Koľko stojí výbavička pre mimino?

adka12
1. máj 2008

Baby koľko vás vyšla výbavička pre mimino? Ale také normálne sumy vás poprosím. Nechcem kočík za 30 tisíc. Stačí taký normálny za 10 000.

lienockaa
2. máj 2008

no..kocik s vybavou, sportak + vanicka + autosedacka nas vysiel asi 22000, tiez vratane pasov do vanicky, aby sme maleho mohli prevazat spociatku v nej..ostatne vecicky..oblecenie- dost sme dostali nove od mojej mamy na Vianoce,neviem kolko stalo..potom sme este dostali aj nosene po chlapcovi-mojom krstniatku,ten ma teraz rok,tie veci su zachovale..my sme noveho oblecenia kupovali malicko..mozno za 1000 sk, neviem presne..
postielka s komplet vybavou nas stala do 5000..
ak mozem poradit z vlastnej skusenosti, tak nekupovat vela oblecenia v najmensich velkostiach, ani vela vo velkosti 56..môj chlapček ma 5 týždňov a už to neoblečie, vcera som vyradovala zo skrinky.. 😉

dididi30
2. máj 2008

straaaasne vela, ale nakupujem postupne takze pohodka... 😀

minitrouble
2. máj 2008

ahojte pridavam rozpocet 🙂 :
kocik - vanicka, autosedacka, sportovy, fusak - 25.000
kocik - golfacik na neskor - 4000
postielka - matrac - obliecky - 6.000
Nanny - monitor dychu - 4000
hracky na postielku - 2.000
vanicka, komoda, prebalovaci matrac - 4.000
lehatko - 2.000
deky - 2.000
zavinovacky - 1.000
...hmm to uz je 50.000 a to este neratam oblecenie, kozmetiku, hracky, odsavacky atd.....a to sme nekupovali najdrahsie veci 😉 ale isto sa da aj lacnejsie kupit ale asi zavisi od narokov a zivotneho standardu

pipinka82
2. máj 2008

jaj veru pekné palky sú to a to nám vláda zakrije oči akože s peniazmi s almužnou xixixi noooo a tá materská to som radšej už ticho môže sa sr hambit od ostatných krajín 🙂 no nemám pravdu kočky 😀

minitrouble
3. máj 2008

pipinka - no ten prispevok by som brala ze ok - 25tis je dost - teda podla mna ak chces dokazes za to nakupit vybavu (bazare, polsko, atd...)hihi aj ked ja som to kuuusok presvihla 😅 😅 ...to co mne viac vadi je ta druha vec co pises a to je materska - ktora vobec nezohladnuje vysku tvojho prijmu (ak mas viac ako 28tis mas jednoducho smolu 😉 )...a uplny koniec je rodicovska - naozaj by som rada videla ako by taka osamela matka s jednym dietatom (akoze moj pripad to neni, len cisto hypoteticky myslim) dokazala vyzit z toho (najomne, strava, atd...) podla mna bez sance 😒 ...no ale co uz taky je zivot....ked chceme zit ako tak dakym standardom tak musime ist po 6m do prace 😉

emjee
1. apr 2009

renatka100 • Dnes o 10:00
ahojte, prosim mamicky kolko Vas stala cela vybavicka tak pre dieta do 1 roku (kocik, oblecenie a vsetko co je potrebne). dakujem

