Kedy začať nakupovať veci pre bábätko?

elika
5. okt 2007

Ahojte, zaujimalo by ma, kedy zacinate s nakupmi pre babetko. V mojej rodine viac/menej dame na povery a vraj dopredu sa nema nic kupovat. Lenze neviem ako to vyriesit, ked do nemocnice treba doniest oblecenie aj pre babetko a kupovat kocik, postielku, vanicku a vsetko ostatne az ked sa vratim z porodnice moc realne nevidim. A nechat vsetko na manzelika by asi tiez nebolo odo mna moc pekne... Tak ako to riesite vy???

ada78
5. okt 2007

Ahoj Elika.
My ked sme zistili, ze sme "tehotni", tak sme zacali odkladat korunky a ja som intenzivne patrala na nete po babetkovskych vecickach. No a ked som bola asi v 6 mesiaci, tak sme zacali nakupovat a do konca 8. mesiaca sme mali uz vsetko.
Urcite si nakupy nenechavaj na poslednu chvilu, lebo chodit po obchodoch s velkym bruskom je dost unavne. A ked to nechas na muza, tak sa ti nemusi trafit do vkusu. 😉
Ak ste povercivi, tak bud si povyberaj a dohodni sa v obchode, ze ti to podrzia az do porodu, alebo ak ma niekto z rodiny vacsi dom, tak ich popros, ci by ste si tam do porodu nemohli nechat nejake babetkovske vecicky.

A este jeden dovod, preco nekupovat moc skoro. Cim viac budes hladat a pozerat, tym viac krasnych veci najdes. Aby si potom nelutovala, ze mas doma uz 5 mesiacov kocik a najdes nejaky, co sa ti bude pacit ovela viac. 🙂

miva
6. okt 2007

Ahojte babenky,
aj ja som riesila,kedy zacat s nakupmi, niektore moje marculky 2008 uz zacali nakupovat vo velkom, ja som chcela zacat az po novom roku.
Kamaratka mi povedala taky rozumny tip, ze zacala naupovat po 25. tyzdni, ked dietatkko uz mao sancu prezit, aj keby sa narodio predcasne 😨
To je taky najracionalnejsi dovod, ale samozrejme nikto si take veci nepripusta a vsetky cakame zdrave krasne dietatka v termine
🙂

elika
autor
6. okt 2007

No ja rozmyslam, ze si to vsetko necham na obdobie, ked budem na predporodnej materskej 🙂 , aby som mala potom co robit a mohla sa intenzivnejsie tesit. kocik sme uz vyberali a zatial asi aj vybrali 😉 No a asi nam nezostane nic ine, ako ho aj objednat,lebo dodacie lehoty na niektore kociky su fakt dlhe a my cakame prirastok na Silvestra, takze v tedy tie dodacie lehoty budu este horsie. S ostatnym by problem asi nemusel byt... v najhorsom kupime co uvidime, ved aj tak babo z toho rychlo vyrastie... hlavne aby to bolo bavlnene 😀

sue
6. okt 2007

...no ja som blbko a nakupovala som od svojich cca 16 rokov 😀 takže som toho mala pomerne dosť už pred otehotnením... priznám sa, dosť som tŕpla niekedy...a tŕpnem doteraz, ale tŕpla by som či by som veci mala alebo nie 🤐 som veľmi rada, že som nakupovala od úplného začiatku, lebo výdavky sa rozdelili na každý mesiac postupne - doteraz cca 40 000,- od mája (toľko by sme nedokázali našetriť a odložiť), nakupovali sme keď som mala ešte silu a chuť a najmä nebola som na PN, kedy sa nedá takmer z domu ani pohnúť... čo sa má stať, to sa stane...

