Koľko stojí výbavička pre mimino?

adka12
1. máj 2008

Baby koľko vás vyšla výbavička pre mimino? Ale také normálne sumy vás poprosím. Nechcem kočík za 30 tisíc. Stačí taký normálny za 10 000.

lalia21
9. apr 2010

Ahojte-no ja som za príslovie-"nie sme taký bohatý aby sme kupovali lacné veci"
A paradoxne-dosť som sa stretla z názormi ako rozhadzujeme a kupujeme zbytočne draho-prišlo mi to ako nezmyselna zavisť..čo je na tom že chceme pre buduce dieťa to naj-v ramci našich možností?chceme pre dieťa v kočiku priestrannosť a pohodlie a preto kupime kočik ktory stojí 850eur a plus dokupime doplnky-ale viem že dieťa bude mať pohodlie a kočik je kvalitný...Samozrejme aj dnešne vymoženosti ako monitor dychu a podobne-prečo to nekupiť ked to môže dieťatu zachraniť život?a preto nechapem niektorych ludí.. ☹ je to smutne a to len preto že niekto ma kočik z Polska a pred tym sa povyšoval a my budeme mať drahší..Samozrejme treba kupovať v ramci svojich možností a bohužial aj dnes su ludia ktory su radi že maju aky maju..Ale niekedy stači kupovať z rozumom alebo hoc aj tu na modrom konikovi v bazare-a da sa nakupiť kvalitne a lacno-ved niektore vecičky su ako nové..
Vela šťastia všetkym ženám ktore sa rozhoduju či mať dieťa aj ked je peniažkov pomenej..Môj nazor-ak to tak citite-majte dieťa-ak mate pri sebe milujuceho muža a rodinu-dá sa to! 😉

lalia21
9. apr 2010

neda mi nereagovať na martinka:NESUHLASIM žE VšETKY MODERNE KOčIKY SU OPACHY!je veľa veľa modernych aj takych lacnych-pekných kočíkov.My chceme brio go a rozhodne využijeme celu trojkombinaciu-lebo šporťak je velmi priestranny.Rozhodne sa oplatí investovať do kvalitneho kočika-ak človek na to ma.Ale jasnačka poznam moderne kočiky kde sa v športovej časti dieťa tlačí ako 8 mesačne-to už su len take imageove kočiky.No netreba hadzať všetky moderne kočiky do jedneho vreca!JE vela "opach" lacnych..takže je to aj aj..nie len niektore moderne su opachy-ako si to nazvala..Kolko ludi tolko chutí...No ja osobne by som nikdy nekupila ked už ako tvoje zname v okoli že kupili drahu 3kombinaciu a zrazu prešli k lacnemu športaku..tomu sa mi ani veriť nechce..že niekto ma nato aby kupil drahy a potom kupi zrazu lacný..no my vybrate mame-a mžno brio je ta vynimka-že je mderny,kvalitny a ešte k tomu priestranny a pohdlny ale to ich je viac z tych modernych..

mirka285
9. apr 2010

ja som sa uz radsej nevyjadrovala,ale podla mna su tie ultramoderne kociky skor mensie,takze tiez neviem o akych opachach pisala Martinka...ja mam Teutoniu cosmo a ziadna opacha to neni,je to skvely kocik 😉

lalia21
9. apr 2010

mirka tiež som to velmi nepochopila... 😕 😀 😕 Teutonia je tiež moderny kočík a opacha to teda rozhodne nie je 😉 a aj Brio go je moderny-aj je lahky a pre dieťatko pohodlny a priestranny,takže neviem čo tými opachami myslela... 😝
Ak niekto tvrdí že lacny kočík je lepší ako drahy-tak sa riadne mýli-niekde sa ta cena a kvalita prejaviť musí a drahe kočiky nie su drahe len tak ale preto že su pohodlne pre dieťa,su pekne a prakticke a kvalitné 😉 radšej drahy a moderny kočík ako 3 lacné,nepekne a nekvalitné.----Môj názor----.Ale nie je pekné posmievať sa kočíkom či už takym aleb takým,aj ked stále neviem čo tými "opachami" martinka myslela..Každý kúpime taky na aký mame,aky si môžeme dovoliť..No nikto ma nepresvedčí že je jedno či lacny alebo drahy a že drahy kočík je zbytočnosť!Ja som za kvalitu a ked môžem tak si za kvalitu aj zaplatím.No nebudem tu súdiť kočíky a vravieť že ten je taky a ten taký..každý mame ine naroky-ja chcem kvalitu a niekto chce lacný kočík-lebo si povie že drahy by bol zbytočnosť.rešpektujem aj takych aj takych ludí.No najhlavnejšie stále zostáva to,aby sme v tom kočíku či už modernom alebo lacnom vozili krásne zdravé detičky 😉 😉 😉 a to si určite prajeme každá 😉