standu • 1d • Dnes o 10:14
fuuuu, tak to ani sajnu nemam...kocik trojkombinacia 15tisic, plienky mesacne cca 1000korun, oblecenie-kupovane priebezne, maloco dopredu zhruba 1000korun mesacne- bodycka, overaliky, potom dosla zima tak vertrovka, zimny overal, topanky....
tak v priemere odhadom ta tisicka.
dva fusaky som mala, jeden prvu zimu-maly, potom som kupila velky(ten som mala rovno kupit) takze fusaky 2a pol tisica,
dalej treba obycajne latkove plienky- balit nasiroko, pod hlavicku, na grcky.....neviem, tie som zdedila, ale tak 30ks treba.
nejke hrscky, somariny....lehatko okolo 2000tisic, babyvak 1600, kolotoc na postielku 1500...to samozrejme nie je potrebne, ja len ilustrujem, ako sa to nazbiera, az sa sama divim
nejake kupacie potreby-vanicka stala nejakych 200sk tak spolu s osuskou, kozmetika...do 1000korun, plus kozmetika mesacne, podla toho, aku si vyberies, ci chces komplet portfolio, alebo ti staci mydlo a olejcek, tam sa to rozni.
odsavacka na mlieko-kupovala som z druhej ruky za 800sk
zabudla som na postielku, najobycajnejsia stala asi 1500korun, plus obliecky, paplonik, nejake 2 zavinovacky, spolu asi 3tisic
takze zhruba 50 tisic a to som neratala hracky a drobnosti nehovoriac o jedle od 6.mesiaca, kase, presnidavky....
a to kojim stale, takze UM nemusime kupovat.

danulik • 1d • Dnes o 10:17
renatka - vela ale takato tema tu uz urcite je, skus pohladat

talinka • 1d • Dnes o 11:03
renatka, fuuha dost vela... presne, urcite je tu uz taka temicka, ale tak napr. co si spomeniem: kocik a nabytok do detskej nas stal 50 tis.Sk,dalsia vacsia polozka je postielka a vybavicka do nej, monitor dychu, odsavacky, na mlieko, na sopliky, zvlhcovac vzduchu, oblecenie, vanicka, kozmetika,vaha,plienky, vlhcene obrusky...no nezda sa to,ale nakopi sa to a nakoniec je z toho neuveritelna sumicka...ale co nespravime pre deti, ze?

katavinka • 1d • Dnes o 13:00
renatka, tak to by si si zo všetkého, čo kde odznie, mala fakt spraviť "výber" čo je a čo nie je potrebné A druhá vec; niekoho vyjde výbavička 100tis., lebo musí mať kočík za 35tis., postieľku za 10tis., jedálenskú stoličku za 6tis. a potom niet divu, že sa to vyšplhá hodne vysoko. Takže je na Tebe, koľko mieniš investovať do toho alebo aké sú Tvoje možnosti.

iinuska
2. apr 2009

Jedna vec je vybavicka, ale staci kolko zaplatime, este kym sa babenko narodi. porod, epiduralka, manzel pri porode,..

zoeno.1
2. apr 2009

ahojte,tak ked som si tu precitala kolko vas stala vybavicka a ked pozeram ceny v obchodoch a na nete,tak som strasne vdacna za to,ze my sme zatial kupovali len toto:
hlboky kocik -6000tis. (po jednom babetku)
sportovy kocik -6000tis.
postielku,madrac -2600sk
obliecky,plachty -900sk
odsavacku na mlieko 600sk
svetielko do zastrcky 300sk
latkovu knizocku 300sk
zimnu bundicku,jarnu bundicku dokopy cca 500sk
vak na spanie od 6.mes -450sk
deka -250sk
kozmetiku,zvlhcene obrusky,plienky,zeleninku kupujeme priebezne,ale zial nemam odhad,kolko korun...

vsetko ostatne sme bud zdedili,dostali,alebo mali pozicane (vanicku,paplonik)......a mame vsetko co potrebuje mala a este kusisko navyse 😀
....no Renatka hm asi som ti moc nepomohla 😅 😔

renatka100
3. apr 2009

dakujem za vsetky rady 😎

register
3. apr 2009

No minimum. Dobrá švagriná nám kúpila kočár, svokra postieľku, oblečenie milé návštevy. Kojíme, plienky používame látkové klasické štvorcové, tie nás stáli 2000 sk, perieme v slize za minimum. Naša kozmetika= nechtíková indulona.

