Kozmetika a oblečenie pre novorodenca

milus_190
30. máj 2018

Poraďte aká kozmetika je najlepšia, čo treba nakúpiť a čo sa týka oblečenia koľko toho treba pre bábo v lete, lebo mám pocit, že mám toho málo, ale zase nechcem preháňať a nakúpiť toho kopu a ani to nevyužijeme. Takže maminky budúce maminky poraďte aké oblečenie ste nakúpili pre bábo v lete.

evittam
30. máj 2018

@milus_190 Kozmetika? Cista voda a max.detske mydlo, raz za cas natriet aviril olejom. Na leto-par bodyciek, kraťasov, tenke dupačky,....

majusska202
30. máj 2018

My nepoužívame žiadnu kozmetiku len po kúpaní aviril 🙂

lubik87
30. máj 2018

@milus_190 my používame bupy mydlo a Nivea šampón ale to.len keď prídeme od dr. Čiže cca 7 krát asi mala má 5 mesiacov ..a z oblečenia ja som mala z všetkého strašne veľa a prd platne tie mini veci ponosila tak týždeň dva ...kúp si overaly s krátkym aj s.dlhym rukávom tie využijete najviac a bodíky tiež s krátkym aj dlhým , so všetkého ti stačia 3-4 ks a jeden teplejší overal keď sa ochladí...a nekupuj menšie ako 56 ..a potom ešte drobnosti ako čiapočky a ponožky ..rukavičky aby sa ti neposkrabalo bábo ..🙂

zuzuliennka1
30. máj 2018

@milus_190 kupuj hneď veľkosť 56 (pár kúskov) a skôr 62-68, bábätká veľmi rýchlo rastú, veľkosť 50 ani nekupuj, náš sa do toho ani nevošiel, v pôrodnici čo mal erárne oblečko, bolo 50tka a doma už zrazu 62 som obliekala, a vždy sa dajú vyhrnúť rukávy alebo potiahnuť dupačky vyššie... a ako už vyššie písali, zo 3-4ks bodyčka hlavne - krátky rukáv (to je také to čo nemá nožičky) a overalov zopár, ja som ale u syna veľmi rýchlo prešla na kombináciu - bodyčko-tepláčiky, ponožky.. akurát na spanie má polodupačky (čiže uzavretá nozička, lebo ponožky by si skopal)
a kozmetiku používam sudocream pri prebaľovaní a jemný olejček na premazanie (od
Johnson), a od lekárky máme nakázané na kúpanie zn. La Roche, lebo mal ekzém trošku, ale ostala som už pri tejto značke, je to kvalitné, z lekárne, hoci kúsok drahšie.. inak nepoužívam nič iné (Sudocrem, olejček, na kúpanie La Roche)

milus_190
autor
30. máj 2018

@zuzuliennka1 @lubik87
tak menšie č. ako 56 ani neplánujem nakupovať, lebo mi to príde strašne malinké, aj 56 mi príde strašne malá, ale pár kúskov som nakúpila (56, 62, 68), hlavne body a dupačky mám nejaké nakúpené, len som nevedela, či treba aj nejaké teplejšie oblečenie nejaké svetríky, tepláčky, ale zase nechcem to veľmi preháňať, lebo viem, že určite z toho rýchlo vyrastie.....

milus_190
autor
30. máj 2018

ďakujem za rady 🙂

saxana000
30. máj 2018

U nas po vyskusani vsetkych moznych vyhrala nivea urcite kremik kupel aj utierky. Ale iba tmavomodra rada. Este je taka biela sensitive ci pure ale to bol neskutocny smrad. Plus pri prvych hnackovych chorobach a zaparenej ritke mi sestra priniesla Penaten z rakuska. Ten jediny zabral hned z vecera do rana. Ale kazde babetko je ine mozno tvojmu bude vyhovovat nieco uplne ine
Oblecko urcite len po par kuskov. Viac sa ti zide vacsich cisel ked zacnu prve prikrmy a lozenie.

timilv
30. máj 2018

My sme zasa možno aj mesiac nosili č.50 a na začiatku jej to ešte aj bolo veľké. A pamätám sa, že keď sa narodila sestre malá tak sme po celom meste zháňali veľkosť 44 (narodila sa po termíne, len bola drobec ;) ). Ale fakt toho netreba veľa... Ja som mala zo všetkého max so 3-4 body s krátkym a 3-4 s dlhým rukávom. Nohavice tenké a overal bol úplne top- s krátkym a dlhým rukávom, to ame nosili najviac. A keď sa oteplilo dokúpili sme ešte tričká s krátkym rukávikom a nosila len to a plienku. Fakt treba len zo všetkého trochu a ostatné sa bude priebežne dokupovať. Kozmetiku mi používame: krém Excipial a do kúpeľa Balneum (predpisuje nám to lekárka).

lubik87
30. máj 2018

@milus_190 zbytočne naozaj 🙂 ja mám.kopu veci čo.mala nestihla ani obliecť...a ona je dosť aj prerastena...bude mať 5 mesiacov a má už 70 CM

tinaa64
30. máj 2018

Kozmetika ziadna...do roka som seti kupala s cistou vodou..a natierala kokosovym olejom...toto uplne staci..a ked iz tak velmi chces tak staci nejake mydlo bez akejkolvek chemie farbiv a parfemov...a led uz naozaj velmi velmi chces tu kozmetiku tak zo znacky weleda...

tinaa64
30. máj 2018

A oblecko..nwkupuj zbytocne..pri prvej som mala vela veci a ani nevynosila..nestihla..deticky strasne rychlo rastu..max.2 tyzdne mi deti ostali pri jednwj velkosti..

fantinka
30. máj 2018

Ja som prve dva mesiace nepouzivala ziadnu kozmetiku a teraz iba nechtikovu weledu - kupanie, osetrovanie pokozky za mna top.

deti95060810
30. máj 2018

Kozmetika? Zbytočnosť...Oblečenia zas veĺa netreba - keď pochybí, malých veľkostí sú plné obchody...Dokúpiš raz dva...

kikidee
30. máj 2018

Kozmetiku ti netreba a oblecenie, 3-4 ks ako pisu baby je ok, ale nam to napr nestacilo, mala vracala v kuse do 4.mesiaca a to som prala kazdy druhy den zhruba takze sme potrebovali viac ale to uvidis az potom, radsej ked tak dokupit. Dokupit predsa nie je problem, po tyzdni dvoch doma s babom uz sama uvidis co to chyba a po mesiaci uz budes presne vediet co potrebujes 🙂 a nieco s dlhym rukavom si zabezpec samozrejme tiez, aj letne noci dokazu byt chladne alebo sa pocasie pokazi..ale tam ozaj tak kus dva.

lorela
31. máj 2018

@milus_190 Kozmetika minimálne - jemná pena na umývanie telíčka, tváričky aj hlávky (vláskov) - najlepšie z lekárne určená pre novorodencov.
Tenké dupačky cca 6 ks, bodynka s krátkym rukávom cca 8 ks. Čiapočky ako ochrana pred slnkom 2 - 3 ks. Pre dievčatko ešte niečo milené 🙂 šatočky, súpravičky a pod.