Konzultujete s manželom, čo kúpiť dieťaťu?

lyongirl
4. dec 2008

Ahojte baby, ja len tak zo zvedavosti, či sa bavíte s manželom o tom, čo sa kúpi.
Nemyslím doslova každú vec, alebo maličkosť, ale ja mám rada, keď sa s MM dohodneme, čo drobec potrebuje a potom to spolu aj vyberieme, nech poznám aj jeho názor, alebo popr. či sa mu daná vec páči. Vlastne, mne osobne je lepšie sa s ním pobaviť o tom, čo sa kúpi, či to potrebuje, veď sú to naše spoločné peniaze, tak zas nechcem všetko kupovať sama, čo si zmyslím, lebo pravdupovediac, to by aj dopadlo, keby som kúpila všetko, čo sa mi zapáči 😀 , takto ma MM aj brzdí.
Veľké veci ako kočík, postieľka a pod. bolo samozrejmé, že vyberieme spolu, ale teraz kupujeme aj oblečenie, hračky a tak spolu, iba občas kúpim niečo sama.
Ako ste na tom vy? Kupujete a rozhodujete sa samé, alebos manželíkom?

janka196
4. dec 2008

lyon 😀 😀 😀 alebo by sa mohla premenovat na konzultujeme s konickarkami co kupit 😀 😀

kristi
4. dec 2008

ne, nekomunikujeme spolu, koupim ji co chci ja.

lyongirl
autor
4. dec 2008

janka 😀 😀 😀

dea
4. dec 2008

u nas je to tak ze maloco spolu konzultujeme 😅 😀 MM je skoro stale v praci, takze vsetko kupujem malej sama 🙂 aj oblecenie.........MM len uvidi malu v novom oblecku a povie, jeeeeej aka je pekna v tom 🙂 to si kedy stihla kupit? 😀 a hracky.......tak ja malej nic velke nekupujem.......to vacsinou dostane od starych rodicov k sviatkom, cize uz ani nemam co kupit............ale take tie drevene skladacky, puzzle, knihy........tak to kupujem bez konzultacie 🙂
MM kupuje jedine plienky sam, to sa musim priznat, ze ja som este ani raz plienky nekupovala 😅 😀 sice teraz ich uz mame len na noc.......takze ani to sa uz casto nekupuje 😀
no ked bola mensia tak kupoval malej aj masove prikrmy, vyzivy, sunar a skoro vsetko co mala papala 😉 ale to tiez len preto, ze vtedy chodil do ciech do makra a tam to bolo skoro o polovicu lacnejsie ako u nas 😉

tajo
4. dec 2008

ja nakupujem s manželom... je pravda, že možno by to bolo iné, kebyže bývam v meste. Takto vybehneme na nákupy spolu, niekedy sa rozdelíme... ja k oblečeniu a k hračkám.... tam ho nedotiahnem 🙂 a tam ho ani nepotrebujem. Potraviny väčšinou on- priznám sa k tomu nemám žiadny vzťah - varenie brrrrrrrrrrr 😀

luucia
4. dec 2008

Větší věci sme konzultovali, ale s manžou sem nekupovala snad ani jedno oblečení pro malou, hračky,... Nemá na takovýhle věci čas a já stejně radši nakupuju bez něj 😉

lencici
4. dec 2008

my sa tiež rozhodujeme spolu vždy všetko preberieme lebo keby to bolo na mne tak mala má doma všetko....manžel ma brzdí 🙂

minusa
4. dec 2008

u nas skoro vsetko konzultujeme a rozhodujeme vacsinou spolu, na nakupy chodime spolu aj ked si chcem ja nieco kupit na seba, tak mi robi spolocnost 😉 pre maleho vyberam oblecko vacsinou ja cez net, ale ked vyberame topanocky alebo naposledy zimnu bundosku a overal, tiez sme vyberali spolu.... 😎

jaja0110
4. dec 2008

my konzultujeme len drobnosti, velke veci manzelovi len oznamujem, ze "aha co som objednala" 😀 vid novy kocik ktory nam dnes dosiel- stale ho manzel rozdychava 😀 a este mu naservirujem autosedacky, ale pekne postupne... 😀 🙂

bubba
4. dec 2008

jasneeeeeeeeeeeee 😉

briluxina
4. dec 2008

pri vacsich veciach konzultujeme alebo len nadhodim ze by sa malemu nejake oblecenie ci topanky zisli a nerozoberame to nejako extra.Ked treba tak dokupim hoci aj sama a potom tatovi ukazem co som vlastne kupila lebo on by si to mozno sam ani nevsimol 😀

zuzkaprofant
4. dec 2008

mi sa stale porozpravame co nam treba a co nie a moj martinko to vybera a ja odsuhlasujem ci sa mi to paci alebo nie jedine co som si sama vybrala je to decky kociarik tam si nedam hovorit nic 😀 😀

mi sme sa stale dohodli na vsetkom , ked sa jednemu alebo druhemi nepacilo tak sme nasli inu vec co sa obom paci 😀 a stale to plati manzelik 😀 😀 😀 aj svoj vianocny darcek su musi 😀 😀

tajo
4. dec 2008

zuzkaprofant - aj môj manžel si zaplatil vianočný darček..... ani o tom nevie 😀 😀 😀

luucia
4. dec 2008

Manžel si vlastně taky zaplatil vánoční dárky, z mateřský bych toho moc nekoupila, takže mi dává peníze 😀

tajo
4. dec 2008

neni to skvelé... síce materská je málo.... ale stále mu tvrdím, nech je spokojný kým som doma... potom keď nastúpim do zamestnania potrebujem oblečenie, topánky, make - up, peniažky každý deň..... 😀 takže ...