zeleny_cajik
4. apr 2009

ahojte, skusala som si urobit prehlad a predbezny odhad "startovneho" pre mimi a vysledok je v mojom albume, podotykam, ze ceny som pocitala za nove veci... vysledok ma veru usadil, zacinam setrit 😅

lujza123
6. aug 2009

To by zaujmalo aj mna, aj ked ja som len tehotna tak zatial ma to stalo 20 EUR ( som len tak kupila nejake vecicky) chvalabohu máme v rodine deti,( aj s jednej aj s druhej strany mamicky ktore maju odlozene uuplne vsetko este aj vatove tampony do podprsenky a podobne detaily..cize siroky vyber postielok a pod. he he) aj po kamoske budu volake vecicky..takze co sa tyka oblecenia je ho este navyse, vanicku a volake plienky nakupila priatelova mama, autosedacky mam moznost si poziciat tri, tak si vyberem, nasi sa tiez asi dost vysantia kedze to bude 1 vnuca. Kocik mi dala jedna pani ktora sa ho pokusala predat lebo im doma zavadzal a kedze sa jej nedarilo tak mi ho dala zadarmo. Je celkom pekny po 1 dietati kombinovany, potahy sa daju oprat..aj ked mne pride moc velky a tazky tak asi bude len tak na dvor. Inac mam este jeden hlboky ( zdedeny po rodine ) a ten sa mi veeelmi paci takze novy nechcem. Potom asi zainvestujem do kvalitneho sportaka. No neviem podla mna sa vela veci da zohnat aj starsich , male babetka rastu tak rychlo ze do roka su veci po 1 dietati ako nove. Staci sa len poobzerat po okoli popitat sa znamych, Kolky skladuju celu vybavicku pre 2 dieta a potom sa rozhodnu ze ziadne deti uz mat nebudu, takze to daruju alebo lacno predaju. Este ze je ten babyboom

sue2209
7. nov 2009

Ahoj Lujza,

posielam Ti môj zoznam , čo som malej pokúpila a za koľko. Je pravda, že niečo som aj dostala, ale väčšina je nová

KOCIK, POSTIELKA :

kočík – hlboký, športový, prenosná vanička, sieťka proti hmyzu a pláštenka do dažďa - 215 eur
fusak zimný , veľmi teplučký, je rozoberateľný na menší a väčší, možno použiť až do veku cca 3 rokov 41,82 eur
postieľka - trojpolohovateľná - 50 eur
matrac kokos-molitan-kokos - 21 eur
súprava do postieľky : baldachýn, držiak, plachta, hniezdo, perinka+obliečka,vankusik +obliecka, kapsárik - 96 eur
zavinovačka - 15,99 eur
deku na univerzálne použitie 0 ( dostala som )
deka do kočíka - 11,65 eur
plachta do postieľky 0 ( dostala som )
SPOLU : 451,50 EUR

TEXTIL - OBLECENIE :

2 overaly č.56 - 0 ( dostala som )
1 dupačkový dvojkomplet č. 56 - 0 (dostala som )
zimný overal č. 68 - 11,95 eur
2 x dupačkové dvojkomplety č 62 , cena spolu : - 21,08 eur
dupačkový dvojkomplet hrubší č 62 - 10,95 eur
1 body č. 62 - 4,48 eur
dupačkový 3 komplet 62 - ako nový 0 (dostala som )
2 košieľky č 62 - ako nové 0 (dostala som )
5 x pulóvriky na body č 62 - použité 0 ( dostala som )
4 body č.62 - ako nové 0 ( dostala som )
5 párov ponožiek 0 ( dostala som )
6 ks čiapočky 0 ( dostala som )
1 rukavičky hrubé, pletené : 1,83 eur
1 rukavičky 0 ( dostala som )
1 imidžovky papučky 0 ( dostala som )
SPOLU :50,29

HYGIENA + STAROSTLIVOST O TELO :

vlhčené obrúsky na zadoček zn. nivea baby aj s boxom - 5,64 eur
vlhčené utierky ( dve menšie balenia do nemocnice a na cesty + box ) - 2,32 eur
pasta s rybím olejom proti zapareninám 1,99 eur
súpravička na nechtíky (nožničky s guľatou špicou, pilníček a štikačky) - 2,99 eur
väčšia vanička - 10,29 eur
mastička proti vetrom Pupik 2,25 eur
hrebeň a kefka na vlásky 2,66
šampónik - este musim kupit, zabudla som, ale zevraj do pol roka netreba.
detský olej čistý olivový - 2,39 eur
detský olej aviril obyčajný - 0,76 eur
2 uteráky - 1 väčší a 1 menší - 12 eur
odsávačka do nošteka - 1,99 eur
teplomer detsky - 6,78 eur
60% lieh 1,7 eur
SPOLU :53,76

