Konzultujete s manželom, čo kúpiť dieťaťu?

lyongirl
4. dec 2008

Ahojte baby, ja len tak zo zvedavosti, či sa bavíte s manželom o tom, čo sa kúpi.
Nemyslím doslova každú vec, alebo maličkosť, ale ja mám rada, keď sa s MM dohodneme, čo drobec potrebuje a potom to spolu aj vyberieme, nech poznám aj jeho názor, alebo popr. či sa mu daná vec páči. Vlastne, mne osobne je lepšie sa s ním pobaviť o tom, čo sa kúpi, či to potrebuje, veď sú to naše spoločné peniaze, tak zas nechcem všetko kupovať sama, čo si zmyslím, lebo pravdupovediac, to by aj dopadlo, keby som kúpila všetko, čo sa mi zapáči 😀 , takto ma MM aj brzdí.
Veľké veci ako kočík, postieľka a pod. bolo samozrejmé, že vyberieme spolu, ale teraz kupujeme aj oblečenie, hračky a tak spolu, iba občas kúpim niečo sama.
Ako ste na tom vy? Kupujete a rozhodujete sa samé, alebos manželíkom?

nevesta
4. dec 2008

Vacsinou ja vyberiem, ukazem manzelovi a ten odsuhlasi... Este sa mi nestalo, ze by nieco zatrhol, snazim sa to neprehanat 😉

etnicka
4. dec 2008

my to mame podobne ako nevesta 🙂

janka196
4. dec 2008

ahoj, my rozhodne ano konzultujeme o vsetkom co sa kupi a vlastne nielen pre malu ale vsetko co treba. tak ako vravis keby to bolo namne tak by sme uz davno zbankrotovali a keby to bolo na drahom tak mala nosi veci do osemnastin 😀 😀 😀 takto sa navzajom doplname a mame stale co potrebujeme a ja kopec veci navyse 😉 okrem toho ja som dost nerozhodna takze si neviem predstavit zeby som mala nieco sama kupit 😅

kacka.va
4. dec 2008

já teda nakonzultuju, možná ty větší věci, ale oblečení rozhodně ne, ani hračky, jen to koupím a ukážeme mu, co jsme vybraly. nekupujeme zbytečnosti, takže s tím, že bychom měli moc věcí, problém nemáme 😉

lyongirl
autor
4. dec 2008

tiež ma napadlo, že vlastne som dosť nerozhodná a potrebujem poradiť a takisto mi MM radí s oblečením čo si chcem kúpiť a takisto sa bavíme, či to potrebujem a podobne. Ak niečo zbadám, tak mu poviem a ideme to omrknúť spolu a potom sa dohodneme, či sa to kúpi a je jedno, či sa jedná o oblečenie, ale aj o všeličo iné. Keby sme si každý kúpili, to čo chceme, tak by sme asi tiež zbankrotovali 😀 , ale aj napriek tomu, že sa bavíme a rozhodujeme čo kúpiť a čo je zbytočné máme doma veľa zbytočností 😀

bihan
4. dec 2008

MM sa tvári, že všetko, čo sa týka malej a ja uznám za vhodné, že to potrebujeme, tak to potrebujeme... ALE.. ja som občas hrozná a mám pocit, že potrebujeme aj čo nepotrebujeme, takže keď niečo kupujem (a drvivá väčšina vecí je z netu 😅) tak sa ho pre istotu opýtam, či to "chceme". Tatík nám už takto ušetril kopec zbytočne vyhodených peňazí, ale sú veci, kto ktorých zásadne nekecá 😀 (napr. plienuše alebo kozmetika)

janka196
4. dec 2008

lyongirl u mna je to tak isto. nejake oblecko sa mi zapaci ale isto by somm si ho nekupila keby mi neporadil. 😉 alebo ked povie ze sa mu ta vec nepaci tak to ma odradi uz uplne 😅

janka196
4. dec 2008

bihan ja som vas minule citala v ap a strasne sa mi zapacila ta podlozka na kreslenie. priznam sa ze som o nej predtym nepocula 😅 , navrhla som to na vianocny darcek a drahy suhlasil 😉

lyongirl
autor
4. dec 2008

janka 😉 , presne tak
MM tiež moc nevie, čo drobec potrebuje, ale som rada, keď si o tom pokecáme a tiež sme vďaka nemu ušetrili peniažky, ale občas sa stane, že aj on by kúpil úplnú zbytočnosť pre drobca a zas ja mu vysvetlujem, že načo, veď to nepotrebuje....

lyongirl
autor
4. dec 2008

aká podložka, aj ja chcéééém.... 😀 , možno sa zíde.....ako vianočný darček, lebo MM povedal, že drobec ešte Vianociam nerozumie ani tento rok, tak načo by sme mu mi niečo kupovali, veď dostane od celej rodiny a my ušetríme 😅

bihan
4. dec 2008

Lyongirl.. tak to sa u nás nestáva 😀 MM vyberá málo vecí sám od seba a keď už, tak je to niečo praktické, čo sa určite bude hodiť.

