Klasické plienky alebo jednorázovky?

lubka1
11. júl 2006

Bábenko síce ešte nemáme, ale už dosť dlho premýšľam nad tým, či vôbec v dnešnej dobe ešte niekto používa tie klasické plienky aj na to, na čo sú určené.. na balkónoch ich už nevídať, a keď niekomu poviem, že plánujem normálne plienky používať, tak na mňa pozerajú ako na blbú 😖 aké plienky používate Vy?

kenkoska
26. okt 2006

ja som urcite za jednorazovky 🙂 pouzivame len pampersky nakolko sme v Irsku a je tu dost druhov pampersiek, z ktorych sa da vybrat 😉 nasiroko sme nebalili a ked som doniesla ortopedicke gate do porodnice, pozerali sa na mna, ze co to mam, ked maly ma zdrave klby 😒

bellasandra
27. okt 2006

Ja davam pampers a na to este látkovu , kázali mi nasiroko balit,este 😉

hana033
27. okt 2006

no absolútne by som o látkových neuvažovala, veď predsa treba energie, prášky, žehlenie. Látkové len na pampersku kôli širokému baleniu. Však môj drobec nemal ani raz vyparený zadoček. Ani nevieme, čo máme. Vlhké utierky, si neviem predstaviť, ako by som stále chodila močiť plienku a aj tak by to nebolo ono, dieťa je nepremočené, a pokožka v absolútnom poriadku. To sa pri látkových myslím nedá zabezpečiť, nech by sme ich prebaľovali akokoľvek často. A detúrencom sa to veľmi nepáči každú polhodinku sa nechať namykávať.

mracik
27. okt 2006

Ja som pri prvom synovi tiež o látkových plienkach neuvažovala, ani ma to nenapadlo, zdali sa mi zastaralé a pampersky nám vyhovovali (hlavne keď ich kupovali moji rodičia 🙂 ).
Druhý synček mal na pamperskách ťažkú plienkovú dermatitídu, takže som vlastne z núdze prešla na látkovky. Teraz si ich neviem vynachváliť. Už som to niekde písala, ale asi nie do tejto témy - nežehlím, periem na 60° a používam namiesto prášku mydlový roztok so sódou za pár korún. A keďže používam separačku, malý nemá mokrý zadoček a čistenie je jednoduchšie. Za jedeň deň zašpiníme asi 5 plienok (máme popolinky), ale u menších detí je to o niečo viac A používať ich budem aj pri ďalšom dieťatku.

Ale nebyť tej plienkovej dermatitídy, asi by sme boli na pamperskách...

Mokré obrúsky aj ja používam, hlavne na vonku, ale vyrábam si aj svoje

marekeva
27. okt 2006

baby perfrktne plienky jednorazovky maju v LIDLI, take male balenie, cena najmensich je tusim 66 sk je ich 16 ks, malemu vydržia celu noc, jáj ubrusky z lidla su dobre, maly po nich nic mema. ahoj

terqa
9. mar 2007

babenky, mate niektora skusenost s plienkymi Huggies?
mozete napisat ake su?

maca793
24. mar 2007

terqa huggies sú dobré plienky. ale v prepočte na kus vychádzajú pre mňa draho. ja kupujem obyčajné tesco plienky, a som s nimi maximálne spokojná. vyskúšala som aj sleep and play, ale zistila som, že kvalita plienok je nulová.
dobré plienky sú aj Happy. len nekupuj plienky v Kauflande, tie sú nanič. dieťa sa do nich vyciká 2x a plienka sa "zbehne" a včetko je precikané. ja som ich kúpila len na skúšku ale nikdy viac.

elliana
24. mar 2007

ja tiez uvazujem o popolinkach, no neviem sa na to odhodlat. A neviem, co na to mala, ci to bude u nej ok, kedze uz 3 mesiace nieje balena nasiroko a tusim tie popoliny su siroke

mracik
24. mar 2007

elliana, aj ja som sa bála ako si synček zvykne, mal už tiež niekoľko mesiacov, ale bolo to úplne bez problémov, len ja som si musela zvyknúť na jeho veľký zadoček 🙂

bellasandra
25. mar 2007

Terqa- ja huggies kupujem. Tie flexi su velmi dobre- fajn sa prispôsobia telícku. Ale aj klasické su fajn- tie su aj lacnejsie. Ja som snimi spokojná.
pampers- mi nesedeli od 3. Sleep and Play- no nie su zle, len velmi tenké, mala sa vyčurká a hned je celá mokrá.