PREBALOVANIE :
6 látkových plienok 0,80*6 - 4,8 eur
4 látkové plienky 0 ( dostala som )
ortopedické nohavičky č.2 - 1,53 eur
ortopedicke nohavicky č. 1 0 ( dostala som )
plienky new born - este musim kupit ( asi dnes)
SPOLU : 6,33

PAPANIE :

2 fľaše AVENT s cumlíkmi - 260ml - 13,6 eur
2 x cumlíky AVENT dvojky - 4,32 eur
1 krajšia bavlnená plienka do kočíka - 1,69 eur
podbradníček - 0,86 eur
podbradníček 0 ( dostala som )
SPOLU : 20,47

INE :
nejaké hračky na postieľku - ešte musim kupiť
autosedačka ??? buď zoženiem lacnejšiu, alebo sa vajička daju kupiť už od cca 55 eur.

Tak si to spočitaj, človek nemusi vždy kupovať to najdrahšie, aby mal pekne vecičky.

dzio2
8. nov 2009

unas to vyslo bez oblecenia 27 000sk a to som riesila cez bazariky a zdravotne potreby za body za lieky co som mala na kartach

lujza123
10. nov 2009

Tak ked to mozem zhodnotit takto dva mesiace po narodeni dcery tak povodny plan setrit a nekupovat vela nevysiel a nakoniec ma to vyslo ovela drahsie..proste mala je taka zlata ze mi to neda nekupit...takze nakoniec bol aj novy kocar , aj nove veci ( s ktorych vyrastla za tyzden hmmm) aj vela blbosti okolo toho takze nakoniec som to ani neratala..vela veci sa nakupovalo za pochodu, vela veci som ani nepotrebovala ( napriklad zavinovacky)..takzesumu ktoru som minula ani neratam. Myslim ze je to okolo 600 eur ale keby to idem pocitat tak je to omnoho viac .A dost vide aj prvy mesiac, tych plienok co som minula ...atd atd.

ikke
18. dec 2009

duratlicka • snž • Dnes o 14:52
Ahojte! Snažím sa zistiť, či si môžeme dovoliť mať dieťa. Príspevok od štátu na prvé je spolu cca 25 000 Sk. Dá sa za to podľa Vás kúpiť všetko, čo budem potrebovať aspoň na prvého pol roka?

miluska.h • 1d • Dnes o 14:57
duratlicka: myslim, ze pri maximalnej skromnosti sa to moze zmestit do tych 25 tis. Sk, ale ten prispevok dostanes az cca po 2-3 mesiacoch od narodenia dietata. Poradim ti, urob si zoznam potrebnych veci a pozistuj na nete, kolko co stoji....

duratlicka • snž • Dnes o 15:04
To je asi najlepsie a kopec veci sa da kupit po 1 dietati - kocik a tak🙂 Za porod sa tiez nieco plati? Oficialne a neoficialne?

dahlia23 • 1d, 30tt • Dnes o 15:12
ahoj, podľa mňa sa to dá zvládnuť, ak nebudeš mať veľké oči a uskromníš sa. a veci sa dajú kupovať postupne, aj z druhej ruky. ja som tak postupne kupovala pre našeho 2. drobca. som na RD s dcérkou, pracuje iba manžel, chodila som na denné štúdium do BA a platíme hypotéku na byt. ak by sme rozmýšľali, či si to dieťa môžeme alebo nemôžeme dovoliť, asi ho nemáme. ale zvládnuť sa to dá. a na veľa veciach sa dá neskutočne ušetriť. 😉
tak nech sa dobre rozhodneš. 😉

duratlicka • snž • Dnes o 15:46
Keď čítam, aké to máte komplikované, až sa hanbím😀 Máš pravdu, chceli by sme sa v januári posnažiť🙂

katy1979 • 1d, 13tt • Dnes o 16:00
duratlicka ak nie si naozaj socialny pripad ale mas pracu tak sa treba snazit o mimco. to ti vynahradi vsetko.
nas stala prva vybava vela, ale my sme na to oplieskali peniaze co sme dostali na svadbe, inac by som tolko minut nemohla. teraz druhe podedi vacsinu po prvom a to co treba dokupit no nejako to musime zvladnut a aj zvladneme.postupne a pomalicky nakupovat. nie vsetko naraz.

