Kto má elektrickú odsávačku soplíkov?

lyzenka
9. okt 2007

ahojte,

chcem sa len spýtať, či má niektorá z vás takúto odsávačku a ako ste s ňou spokojné? 😵

v téme "odsávanie soplíkov" mi zatiaľ nikto neodpovedal.....žeby nikto takú nemal?? 😕 😀

emjee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majula
9. okt 2007

Ahoj...my ju máme a môžem povedať, že je super...na prvý krát nám to tak dobre neišlo, ale postupne sme sa naučili s ňou "robiť".
Podľa mňa je oveľa praktickejšia ako odsávačka na vysavač...neviem si predstaviť zapínať ho v noci...tak isto je super aj keď častejšie cestujete.

lyzenka
autor
9. okt 2007

jé, super majula....ďakujem za názor a vašu skúsenosť.....takže môžeš povedať, že je lepšia ako tá za dvacku, že?

Práve preto nad ňou rozmýšlam, že tá na vysavač sa mi zdá tiež dosť hlučná a stále vyťahovať vysavač 😕 a k tej za dvacku.....sa mi zdá, že keď ťahám, tak to je úplne minimum čo ťahám.... 😒

emjee
9. okt 2007

lyzenka sorry za link, mi nedoslo ze elektricka je ina ako vysavacova 😝 😀

lyzenka
autor
9. okt 2007

nevadí emjeee...... 😀

majula
9. okt 2007

lyzenka s tými lacnými odsávačkami sa to porovnať absolútne nedá...my sme kúpili najskôr Chicco - balónikovú, ale je to neporovnateľné 😉 Aj teraz má malý zadnú nádchu, v nošteku soplíky nemá a predsa vytiahneme také sople, že dovidenia 😀

lyzenka
autor
9. okt 2007

tak som rada, ďakujem ešte raz za radu majka.... a soplíky nech sú čo najskôr preč! 😀

glorita
9. okt 2007

ahojte to su tie na baterky?myslim tie co spominate,ze su fajn.akej znacky su ? 😵

bubaczik
9. okt 2007

to aj taka existuje 😕 my mame na vysavac,zatial sme spokojny,chvala bohu sme este neboli chory tak,ze by sme mali sople odsavat,len tie bezne šušne,tak ti nam vysli pekne..ale ak mate nejaky link,ako ta odsavacka vyzera a kde ju dostat,mozte hodit,nech pokukam..dakujem 😉

lyzenka
autor
9. okt 2007

tiež hľadám ten nejaký link a nemôžem sa k tomu dopátrať......ale ja som to bubacik videla na poliklinike v dospeláckej časti na prízemí naľavo - v tej zdravotníckej predajni vo výklade - bola tam aj tá na vysavač a aj tá elektrická(na baterky).

bubaczik
9. okt 2007

lyzenka,ta ja tam dnes bola 😒
no pojdem pokukat na buduci utorok,bo mame cvicenie..len to je na baterky 😕 a ma to aj vykon? 😕

lyzenka
autor
9. okt 2007

ja vôbec neviem, len som to tam tiež videla a zdalo sa mi to fajn....ale majula tu píše, že je s tým spokojnáááááááááááááááááá.......tak? 😀

glorita
9. okt 2007

tak ak je to na baterky,link je tu
http://www.matko.sk/index.php?category=194&mod=...

a ma fakt dobry vykon?predsa len vysavac je zda sa silnejsi... 😕

lyzenka
autor
9. okt 2007

gloritka,

ano ano....tak nejak to vyzeralo na tom obrazku.... :O)))) tak ked tu majulka pise, ze je to super, a este k tomu to nehuci ako vysavac....tak? 😕 😵 asi ju kupim....pojdem sa na to este raz mrknuuut...

lyzenka
autor
11. okt 2007

Ahojte,

prave som prisla z mesta....a kupila som tu odsavacku na baterky.....taaaak a uz moze prist vecerna hodina kupania a odsavania... 😀

tribitka
11. okt 2007

odsávačka na baterky sa ani len porovnať nedá s tou čo sa dáva na vysávač.... stačí sekunda a je hotovo bez soplíkov.... a pokial nemáte doma ultra hlasný vysávač tak nie je problém....moja neter si na to tak zvykla, že ked má soplíky, tak dotiahne vysávač.... 😀

kako
11. okt 2007

tribitka, chces povedat, ze ta odsavacka na baterky je lepsia a vykonnejsia ako na vysavac?

salajcatko
11. okt 2007

môžem len potvrdiť, že odsávačka na vysávač je úplne perfektná pomôcka, už si to bez nej neviem ani predstaviť, vrelo odporúčam..pri prvej dcére také niečo ešte na našom trhu nebolo čo je veľká škoda, to odsávanie bolo pre mňa i pre malú utpenie, boj a plač..táto na výsavač je fakt super, vytiahne aj zadné soplíky, a malá si tak zvykla, že len vysávač zapnem a už čaká, ked bola malinké miminko občas pri tom aj zaspala 😀

maminka07
11. okt 2007

ma niekto link ako vyzera ta odsavacka na vysavač?