papula
27. mar 2007

Ake su cislovane plienky napr.tie tesco fialove my v nasom meste tesco nemame,ale chceme ist a chcem rovno nakupit viac baleni ake cislo mam kupit?

katrin
27. mar 2007

papula, plienky sú číslované od 1 do 6 (tuším). Na balení máš vždy napísané aj kilogramy. Jednotky plienky sú pre najmenšie miminká (tuším od 1,5kg - 3kg). Odporúčam kúpiť dvojky, pretože asi nemáš predpoklad, že budeš mať nedonosené malinké bábatko, tak ako sme mali my... A nekupuj zbytočne veľa balení, pretože sa ti môže stať, že ti ich viac ostane 🙂

papula
27. mar 2007

katrin dakujem a tie dvojky su do kolko kil predpokladam,ze od troch do..?tak zatial o nicom takom neviem,ze by som mimi nedonosila 😉 tak nechcem kupovat nejako extra iba nejake tri balenia nech mam pokoj ci aj to je vela?kolko vam tak deturence precikaju plienok za cely den + noc kolko ich spotrebujete denne?

mikyluna
29. apr 2007

Ahojky, ja mam od vseho kousek a jsem tak naprosto spokojená. Nanejvíc pouzivam latkovy bambusky, a bez svrchnich kalhotek, to proto ze potrebuju hned zjistit kdy se stala nehoda, snazim se totiz s malym chodit uz od malicka nad umyvadlo, a docela nam to slape. A tech par minut stravenych u plen ... Na ven dam jednorazovku, ale nedovedu si predstavit ze bych je pouzivala casto, absorbcni gel mi STRASNE smrdi a nechapu lidi co je nechaj na diteti pul dne aby usetrili kazdou korunu. A latka mi prijde na pokozce prijemnejsi... Komercni ubrousky mi taky nevoni, na ven uzivam ty z biobavlny a doma je takrka nepotrebuju, po kakani do umyvadla mu zadek umeju druhou rukou primo tam cistou vodou.
Myslim ze pojmou-li rodice vychovu prirozene, [bezplenkova metoda misto hromady odpadu, satek misto kocarku, spolecne spani misto postylky...]je dite- tedy hlavne mimco- nenakladna zalezitost, oproti tomu co se bezne tvrdi...A latkovy pleny jsou pro druhe a dalsi dite zcela zdarma...

bibinka
29. apr 2007

papula-
myslím, že č. 2 sú do nejakých 6-7kg. my sme mali do pôrodnice nakúpené huggies, bola som s nimi spokojná. ak ti môžem poradiť, kúp si tie č.1.-je ich v balení viac a za lepšiu cenu. a ak ti to nebude stačiť, tak ti manžel dokúpi-neboj, zvládne to. v nemocnici budeš len 5-7dní.
potom ak ti ich "preciká", tak kúpiš o číslo väčšie.my sme kupovali vždy väčšie-hlavne na noc toho viac vydržali.
my sme vyskúšali rôzne značky a najlepšie sa nám osvedčili tie fialové z tesca- vyrába ich tá istá firma čo pampersky, len ten vrchný obal majú trochu s inými obrázkami-ale to podstatné jadro majú rovnaké. preto ich kupujú skoro všetky maminy.a za dobrú cenu-keď sú v akcii po 299.
a koľko ich za deň minieš? to zistíš sama, ale tak orientačne tých 8-10. v začiatkoch možno aj 12, podľa toho ako ti bude maličký kakať. keď sa to ustáli, tak okolo 6-8.

misa3
30. apr 2007

Ja som si tiez zozaciatku hovorila,ze budem davat obycajne plienky,ale v porodnici sme mali iba pampersky a tak som si na ne zvykla,ze som si nevedela predstavit,ze mam obycajne prat a zehlit.A pri energii mojho syna by to asi neslo.

kamilecka
1. máj 2007

Nas sa v porodnici snazili naucit na jednorazovky, ktore tak aj pouzivali ale zhodli sme sa s manzelom ze sa dame na latkove plienky. Takze pekne vyvarame,zehlime ...atd.A da sa to celkom dobre zvladnut.Jednorazove pouzivame len ked niekde ideme napr ku Dr.
Takze hor sa s chutou do latkovych 😀 mna to celkom bavi (zatial 😀 )

eja28
7. máj 2007

ahoj, ja pouzivam pratelny plienkovy system HAMIKO teraz BABA LUCY (nova znacka). Mam mesacne babo. Ale mam aj pampersky pre pripady ako su lekar, navsteva atd...periem kazdy druhy den-zatial. mam ich 25 ks.