mirka285
9. apr 2010

lalia tak tak plne s tebou suhlasim 🙂

martinka17
11. apr 2010

Trošku sme sa nepochopili 😲 . Otázka znela, že či si rodinka môže dovoliť bábo, teda či postačí príspevok 😅 .
Ak kočke napíšeme, že len na kočiar potrebuje 1000 EUr, tak ju asi vystrie a to materstvo si razom vyhodí z hlavy.

Za svojim si stojím, aj keď je kočiar drahý, aby konštrukcia bezpečne uniesla vaničku, musí byť "dostatočne veľká, široká". A preto, po roku bábätka skoro každá baba hľadá niečo menšie, športiak, buginu. Ja som mala kombinovaný kočiar, po roku mi už fakt pripadal šialene ozrutný a to bol menší ako niektoré 3 kombinácie. tEraz mám ľahký a skladný kočiar, netuším, kde bol vyrobený, ani ma to popravde nezaujíma. Týždeň som sondovala net, hľadala miery, porovnávala...konečne objednala, aby mi poslali mail, že ho nemajú Kúpila som nakoniec ten čo mali na predajni 😀 . A až taký lacný nebol...zato som nadmieru spokojná a verím, že poslúži rovnako ako za 500 EUR. Ja by som proste do kočiara na rok viacej neinvestovala.

a sorry, ale ak ste ešte vo svojom vysnenom kočiariku ani bábo nevozili, len ste si vybrali na obrázku a v predajni.....realita je iná, kočiar spoznáš až po čase, keď si už s ním našľapala pár kilákov 😀 😀

lalia
nemám dôvod niekomu závidieť 😎 , že má na drahý kočiar. Ja mu prajem, každý svoje peniaze míňa ako chce. a že nemáme na to kupovať si lacné veci 😉 . Moja posledná skúsenosť, kúpila som naj značku mobilu na europskom trhu- NOKIU, 2 mesiace bol na reklamácii, a to som ho ani nestihla použiť, lebo hneď po spustení bol vadný. Dôvod- vyrába sa v Rumunsku...kašlem na značky a ceny...dnes sa hľadajú nízke náklady na úkor kvality a platí to všade, aj u Fisher Price, aj u mobilov, aj pri kočiarikoch. takže cena už nie je zárukou kvality 😠 Žijeme v inom svete ako autor výroku v minolom storočí 😨

mirka285
11. apr 2010

Martinka ja som zase myslela ze nazov temy je Kolko stoji vybavicka pre miminko....neviem co si sa tolko obula do tych drahsich kocikov...ved sme sa zhodli ze kazdy si kupi kocik aky si moze dovolit a aky mu vyhovuje...je logicke ze mamicka co byva v meste asi kupi iny kocik ako mamicka co byva niekde na Orave kde je kazdy rok kopec snehu...je milion kocikov na trhu a kazda mamina si vyberie podla svojich poziadaviek...ale tak isto existuju aj niake testy a recencie kocikov ktore vymyslene nie su,takze urcite som mala dost informacii kym som si vybrala ten spravny kocik pre mna,a ver tomu ze som si ho nevyberala z netu z obrazku ako pises...a mimochodom,vyberala som ho 5 mesiacov a nie tyzden ako ty....a asi neuveris ale mne sa ten kocik ktory som si vybrala dizajnovo nijako extra nepaci,mna dostal svojou kvalitou a inymi vlastnostami ktore ma a ktore ja od kocika ocakavam 😉 takze odomna len tolko,snad sme sa uz teraz pochopili 😉

