Kedy začať nakupovať veci pre bábätko?

elika
5. okt 2007

Ahojte, zaujimalo by ma, kedy zacinate s nakupmi pre babetko. V mojej rodine viac/menej dame na povery a vraj dopredu sa nema nic kupovat. Lenze neviem ako to vyriesit, ked do nemocnice treba doniest oblecenie aj pre babetko a kupovat kocik, postielku, vanicku a vsetko ostatne az ked sa vratim z porodnice moc realne nevidim. A nechat vsetko na manzelika by asi tiez nebolo odo mna moc pekne... Tak ako to riesite vy???

hedunecka
18. okt 2007

nexapem to preco su vsetci taky mudri a rozhoduju za buduce mamicky sak to je kazdej vec kedy si kupi kocar nie??ona privedie to dieta na svet a bude sa on starat nie ix mami 😠 ja som tiez kupila kocar az po morfologickom a po 3D v 25tt kvoli farbe kocara 😉 a neviem si predstavit ze by som ho kupila az mesiac po narodeni ver tomu ze budes mat toho tolko ze nebudes mat cas ani na seba a nie to este utekat kupovat nejaky kocar a vlastne my ked sme prisli z nemocky tak hned na 5den sme isli k dokine a potom ked mala tusim ale 10dni sme sa uz kocikovali vonku 😉 alebo na balkone

veronika13
18. okt 2007

kašli na povery a nakupuj tak ako to cítiš. Ja som mala akýsi vnútorný pocit, že možno sa niečo prihodí a náhodou budem v nemocnici, tak som si postupne začala kupovať okolo 5 mesiaca tehotenstva, v pohode, kľude... V 7. mesiaci som začala mať problémy s obličkami, tak som prakticky do pôrodu bola v nemocke, akurát na Vianoce som bola pár dní doma a v januári dva týždne, to už nákupy finišovali, tiež v pohode a žiadne naháňanie potom. Nemyslím si, že som si tým tie problémy privolala. Stretla som v nemocke aj žienky čo stresovali ako budú kupovať výbavičku, alebo si povedali, že to nechajú na rodinu a to som ja rozhodne nechcela.
A behať po pôrode po obchodoch s bábätkom nie je rozumné a už vôbec praktické a bez stresov (kojenie, prebaľovanie, nosenie...)
Ja na tieto povery neverím

zrzuska
18. okt 2007

zienky mate pravdu. ja tiez s vami uplne suhlasim 🙂

a tiez som rada, ze mam skoro vsetko uz kupene. vsak v poslednom trimestri su uz vselijake tazkosti a vela tehuliek si doktori radsej nechaju v nemocke. ani nie, ze by sa malo stat daco zle ale pre istotu na pozorovanie alebo tak.
ja dufam, ze do nemocnice nebudem musiet ist skor ako na porod ale keby som tam musela ist, tak neviem kto by mi to vsetko nakupil. mal by sice kto, ale ja si to chcem kupovat sama 😅

scarletka
18. okt 2007

Aj ja sa pridavam s tym, ze som rada, ze 90 prcent veci uz mam nakupenych a kocik uz objednany. Aj ja som so zaciatku zila poverami, ale co sa ma stat sa stane a dupacky to neovplyvnia 😵
Teraz som v 7 mesiaci a som velmi rada, ze nemusim behat po obchodoch, uz sa mi tazsie chodi, som hned zadychana a unavena.
Babenky ja radim zacat si kupovat od 25.tt a najprv take veci ako postielka, vanicka, prebalovaci pult..vecicky az nakoniec...ale ked Vam nieco padne do oka, nevahajte 😀

vesi
18. okt 2007

tak v našej rodine moje tety veria na povery a to ste mali vidieť to zdesenie ked som si kúpila kočík v 7 mes. skôr ako postieľku 😝 ja som začala nakupovať od 7. mesiaca ( pri predčasnom pôrode má bábo šancu na prežitie) a dobre som urobila, kedže som posledné 4 týždne bola na rizikovom v nemocnici... a sveľkým bruchom nakupovať je fakt únavné a po pôrode takmer nemožné...no a nechať nákupy na niekoho iného, to by som neprežila 😉 je to tá najväčšia radosť, ked sa vrátite z obchodu, kde sa vám zapáčili nejaké dupačky... 😀