katarina12
12. jún 2007

ahoj eja 28, chcem sa spytat,kde si kupila hamiko plienky,lebo p.Mikovcakova ich uz nema a tie baby lucy su 3-krat drahsie. A su take dobre ako pampers?

arabela36
12. jún 2007

Aj my pouzivame aj take aj take. Tych jednorazoviek sme uz vyskusali asi 5 druhov, ale zatial sa nam najlepsie pozdavaju Pampersky a aj nornalne Tesco nie su zle. Latkove sme kupili znacku Tot Bots Bamboozle http://www.twinkleontheweb.co.uk/acatalog/Bambo...
su vyrobene z 90% organickeho bambusu a su fakt super, saju "jak besne" a mala v nich vypada spokojna. Ked bude starsia planujeme pouzivat iba tie latkove.

katarina12
12. jún 2007

Ahoj arabela36. A za kolko si kupila tie Tot Bots? A kde?

arabela36
12. jún 2007

Objednavali sme ich cez tuto web stranku http://www.twinkleontheweb.co.uk/acatalog/Bambo...

medvedik21
13. jún 2007

Ahojte.
Ja som este 2v1 ale chystam sa pouzivat latkove hlavne koli nozickam.Mam vsak kupene aj Tesco plienky c.2.Nemyslim si ze len draha pamperska a hugies su dobre.Predsa aj tesco plienky musia vyhovovat normam bezpecnym pre dieta.Tak dufam ze sa mi osvedcia a budem spokojna ja aj mimi. 😀

arabela36
13. jún 2007

Medvedik mas pravdu. Tie Tesco plienky velmi pripominaju Pampersky. Dizajnom aj kvalitou. Len cena je trochu ina 😉
Nam sa najhorsie zdali Huggies, ale kazdemu babatku vyhovuju ine plienky.
Vcera sme napr. kupili dost drahe organicke plienky vhodne aj pre babatka s ekzemom (teda tak to na nich bolo napisane) a mala mala od nich do rana celu ritku cervenu. Tak sme ich boli vratit a kupili sme Tesco plienky a mame pokoj.
🙂

titkovamiriam
14. jún 2007

medvedik,ved mozes mat papierovu a cez nu latkovu,ak len koly nozickam,aspon sa ti mimi neprecika.Ja mam tiez tesco a su uplne v pohode.

medvedik21
18. jún 2007

no ved asi aj tak neako to budem robit raz bez papierovej raz aj papierovu podla toho ako sa mi bude kedy zdat vhodne 😉

adicka
18. jún 2007

klobuk dole mamickam ktore este dnes pouzivaju iba latkove plienky.

dobromila
5. nov 2007

obnovujem temu,

aj nasa doktorka spominala nebezpecenstvo pouzivania jednorazoviek pre chlapcov, tak som sa po 4 mesiacoch, kedze uz maly kaka menej, odhodlala na latkove plienky - zatial len cez den. Chcem sa vsak spytat, ako casto tieto plienky kontrolujete a aku mate spotrebu za den. Moj drobec cika takmer nonstop, mam taky pocit, takze menime aj kazdu polhodinu, ak nespi.

dobromila
5. nov 2007

a este poradte prosim, kde sa daju kupit tie jednorazove separacne plienky, ci co to je. dakujem

sue
5. nov 2007

No ja som jedného krpca odchovala na klasických bavlnených plienkach, priznám sa, najmä žehlenie mi dosť žralo nervy... moje au-pair dievčatko malo jednorázovky (zvyčajne Tesco) a furt bola komplet zaparená a červená ☹ aj keď som prebaľovala každú hodinu... pri mojom vlastnom synovi sme sa rozhodli pre Popolini a na cesty a dovolenky budeme používať jednorázovky. Rozhodla som sa tak po predošlých skúsenostiach, po článkoch o neplodnosti chlapcov, ktorí boli balení v jednorázovkách, kvôli ekológii (pri použití šetrných pracích prostriedkov a dnešných práčkach nie je naozaj o čom...)cene (aj keď som zarátala energie, vodu, prací prášok, tak to vyšlo min.o 1/3 lacnejšie) + veľmi výrazný faktor bol ten, že Popolini sa nevyvárajú a nežehlia 🙂 pri množstve ktoré máme kúpené budeme plienky prať zo začiatku každý druhý deň, neskôr pravdepoodbne menej, takže to nie je také náročné...
Verím, že spokojnosť mi ostane aj keď budem drobuliatko prebaľovať 😵