne nerozmyslam, akurat to beriem tak ako to je.... Znami si vsetko objednali (takze vybrali sami), mali kupene len veci do nemocnice, ostatne si prevzali v obchode az po narodeni dietata. Neviem aku to ma pointu, ale je to tak podla povery 🙂 Nikoho to neochrani, ale v detstve sa o tom vela hovorilo a strasilo sa pripadmi, ktore sa udiali v okoli... 😉 VSETKO DOBRE DOPADNE, TAK LEN NAKUPUJTE TAK, AKO TO PRAVE CITITE. Ja som len potrebovala poznat aj nazory inych a este cakam, ci sa ozve aj niekto, kto ma tie povery podobne v sebe zakodovane a ako to s nimi riesi 😉 ZELAM VAM VSETKYM KRASNE ZAZITKY Z TEHOTENSTVA AJ Z NASLEDNEJ STAROSTLIVOSTI O VASE RATOLESTI...

maca793
12. okt 2007

ahoj elika
ja na povery neverím, oblečenie pre dieťatko som si kupovala hneď od toho monmentu, čo som sa dozvedela, že som tehotná. pravdaže nejaké budeš potrebovať aj do nemocnice, takže budeš musieť nejaké to základné vybavenie pre mini kúpiť.
a keď nevieš pohlavie, tak radšej kupuj neutrálne farby.

loss
13. okt 2007

no ja neviem mozno nieco na tom bude ja som si kupila dupacky a na druhy den som zacala krvacat a a o 5 dni sme o miminko prisli bolo to v prvom trimestri teraz je to nas treti pokus a povedali sme si ze do marca nekupime nic tak snad nam to prinesie viac stastia.Je pravda ze nieco musite mat nachystane do nemocnice tak tie nakupy skor musia byt len treba uvazit kedy.Aj ja zelam vela stastia 😵

zrzuska
13. okt 2007

ahojte.

podla mna to, ci si nakupite veci pre malicke dopredu alebo nie, nemoze ovplyvnit to, ci o miminko pridete alebo nie. keby ste aj nic nemali kupene, tak sa moze stat, ze o male pridete. a napr. my uz mame kupene uplne vsetko. uz nam treba len obliecky do postielky a hniezdo, fusak, odsavacku a drogeriu a neviem ak ma este daco napadne. postielku a prebalovak nam este len idu vystruhat ale uz to ani neratam. a vecicky som mala kupene a este som ani tehotna nebola. a bola som s krvacanim v nemocnici v nejakom 6tt ale verila som, ze vsetko dobre dopadne.
aj teraz v to verim aj ked stat sa moze hocico. ale urcite to neovplyvni to, ze uz mam skoro vsetko pre miminko 🙂

ale tak zase niekto na povery veri a citi sa lepsie ked tie veci kupi neskor. je to vsetko o tom, v co ktora zena veri 🙂 to mozno dakedy moze ovplyvnit situaciu. to co ma tehulka v podvedomi 😵

deina
13. okt 2007

Niezeby som na povery verila, ale zo zaciatku som sa bala, ci vsetko dobre dopadne. Sice som verila, ze ano, vsetko bude vporiadku (napriek straseniu lekarov), ale ten pocit tam stale bol - ze co ak? Nechcela by som mat doma malicke vecicky, kebyze o babo prideme, bolo by to pre mna velmi tazke ich potom vidiet. Ale teraz uz zaciname nakupovat a velmi sa tesim. 🙂

terkaa
13. okt 2007

ahoj bambulky. aku velkost treba kupit ako prvu? tu najmensiu, alebo radsej o cislo vacssiu?

sue
13. okt 2007

Terkaa, ževraj 50 ani netreba kupovať... že to miminko nosí max dva týždne, ak vôbec... my máme 3ks 56 a potom až 62...počítam, že aj tak bude v perinke chvíľu...

certica
13. okt 2007

nas krpec bol 3kilove babo a c.56 mu bolo akurat, vynosili sme ho mozno 2 tyzdne 😉

deina
13. okt 2007

Niekde som videla v albume tabulku detskych velkosti, nemate to niektora? Nemam tusenia, ake velkosti kupovat. 😅

sue
13. okt 2007

Deina, má to niektorá z Januároviek08 😉 (ale ja nie 😀 )

melory
13. okt 2007

ja vam poradim zacat 56, tak na mesiac a potom veci 0-3 a tak dalej...ale su potom zakladne 62 od dvoch mesiacov, dalej 68,74, asi tak to ide do pol roka.

deina
13. okt 2007

My este len zaciname, takze dobre vediet, s cim mame zacat. 😅 Tie vecicky su tak mile, ze by som pokupila vsetko, len velkosti nepoznam.

klaudi68
13. okt 2007

Deina, ja som kupovala od č.62 aj keď je to na začiatku trošku vačšie, bábatko do toho rýchlo narastie. Moj malý keď sa narodil, mal 53cm, takže č.56 by mu bolo dobré tak max. 2 týždne.

vasinka
13. okt 2007

Ahojte dievcata,uz som tu teda davno nebola ,tak to musim napravit a poviem Vam,ze my mame kocicek uz asi 2mesiace a uz som aj kdeco pokupila...proste mi nedalo...a to este neviem,co je v brusku...ale rozhodla som sa,ze to je dievcatko,Saška,takze mam vsetko ruzove.Okrem kocika...

