Kozmetika pre bábätka

karinka01
17. jan 2013

Ahojte. Cakam prve dietatko a preto sa chcem poradit s mamickami ktora kozmetika je dobra a co vsetko budem potrebovat pre dieta okrem oblecenia.

xlucia
17. jan 2013

@karinka01 potrebujes cistu vodu, bepathen, sudocream, infadolan, a mydlo tuhe alebo tekute na okakanu ritulu. NIC INE

jankagun
17. jan 2013

ahoj,cista voda je najlepsia 🙂 aj sudocream je super,,,ale konkretne znacky sa nedaju poradit,lebo kazdemu dietatku vyhovuje nieco ine(nasa malá sa vyhadzovala napr. z bepanthenu a z batole zasypu-ten sme nahradili johnsonom a je ovela jemnejsi a nedrazdi ju).v porodnici dostanes taky balicek kde budu vzorky a vyskusas si ich a potom uvidis ktore kupis 🙂

karinka01
autor
17. jan 2013

ak mi este mozte poradit bepanthen je na zadocek? a sudoream?
no a co sa tyka napr. olejceka alebo samponov?

domak2
17. jan 2013

@karinka01 Oboje je na zadok, ale ak ti mozem poradit, skus aspon prvy mesiac nepouzit nic okrem vody a mozno olivoveho, alebo ineho prirodneho oleja aj to len ak bude treba, babatko si potom vytvori aspon aku taku ochrannu vrstvu a aj potom su najlepsie prirodne kremy, bez parafinov, parabenov a podobne 🙂 Ja som doteraz pouzila sudocrem asi 10x. Hlavne casto menit plienky 🙂 Inak pozor aj na vlhcene obrusky, tiez skus pozriet nejake natur, ale naozaj aj podla zlozenia, nielen podla obalu 😉

leporeloo
17. jan 2013

@karinka01 bepanthen aj sudokrem su na zadocek....
sudokrem je super ale iba ak uz ma nejaky problem babatko, tak len v tenuckej vrstve davas je antisepticky...
ako prevencia je super rybia masticka alebo modra indulona. inak ti v podstate staci cista voda netreba babtko zatazovat chemiou jeho koza ak nema problem nepotrebuje nicim natierat... ak uz lebo je napr pokozka vysusena super je mandolovy olej, olivovy olej z lekarne, na zvlacnenie je tiez super aj Oilatum taka emulzia co davas do vane pri kupani a pokozku ma premastenu vyzivenu... super kozmetika je aj alverde a babylove su bio z DM a cenovo v pohode ...

xlucia
17. jan 2013

@karinka01 olej ziadny, podla moznosti. na suche miesta na tele ti staci infadolan. sampon ziadny pokial nebudes mat extra vlasate babatko
vlhcene obrusky odporusam z DM biele sensitive

ivanka.7
18. jan 2013

Pridavam sa k bepanthenu na zadocek, nejakemu rozumnemu kremu na premastenie pripadnych suchych miest na kozi (len jemne) a detskemu mydlu na okakany zadok :D Na cestovanie nejake neparfemovane vhlcene obrusky. Inak len cista voda, ta prvy polrok podla mna uplne staci. Ja som na svoju 9-mesacnu okrem vyssie spominanych veci (a parkrat sudokremu) nic ine nepouzila este.

andie25
18. jan 2013

@karinka01 každé bábätko je ine, uvidis co bude robit dobre tvojmu 🙂 U nás napríklad nepoužívame vlhcene obrusky vobec na zadoček, to je jedno ktore, behom 24 hodin mame z nich červenú ritku az vyzratu. A to prebalujem naozaj často. U nás si našla miesto kozmetika Weleda, používame olej po kupeli na masirovanie, je z nechtika lekárskeho. Na umyvanie používame tiez weledu alebo mydlo Bupi s lanolinom. Na ritku Bepanthen zo začiatku- je jemnejsi k pokozke ako sudokrem.Urcite si vyberies svoje 🙂

ruthke
18. jan 2013

Weledu aj ja mozem len odporucat. A tiez sa drzim nazoru, ze cim menej kozmetiky, tym lepsie. A nic nie je take dobre ako cista voda.

ducci
22. feb 2013

Bepanthen - jednak na zadocek ale aj na bolestive bradavky pri kojeni (nemusi sa umyvat pred kojenim) a nam sa velmi osvedcilo aj mydlo Bioderma (prvych par mesiacov len na ritku) 🙂

milota164
26. máj 2013

co sa tyka prebalovania tak my pouzivame: cistu vodu, detske mydlo a Bepanthen