Koľko stojí výbavička pre mimino?

adka12
1. máj 2008

Baby koľko vás vyšla výbavička pre mimino? Ale také normálne sumy vás poprosím. Nechcem kočík za 30 tisíc. Stačí taký normálny za 10 000.

lencici
1. máj 2008

My sme kupili kočík za 5500 a plus postielka, autosedačka a všetko okolo toho nás vyšlo okolo 20 000 až 25 000.

adka12
autor
1. máj 2008

Čiže z toho 25 tisícového príspevku sa to dá zvládnuť?

loss
1. máj 2008

no my mame kocik za 21 000sk ale je v nom vsetko od autosedacky cez fusak az po sportovy kocik a kedze sme kupovali komplet vsetko tak nas to vyslo okolo 60 000sk ale vsetko mame nove skoda ze som to nevedela skorej mohla som hodne peknych a dobrych veci kupit cez bazar a bolo by to lacnejsie

maca793
1. máj 2008

adka12
ja som kočík kupovala z druhej ruky fungel nový, mám ho doteraz, niečo som mala po dvojičkách, ale veľa vecí som si musela kúpiť, postieľku som mala odloženú, takže mňa to stálo 10000,-sk. z toho príspevku by si to mohla hravo zvládnuť. kočíky sa dajú kúpiť aj lacnejšie. ak by si chcela kočík, mám 1 na predaj, je hlboký, 3-kombinácia, používala som ho 10 mesiacov, je tam vanička pre novorodenca, dá sa z neho spraviť športový, je tam na leto "klíma", sieťka proti hmyzu, veľké nafukovacie kolesá, taška na kočík, prehadzovacia rúčka a mnoho iných vecí a doplnkkov, ak by si chela a mala záujem, tak napíš IP.

adka12
autor
1. máj 2008

Macka ďakujem, alebo ja si robím len taký prieskum, že koľko peniažkov nám bude treba. Zatiaľ tehotná nie som, ale do leta sa nám snáď zadarí 😀

danka86
1. máj 2008

no mna vysiel funglac kocik 7tis sk aj s autosedackou, dali nam zlavu, postielka s baldachynom funglac vsetko aj s paplonom, perinkami atd.. 5300sk, takze v pohode.. a vecicky som skoro vsetky kupila cez bazar a niektore boli aj uplne nove, takze v pohode..

maca793
1. máj 2008

adka12
možno ho ani dovtedy nepredám, tak sa snažte 😀 😀 😀 😀

adka12
autor
1. máj 2008

Ok, budeme... 😀 Večer ideme na to 😀

maca793
1. máj 2008

tak šups 😀 😀 😀 😀 😀

weroni
1. máj 2008

my mame kocik aj s autosedackou za 6 000 (po jednom dietatku, nove by nas to vyslo na 15 000)
kopec veciciek - siat mam po troch ludoch - po mojej 5-rocnej sestricke, sesternicinej dcerke a bratrancovej dcerke takze tie vecicky do jedneho roka nam stacilo kupit fakt minimum.
Postielku mame pozicanu tiez po bratrancovej dcerke, vlastne kupujeme: matrac, supravu do postielky, monitor dychu, vanicku, kozmetiku, prebalovaciu podlozku, plienky mam tiez po sestricke - tie klasicke, no dost pomoze ked mozes po niekom pouzit vecicky - babenka tak rychlo rastu ze to sa ani nestihne "obnosit" 🙂

myslim si ze ked sa clovek uskromni tak z toho prispevku sa to da ale ten dostanes az po porode takze aj tak na to predtym musis nahrabat peniazky 🙂
my ten prispevok vyuzivame na odber pupocnikovej krvi

lencici
1. máj 2008

Z toho prispevku sa to dá len sa treba trošku uskromniť.

adka12
autor
1. máj 2008

No super baby, tak ste ma potešili. Máme nejaké peniažky, ale ja si platím školu, lebo ešte si idem dorobiť Ing. (teraz končím Bc.), takže peniažky idú tam.
A ako to zvládate s materskou? Teraz je rodičovský príspevok 4600Sk + bonus na dieťa. Dá sa z toho niečo vymyslieť? Počula som, že vláda chce rodičovský príspevok zvýšiť na úroveň minimálnej mzdy. Viete o tom niečo?

