Koľko topánok majú vaše deti na sezónu?

evulienka22
15. júl 2013

pytam sa, lebo ked u nas zabudne muzova dcera 8rocna z prveho manzelstva tenisky, vola nam ze ich muz ma priniest, ? pritom jej plati 560 eur alimenty mesacne, plus co na malu dostava od statu, ide o uradnicku rakusanku, a stale pyta viac penazi?

alami
15. júl 2013

A koľko obuvi na sezónu by mala podľa tvojho názoru mať? Ak je to dievča a sú to tenisky, tak isto má ešte niečo dievčenskejšie - sandálky, možno ešte crocsy. Ak by mala len toto, nechýbali by jej podľa teba tie tenisky? či má mať po dva páry? každý pár obuvi stojí od 30 Euro, zrátaj si koľko je to na sezónu peňazí za jedno dieťa. Len na obuv! koľko by si toho nakúpila ty? Ešte rátaj, že niečo potrebuje na telesnú, možno nejaká turistická obuv na hory, papuče domov, pauče do školy.
Mne by tie tenisky rozhodne chýbali, kupujem deťom len kvalitnú obuv, nie čínsku, teda nemáme toho haldy aby bol kus hore-dole 😉

simca06022011
15. júl 2013

no myslim, ze je to normalne... na co malej bude kupovat 2 pary topanok rovnakych? 🙂 aj ked dostava alimenty a aj ked neviem co zaraba. Topanok ma urcite viac. To s tym nic nema... davajte si pozor aby ste ju dobre pobalili a nic nezabudli a nebude problem, alebo jej kupte vy vlastne co bude mat u vas :P ved co.. su to iba topanky... a nebudete sa musiet nahanat a stresovat. Aj ked si myslim, ze tu ide o zlost z alimentov a nie z toho ze treba odniest topanky.

katka0905
15. júl 2013

daju sa prinajhorsom aj poslat, nie? Naco by boli 8-rocnemu dietatu viac parov tenisiek, ved nozka rastie rychlo.

jasminet
15. júl 2013

moja dcera ma teda tenisky iba jedny a keby ich zabudla napr. na chalupe, tak by jej proste chybali. ma samozrejme aj platenky, crocsy, balerinky, ale zo vsetkeho ma 1 par. a na bicykel - sport - turu ma len tie tenisky.

sissy27
15. júl 2013

tu vôbec nejde o tie tenisky, že? 😅 nabudúce ty osobne dohliadni na to, aby si juniorka zbalila všetko potrebné, nič u vás nezabudla a máš po starostiach...

barcelona94901
15. júl 2013

papuče na doma
,crocsy
,obuv do vody
,plát.tenisky letné,
sandále,
tenisky na bežné nosenie
,kopačky
,gumáky do dažda
,turistická obuv ,
tenisky lepačky do školy
obuv jesen
obuv zimná ,plus snehule
a to je chlapec ,baby maju ešte balerínky a kadečo a noha rýchlo rastie ,treba deťom stále niečo kupovať ,to neni ako dospelák
malá by mohla mať u vás vlastné veci,čo jej kupite a nemusíš stresovať 🙂

rora
15. júl 2013

tomu sa da jednoducho zabranit, nech jej otec kupi k sebe domov nejake topanky (tenisky) a tie nech u nho nosi... byvala manzelka potom mu nebude moct vycitat ze ich napr. u nho dievca znicilo, ze na ne nedal pozor, nebude pytat peniaze na obuv na vyše.... atd. tie topanky v ktorych dievca pride nech schova a vytiahne az ked od neho bude odchadzat. normalka,nie? 😉

irriss
15. júl 2013

zalezi na mamince, ne na potrebach ditete..
?ke kazdym satickam jedny boticky?

angua27
15. júl 2013

mám chalana a momentálne má nasledovné topánky: crocsy 2x (ešte sú mu dobré minulorčné a má už aj nové na túto sezónu), tenisky 2x, plátenky, sandále 2x a turistickú obuv. v zime má dvoje zimné topánky + snehule. ja osobne si myslím, že bez jedných tenisiek sa týždeň prežiť dá.