lujza123 • 1d • Dnes o 16:09
Dieta stoji dost..aj ked si povies ze nieco pozhanam, nieco poziciam tak aj tak to tak nebude. Keby chces kupis stary kocik za 20 eur, starsie oblecko na zaciatok, spavat budes s babetkom vo vlastnej posteli .....tak sa zmestis do 150 eur aj s pampersami do porodnice. Lenze to tak nebude. V poslednych mesiacoch tehotenstva a v pociatocnej euforii s dietatka oplieskas aj tak vsetky prachy co budes mat k dispozicii na minutie......proste babetka su take chutnucke v tych novych veciach he he..klobuk dole pred tymi co sa pri 1 dietatku nevyhadzali s penazi, osobne takych nepoznam
A cim viac penazi budes mat nachystanych pre babetko tym viac minies...lepsi kocar, pekne obliecky do postielky, hracky atd atd. Ale stoji to za to.

lujza123 • 1d • Dnes o 16:10
Inac do prispevku sa urcite zmestis ak budes kupovat rozumne...

carodejnica • 1d • Dnes o 16:15
Ja som sa tiež toho bála, máme úvery, manžel robí v štátnej organizácii a plat má hlboko podpriemerný, ale teraz už viem, že sa to dá zvládnuť, len presne tie peniažky (cca 830€) dostaneš neskôr, takže musíš mať niečo na začiatok.
Ja som to riešila tak, že keď som otehotnela a ešte chodila do roboty, odkladala som si do obálky každý mesiac 50, alebo 100€ (ako sa zadarilo) a keď som išla na materskú mala som tam nejakých 600€ a tak som mala peniažky na základné veci a to mi aj stačilo (napr. kočík som kúpila v bazári za 150€ a to bola asi najväčšia položka, lebo autosedačku a vaničku som dostala od kolegov ako "odchodné", postieľku som kúpila cez mimibazár za 80€ atď... )
Ja som postupovala podľa toho zoznamu http://www.dietaaja.sk/vybavicka.php - ale veľa vecí z toho zoznamu označených otáznikom nemám a ani nepotrebujem.
Dieťatko potrebuje hlavne mamu, jej lásku a opateru, jemu je jedno, či sa vezie v kočíku z bazáru, alebo v luxusnom za kopec € - (to sa skôr mamy chcú pýšiť a robia radosť samy sebe, ak si to môžu dovoliť), takže sa neboj a hor sa do rodičovstva, je to úžasná vec. 🙂

lindda • 1d • Dnes o 16:20
no podla mna je to malo na zaciatok a na celu vybavu mozno som troska narocnejsia ale ja by som sa do toho nezmestila jedine ak nieco podostavas aspom postielku a nejake to oblecko plienky na zaciatok mna vysla vybava pri malom ovela ovela viac ja by som sa do toho nevosla a asi ak by som bola v takej situacii ze by som sa musela vtesnat do prispevku ani by som do toho nesla.
Mozno sa vam to zda sobecke ale mam rada pokoj a nie nervi ,ze ci budem mat na to alebo na to a pre miminko by som kupila iba nopve veci ak uz ma okolo 1r to je uz ine ale predsa len pre malinke babetko by som chcela nove .

wild.horses • 1d • Dnes o 16:21
podla mna babatko nie je zase az tak financne narocne ako starsie deticky, ktore uz maju iste predstavy a naroky. 😉

dahlia23 • 1d, 30tt • Dnes o 16:45
súhlasím s wild.horses. keď bola dcérka malá, kojila som ju, plienky sme mali látkovky, nepotrebovala nič viac, len našu lásku a starostlivosť. teraz je to už iné. ale aj tak to stojí za to. ja mám našťastie rodičov, ktorí by mi kúpili aj modré z neba, ak by som si povedala. ale mamine som povedala, že dieťa nepotrebuje kočík za 40 tisíc, ani neviem koľko oblečka (dcérka veľa vecí nikdy na sebe nemala, ale kúpili... ), že pre neho je dôležité to, že ho milujeme a venujeme sa mu. 😉

zuzkat1 • 36tt • Dnes o 17:06
ahojte..no ja teraz cakam prve dieta a je fakt ze sme toho minuli dost, ale ja som zas nic nekupila pouzite, vsetko ma uplne nove ...no a hlavne som kupovala aj take veci ako monitor dychu a odsavacka, co su podla mnohych zbytocnosti..

