Koľko kusov oblečenia mám kúpiť pre 6 mesačné bábätko?

hviezdickka
8. mar 2016

Ahojte, mamicky 🙂 potrebujem poradit, kolko kusov oblecenia na zimu mam malickemu kupit.. malicky sa narodi v 06/2016, cize predpokladam, ze budem potrebovat velkosti 68 a 74.. dnes som bola v obchode a maju velmi vyhodny vypredaj na detske vecicky na zimu, tak by som to chcela vyuzit..

netusim vsak, kolko kusov mam nakupit.. maju tam napr. take "svetriky" s dlhym rukavcekom, jemne a hunate, urcite to babo zahreje.. stacia mi napr. len 3-4 kusy? alebo je to malo? babo bude v kociku, takze by sa nemalo zaspinit a ja si tiez neobliekam kazdy den novy sveter, ked idem vonku.. nechcem kupit zbytocne vela a potom zistit, ze to maly ani nestihol vynosit.. predpokladam, ze vonku pojdeme casto.. ja sa totiz potrebujem prechadzat a som rada vonku a deti su tiez vonku spokojne.. dakujem za vase nazory a skusenosti 🙂

jankastubka
8. mar 2016

Urcite 3-4 kusy budu stacit mozno aj vela. Nestacilo by to jedine v pripade, ze by ti babatko vela grckalo. Moja negrckala ani sa neprecikavala, takze taky vrchny svetrik kludne nosila aj viac krat. Mozno by aj 2 boli stacili.
A radim radsej kup vacsiu velkost ako mensiu. Lebo vacsie oblecies aj na mensie babo ale naopak nie.

bajana
8. mar 2016

Z vyložene zimných vecí som z tých vrchných vecí využila len pár kusov. Tzn.1-2svetre na body, 1 zimný overal, 1 čiapku ...bue som z mamičiek, ktoré sa vyžívajú v stajlovani a cancani detí a mimino v kocari nič nezašpiní...

jankastubka
8. mar 2016

Na zimu jeden poriadny overal, jeden poriadny fusak. Bodynka s dlhym rukavom a pancusky. Viac ani neni treba. Kadejake vychytavky ako rifle a pod sme skoro vobec nenosili.

mily7
8. mar 2016

Body dlhý rukav do päť kusov,sveter tri štyri stačí, alebo dva tensie,dva hrubsie. Mám teraz ročnú a mne sa osvedčilo kupovať v predsezone vecí. Napr teraz marec zima ale už čas kúpiť chystať sa na jar. Keď príde rýchlo zmena počasia už len vyberiem čo mám doma. Taktiež takto som vedela akú veľkosť bude potrebovať, či oblečenie, či topánky. Takto dlho v predstihu to nemusí vyjsť. Niekto je dlhý,iní zas široký a krátky 😄a niekedy sedia veci na šesť mesačné babo z ročného dieťatka. No a čo sa kusov tyka, neviem ale u nás aj keď mali,že dostali veľa,vždy sa nosili dookola tie najobľúbenejšie, tri štyri kusy. Operies a zas😄

mimla
9. mar 2016

U nás aktuálne. Síce je dieťa mladšie, ale veľkostne máme niektoré veci aj na 12 mesiacov. Vyplýva z toho, že som fakt netušila, akú veľkosť kedy dosiahne a teda nemá zmysel extrémne sa zásobiť dopredu. My sme asi nejako tak viac "naskromno". Síce máme plnú skriňu handier, ale točíme dokola 6 body s dlhým rukávom, obdobný počet nohavíc (a to pomerne často pretečie obsah plienky), zo dva overaly, dvojo pančúch dva svetre a nejaké ponožky. Na von máme dva teplé overaly, ale používame jeden, dve čiapky s krytkami na uši, capačky a dva kabátiky. V kočíku máme fakt teplý fusak a do vajca máme deku. Unás je šte bonus navyše, keďže občas používame aj nosič, tie telé štucne na nohy. Preto mám vlastne aj tie kabátiky, tie sú možno zbytočné pre čisto kočíkové deti.

janickacrazy
9. mar 2016

@hviezdickka No je veľmi ťažko kupovať veci dopredu, ja mám momentálne 4mesačného syna a nosí veľkosť 74! Takže ak by som ja kupovala tak ako ty plánuješ dopredu, tak by mu to všetko bolo malé. Takže ja takto daleko dopredu nekupujem, ale odporúčam určite vačšiu veľkosť.

hviezdickka
autor
11. mar 2016

dakujem vam 🙂 kupila som par kuskov 74 velkost.. nie az take extra hrube ale take teplejsie, ze ked babatko by rychlo rastlo, tak toto isto vynosi