elika
autor
18. okt 2007

Tak kocky ahojte... aby ste vedeli ako to s tou story pokracuje, priznavam, ze som sa nechala od vas nahovorit a v sobotu sme kupili uzasne nadherny kocik Mutsy. 2 dni sme ho nechali vystaveny v obyvacke, aby sme sa trosku nabazili, ale potom uz musel mazat do krabice. to ako v ramci kompromisu, ze akoze ho este nemame 😀 ale kedze sme lenivy, tak nam tie krabice lezia uprostred obyvacky 😉 no dnes ich strcim niekam pod postel... co sa tyka ostatnych veci (zakladna vybava do nemocnice) tak to samozrejme kupime tiez... akurat som myslela, ze si to viac uzijem, ked to budem kupovat az ked budem na materskej 🙂 Niektora ste pisali, ze mate problem, ze svokra veri na povery... moji rodicia tiez veria, ale ked som im povedala, ze sme uz kocik kupili, tak ma ani nestrasili, ani nic nevycitali.... vedia ze potrebujem byt v pohode a nejake vycitky by mi moc neprospeli. preto treba aj u manzela aj svokry apelovat na to, ze tehulka ma byt v pohode a strasenie moze ublizit viac ako ten dopredu kupeny kocik... 🙂 ja som mala skor opacny problem, aby mi svokra nenakupila vsetko, kym sa ja rozhybem. nastastie je uplne uzasna (svokra) a plne respektuje moj nazor na vec... tak drzim palce a nech sme vsetky zdrave a aj tie nase ratolesti 😉 a dik, ze ste sa tu tak rozkecali...

danuska24
19. okt 2007

elika hod link na kociarik 😉

elika
autor
26. okt 2007

www.mutsy.com
😀 je fakt super... este uvidime, ako sa bude potom m
pacit malickemu 😉

deina
27. okt 2007

Neviem, ako je to so starsou generaciou, ale napriklad moja mama kupila kocik takmer hned, este na nej nebolo nic vidno. Ale vtedy to bol boj o kociky, vyfukla ho jednej v 9.mesiaci. 😀

cherie25
27. okt 2007

ja som kupovala od zaciatku to co sa mi zapacilo, poveram neverim 😉

loss
29. okt 2007

no ja som si dnes kupila take krasne vecicky ze uz sa neviem dockat kedy to malinkemu obleciem,netreba sa zatazovat poverami,treba sa tesit ved sme buduce mamicky a toto obdobie je jedno z najkrajsich 😵

katka76
30. okt 2007

ahojte, ja som kupovala vsetko priebezne, postielku sme postavili na zaciatku 9 mesiaca, som sa vytesovala z kazdej malickej vecicky a ked ma maminka dobry pocit, citi to aj to malinke, takze na povery neverim
a ak ste nahodou veriace, verit poveram je hriech

dianga
30. okt 2007

ja mam dilemu z mojho draheho. Termin za tri tyzdne a postielka nenatreta, nemam ani komodu na vecicky a ani vanicku... kociar sme dostali, sice pekny a novy ale takymto pristupom fakt nerozhodnem o nicom inom, iba som vybrala meno... a doma to tiez bolo ze do piateho mesiaca sa nic nekupuje, lebo clovek nikdy nevie. Kurnik, ale viete si predstavit ist do porodnice vystresovane ze nic nemate a tak trochu aj blbym pocitom ze nie ste materialne pripravene na prichod noveho zivota?

lubkaaa
30. okt 2007

dianga, ale veď aspoň pár vecičiek máš, či nie? ale počkaj, oni ti to potom dokúpia všetko bez Teba, alebo budú teba nútiť s malým po nákupoch?
ja by som tiež bola asi vystresovana v Tvojej situacii.. ☹

elika, ja som tiež tak dopadla s kočíkom- tatko mi ho kúpil, ale svokrovci povedali, že musí byť "ukrytý".. aj keď neviem či to nie je jedno, lebo každý sa sem na neho chodí pozerať-odkrývajú tú plachtu-od ktorou je..ale čo, nebudem sa vyjadrovať.. 😖 aký ma toto zmysel..(skrytý, ale každý obzerá..)