martinka17
12. apr 2010

tak to je super, potom si iste dobre vybrala. Ja týždeň preto, lebo som ho rýchlo potrebovala kúpiť, nevyhovovali mi golfky, ktoré sme dostali a malý sa v nich nechcel voziť. preto som nemala mesiace, to je nevýhoda, keď už je bábo na svete a niečo potrebuješ, čas sa nedá nájsť 😀

lalia21
12. apr 2010

martinka-na tom prísloví zrejme niečo bude-aj ja ked si kúpim lacnejšiu vec a operiem ju-velakrat už nie je taka ako ked som ju kúpila-tak musím kupiť dalšiu...proste lacne veci su preto lacne-lebo aj ked nas v obchode uputaju farbami a tvarom-po par krat opratí už take vôbec nie su-su to lacne materialy použite na oblečenie..a preto už kupujem väčšinou značkove veci a niektore mikiny mam už aj vyše 3 roky a stále maju svoj tvar aj farbu ako ked som ich kupovala...a reagovala som na tvoj príspevok hlavne preto že si nazvala značkove a drahe kočiky opachamy-drviva väčšina modernych kočíkov su lahke,skladne..ako som napisala su aj take male imidžovky kedy dieťa už v 4 mesiaci musi isť do športoveho kočíka...ale su aj take-ako napr.brio go-je lahky,moderny,a pre dieťa hlavne pohodlny-ma velku vaničku-známej sa donho vmestil 8!mesačny chlapec v zime-tak viem o čom hovorím a neposudzujem tento kočík len z obrazku..a športak je takisto pohodlny a priestranny-tak nebudem mať dôvod nekupiť celu 3kombinaciu a nevyužiť ju.Ako môžeš aj ty posudzovať že všetky drahe kočíky su opachy ked si ich takisto nevyskušala?ja aspon tento určity kočík posudzujem zo skusenosti blizkeho okolia a aj ja si budem stáť za tym-že drahé veci sa oplatia viac ako lacne a že zaleží len na možnostiach buducich rodičov.Mali by sme to uzatvoriť tak,že NETREBA všetky drahe a moderne kočíky hádzať do jedneho vreca-lebo to sa ani neda.Pre niečo tie kočiky drahe su!Ja nevravím že lacne kočíky su opachy,tak by sme nikto nemali vravieť že drahe su opachy-každemu sa páči niečo ine..Nemali by sme sa tu hádať alebo niečo podobné,zrejme máme každá na vec iny nazor-(ved to je správne,každy sme iny) a budeme si každá stáť za svojim.Ja som ti len chcela vysvetliť že dnešne drahe kočíky su moderne,pekne a väčšina su aj velmi pohodlne a využitelne pre dieťa v celej trojkmbinacii.To že si slobodna mamička musí byť zrejme o to ťažšie sa postarať o tvoje dieťatko sama-ako som povedala chápem aj tvoj názor,ale neda sa hádzať drahe kčíky do sekcie "opách"...to ti potvrdí len málokto... a k tomu že cena nie je zarukv kvality-zaruku nemaš nikdy-ale u kvalitnych kočíkov maš ovela väčšiu pravdepodobnosť že sa nepokazí 😉 takisto aj u lacnejších nemaš zaruku-to nikde 😉 Veľa šťastia 😉