jerryjanka
1. máj 2008

no to je presne ono
da sa spraviť vybava za 20 tisic komplet
ale aj za 100 a 200 tisic 😖

kedže jedine dieťa je neter a jej mama ma neznaša tak tam nečakam nič - nech si nechá
pôvodne hovorila že to všetko pojde mne ale sa jej v hlave čosi prekrutilo a zrazu už to neplati . no dlha debata by to bola

takže všetko pojde nanovo

ale nevadi no
jedine kde teda zainvestujeme dosť je kočik
okolo 23 tisic 😢 ale je tam šporťák, vanička, autosedačka, taška, plašť aj fusak

potom postielka matrac perinky obliečky, podložka na komodu, vaničku, oblečko kozmetika a plienky, monitor dychu asi zatial nie, no je to des

jerryjanka
1. máj 2008

ano chce to zvýšiť ale asi ešte nie je rozhodnuté

danulik
1. máj 2008

my tiez kupujeme vsetko nove, od plienok az po kocik a su to dobre palky, ale ako pise jerryjanka, da sa aj za 20 tisic, aj za 200 tisic..
u nas bude najvacsia polozka kocik - cca 30 tisic a zvysok (komoda, prebalovacia podlozka, postielka, matrac, perinky + obliecky + baldachyn, cestovna postielka, oblecenie, kozmetika, plienky, cumle, odsavacka a co ja viem co este) netusim kolko bude stat..

co sa tyka tej materskej, radsej s tym nerataj 😉

lante
1. máj 2008

My sme najviac investovali do kočíka. Predsa len som postrehla, že sa dosť často na kočíchoch niečo kazí. Dvojročná záruka je síce fajn, ale kým ho vyreklamujem kam dám drobca? Takže nás kočík vyšiel 28.000,- je to hlboký + šporťák + autosedačka + pásy do vaničky, aby som drobca mohla prevážať aj v nej a nemusel ísť hneď so sedačky + taška na kočík. Nánožník na šporťák a pršiplášť na šporťák a malá taštička už bol v cene kočíka. Užívame ho pol roka a som maximálne spokojná. Kamoške, kt. má dvojmesačné mimčo sa už na kočíku samo od seba zablokuje otáčanie kolieska stačí ak prejde cez viacej kamienkov na ceste. A mnohé kočky písali ako im odpadávajú kolieska. Také niečo sa mi nestalo. Ale nikde nie je napísané, že všetky lacné ( aj keď to tiež nie je málo ) kočíky sú zlé. Ja som chcela mať istotu, že sa nám nepopsuje.
Väčšinu vecí sme kupovali nové, keďže Vili je naše prvé dietko. Všetko po ňom odkladám pre ďalšie detičky. Mali sme síce dosť podedených vecí, ale zákon schválnosti fungoval dokonale, lebo veci boli po dievčatku a nám sa narodil chlapec a 80% bolo ružových 😅

danka86
1. máj 2008

aj ja som pocula, ze to maju zvysit, bodaj by 🙂

lante
1. máj 2008

Ja som už dostala prvý rodičovský príspevok je to rovných 5.100,- Sk to je rodičovský príspevok + dávka na dieťa, no je to mizéria. Tajne dúfam, že to zvýšia 😀

adka12
autor
1. máj 2008

Ja sa na to nespolieham, ale tešila by som sa. Lebo z tých pár korún neviem, neviem....
Platíme hypo, ja ešte školu, auto atď....

lante
1. máj 2008

Vždy je kam strčiť prachy, že? 😀

adka12
autor
1. máj 2008

Asi tak Lante 😀

danka86
1. máj 2008

aj my teraz chceme zacat stavat, uver je uz na krku, takze to bude sranda 🙂

adka12
autor
1. máj 2008

Tak držím palce danka, aby ste to nejak prežili 😉

lencici
1. máj 2008

S tým rodičovským príspevkom je to na .... je to smiešne z toho vyžiť. Nechcem si ani predstaviť žeby som bola slobodná mamička 😒

Danka tak to vám držím palce. My by sme tiež chceli no skôr ja ako manžel ale dovoliť si to budeme môcť možno až o 5-6rokov.