majula009
21. mar 2008

Ahojte kočky, som v 25tt a mám nakúpenú základnú výbavičku tak na prvý druhý mesiac...kupovala som to asi pred týždnom s mojou mamou, ked mi lekar potvrdil ze je vsetko ok, a bola som po vsetkych testoch.. Boli sme nakupovat v Rakusku, boli tam výhodnejsie ceny ako u nas...a o mnoho krajsie veci ako tu...Samozrejme že som si predtým obehala aj obchody tu v BA, a pozrela si kopu aj na nete ale nakoniec tá Vieden zvíťazila....a nelutujem že som pockala a zobrala so sebou maminu, tá ma totiž uzemnila v minaní a poradila mi co je zbytocne a co treba...Este sa chystám objednat si kocik ...mam vyhliadnutý gesslein, aj ked je drahší ale nenasla som od neho lepší, a to som pokukala naozaj toho dost...a detsku izbicku chcem objednat tak za týžden dva, dodacia doba až dva mesiace..., plus vanicku a ostatne veci ako flasky atd...jedine oblecko uz mám, kopu som aj dostala od kamosky, asi dve velké krabice. Mám to vsetko skované. Co sa týka kocika a nábytku tí na predajni slubili že si to tam možem nechat odložené aj do porodu ...tiež som trochu poverčivá...
Ozaj ake velkosti ste kupovali? Ja 58 a 62...od kamosky mám aj mensie...bojim sa ze budem mat vacsie babo a tie mini veci ani nevyuzijem... A podotkynam ze som rada ze vecicky uz mam lebo ma dost zacinaju boliet chodidla ked dlho chodim, alebo stojim, takze si neviem predstavit nakupovat za mesiac....

mywiel
21. mar 2008

Suhlasim s loss, ja na povery nedam, su to len povery. Ja som zacala pripravovat ako nahle ustali nevolnosti prveho trimestra a v druhom som mala zase vela energie, lebo v tretom mozno tiez to bude tazsie, takto sa aspon uz nemusim stresovat uz je vsetko nachystane, mozte kuknut album. 😀 Uz mam pokoj, uz zostava len cakat na drobceka. Prajem vsetkym maminkam pekne tehu, teste sa z tychto veci a nedajte na ostatnych.

sorrelia
21. mar 2008

aj my sme nakupovali skorej 🙂 a som celkom rada
neviem si predstavit, ze by som teraz behala po obchodoch 😕
totiz za cele tehu som zatial nabrala cca 20kg a moj chrbat sa s tym nevie nejak vyrovnat, nehovoriac o krizoch 😖
to by sa dalo este nejak tak pretrpiet, no ale keby mam niekam cestovat, nedajboze stat frontu pri pokladni, na 100% to so mnou vdaka mojmu super nizkemu tlaku svihne o zem ☹
takze som rada, ze velka vacsina veci je uz doma 😀

sasiki
21. mar 2008

Ja som nakupovala od začiatku a postupne, pomaličky. Keď som bola v obchode a videla som niečo krááásne a neutrálnej farby, neodolala som. Z každej veci som sa tešila, kočík, kozmetiku a tak sme kupovali ako posledné, keď už som mala väčšie bruško. Ja som nechcela myslieť negatívne, aj mne moja mama hovorila, ešte nekupuj, ešte je skoro, no neviem. Keby sa niečo stalo, asi by som tých pár kusov oblečenia, ktoré som si niekedy vytiahla zo skrine, kukala na ne a tešila sa 🙂 🙂 🙂 niekomu darovala cez inzerát 🙂 Neviem, ale v tej chvíli by mi boli tie korunky ukradnuté... 😒 Každopádne ako príše majula, treba si to vychutnať 😝

avanka
23. mar 2008

Ja som si vecicky kupovala este davno predtym, ako som bola tehotna, mali sme jednu velmi dobru znamu v sekaci a ta mi odkladala babatkovske veci, ja som si potom vyberala, co sa mi pacilo a mam kopec nadhernych, vacsinou uplne novych veciciek doslova za par korun...brala som to tak, ze ked to neznosi moje, tak to niekomu darujeme a hotovo
Mozno ma teraz niekto odsudi, ale mne sa vidi zbytocne minat tisice, ba aj desattisice na veci, ktore mi malinky oblecie mozno 3 krat a potom z toho vyrastie..a musim k tomu dodat, ze nad peniazmi som rozmyslat nemusela, mame krasne prijmy...
.takto mam komplet vybavicku do velkosti 68 - 74 za asi 3000 korun..

.je sice pravda, ze vela veci som podostavala aj po bratovych 2 detoch, ale tie sa budu hodit viac po dome, predsa len, su uz nosenejsie. 😀 😀 😀 😀
Postielku mam tiez po nich, aj vajicko, takze si ideme len kupit novy kocik...ten musi byt kvalitny a novy..