lalia21
12. apr 2010

Cena,vzhlad,kvalita kočíka záleži hlavne od finančnej situacie človeka.či už drahý,alebo lacny...hlavne aby sa dieťatu v nom dobre vozilo,bolo spokojne,no nie?
Verím že sa najde vela žien ktoré su za kvalitu a radšej si priplatia za drahy kočík a využiju ho cely ale určite su aj ženy ktorym stačí lacnejší kočík a neskôr kúpia iný lacnejší ako bugynu..niekomu kúpa moderneho draheho kočíka príde ako zbytočnosť..niekomu nie.
Sme rôzne a aj názory máme rôzne...
Nás zrejme vyjde vybavička ked sme to rátali okolo 1200 eur-a aj tak kopu oblečenia podostavame-takže to s malymi vecičkami pre novorodeniatko nebudem absolutne prehanať a kupim len zaklad a par navyše-aj tak z toho velmi rychlo vyrastie-my nakúpime viac vecičiek od toho pol roka vyššie-asi d roku dieťata..
ale určiteniekoho vyjde aj na 600eur zo všetkym ale niekoho aj na viac ako 2000eur..takže je to individualne...u nas bude najvyššia položka kočík a potom postielka,komoda,monitor dychu a tak..a myslím si-teda aj my to tak spravíme že vybavičku nekupime narazovo-ale oblečko budeme kupovať postupne aj z komodou a postielkou..jedine čo kupime naraz bude kočík z doplnkami..myslim že to tak je lepšie 😉 Takže tolko moje postrehy k téme:.-----Kolko stojí vybavička pre mimino----- neda sa to napísať že kolko-u každeho je to individualne-da sa aj za lacno ak sme šikovne aj značkove kupiť,da sa aj za draho,aj za prehnane draho..ale rozhodne ak je niekto v situacii že sa rozhoduje či mať dieťatko aj napriek tomu že si nemôže vyskakovať-tak si myslim že sa to určite dá zvladnuť-ale určite to chce vedla seba milujuceho muža a rodinu ktorá pomôže.Ved dieťatko je zázrak-tak prečo si ho odopierať ked po nom tužime len preto že mame menej peniažkov??vždy sa to dá-to je môj názor 😉 aj na MK su bazary z vecičkami doslova za par centov-da sa tu nakupiť cela vybavička za par eur-a je to ako nove-mile ženy ktore ste v situacii že sa rozhodujete-DRžIM VAM SILNO PALCE 😉 😉 😉

didulka85
13. apr 2010

lalia mas uplnu pravdu. Mna to zatial vyslo na 2000 eur. A to este nemam kopec veci a nie som ani velmi narocna. Veci do postielky som kupovala v Ikei. Aj tak ma to stalo viac ako 100 eur. Clovek si ani neuvedomuje, kolko drobnosti potrebuje.
Je kopec veci, ktore si mozes, ale nemusis kupovat. Napriklad monitor dychu, odsavacka, ohrievac flias, sterilizator, atd atd... Niekto mi povedal, ze naco kupujem drahy teplomer pre dieta. Ze to staci pichnut obycajny do zadku a je to...
Este jedna vec, s ktorou musi kazda buduca mamicka pocitat... Oblecenie pre tehotne, ktore stoji nemalo penazi. Ale aj to je individualne, lebo niekto moze chodit do prace v muzovom vytahanom tricku a rozopnutych nohaviciach a niekto nie...

mitani
13. apr 2010

ahojte maminky, mne zostali vecičky po dcérke a to som sa tešila, že ako dobre, že čakáme druhé dievča, využijem to, čo mám. ale aj tak v kuse niečo dokupujem. našťastie jedna známa rušila obchodík s detským oblečením, tak bábätkovské veci som kúpila za polovičné ceny, lebo aké sumy dokážu nalepiť v obchode na jedny maličké dupačky je neskutočné. a čo sa týka toho teplomeru čo spomínala didulka85, veru, dá sa pichnúť obyčajný, veď pre bábo musí byť neskutočne príjemné mať teplomer v zadku a pre maminku absolútne nestresové čakať kým nameria, však? hlavne keď bábencom i v pôrodnici merajú teplotu každú chvíľu. a obyčajné teplomery už ani nepredávajú 🙂

lalia21
13. apr 2010

mitani-tak to je super že väčšinu vecičiek "podedí" po sestričke 😵 ešteže budete mať druhe dievčatko 😉 -a to je jasné že ťa to aj tak láka k dalšiemu nakupovaniu 😀 -tie malinké vecičky su také chutnučkééé 😀

didulka-no je mi jasné že tu svoju zatial "hranicu" prekročíme-to som rátala len kočík,detsku postielku,komodu,monitor dychu a pár drobností...to sa tie peniažky nazbieraju raz dva-ešte vybavička,drobnosti,tehu oblečenie a všeeeličo ine...teraz ked napišeme že nas vybavička bude stáť cez 1500eur-tak sa niekomu z toho hlava zakrúti-ale vážne ked spočítame od A po Z tak sa to nazbiera....a my to nebudeme kupovať naraz všetko takže "nevykešujeme" napr.1500 eur naraz,takže sa to dá..ono vždy je najvyššia položka kočík (u nas to bude 850eur-ak dovtedy nezlacnia 😅 )...