inffinity
15. júl 2013

naše má momentálně na leto:
3x tenisky
1x sandalky
1x croksy do vody, na kupko
1x boty k šatam
1x gumaky
1x kotnikove když se ochladí
my kdyby sme zapomneli boty u babi se nam lepši oplatí kupit druhe než posílat 😀 😀 😎

959touareg
15. júl 2013

tak som si teda dala tu namahu kvoli tebe, zliezla z PC a isla dcere /13r/ ratat do botnika , ale cisto iba TENISKY...a suma sumarum ..14 parov, ostatne topanky som neratala. staci? 😀 😀 😀

michaela80
15. júl 2013

Mala 3r ma cez 20 parov v jednej velkosti...syn 12 ma tusim s kopackami okolo 10 parov v jednej velkosti..ale jrmu stacia jedny skstrrske poriadne a je spokojny...ale duevcatka potrebuju toho viac 😀
Urcite nema len jedny tenisky...myslim ze aj keby ze ich nezabudla tak bude riedit nieco ine s vami a najde si dovod tahat viac penazi prevto ci hento

lenka_b
15. júl 2013

Moja dcera ma vzdy aspon 5 - 6 parov v jednej velkosti na jednu sezonu ako je zima. Topanky sa velmi lahko nicia, teraz ma 3.5roka, je leto, tak ma aspon 10 parov od botasiek, cez sandalky az po balerinky. Ak nie viac....

ikke
15. júl 2013

syn presne 6, vratane papuc ktore momentalne nenosi a gumakov 😀
dcera presne 2, ale este nechodi 😉

ale presne ako pise sissy27, o topanky tu nejde...

vulka
15. júl 2013

5-ročný syn má 1 x tenisky, 1 x turistické topánky, 1 x crosky, 1 x sandálky, 1 x gumáky.

sammy
15. júl 2013

Moje baby maju kazda 1 tenisky, 1 platenky, crocsy, sandale, balerinky a gumaky, tot vse, papuce nenosia. Mladsej by som este nasla tenisky a topanky po starsej, keby bolo treba, Ale fakt toho nenakupujem vela, lebo im rastie noha nenormalne.

ela2710
15. júl 2013

moj syn ma 2 botasky, 1 platene tenisky, 1 crocsy, 1 take tie chlapcenske sandalky, 1 papučky - nekupovala by som viac parov jedneho druhu, naco - nevynosil by to, minuly rok mal len 1 botasky, 1 crocsy, zbytocne by som kupovala viac, keby ich mal obute 1-2 krat....chapem ju, ze sa nahnevala, pretoze jej mozu chybat, napr. u nas je teraz ozaj zatiahnute a bez botasiek by som s malym ani nevysla von...tebe ide ale podla vsetkeho o ine nez o jedny botasky, okrem toho vacsie dieta = vacsie vydavky, skola, strava, oblecenie, obuv (obuv je asi to najmenej), cesta, kruzky, byvanie - to vsetko nieco stoji, takze tvoj pohlad, ze ked ma take vyzivne ma mat topanok viac je taky nezmyselny, pretoze jej mama snad vie, naco peniaze potrebuju viac....lepsie je predist zbytocnym hadkam, nech jej ocino kupi topanky, ktore bude mat u neho, alebo jednoducho ju poriadnejsie zbalit 🙂

zigzag
15. júl 2013

mozno su jej oblubene 😉 a o vyske alimentov, ked mu sud toko vymeral, nech plati, to co robi jej matka, a co berie od statu, to ta zaujimat nemusi, ved to beries aj ty....

