Ktorú prebaľovaciu podložku kúpiť?

psyxooo
30. apr 2007

Idem kupovat drevenu komodu na prebalovanie a potrebujem k nej dokupit prebalovaciu podlozku. Ktoru mam kupit? Klasicku 80x50cm s vyvysenymi okrajmi alebo radsej vacsiu cca 85x73cm ale bez vyvysenych okrajov? Zmesti sa mi na pult aj ta vacsia, len neviem, ci su tie vyvysene okraje tak velmi dolezite, viem, ze su bezpecnejsie, ale ci aj ked ich budem mat, tak sa mozem spolahnut ze babo nevypadne, ci to neni jedno a nemam kupit radsej tu vacsiu, aby som ju vyuzila co najdlhsie.

alexandra
30. apr 2007

Tie okraje su dobre preto, ze napriklad moj Piskotik sialene kope a mava rucickami, je neustale v pohybe a som si ista, ze by sa o kraj komody udrel ak by tam nebola ta podlozka..

katrin
30. apr 2007

súhlasím s Alex, určite si kúp takú, čo má vyvýšené okraje. Deti kopú, otáčajú sa a hrozní, že sa udrú do komody. 😉

psyxooo
autor
30. apr 2007

a ako dlho, priblizne kolko mesiacov sa vyuzije taka podlozka? alebo celkovo ten prebalovaci pult?

katrin
30. apr 2007

psychooo, ja si myslím, že pokiaľ dieťa nosí plienky... 😀 čiže aj do 2-3rokov

alexandra
30. apr 2007

cca.. a podla moznosti si kup taku aby si sa nemusela predklanat, cize bola Ti asi pod prsia...

mimakro
30. apr 2007

Ja mám podložku bez vyvýšených okrajov, veľkú(s vyvýšenými okrajmi sa mi zdala dosť úzka), kupovala som ju v Babylande. Prebaľovací pult sme plánovali, ale nakoniec sme ho nekúpili a nechýbal nám. Ale prebaľovaciu podložku som využívala do 2 rokov a teraz ju používam zase. Keď sa tam stane nejaká nehoda 🙂 , dá sa dobre očistiť. Hanke ju dám do kúpeľne na zem, pustím ohrievač a ona sa tam s holým zadkom odvetráva 😀 Na prebaľovacom pulte by som nenechala dieťa bez dozoru, aj keby mala podložka vyvýšené okraje.

psyxooo
autor
1. máj 2007

to je jasne ze ani ja by som dieta nenechala same na preb.pulte 🙂

vikuska
1. máj 2007

Ahoj my sme kupili klasicku drevenu 4-zasuvkovu komodu,na mu sme dokupili prebalovacu podlozku tu klasicku s vyvysenymi okrajmi na bokoch.Tie boky su dobre v tom,aspon u nas boli,ze ked sa drobec otacal tak ho to zbrzdilo,aby sa uplne nepretocil a nespadol z komody na zem.Zatial ju este stale vyuzívam aj ked ma Palko 15 mes.a budem ju pouzivat az dovtedy,kym budem mat plienky.Myslim si,ze tie boky maju svoje opoctatnenie. 🙂

tini
1. máj 2007

Aj ja som planovala komodu + prebalovaci pult s podlozkou, ale ked som v porodnici videla, ako nas Alex cura prudom na vsetky strany a najviac za hlavu, ked je bez plienky, ustupila som od prebalovania na komode v izbe a kupili sme prebalovaci stolik na kolieskach a je v kupelni, podlozky mam nakoniec obidve, ale v kupelni je ta vacsia bez vyvysenych okrajov, uvidim, ked sa zacne tocit na boky.

maca793
5. máj 2007

pri dvojičkách som veľmi rada používala len prebaľovaciu podložku. dala som si ju na stôl alebo na posteľ. teraz somju vôbec nevyužila a tak som ju dala babám na hranie.
nejako mi zavadzala pri prebaľovaní alebo prezliekaní malej. nevedela som si zvyknúť na prebaľovanie alebo prezliekanie na stole. robím to v sede na sedačke v obývačke a vyhovuje mi to. 🙂
takže pre mňa je to zbytočný luxus.