bihan
6. okt 2007

Sue, ak ty si blbko, tak ja potom tiež 😅 😉 Nenakupovala som síce od 16-tich, ale od momentu, ako boli na teste dve paličky a teraz si hovorím "chvála Bohu", lebo keby som si to nechala na poslednú chvíľu, tak by nás výbavička stála oveľa viac - takto som mala čas kupovať keď sa miniečo páčilo, prípadne bolo v akcii, všetko si premyslieť... kočík sme kupovali už v piatom mesiaci, lebo som ho jednoducho potrebovala presťahovať a nič také ako hlúpe povery sme si s manželom nikdy nepripúšťali... jednoducho sme si povedali, že miminko mať budeme a keby to nebolo toto, tak určite niekedy neskôr... Koniec koncov znie to síce dosť pesimisticky, ale až do pôrodu (a vlastne ani po ňom) nič nie je vyhrané, takže keby som mala uvažovať týmto smerom, tak asi umriem od strachu 😉 😝

danuska24
6. okt 2007

my sme tiez nedali na ziadne povery a kupovali a kupovali. este sice vsetko nemame, ale este mame ,,trocha,, casu.
tak ako vravi Sue-co sa ma stat, to sa stane...

mirka21
6. okt 2007

no ja som tiež nakupovala od žačiatku teda od chvíle keď som sa dozvedela,že som tehotná(10tt) a vobec nelutujem pretože doteras ma to vyšlo riadne prachy.kamoška mi vravela,že nech si to nechám na koniec aby keď budem vedieť čo čakám a tak a že nebude ma to ani moc stát nejakých 20-30tisíc no prd stálo ma to raz toľko a neviem si predstaviť že by som to nakupovala všetko pri konci.kočík mám už od štvrtého mesiaca ten mám skovaní u svokri,postielku mám rozloženú už tri mesiace,taktiež bolo treba kúpiť malej skrinu na vecičky....a musím povedať že som rada,že som si to nenechala na poslednú chvílu neviem si predstaviť,že by som to nakupovala z veľkým bruškom a lietala z obchodu do obchodu ako zdutá koza,a pritom ani nevieš čo sa možec stať možeš zostať v nemocnici ležať,alebo ti niekto v rodine ochorie a ty sa budeš musieť o neho starať a ja na poveri aj tak neverím podla mna sú to len výmysli 😎 😎 😎

erika153
6. okt 2007

my sme tiež mali nakúpené uz v nejakom 25tt tie hlavne veci a to postielku, kociar, a rozne fusaky, baldachyn,matrac proste tie drahsie zalezitosti 😵 jedno v com sme sa sekli bolo pohlavie babatka cize sme mali nakupene vsetko ruzove a narodil sa chlapcek 😀
na povery never, tie dokazu cloveku pokazit niekedy aj pol zivota 😉 😀

danuska24
6. okt 2007

mirka aky mas kociar?

zuzanat
6. okt 2007

ja som sice len v 13tt, ale uz mam nieco nakupene, par dupaciek, body. zopar kuskov som kupila uz pred tehu, ked sa mi to pacilo a bolo to v akcii. nechcem si to nechat az na koniec, moze sa stat ze ostanem PN a nebudem mat ani cas ani peniaze 😔 jedine, co si necham na na neskor je kocar..

zuzanat
6. okt 2007

..a este som chcela napisat, ze ak sa ma nieco stat, tak je jedno ci mam veci nakupene alebo nie. stat sa moze vselico pri porode, po narodeni...

lubkaaa
6. okt 2007

mne to tiež vraveli, že nemam tak skoro nič kupovať, žeby sa niečo nestalo, ale už od toho 6.mesiaca je podľa mňa najvyšší čas sa po niečom poobzerať.. (ja osobne som dosť prieberčivá a máločo mi padne do oka, veľa obzerám a málo kupujem..) ale tiež prihliadaj nato, že mnoho vecičiek ti nakúpi rodina (aby si potom nemala zbytočne moc.. ja teraz v podstate končím 36.tt a máme už všetko (okrem nanny). (inak teraz by som už po obchodoch nevladala toľko chodiť-to je svätá pravda- človek vládye tak do 34,tt-aspoň ja osobne) ale všetko som kupovala postupne, a len to čo sa mi páčilo..(fľaštičku s mačičkou som dllho hľadala 😀 )
inak aj tak si myslím, že keď každý ešte niečo donesie budem mať aj ja priveľa vecí.. (no ale zakáž im-keď mamka volá: mali takú krásnu vetrovočku..kúpila som bábetku.. a sestra volá: mali takú krásnu deku.... 😀 (ale dobre že dajú vedieť-že už ja nekupim-a tiež je dobré, že majú taký vkus ako ja-vedia čo sa mi páči) 🙂