tamia
12. okt 2007

ahoj,

mám odsávačku na baterky, vyhodila som za ňu niečo cez 1000 Sk a je úplne na nič. Nevytiahne ani toľko čo tá najlacnejšia za 20 Sk.
Myslela som si, že už konečne vynašli niečo lepšie (nehlučné), ako odsávačku na vysavač ale žiaľ nie je tomu tak.
Ak máte na mysli tú odsávačku z babyportalu, ktorej link je uvedený vyššie, neodporúčam.

lyzenka
autor
12. okt 2007

ahojte,

tak vcera som prvykrat vyskusala tu odsavacku na baterky....tiez sa mi to zdalo take slabucke.....ale potom som citala ten navod (som si ho nejako dobre neprecitala) a tam bolo, ze je dobre pritlacit nosnu dierku a tym to ide potom lepsie.....
...teraz som to skusala na sebe.....a fakt to bolo lepsie... 😀

Takze asi sa s tym musim naucit najskor robit....ako pisala hore Majula. 😕 😵

maca793
12. okt 2007

odsávačka na vysávač je tá najlepšia vec, akú vedeli vymyslieť pre problémy so soplíkmi pre deti!!!!
ja som bola prvu proti, lebo na odmedzovali finacie, ale nakoniec som si ju kúpila a som nadmieru spokojná. nemenila by som.
nikdy som nereila tomu, koľko tých škaredých soplíkov vybehne. obyčajná odsávačka to tak nevytiahne. vlasnte nevytiahne nič.

dahlia23
19. okt 2007

My máme odsávačku aj na vysávač, aj tú na baterky. Najprv sme mali len tú na vysávač, bola fajn, až na to, že malá potom chytala hysáky už keď som zapla vysávač, že idem upratať. 😒 Tak som hľadala niečo, s čím by som jej mohla odsať soplíky aj v noci o druhej. Máme baterkovú z babyportalu a sme obe veľmi spokojné. Systém odsávania je tam iný ako na vysávačovej, ale keď viete ako na to, vytiahnete soplíky aj "z päty". 😎

zuzana56
19. okt 2007

Ahoj dahlia, aj ja mam tu odsavacku z babyportalu, ale este stale sa mi moc nedari odsat sopliky, mozes mi prosim ta presne popisat postup ako odsavas ?

dahlia23
22. okt 2007

Ja malej dávam ten ružový nadstavec, pustím odsávačku a strčím jej to do nošteka. Druhú dierku jej trošku pritlačím, vtedy tam vznikne väčší podtlak. Odsávam tak cca 10 sekúnd. Inak, celkom fajn je dať bábätku tak 2 min pred tým do nošteka morskú vodu, hlieny sa zriedia a idú ľahšie von. Neboj, prídeš na to, ja som z toho tiež nebola múdra na prvýkrát. 😉

lyzenka
autor
24. okt 2007

inak dnes som skusila dat ten biely nadstavec...a s tym mi to islo lepsie ako s tym ruzovym "pre novorodencov"...lebo je väcsi a v podstate upcha celu dierku a tym je tah lepsi... :O)))

vela zdaru...

zuzana56: no ako sa ti to dari s tou odsavackou?

mura
24. okt 2007

aj ja mam tu odsavacku na baterky ale po prvykrat mi nesko s nou skoro mic ...aj ked moj 4 mes. maly stale chrapkavo dychal . pouzila som modry nadstavcek podla navodu ...ale dnes sa psychicky pripravujem na to , opat odsat hlieniky a skusim ten biely teda ..... :o)
to je super , raz za cas idem na net sem k vam , a vzdy sa tu prebera tema ,ktora ma trapi .... 🙂 🙂 🙂

mirell
26. okt 2007

ahojte, dá sa ta odsávačka použiť už aj pre 1-mesačné bábo? alebo je to pre väčšie bábatka? my máme tu za 23sk z lekárne, 2 hadice a ťahám...ja som inak spokojná, len neviem či všetko mu vyjde, už nám trvá nádcha 4 dni-vlastne len taká voda mu tečie z nošteka

tinax
17. dec 2007

ja sa pridavam k tym ktore su spokojne s odsavackou na baterky. Je to nehlucne (dokonca mam pocit ze to "bzucanie" drobceka upokojuje 😉 ) a taha dobre. Pouzivame ten ruzovy nadstavec pre novorodeniatka. Trosku mame teraz sice podrazdenu nosnu sliznicu (od cistenia vatickou ☹ ) , tak ju chvilku radsej nepouzivam. Ale ako pisali baby, treba byt trpezliva a najst sposob ako ide najlepsie. Tu na vysavac si neviem v praxi predstavit.