verulka
13. okt 2007

Babulky, ja sa tiez pridavam k tym, co kaslu na povery. Momentalne mam uz co to pokupene, a ako budu teraz dusicky, zaneme zvazat baby veci naspat domov(rozdali sme vsetko a nastastie sa nam to vracia). Ja osobne si neviem predstavit, ze by som to nechala na potom. Teraz musi byt absolutne vsetko ready max do marca 😝 potom uz nebudem mat kvoli skole nanic cas.
A velkkosti ja ai ani nepoznam 😅 prdtym sme vela nekupovali, len podostavali, ale viem, ze tie najmensie vobec netreba 😉
Certica mas hezku fotku 😉

julova
13. okt 2007

tabulku velkosti mam v albume napr. aj ja 😉...ale v tom druhom "vecicky pre nasu Terezku.."ale napr. aj Bihan...odtial som si to "slohla" 🤐 ...apropo co tam po poverach....my sme mali napr kocik, ked som zacinala 13 tt 😀....a uz sme v podstate vybaveni...uz len pri predstave, ze by som mala funet s pupciskom teraz po obchodoch a obzvlast, ked sa blizi vianocny cas 😝 ...ne ne 🙂...

Velkoti: 😉
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

hedunecka
13. okt 2007

no tak ja neviem ci to ma nieco s poverou ale tiez som uz mala hrozne vela veci do 20tt aj kocar no skoro vsetko a bohuzial o nase babatko sme prisli v 25tt 😔 😢
tak preto som cakala az po velkom uzv v 20tt teraz a az potom som zacala kupovat pre heidinku a tie velkosti akoze c.56 je bola snad dobre asi tyzden a niektoru 56 ani nenatiahla..ani nie ze jej je to male ale skor kratke hrozne sa mi vytiahla do dlzky inak je jej to siroke skoro vsetko

deina
15. okt 2007

Vdaka, jul! 🙂 Tebe to ale leti, ze uz 29tt a len teraz si sa testovala! 😀

hellosona
16. okt 2007

ja som mojmu babu kupila 1.vec az v nejakom 15.tt... zo zaciatku som sa velmi bala. poverami som sa nenexala ovplyvnit, ale do 12tt som sa o bambino velmi bala. nastastie uz veselo nakupujeme 😵

nadka01
16. okt 2007

co si myslite o tom,ze sa nema kupovat kocik dopredu?Mna sa snazi stale svokra presvedcit,ze mi staci kupit kocit AZ MESIAC PO NARODENI.Myslim si,ze je to hlupost.Tiez som troschu na povery,ale toto sa mi zda fakt prehnane.Najhorsie,ze moj muz zacina zdielat jej nazory.Asi ma porazi...

sue
16. okt 2007

Mesiac je blbosť... najmä ak chceš už nejakých 10-14 dní po narodení ísť na prvú vychádzku 😀 (čo my teda plánujeme, ak bude všetko v poriadu a nebudú treskúce zimy)

angel11
17. okt 2007

Ahojte zienky... no ja som tiez este nenakupovala, ani neviem kedy zacnem, ani neviem co mam kupit. No zarazili ma tie sumy o ktorych tu pisete. Ved to je strasne...to akoze naozaj vsetko tak vela stoji??? ☹ 😕

No co uz, trosku ma to soklo, ale na druhej strane pre babo to najlepsie. Ved sa nejako uskromnime.

🙂 😉

pralinka25
17. okt 2007

mesiac po narodeni????? 😲 teda chuda to by si s nim bola akoze mesiac doma zavreta??? A ako k lekarovi na kontrolu alebo na krst alebo kamkolvek?
A kde by bolo babo kym by si lietala po obchodoch zhanat kocik?
Kasli na nu. Kup si ho a nepovedz jej to. A ked muz bude tiez proti tak mu to rozumne vysvetli alebo si ho schovaj k vasim 🙂

hellosona
17. okt 2007

nadka: ja mam kocik od 19tt (po morfologickom utzv) a mama sa to dozvedela az teraz, tiez ma trosku "obstastnuje" poverami... ale ja som jej to nepovedala, lebo som ho mala sxovany, zobrala to v pohode.
starsia generacia to berie inak, vtedy naozaj nakupovali veci az tesne pred porodom a pocula som, ze kociky si kupovali az po narodeni... myslim, ze je to na tebe, ked citis, ze ho xces kupovat uz teraz, tak xod do toho 😉

zrzuska
17. okt 2007

ahojte.

my sme kocik kupili vcera 🙂 a velmi sa z neho vytesujem. 😀
mame uz skoro vsetko. uz nam chyba len par veci. a tiez si neviem predstavit, vsetko to zhanat az v tretom trimestri. podla mna druhy trimester je akuratny (aj ked my sme mali oblecko uz ovela skor), aj sa zena citi najlepsie. 😉

no ale tiez sa velmi o babenko stale bojim. to je asi normalne. teraz mam take blbe obdobie a bojim sa, aby sa nenarodilo skor. neviem co ma to napada. snazim sa take myslienky zahnat co najdalej.
treba verit, ze vsetko dobre dopadne.

hedunecka to mi je luto. je to hrozne, ze sa take daco moze stat uz v tak pokrocilom stadiu tehulkovania ☹

luculka
17. okt 2007

Ahojte...no ja si neviem predstavit ze by som vsetku tu kopu veciciek....nemyslim len oblecko...mala nakupit naraz.... 😝
A ako tu uz jedna kocka pisala...je to radost tesit sa a postupne nakupovat.... 😉