Janka, kúp, toto je napr. jedna z vecí, ktoré sa mi páčili, ja som chcela lacnejšiu, MM povedal, že bude drahšia dúhová 😀 Tak už je doma.

janka196
4. dec 2008

lyongirl tak tak jak vravis, napriklad teraz ked mala zacina sama papat som objavila ohnuty pribor aby to lepsie vyhovovalo malej ked papa sama tak sme o tom dost dlho diskutovali ze naco a blabla ale nakoniec ked sme to kupili 😀 😀 uznal ze ten pribor je super a malej s s nim lahsie naraba. ale naprv ze naco vec ma normalny pribor 🙄

jarula25
4. dec 2008

no u nas je to tak ze ja kupim a manzel len pozera ze co som zase nakupila.. 🙂 ale zase nie vo vsetkom je to tak ked treba nieco väcsie tak sa poradim a on väcsinou odsuhlasi...ja väcsinou nakupujem na nete tak je prekvapeny co vsetko ta postarka stale nosi 😀 😀

zuzka1.
4. dec 2008

Ahojte, skoro vsetko preberame s manzelom co sa kupi, vacsinou mu vzdy ja navrhnem, alebo poviem co by som chcela pre maleho, co som videla a tak a ideme to spolu kupit, alebo sama, to uz je jedno, ale preberame samozrejme vsetko, ved ako ste napisali su to nase peniaze. Tiez obcas kupim sama, ale vacsinou spolu. 🙂

janka196
4. dec 2008

bihan uz si na nu brusim zuby,. tiez tu maju taku lacnejsiu je biela a su k nej tie podlozky na pisanie pismen a cisel ale tiez sa mi viac lubi ta duhova takze uz je schvalena. joj uz nech budu vianoce 😀 😀 myslim ze ja sa na nej vyhram najviac 😀 😀

tlapicka
4. dec 2008

snazim se konzultovat, ale moc to nejde. Manza se brani, rika, ze to nedokaze posoudit a ze jestli si myslim, ze je to opravdu potrebne, at to koupim, bo s ni jsem cele dny ja, tak vim co a jak... on se mnou taky nekonzultuje, co je potreba koupit k pocitaci, bo tomu nerozumim a ani me to nezajima....takze asi tak

lyongirl
autor
4. dec 2008

trošku odbočím, dúfam, že to nebude vadiť, ale tebe Janka malá papá už sama?
no a tá podložka, čo to je, aká?

janka196
4. dec 2008

lyon no snazi sa uz jej to aj celkom ide 😉 jaj a ta podlozka http://www.thingsforbaby.co.uk/acatalog/rainbow...

nevesta
4. dec 2008

Mna tiez zaujala ta podlozka, co je to? Dajte link 😉

janka196
4. dec 2008

horsie s tym jej jedenim ze ja nato nemam trpezlivost 😅 nastastie priatel ten s nou bude obedovat aj tri hodiny. ja radsej vezmem a nakrmim ju sama

lyongirl
autor
4. dec 2008

tlapicka - ani ja nekonzultujem, čo treba do auta, iba sa opýtam, či to moc potrebujeme a ak áno, tak nech si to kúpi, ale ja sa do auta tiež nerozumiem 😀

bihan
4. dec 2008

Pozerám, že za chvíľku nám to tu upravia, ak budeme odbočovať 😅
Tak MM schválil 😀 túto vec http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16131718&tab=2

janka196
4. dec 2008

tlapicka tak co sa tyka technickych veci tak ja do toho tiez velmi niesom ale stale mi povie ze treba to a to kupit ale dalej sa o to uz stara on 🙂

janka196
4. dec 2008

bihan tak ty si dala o hodne lepsi ten link, ja len foto som hodila 😀 😀

lyongirl
autor
4. dec 2008

no ja a moja trpezlivosť tiež nie je bohviečo, ale nakoľko zachvíľu bude druhé bejby, tak by som prijala, aby jedol sám, len on si to nevie držať na lyžičke a otáča ju všetkými smermi, tak nejako mu to nejde.
No a baby tak ste sa rozpísali, že nestíham čitať, písať a pritom aj jest 😀 , dokonca prišiel MM z roboty

mikalove
4. dec 2008

my sa rozhodujeme spolu vo všetkom čo treba kupiť,ale tiež plienky a kozmetika sú na mne aké si vyberiem,na MM nechavam ja zase rozhodnutia okolo auta a elektroniky,PC ,vtedy ma zaujíma len to kolko to stojí 😀

lyongirl
autor
4. dec 2008

no podložka vyzerá super, myslím, že by nám to tu mohli nechať, veď v podstate keď ten link ukážem manželovi, tak bude schvalovať, či to môžme kúpiť 😀
A vlastne téma by sa mohla aj nejako premenovať, či konzultujeme s manželom čo kúpiť dieťaťu popr. do domácnosti, alebo nejako tak nápodobne....

filipa
4. dec 2008

u nas je to skor naopak, manzel casto bez mojho vedomia objedna veci malemu (rozumej oblecenie - ma totiz jeden obchod, na ktory neda dopustit a uplne sa vyziva, ked tam nakupuje... 😖 ) a potom sa len cudujem, ked stale chodia nejake baliky... inak, ja kupujem vacsinu beznych veci pre maleho bez konzultacii, nakolko to nemam kedy konzultovat a ak aj ano, vysledok je ten isty, skonstatuje, ze ked to treba, tak kup a okamzite zabudne, co sme riesili... snazim sa vsak v unosnej miere a ziadne zbytocnosti...

marorlinko
4. dec 2008

co sa tyka oblecenia taj zasadne sama rozhodujem co kupim on to vidi,az ked ked to kupim, on nema rad nakupovanie a zatial vsetko co som kupila sa mu pacilo, velke vec spolocne kupujeme aj hracky ale niekedy kupim aj sama hracku malemu,ked sme vonku sami ked spolu tak spolocne

zuzana76
4. dec 2008

my konzultujeme, veci do domacnosti vyberame spolu, napr. elektroniku, umyvacku riadu a podobne, ale najskor manzel da par tipov a ja odsuhlasim a zase naopak, napr hracky pre maleho, ja dam par tipov a on odsuhlasi,z e ci mu to kupime, oblecenie pre seba a maleho kupujem vylucne len ja