fialkaa
15. júl 2013

Moj syn nema vela topanok, kedze mu noha rastie kozmickou rychlostou.. Tak napriklad tuto sezonu som uz minuly tyzden musela kupit nove sandalky, pretoze tie, co som kupila v maji, su uz jednak riadne znicene, jednak ich uz o mesiac neobuje. Takze ma 1 tenisky, dvoje sandlaky, jedny sandalky ako prezuvky do skolky, topanky k vode, poltopanky a gumaky. Keby si napr. na prazdninach nieco z toho zabudol, nechala by som si to poslat. Ale tiez si myslim, ze nejde o topanky v tvojejj otazke. Musis sa zmeirit s tym, ze tvoj muz ma dieta z prveho manzelstva a este najmenej 10 rokov sa on bude musiet starat.

hajajanka
15. júl 2013

Aj moje deti maju po 1 pare tenisiek a na leto sandale. Takze aj ja by som volala, ze ich ma priniest 🙂

malinkaaninka
15. júl 2013

možno za alimenty kupujú aj niečo iné ako topánky 🙂 oblečenie,strava,knihy do školy,výlety,darčeky 🙂 a možno dačo aj odložia na účet .-)

evabb35
15. júl 2013

8-ročná baba potrebuje obuv :
na ihrisko, či na prehliadku mesta, na nákupy - tenisky 1 pár /takže aj ja by som volala, že ich má priniesť/
do lesa, na hory - turistickú obuv 1 pár
na plaváreň, na pláž - plážovú obuv /crocsy/ 1 pár
letnú obuv na ihrisko, či na prehliadku mesta, na nákupy - sandále 1 pár
ku šatom, ku sukni - balerinky či iné vhodné ku šatom - 1 pár
prezuvky - 1 pár /takže keď sa niekde zabudnú, tiež telefonujeme/
obuv do mora - neoprénovú obuv - 1 pár

Samozrejme veľa rodičov letnú obuv porieši plážovou obuvou /crocsami/ na celé leto a sandále už nekupuje. Prípadne niekto ešte potrebuje gumáky - do dažďa či do záhrady. Záleží od samotného rodiča, či zainvestuje do kvalitnej obuvi.

stanislavao
15. júl 2013

pocet topanok a vztahy spolu nesuvisia. nehapem, naco sa to pytate.

gubcikova
15. júl 2013

dcérka (3,8roka) 1,sandálky,1 crosky,3x botasky,1x gumáky,1x papučky syn(1,5roka) 1tenisky,1 botasky,1crosky,1sandálky

lujza123
15. júl 2013

@evulienka22 no ja tiez vyvolavam ked si mala zabudne u tatka tenisky,ostatne co ma platenky, papuce, sandale tych ma viac to neriesim ale tenisky len jedny, kvalitnejsie, drahsie a aj tak jej za chvilu noha vyrastie tak nevidim dovod jej kupovat dvoje....
Za dalsie niezeby som nemala peniaze na 2 x tenisky ale uz sa stalo ze prisla od tata v nedelu v platenkach a druhy den prsalo, nemala som jej co do skolky obut. Za jedno nemala som cas okamzite letiet do obchodu a zhanat tenisky, peniaze mam vyratane co kde zaplatim a zrovna som nemala len tak 30 EUR na dalsie boty...takze tak

linda144
15. júl 2013

kks že 20 párov, to nemám ani ja 😀

sviezost
15. júl 2013

Moj 5rocny ma sandalky, botasky, gumaky. 2rocny to iste rocna cerka ma sandalky 🙂

sssimi
15. júl 2013

Tenisky a sandále, viac takému drobcovi nie je treba. Ja by som tiež nekupovala navyše aj keby na to mám.

mia18112
15. júl 2013

Ako ja kupim radsej malemu, ako by som kupila sebe. A zasadne ho nenecham o 1 ks na sezonu - vsak sa zamokria, uspinia, premocia......A poznam take maminky, co proste nekupia - nie že by nemali za co........Moj syn 3 rocny: crocsy, sandalky, do vody jedny, 3 x botasky, 2 x gumaky, 4 x papuce (u babky, u starkej, doma, v skolke).

adri2211
15. júl 2013

okolo 8-9 parov na sezonu. moc to neratam.