luucia
4. dec 2008

tajo, tak to mě přijde, že na mateřský utratím mnohem víc, než když sem chodila do práce. To sem si koupila jen sváču a oběd a tím to končilo. Vracela sem se až po 19.hodině, takže byly všechny obchody zavřený. Ted chodím celý dny po městě, každej den dělám nějakej malej nákup...jdu koupit jenom rohlíky a nechám tam třeba 500 😅 K tomu kafíčka v dětskách kavárnách,... 😝 Já fakt asi v práci utratila míň 😅

tajo
4. dec 2008

možno by to bolo ináč.... ale nebývam priamo v meste. Čo je aj dobré aj zlé.

lyongirl
autor
4. dec 2008

baby, tak som rada, že "nevešiam" MM na nos sama všetky tie veci, čo chcem kúpiť, lebo niekedy sa fakt tvári, že načo ho s tým otravujem, ale mne nedá rozhodovať sa sama a bez neho, jednoducho som rada, ak sa vyjadrí aj on.
Sú veci, čo som pokúpila sama, napr. hriankovač, alebo malému spací vak z netu, ale aj všeličo iné, ale to nebol doma a jednoducho sú veci, ktoré konzultovať nepotrebujem, ale mám rada, keď poradí 😉

suki
4. dec 2008

my s MPkonzultujeme úplně všechno, co koupíme malé,do bytu, jídlo, co potřebujeme my, no prostě všechno. 🙂

aponchie
4. dec 2008

tak muj manzel je rad,ze mu zavolam a treba reknu kde jsem co videla a tak a on me prave jeste popouzi at nakoupim pac ja jsem trdlo a snazim se moc neutracet,ale spolu rozhodujeme o veceh jako hrackach a do domacnosti,ale ze bych mu volala kvuli kazdemu svetriku co koupim to fakt ne 😀 nicmene kdyz prijde domu tak mu to ukazu a on to hodnoti a pokazde je uzaslej,ze najdu neco hodne krasneho za dobrou cenu a sam obcas jde a taky neco koupi 🙂

audreyd
4. dec 2008

bežné veci nekonzultujeme vôbec - drogériu, potraviny, oblečenie... iba "veľké", napr. teraz ideme kúpiť sušičku, tak pozeráme a zvažujeme 🙂 ale zase napr. auto so mnou nekonzultoval, kúpil a bolo 😵 a ja svoje tiež 😵 ja vybrala a on zaplatil 😅

kacka.va
4. dec 2008

dea: tak to máme stejně, kdybych měla čekat, až to uvidí manžel, tak nemáme nic 🙂. prostě nemá čas na to, aby takovéhle věci chodil kupovat se mnou.

kattkak
4. dec 2008

Ahoj lyongirl, 🙂
jasné, že konzultujeme spolu skoro všetko.
Najlepšie je to s hračkami, to nás oboch baví vyberať. Hlavne odrážadlá, motorku, najnovšie kolobežku...akurát nie je to kde skladovať.
V čom postrádam jeho radu je oblečenie, to ho absolútne nebaví. Drobci chodia oblečení výlučne podľa môjho vkusu.
Ale aj motyka vystrelí. Minulý týždeň kúpil malému rolák, je dokonca celkom pekný. Ma prekvapil.

😕
Kočík - vyber si aký chceš, keď bude druhé baby ..tak som si vybrala. A je spokojný.
Veci do domácnosti - tiež spoločná dohoda.

lenkabu
4. dec 2008

Konzultuju jen pokud mu chci dopřát pocit že je důležitý 😀

jabber
4. dec 2008

Většinou ne, jen pokud potřebuju aby to odtáhl domů on 😀

sassi
4. dec 2008

konzultujem iba drahšie veci, take za 200-300 nie
niekedy sa ho spýtam na nazor, ale napr. pri oblečení mi aj tak neporadí.
Mi povie, ak na to máme, kúp...

MAle napr. nabytok do izby, kočík, fusak a take veci to samozrejme vyberáme spolu.

petruna
4. dec 2008

velké věci vybíráme společně . Kočár, autosedačku, tříkolku apod....na tom se MM chce podílet (chce mít kontrolu nad technickou stránkou věci 🙂 ), ale drobné hračky a oblečení mu jsou jedno.....Úplné drobnosti nakupuju bez něj (většinou přes net) a pak mu je jen zahlásim a když přídou ukážu. Občas s ním konzultuju, jako jestli to není úplná blbost nebo když si nejsem jistá designem apod...
Stejně tak to máme s jeho nákupama na auto a k PC....