sue
8. máj 2007

...mne sa malá nezmestila na prebaľovací pult už keď mala 9 mesiacov, takže svojmu mimi pult kupovať nebudem...

bellasandra
8. máj 2007

Ja pult nemam. Mam komodu, na nej som mala podlozku- tu s vyvísenými okrajmi, ale som to nakoniec nepouzívala.
Ako vraví Maca- nejak mi to na nej nesedelo. Takze si malu prebalujem na posteli.
Ked uz- tak radsej by som kupila pult celý.

zuz11
8. máj 2007

ja mam preebalovaciu podlozku s vyvisenymi okrajmi a som rada lebo Hanka sa dost vrti a aj ked som pri nej tak neviem neviem a mame to poriesene tak ze tatino nam z latiek a dosky urobil na postielku taky ram a podlozku na ktoru dam prebalovaciu podlozku a nezabera to ani vela miesta a mam to vsetko pokope a este ajj v dobrej vzske na prebalovanie ze sa nemusim zohybat a nebolo to ani drahe 😀

jenis
8. máj 2007

zuz sikovny ocko 😉

psyxooo
autor
9. máj 2007

ja som komodu musela kupit, lebo sme nemali ziadnu skrinku na veci pre babenko, mame len satnik, ziadne skrinky sa u nas nenajdu 🙂
no a ked uz som kupila komodu, tak dufam, ze sa mi na nej bude dobre prebalovat, vyskovo je tak akurat, normalne komody su bud vyssie alebo velmi nizke a strasne uzucke

vikuska
10. máj 2007

komoda co mame mi tak je vysoka 85cm a šikoka 45cm,na nej mame samostatnu prebalovaciu podlozku,ktora sa da odlozit,ked ju nebudeme potrebovat a komoda nam ostane ako cast nabytku.Mne to prebalovanie na komode vyhovuje.Drobec uz vie,ked ho tam polozim,ze sa ideme prebalit,uz sa neotaca a ked ho dam na postel tak tam ani neposedi a lieta hore-dole.Zo zaciatku,ked sme boli malicky som skusala 2 dni prebalovat na posteli a zacala som citit chrbat.Takze mne take prebalovanie velmi vyhovuje a je to tiez otazka zvyku. 🙂

danu
21. jún 2009

wewe4 • 21tt • Dnes o 08:31
Ahojte, teraz pozerám akú prebalovaciu podložku kúpiť...či pevnú alebo tú mäkšiu, väčšiu?
Je to jedno?
Aké s tým máte skúsenosti vy?

crysmile • 1d • Dnes o 09:24
ja mam prebalovaciu podlozku makku na komode za nejakych tristo korun, ma vydvihnute boky, co je prakticka vec ked sa zacne dietatko otacat.. je myslim ze 60cm dlha.. tak aby sa mi zmestila na komodu..

wewe4 • 21tt • Dnes o 09:42
ale na tejto mäkkej sú tie boky len málinko vydvihnuté...stačí to?
nie je lepšia tá pevná, kde sa vlastne malinké nemôže otáčať?

inka04 • 1d • Dnes o 09:54
my mame makku, podlhovastu s mierne vydvihnutymi bokmi, ja som spokojna... ale kamoska mi hovorila, ze praktickejsia je taja vacsia stvorcova, lebo ked je dietatko malinke polozis si - pripravis pri obliekani veci vedla neho a uz len ho tam polozis a obliekas... ja som si musela dieta jednou rukou dvihnut, druhou veci pripravit a tak to pod neho polozit a az tak babo, co je ovela zlozitejsia a menej praktickejsia manipulacia... a ked sa zacne pretacat, tak naozaj nema kam, co vnimam ako nevyhodu ... ale samozrejme ak mas iba uzky prebalovaci pult, tak urcite s vydvihnutymi bokmi...

dusanazlatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvia_l32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz