Koľko plienok a nohavičiek budem potrebovať?

alenkay7
2. aug 2020

Mam v tom chaos neviem koľko akých plienok a nohavičiek budem potrebovať, či kúpiť univerzálne alebo podľa veľkosti bábätka, prosím o radu 🥴

deedol
2. aug 2020

@alenkay7 pridaj sa do skupiny latkovkarky, baby poradia.

lenuliatko84
3. aug 2020

Mna by zaujimalo preco niekto ppuziva v dnesnej dobe latkove plienky?ok ecomatky, ale preco?ved je to zbytocna robota a pri pamperskach mas tolko usetreneho casu ktory moze venovat matka dietatu.nesudim ale nechápem

dollyzv
3. aug 2020

@lenuliatko84 pretože latkovanie vyjde lacnejsie,nie je z neho odpad a je oveľa nižšia šanca vzniku ekzémov...napr 🙂 nech si robí každý ako mu vyhovuje..a ako sa mu chce 😁😁

oslo1
3. aug 2020

@lenuliatko84 dnesne latkovky sa nedaju porovnat s tymi , co pouzivali nase mami.
Tiez sme isli touto cestou. Latkovky nie su az take lacne, ako sa zda.
My sme sa rozhodli pre latkove, vkladackove nohavicky z eco dovodu.
Starostlivost je minimalna, zas sa dietatu nevenuje 24 hodin.
Ale naspat k autorke.
Syn ma 2 roky, od shruba 5 mesiacov sme na vkladackach. Mam 25 dennych, 5 nocnych. Periem kazde 2-3 dni.
Predtym sme mali prefold, ale tiez som ich mala Vela, prala son tiez 2-3 dni.
Pridam sa do skupinu latkovkarok.

44janica44
3. aug 2020

@lenuliatko84 V prvom rade preto že je to zdravšie... je plno článkov o tom že plienky obsahujú plno karcinogénov a spôsobujú alergie exémy a prehrievanie - čo je nedobré hlavne pre chlapcov a môže to byť jednou z príčin neplodnosti.... po druhé si ja sama seba neviem predstaviť ako sa mi parí zadok celý den v nejakej plastovej plienke a preto to nechcem robiť ani svojmu dieťaťu a príde mi také nelogické obliekať dieťa do bavlneného kvalitného oblečenia, krmíť ho kvalitnou stravou naj v bio kvalite a potom mu nechať nejaký kus plastu na zadku cca 2,5 roka. a po tretie naozaj s tým nie je robota - plienky sa nemusia žehliť stačí dať o pračky a povešať a zvesiť - dokopy max 20 min roboty každé 2 dni - čo sa da v pohode urobiť aj večer ked dieťa spí príp. cez den strávim menej času na nete alebo pred telkou čiže nevenujem čas plienkam miesto dieťaťu.

@alenkay7 pozri tu v skupine... počet záleží od toho aký druh plienok vyberieš https://www.modrykonik.sk/group/1818/ 🙂

ayanamirei
3. aug 2020

@44janica44 len si zabudla dodat , ze okrem tych strasnych plusov to smrdi ako zdochlina a ked to ides prat tak ta ide vyrutit 😀

44janica44
3. aug 2020

@ayanamirei zalezi ako sa o to staras.... a potom kvoli zdraviu mojho dietata mi ozaj nevadi 5 min čuchat docikane a dokakane plienky 🙂 je to o prioritach ake si das ;)

mousegirl
5. aug 2020

@ayanamirei to je blbosť, práveže latkove plienky smrdia omnoho menej ako plastové pampersky. By si sa divila ;)

ayanamirei
5. aug 2020

@mousegirl latkovala som pol roka, mala som asi vsetky druhy plienok a vsetky "zarucene rady" proti smradu som skusila, takze mne nemusis pisat, ze je blbost nieco, co som zazila na vlastnej kozi 😉

mirkaz156
6. aug 2020

@ayanamirei zaručené rady proti smradu? Ja teda neviem ale tiež my to nejako nesmrdí a to teda používame úplne obyčajný biely kôš z IKEI s vrchnákom a keď dám oprať plienky vydezinfikujem octom nechám vyvetrať hodinku a ideme odznova 🤷🤷 žiadny problém v tom nevidím. Ale áno používam v prípade výletov a víkendov mimo domu aj jednorazovky a neviem si predstaviť ich používať stále 🤷🤷🤷🤦🤦

kikid1
6. aug 2020

@lenuliatko84 napriklad aj pre toto...

lenuliatko84
6. aug 2020

@kikid1 svet tym nespasim,zamysliet by sa mala hlavne ázia a velke korporaty

callisia
7. aug 2020

@dollyzv mne je jedno kto čo používa,ale pardón, voda,elektrina, prášok, opotrebovanie práčky tým, že furt ide je zadarmo? Ďalšia elektrina, ktorá sa spotrebuje pri žehlení je zadarmo? Samotné plienky su zadarmo? Niekto tu písal, že sa nemusia žehliť? Ako to naozaj? Žehlím aj plienky, ktoré dávam pod hlavičku a neožehlím tie, čo mu idú na riť? Čiže argument, že je to lacnejšie mi príde mimo. Ekologickejšie áno, lacnejšie nie.

dollyzv
7. aug 2020

@callisia keď si zratas koľko mesačne dáš za jednorazové plienky tak stále to vyjde viac ako elektrina a voda(teda pokiaľ nemáš doma spotrebiče z roku pána čo žerú viac elektriny )a nákup latkovych plienok. ďalšia vec,že máloktoré latkovanie dieťa nosí plienky ešte v 3-4rokoch ako niektoré čo nosia jednorazovky..ďalšia vec,kožné problémy,zapareniny a ekzémy..predsa len jednorazovky sú obalené plastom,pokožka nedýcha..ma to viacero výhod nie len to že není odpad..mne osobne je jedno čo kto používa pre svoje dieťa,a komu je čo lacnejšie alebo drahšie..ja plánujem používať jednorazovky..ale ak by mal drobec citlivú pokožku,alebo by jednorazovky nevyhovovali ,tak by som kúpila látkové a na úkor času,elektriky,vody,či ceny používala tie..

basska_b
7. aug 2020

Sranda, že otázka zakladateľky ide bokom a rozvíja sa fight látkovkárky verzus pamperskárky 😁