zuzanamala
8. apr 2010

Ahojte baby, ak by niektorá z vás mala záujem tak ja som bola v Amerike a odtial som doniesla kopu vecí pre bábätká značky Playtex, ktorá sa tu na Slovensku nedá zohnať.... mala som s nimi trošku ine plany ktore nevysli :( ale nevadi, tak by som ich chcela popredat takto sukromne. Pre viac info piste bud na mail alebo sem. Mam rozne flasticky, cumliky a pod pre male babätka ale aj pre vacsie 🙂

martinka17
8. apr 2010

tročku ma tu prekvapili niektoré odpovede 😲 . Ja si píšem každý centík, ktorý som dala na malého....doteraz, to má krpec 14 mesaicov to bolo asi 800 EUR. A to sú v tom všetky plienky, kaše, oblečenie.....chýba síce postielka a kočiar, ale to je v pohode do tých 200 EUR vmestí. Kopec vecí máme od kámošky, požičané, veľa som kúpila na nete. A kopec znamená, že som prala max. raz týždene a v podstate bol každý deň v niečom inom, lebo veľa grckal. Takže keby sme mali len polovicu oblečenia, bolo by stačilo. Veci na bábo do 6 mesiacov z druhej ruky býva ako nové, detičky nechodia, nepapajú toľko....oplatí sa. _A k peniazom, som slobodná mamička, takže fakt nemám čo vyskakovať 😉

mirka285
8. apr 2010

kazdy nakupuje podla svojich moznosti....kto na to ma kupuje nove a drahsie veci,kto nie,kupi cez inzerat alebo bazar...dolezite je dat dietatku lasku jemu je to aj tak jedno co ma oblecene a v akom kociku sa vozi 😉 mna stala vybava okolo 1800 eur,z toho kocik 800 a nieco som podostavala...ale beriem to tak ze ked si to mozem dovolit tak preco nie a tesim sa ze ked mala z tych veci vyrastie podarujem ich niakej mamicke ktora je na tom financne horsie ako ja a bude sa z toho tesit 🙂

martinka17
8. apr 2010

mirka
ja strááášne rada malému kupujem veci, má toľko vecí, hračiek, oblečko....ale keď to je taká zábava nakupovať. Perto radšej na nete. Pár vecí má za pár centov..ale také úžasné vecičky, že som nechápala, prečo tak lacno predávali.

mirka285
8. apr 2010

martinka ja nakupujem tiez do "blba" a vsetkym okolo kazem otehotniet aby som to potom mala komu dat 😀

deina79
8. apr 2010

podla mna je uplne zbytocne vyhadzovat velke peniaze za napr.znackovy kocik, kt.stoji cirka 800 eu...treba kupovat ozaj s rozumom a hlavne sa poradit uz s nejakou mamickou.Jasne, ze mi prvorodicke chceme vsetko len to naj naj a naj pre nasho drobca a neskor si uvedomime, ze uua polovicu veci sme ani nevyuzili 🙂 ,tak to ozaj je.
Ja sa snazim kupovat veci, napr vyvhytavky, ako napr plienkovy kos, koj.vankus, sterilizator do mikrovlny a fakt nema cenu to kupovat fungel nove, aj na konikovi sa oplati kupovat na bazariku 🙂, tak buduce mamicky nakupujme s rozumom 😉 pekny den 🙂

deina79
8. apr 2010

mam tam zopar chyb, prepacte 😀 ,pisala som rychlo 😀

mirka285
8. apr 2010

deina tak ja si radsej kupim mozno drahsi ale naozaj kvalitny kocik ale aspon viem ze sa nemusim obavat kadejakych poruch ake tie lacne kociky zvyknu mat...babatku je to uplne jedno v akom kociku sa vezie,ale mne teda jedno neni co tlacim pred sebou 😉