didulka85
14. apr 2010

Co sa tyka detskeho oblecenia, povedala som si, ze uz nekupim ani ponozticky. Tie veci su naozaj rozkosne. Hlavne dievcenske...
Ja nakupujem uz od tretieho mesiaca. Naraz by to bolo velmi vela penazi.
My sme dali za kocik 800. Nebol najlacnejsi, ale podla manzela si to nase dieta zasluzi a hlavne je bezpecny.
Mitani ja som ten teplomer pouzila ako priklad. Tak isto je to aj so sterilizatorom. Mozem sterilizovat vyvaranim v hrnci, ale mozem sterilizovat pohodlne v jednom pristroji. Ohrievat flasky mozem tiez v ohrievaci alebo klasickym sposobom. A od toho odvijaju vsetky vydavky...

michallka111
31. máj 2010

Ahojte🙂 nepotrebuje niekto vybavicku pre miminko? 🙂 mojej malej to uz netreba, a ja sama viem kolko to stoji, kym clovek nakupi vsetko, a hlavne ta zakladna vybava...tak mi piste na michallka111@azet.sk
poslem foto, aj vsetko ostatne...veci su to fakt krasne🙂 dakujem

elixia
31. máj 2010

Ahojte, kolko stoji vybavicka,sa ani neda povedat presne,urcite to zalezi od narokov a hlavne moznosti kazdej rodiny...Ja nakupujem postupne uz od 4.mesiaca,prave preto,aby som naraz nemusela dat tolko,ze sa mi z toho hlava zatoci 🙂 Poznam aj take,ze by sa nemalo kupovat pre babatko tak skoro lebo to alebo ono...ale zas, malokto si dnes moze dovolit jednorazovu navstevu detskeho obchodu,kde naraz nakupi vsetko,co potrebuje a paci sa mu. Ja stale hladam a porovnavam,kde je ta vec najlacnejsia,najvyhodnejsia...podarilo sa mi 'trafit' dobru akciu,kde som kupila napr.startovaciu sadu Avent pre novorodenca za 10, sterilizator na flase tiez za 10, cumliky Avent za 1 a tak podobne..oblecko kupujem vacsinou na nete a pouzite,poviem vam,ze na 90% veci vobec nevidiet ze nie su nove, ved take malinke babatko to stihne obliect..kolkokrat?? dva? tri? viac ani nie,lebo z toho rychlo vyrastie... 🙂 Postielku sme tiez kupili pouzitu,novy bude len matrac. Postielka (Cosatto, aj niekomu zalezi na znacke 🙂) stala 25...Supravku do postielky mam za 50, tiez z netu,ale novu tentokrat 😀
Kocik,tak na tuto temu asi nema zmysel diskutovat.Kazdy si kupi taky,aky sa mu paci a aky si moze dovolit...nedovolim si odsudzovat niekoho,kto kupi kocik za 2 stovky,ani niekoho kto kupi za 800...hlavne,kym nevyskusate, tazko mozete povedat,ze ste s nim spokojne. Ja som odmietla kupovat drahy, mozno je kvalitny ako pisete, ale mne sa jednoducho tie vanicky zdali strasne male..takze sme nasli pre nas celkom prijatelny kompromis. Nas je mozno trosku robustnejsi ako tie mensie, ale tak sme sa rozhodli...ked zacneme pouzivat, budem moct povedat,ci to bol dobry vyber. Takze ani tie drahe by som tak vehementne neobhajovala...skuste v tom vozit babatko po ulici,po schodoch, skladat niekolkokrat do auta, v terene, obrubniky, jednoducho vsade a potom chvalte,ci je naozaj taky kvalitny a skvely...opakujem,ze je to kazdeho osobna vec, ja len nie som zastancom 800 a viac eurovych kocikov...a vooobec nie preto,ze si to nemozeme dovolit 😀 A tak,ako sa moze pokazit Mercedes ci BMW, moze sa pokazit aj drahy kocik... 😀