miriamka
6. okt 2007

No ja zatial nic nenakupujem,je skoro...ale na druhej strane keby som isla do obchodu a nieco pekne najdem tak to kupim,nebudem sa tomu branit.
Poveram neverim,lebo co sa ma stat sa stane ci nieco kupene mam alebo nie...

lubkaaa
6. okt 2007

inak ohľadom povier-myslím, že to platí tak do 3,mesiaca-keď ešte fakt človek nevie ako dopadne.. ale po 25.tt už máš s bábom silné puto.. (a to mu dáva silu žiť, aj keby sa niečo stalo.. (teda to len tak-si myslím ja.. 😵

miriamka
6. okt 2007

Lubkaaa...ja som si tiez povedala,ze po 3.mesiaci zacneme pomalicky...alebo zacneme ked budem prvy krat citit miminko 😉

sloboda4
6. okt 2007

jaaj, ja som tiež nemala nic nakupene...jednak som bola na rizikovom, ale hlavne preto, lebo moj drahy mi všetko zakazoval kupovať ☹ /ani nie je povercivy ale stale sa bal/ vobec som si to neužila...ale pri druhom sa riadne vyšantim 😀 ...

yonanevi
6. okt 2007

ja som zacala nakupovat ako nahle sme zacali planovat 😀 prve nevislo ale druhe iz vyjde pekne pomalicky nakupujem si vecicky a ked nebude babo tak to dam bratovi v rodine sa bude cakat o chvilu viacej babetiek tak sa potesia, ale dufam ze to najprv oblecie moje babo 😀

miriamka
6. okt 2007

Sloboda4 - ahoj 🙂 No mne manzel tiez zakazal nakupovat,vraj az bude brusko a doky potvrdi ze je vsetko ok.

elika
autor
6. okt 2007

No som rada, ze nie som nakoniec jedina, co nic nenakupovala 😉
Jasne, ze stat sa moze hocico a hocikedy.... ale proste to mam od malicka nejak zakodovane, ze popredu sa nema nic kupovat. akurat,ze ta povera nehovori, kedy je popredu.... je to este zo starych cias, ked nebolo treba do nemocnice vsetko priniest 🙂 No a manzel z tohto mojho postoja dost vysiloval a teraz ked uz by som aj nieco zacala pozerat, tak sa mi smeje. Konecne som si uz kupila daky casopis pre mamicky a ked to zbadal, tak sa smial,ze ved to je zakazane... 😀 ze co ma to napadlo kupovat. Takze uz asi zacnem pomaly vyberat co by som chcela...

miva
6. okt 2007

Inak to moze byt ozaj pravda, ze sa aspon tie naklady rozdelia, a nekupuje sa vsetko naraz 🙂
Ja som napriklad uz skusala, ako sa nam vojde do spalne postielka, "zdedili" sme ju, a ci budem musiet posuvat nabytok 🙂 A uz som pokojnejsia, ked viem, ze sa nam tam vojde.
Mozno to by mohol byt ten navod, zacat kupovat v tom case, ked z nekupovania a odkladania by sme uz boli nervozne a nakoniec by to robilo zle babu 🙂