danka86
1. máj 2008

my si vravime, ze ked budeme mat bojove podmienky teraz,tak potom si lepsie zvykneme na lahsie casy.. ja teraz nedostavam od januara ani korunu, takze je to vsetko na muzovi.. ale on mi zas povie, ze ho bavi zarabat pre nas.. 🙂 a ze on sa o mna malu postara, ze od toho je.... 🙂 je mi to aj luto, ze ja nemam prijem, ale predsa nebudem na materskej vecnost..

sakura77
1. máj 2008

no,myslim ze tych 30000 by stacilo 😀 😀

ja uz jedno nakupovanie mam za sebou,uz by som vsetko riesila inak a hlavne by som urcite nekupovala kocik so vsetkymi moznymi kombinaciami,lebo kym maly narastie do sportoveho,zistite ze uz su zas nejake ine nove modernejsie krajsie 😀 😀 ,teda jasne ze nie vsetky ale vacsina kamosiek po polroku zistila ze sa im paci uz zas iny aj ked z toho svojho boli na zaciatku uzasnute a velmi spokojne 🙂 😉

takze pri druhom to uz bude inak 🙂

emjee
1. máj 2008

ja len tak na okraj, ze ten 25000 prispevok dostanes az po 28 dnoch od narodenia dietatka - takze kocik a prvu vybavicku si treba kupit za ine 😉

katmi
1. máj 2008

adka pekny kocik sa da kupit aj do 10tisic.. ja mam za 8500,-napr. nasla som ho sice v akcii,ale mne sa velmi pacil a hlavne splnil moje ocakavania.. je k nemu vela prislusenstva, co som strasne rada, napr. fusak na zimu, prebalovacia podlozka a ine..
k vecickam - netreba nakupovat haldy veciciek, pretoze malicke babo, hlavne ak sa narodi takto uz v podstate do tepla, nepotrebuje vela..nejake bodynka, dupacky, zopar kosielok, nejake ponozticky, ciapocky.. a hlavne nenakupovat iba newborn, cize novorodenecke,pretoze je to strasne malicke a mimi z toho velmi rychlo vyrastie..
co ti este treba je postielka + nejake to pradlo do nej..tiez sa da lacno kupit, len treba trosku hladat a netreba kupit hned v prvom obchode..
no neviem co este.. ak by si chcela snad nejaky zoznam alebo tak, tak mi napis IP..

a k tomu prispevku.. emjee to nepovedala celkom presne..
prispevok pri narodeni dietata - o ten si mozete zaziadat hned, resp.ked sa vratite z nemocnice,pretoze najskor vam k tomu treba rodny list dietata a kopec inych dokladov,ktore treba k ziadosti pripojit..
ziadate si aj o pridavky na dieta..

tych 28dni co spominala emjee.. to sa dokladuje vtedy, ked sa vam babatko dozije 28 dni, pretoze potom ziadate o priplatok k prispevku pri narodeni dietata.. a tiez samozrejme treba k tomu este kopec inych dokladov, ako napr. potvrdenie od lekara, ze ste chodili na pravidelne gynekologicke prehliadky, potvrdenie o tom, ze sa mimo dozilo tych 28 dni, potvrdenie od poistovne, ze ste boli neviem kolko dni verejne alebo dobrovolne zdravotne poistena a potvrdenie od lekara, ze ide o vase prve dieta.. totiz priplatok k prispevku pri narodeni dietata sa poskytuje iba prvorodickam.. teda tym, ktore rodia prve dieta..

ak by vas este daco zaujimalo,kludne piste.. najlepsie IP.. 😉

donelly
1. máj 2008

Ahoj Macka, prčítala som si, že máš tri detičky. Ako to zvládaš? Ja mám dve a čakám tretie a hrôzu z toho aby som zvládla výchovu troch.

heppu
2. máj 2008

ahojte my mame komplet kocik za 26000 aj s fusakom, autosedackou, taskou ..., a ostatne veci kupujem nove a ratam to zatial na nejakych 15000-20000 takze do 50000 sa zmestime ale da sa aj za menej ak kupujete v bazariku a lacnejsi kocik