martinka17
3. jún 2010

@elixia 😀
to bmw a mercedes..krááásne napísané 😀

livia333
21. jún 2010

@elixia uplne sa stotoznujem s tvojim prispevkom... 🙂 my prave riesime detsku vybavicku a sama netusim, co nas to este vyjde...
Nedavno som bola pozriet sestru v USA, pretoze sa im narodilo babatko a trosku ma pobavili nazory typu drahe znackove veci = kvalita. To uz davno nie je pravda.
Ked sme tam chodili po obchodoch, tak som zistila, ake su tam lacne ci uz detske vybavicky al. oblecenie pre dospelych.
Ja som kupu 800 Eur-oveho kocika zavrhla uz velmi davno, a to nie preto, ze by sme si to nemohli dovolit, mohli. Ale pre mna musi ten kocik al. ta vec aj ponuknut to, co od nej ocakavam...(pomer cena vykon)Sama si lamem hlavu nad kocikmi a kedze som sa uz pred odchodom z USA rozhodla, aky kocik to ma byt, tazko sa mi tu hlada...pretoze u nas je ten vyber tak chaby. Takze este ked sit en kocik objednam z USA a zarat si za postovne minim. 100 dolarov, stale ma vyjde lacnejsie a je to kvalitny kocik, kt. by som chcela mat doma. Mam referencie z prvej ruky od svojej sestry, sama som v nom malu kocikovala a manzel si to tiez vyskusal a nadchol nas riadne.

Aj ked pozeram niektore inzeraty na kociky pouzite tu na MK, tak ma prekvapuje, ze sa tu predavaju za ceny, za kt. si ich kupim aj v obchode.
Myslim, ze to, kolko bude stat vybavicka pre vase dieta, je zalezitostou kazdem mamicky, co kt. vyberie. Tak isto kazda ocakavame od kocika (kedze zvacsa je to ta najvacsia polozka) nieco ine a kupujeme ho na nejaky ucel.
Su ludia, kt. si mozu dovolit cokolvek a je im jedno, co to stoji, hlavne ze je to znackove, potom su ludia, co na to maju, ale nie su ochotni platit za nieco, co pokladaju za zbytocne a tak to ide dalej....kazdy patri do nejakej skupiny a kupuje ci uz podla svojich moznosti, s rozumom al. len bezhlavo.
Moznosti je tak vela. Vsetko sa da kupit aj mimo SVK a za lepsie ceny a v spolocnosti privetivej obsluhy. Takze my to riesime vacsinou tak, ze SVK trh nepodporujeme, ak mame inu moznost (a tu ma kazdy) a zdierat sa nenechame. 😀
prajem este vela zabavy pri vyberani a nakupovani detskej vybavicky vsetkym buducim mamickam 😉

bambulka333
21. jún 2010

cena vybavicky zavisi od moznosti rodicov
ked niekto zaraba 700 € mesacne nedovoli si to, co by si dovolil ten co zaraba 2000€ mesacne
takze od toho sa to odvija, je to individualne, tak ako so vsetkym

v mojom pripade sme dali na vybavicku doteraz asi 1400 €, ale este nam chyba par veci ako monitor dychu, lehatko, cestovna postielka..
statny prispevok dame na odber pupocnikovej krvi, takze to neratam
kupujeme pekne kvalitne veci za rozumnu cenu, podla mna teda
ja som si pred odchodom na matersku odlozila z vyplaty a premii na vybavicku, takze teraz to nepocitujeme ako nejaku financnu zataz....

juicyluu
22. jún 2010

@elixia 100percentne suhlasim, ja mam vsetko oblecko znackove - a pri tom je vsetko z netu uz nosene za zlomok ceny. a radcej si kupim to nez z cinaku nove. Tie materialy su ovela spolahlivejsie a trvacnejsie, na tych vecickach niesu znamky nosenia, ved ako to uz to miminko moze znicit ked mu to je male za par tyzdnov.
Takze odporucam, a co je este v dobrom stave, tak ked s toho vyrastieme tak ja potom zase predam dalej.