My jarne mame este aj tu nevyhodu, ze sa mozno navali kopa snehu a plahoc sa potom v zavejoch po obchodoch 😝

danuska24
6. okt 2007

tu nevyhodu mame aj my - zimne 😀

danuska24
6. okt 2007

a behaj potom po obchodoch s takym kotlikom ... 😉

sloboda4
6. okt 2007

miriamka 🙂 ahoj,
tak si pekne pooddychuj, načerpaj sily a energiu aby si si mohla nakupy vychutnat. ja som si vychutnala akurat nakup kocika, a aj to až vtedy ked mal davidko 3 tyždne ☹ lebo po cisarskom som nebola schopna skor chodit a obkukovat obchody ☹
zato ked sa maly narodil, všetci sa vrhli na nakupy a pre mna už nic neostalo...iba kocik , jedny dupačky, ciapocka a 5 plienok 😅 ☹
...a to som si tak planovala aku postielku, navlecky a vanicku a prebal. pult mu kupim...všetci ma predbehli....ale co už 😀
a ty miriamka maš už planiky...detska izbietka a tak?? 😉

biccy
6. okt 2007

Ja si myslim,ze co sa ma stat,to sa stane tak,ci tak.My sme kupovali oblecenie asi od stvrteho mesiaca,komplet vybavicku-kocik,postielku,vanicku...som mala kupenu a uz aj poskladanu v izbe asi mesiac pred porodom. 🙂

mareli
7. okt 2007

dobre rano. no mne mamina aj manzel tiez radia, nech nenakupujem uz teraz, ze si vsetko nakupim potom! hlavne manzel si to predstavuje tak, ze ked sa male narodi, tak vybehne pokupovat on vsetko 😀 ale tie zakladne veci si chcem kupit niekedy po vianociach ako postielka, kocik, vanicka a zaklad vybavicky. nebudem ich pocuvat, ja sa z toho chcem tiez tesit...a keby sa nieco zle malo stat (co si nepripustam), tak ma to zasiahne rovnako s kupenou vybavu alebo bez nej!

deina
7. okt 2007

My sme este nekupili nic, ale obzerame, obzrame, mame uz vybratu postielku aj kocik, tak teraz chceme nejake peniazky odlozit a potom si tie vecicky kupime. 😅 Ale myslim, ze uz pomaly zacnem nakupovat take tie drobnosti ako body, dupacky a pod.

sue
7. okt 2007

Ja si neviem predstaviť, že prídem ubolená po pôrode domov s uzlíkom s ktorým asi nebudem vedieť čo robiť 😅 a ešte behať a vyberať a nakupovať...a ochudobniť sa o tie krásne nákupy by som sa nedala ani za nič 😵 😅

bihan
7. okt 2007

Sorry, babulky, ale kedy si myslíte, že po narodení mimča budete mať čas nakupovať? 😅 Prvé týždne ani nebudete mať poriadne čas sa osprchovať, takže to necháte na partnera? ...
Alebo keď nastúpite na materskú? Ja osobne už v deviatom mesiaci poriadne nevládzem ani vstať z gauča, pretože ma všetko bolí a cítim sa ako taký nafúknutý pavúk.. a to nehovorím, o riziku, že sa vám môže začať koncom tehotenstva skracovať krčok a nebudete sa môcť z postele ani pohnúť...
Veď tie nákupy sú jednou z najkrajších vecí na tehotenstve 😵 keď môžete tie mini vecičky vyťahovať zo skrine a tešiť sa z každej prkotinky... 😀

majula
7. okt 2007

No tak podľa mňa je to úplná blbosť nakupovať výbavičku keď sa bábo narodí...ja osobne si to neviem predstaviť....ja som musela chodiť po pôrode do nemocnice na čistenie rany a už to bolo náročné...my sme do takého 35tt mali úplne všetko nakúpené a ďakujem bohu, pretože neviem si predstaviť chodiť posledný mesiac po obchodoch...to mi už dosť tvrdlo brucho, stále som potrebovala chodiť na WC....no veď uvidíte...ale ja by som si to v žiadnom prípade nenechávala na poslednú chvíľu.
A ešte veď to je taká radosť keď si všetko sami vyberáte...treba si to vychutnať a nie že mi výbavičku pokúpi mama, babka, svokra a neviem kto ešte... 😖

deina
7. okt 2007

Poznam rodinku, ktori si vacsinu veci kupili az po porode. Mali len to najnutnejsie, co bolo treba do porodnice, vybraty kocik i postielku a manzel to potom vsetko kupil, kym bola ona v porodnici. 😀