mirka285
8. apr 2010

a ja kvalitny kocik neberiem ako zbytocne vyhadzovanie velkych penazi,mne napr. pridu zbytocne ine veci,napr. ten plienkovy kos,nikdy som ho nemala a ani mi nechybal...a myslim si ze potreby kazdej mamicky su naozaj individualne,to co sa jednej zda ako nevyhnutnost,druhej sa moze zdat ako zbytocnost 😉

zuziiiicek17
8. apr 2010

JA som na zaciatku neminula vela penazi.Postielku som mala po bratovi,kocik som kupila od kamaratky za 50 € nebol sice podla mojich predstav,ale co uz,ved aspon nejaky trwebalo,teraz som si kupila lepsi.Oblecko som nejake podostavala+ sme mali nejake odlozene po mojom mladsom bratovi .A aj ja budem nechavat take veci sesternici ,aby ked raz bude mat deti,nemusela minat strasne velke peniaze.Ano,niektore veci mame nove a mna strasne bavi nakupovat malemu nove,ale ked raz na to nemam,tak sa nezblaznim 😉

martinka17
8. apr 2010

ku kočíky, všetky baby ktoré kúpili v mojom okolí drahý kočiar ako trojkombináciu, teraz kupujú lacný športiak alebo buginu. drahé kvalitné kočiare sú strašné opachy a keď má dieťa 10 kg, kočiar k tomu 20, tak je to riadna fuška s tým niekam ísť.
Ja som mala kočiar od kámošky požičaný, teraz sme kúpili lacný športiak, ale malý rád behá, takže ho asi veľmi nepoužijeme 😀

martinka17
8. apr 2010

deina
ináč to poradiť sa s inou maminkou...ja som to spravila a kámoška mi tiež kvalitne zoškrtala zoznam. Takže to je fakt dobrý nápad. 😀 Mne to pomohlo aj v iných veciach, nie len vo výbavičke. 😵

leteku
9. apr 2010

Ahojky. Tak môj názor je, že investovať do kočíka sa oplatí. Keď som čakala dcérku tak som nemala predstavu čo chcem a tak sme kúpili hrozný lacný kočík, veľmi rýchlo som si začala zháňať nový, hlavne kvôli veľkej váhe. Druhý pokus bol tiež neúspešný - lacný šporťák, ktorý sme reklamovali 3x, nakoniec nám vrátili peniažky. Nakoniec sme skončili pri Peregu - nehovorím, že to bol úplne naj kočík, ale tá vahá bola super, mohla som si ho dvíhať sama kam som chcela, teda hlavne do autobusu. No a skončili sme pri ARii tiež perego. Takže teraz už viem čo vyžadujem a hladám taký aby som ho nemusela stále meniť. Zatiaľ som taký nezohnala 😀. Kôš na plienky som tiež nemala a nechýbal, sterilizátor podobne, malú som dojčila rok a ak som niečo potrebovala vysterelizovať tak som to vyvarila. Teraz si ho však kúpim, lebo viem že nebudem môcť dlhodobo dojčiť. Takže viem, že musím investovať aj do flašiek a pod. No ale kažká sme iná a každej vyhovuje niečo iné. Pekný deň

rubinka
9. apr 2010

Tiež si myslím že sa neoplatí kúpiť lacný kočík a potom nadávať. Ked už niekto nemá na nový tak to už radšej nech kúpi ojazdený, ale neznačkový lacný by som nekúpila určite. Ked si tak čítam zoznamy že čo kto využil a za koľko kto nakúpil tak je to naozaj rôzne. Podľa mňa sa to nedá zovšeobecniť že toto kúp a hento nekúp lebo je to somarina, lebo som to nevyužila a podobne, každá má inú skúsenosť. Niekto nevyužije ani postieľku lebo dieťa spí s ním alebo kočík lebo má klokanku aĺebo šatku. Ono treba si nájsť nejaký všeobecný zoznam že čo asi treba a nejako to individuálne zošktrať v rámci vlastných možnosti a podľa vlastného uváženia. 🙂