juicyluu
22. jún 2010

ja som si vygooglovala vybavicku aby som si zostavila zoznam a vybehly mi inzeraty a kupila som si za 200 euro komplet vsetko a nic mi az do raka nebolo treba a vecicky boly krasne, znackove fakt ako nove, ked som si to preratala tak nove to muselo stat 1000++
takze som za -recykluj - posun dalej - vyplati sa to a nikto to aj tak nevie ze to ma dietatko na sebe z druhej ruky, ked si kupite znackove tak je male aj vyparadene aj na tych materialoch to neni vidno - ved oni tak rychlo rastu.

hanka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jezibab
28. jan 2011

Každý nakupuje nielen podľa svojich možností, ale aj podľa svojho presvedčenia - ja takisto. Kočík som kúpila Peg Perego hlboký, lebo som chcela ľahký a kvalitný kočík. Stál 30 eur a bol po jednom dieťati, vyzeral super, to som ale mala šťastie. Autosedačka Chicco Synthesis po 1 dieťati 70 eur, postieľka z IKEY za 30 eur, matrac IKEA tuším 20 eur, vysoká stolička IKEA 13 eur plus 4 eurá pultík k stoličke, návliečky ušila mamina, paplónik sme dostali (nehanbite sa odpovedať na otázky od návštev, ktoré chodia pozrieť na bábätko, keď sa pýtajú, čo majú so sebou priniesť - radšej niečo potrebné ako hlúposť), deky IKEA po 1 euro, teplý a podotýkam DLHÝ fusak z ovčej vlny z druhej ruky za 10 eur - je skvelý, zavinovačky z druhej ruky 3 ks spolu za 12 eur, babyšatku sme mali požičanú, ale inak sa dá do 20 eur - malý totiž od dvoch mesiacov totálne odmietol byť v kočíku a dalo sa jedine ho nosiť - takže megainvestíciu do kočíka by som strašne ľutovala, takto som bola vysmiata. Neskôr- ale až od 1 roka- bol v športovom kočíku, za ktorý sme dali 70 eur (X-lander). Oblečenie sme prevažne zdedili, dokupovala som iba body a dupačky v Tescu. Ešte sme kupovali v IKEI plachty 2 ks za 5 eur a nepremokavý nešuchotavý chránič na matrac za tiež asi 5 eur.
Čakáme druhé bábätko a veci, ktoré som vymenovala, slúžili super a nechávam ich aj pre toto druhé dieťatko. Avšak dovolila som si "úlety" - jednu ďalšiu zavinovačku za 5 eur, druhú vaničku na Peg Perégo (čakáme dievčatko a tá pôvodná je tmavomodrá, skrátka rozmar maminy) - stála 25 eur po jednom dieťatku a je úplne ako nová, navyše som dokúpila pásy, aby sa dala zapnúť ako autosedačka - stáli 25 eur, tiež samozrejme z druhej ruky, fusak som musela kúpiť aj taký tenší, cez bazár za 10 eur, lebo ten ovčí je veľmi teplý a dieťatko čakáme na konci marca.
Pre mňa bola najväčšou investíciou (viac-menej jednorazovou) kúpa látkových plienok. Stáli ma dokopy do 150 eur, kupovali sme ich keď mal malý 10 mesiacov, ale mal ich až pokým sa nenaučil chodiť na nočník. Investícia sa mi však čoskoro vrátila a pri druhom bábätku mám kvalitné plienky na celé obdobie až po nočník...
Ešte sme neskôr kupovali ergonomický nosič Liliputi, stál 69 eur tuším, keďže malý skrátka nechcel byť v tom kočíku.
Tými nákupmi z presvedčenia som chcela povedať, že aj keď nepatríme k najnižším príjmovým skupinám, skrátka mi nedá vyhodiť veľa peňazí za veci, ktoré sa mi zdajú byť predražené, a tiež vyhadzovať peniaze za veci, ktoré nevyužijem. Preto som veľa vecí kúpila až po narodení dieťatka, podľa potreby. Na začiatok stačí podľa mňa veľmi málo a človek zistí, že až toľko toho netreba ani neskôr. Len sa nenechať strhnúť reklamami a rôznymi ponukami "potrebných" vecí.

garan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz