Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

zucha
8. apr 2008

no ja som vobec zatial nevyuzila vreckar na postelku. Mam to tam zavesene, al nic v nom. Aby to nebolo take prazdne, tak som tam dala aspon poskladanu plienku. Hreben na vlasy nam je tiez na nic.

skuli
8. apr 2008

eva.konczynova-Já ho mám,ale ještě jsem do něho Martinku nedávala.Přišel mi nějak veliký.Ale zrovna včera jsem si říkala,že už ho vytáhnu,protože se malá začíná odkopávat.

nevesta
autor
8. apr 2008

Eva, my ho pouzivame a som s nim velmi spokojna, hlavne odvtedy, co zacala cestovat po postielke 😉

alami
8. apr 2008

my by sme teda vôbec nepotrebovali postieľku - nechce tam za nič na svete
a vibračné lehátko - je super, ale kúpila som ho neskoro. akonáhle sa dieťa dvíha do sedu, už je nanič, lebo ide z neho vypadnúť. Ale inak je to krásna vec 🙂

mobina
8. apr 2008

Iz já je používám pod noční overálky, ale to točím tak tři. Stejně tak jednou za tři dny peru. Co teda využívám momentálně hojně a říkala jsem si, že jsem asi trochu přestřelila jsou látkové plínky. Ondra se mi ublindí skoro po každým kojení i vícekrát, takže ty fakt do koše na špínu lítaj jedna za druhou 😀

liliandax
8. apr 2008

aj my od zaciatku pouzivame na spinkanie overaly, su prakticke 😉 Mali sme aj tie spacaky, hned ako sa zacal Petko vrtiet a odkopavat, no pouzili sme ho asi 3x 😒 Petko bol v tom nervozny, lebo sa furt zatocil a nevedel sa potom poriadne pohnut 😖 Takze sme ich zrusili a teraz aj ked sa odkope, spi v pohode.. ja ked sa v noci zobudim, tak ho prikryjem, teda ak treba 🙂

glia
9. apr 2008

pridavam sa do diskusie...my sme nevyuzili kosielky na snurky-strasny vymysel...detsky nosic fungoval tak na dvoch vyletoch, potom some nepouzivali, lebo som lutovala mimi, ake tam bolo poskladane...
spaci pytel...maly sa tam zamotaval a rozculoval sa...
kozmetika johnson isla po prvom kupani a naslednom vysypani maleho rovnou cestou do kosa...
kopec malych veciciek, kedze sme sa narodili s vahou 4,42kg
kojici polstar som vyuzila len v tehu, teraz na nom tiez ficim...dobre podopiera brusko...
ortopedicke nohavicky-v porodnici nam povedali, ze ma dobre vyvinute klby, ze mame balit len do jednorazoviek...
plymo do kociarika...totalne neprakticka vec...vankusik je ozaj len na okrasu a perinka je taka mala a rovna, ze spadavala, praktickejsia je decka...
perinky, narodili sme sa velki...

matja
20. okt 2008

Prečítala som si túto tému a prekvapilo ma, že niektoré z vás nevyužívali prebaľovací pult. Môžete napísať, prečo vám nevyhovoval?

monkula
20. okt 2008

klobúčiky na bradavky, aj cumlíky využívame až teraz, na zábavu 😀 , separačné plienky, dostala som od známych aj kozmetiku z Poľska (sú Poliaci) a straaaašne mi t osmrdí.... tak olejček používam len keď deťom odstraňujem tetovačky z rúk 😀 😀

iivusja
20. okt 2008

Tak já jsem nevyužila: lahvičky NUK (malej z nich nechtěl/neuměl pít), kojící polštář, košilky na šňůrku, džínečky a různý kapsáčky velikosti cca 56 😅 , klokanku, dupačky a overálky co jsou nandavací jen "přes hlavu", peřiny do postýlky (zatím)... no už mě nic nenapadá, ale určitě toho bylo víc...

sassi
20. okt 2008

vankúšik do detskej postielky - dieťa ma spať na vankúši až od 3 rokov, takže totálna zbytočnosť 😉

separačne plienky - to som v ošiali, že budeme v latkovkách, čo ma teda vééééélmi rýchlo prešo, kedže dcera spala tak, že 45 minút zaspávala na prsníku, potom som ju odložila a za 5 min. bola hore, že je mokrá 😕 Takže sme prešli na pampersy a odvtedy jej spanie a moj psychycký stav boli ovela lepšie na tom, takže som zbytočne kupila aj 50ks štvorcovych latkoviek /stačilo by mi 20/

spací vak - kupila som velky do 3 rokov a spal v nom týžden, lebo sa v nom zamotával a odmietal spať (tak sa mi ho našťastie podarilo predať)

miminkovske slnečne okuliare na gumku - osobne nepoznám babo, ktoré by ich znieslo na nošteku

čiapočky bez šnúrok do 1 roka - neviem, kto to vymyslel, ale detom to z hlavy zlieza do očí

chodítko - pri dcere sme využili 2 mesiace a pri synovi vobec

vecičky v 56-ke - na 1. mesiac ich vela netreba

košielky ny šnúrky - mali sme pri dcere, narodila sa v júli, strašný hic, dobrá vec... ale syn je "zimné" babo - teda nepoužili sme ani raz

bubba
20. okt 2008

zbytocne:
latkove plienky 30 ks,milion druhov cumlov na flasu kym sme trafili ten spravny tvar.zarubnove hopsadlo(ale to sme dostali)na nase zarubne nepasovalo 😀 a voooooooooobec som nepouzivala tie trapne dojcenske kosielky a dostali sme ich asi 20 😅 😅 viete take tie chladive co sa zavazuju na chrbate a bud ma mimi cely chrbat holy alebo ho tlaci uzol 😝 kopec kozmetiky co sme podostavali od znamych take smejdiky,inak komodu s prebalovacim pultom sme si preistotu pozicali a chvalabohu ani by som to nevyuzila.takze my sme nevyhodili vela zbytocnych penazi do vzduchu...to skor rodinny prislusnici co doteraz nakupuju PVC trojkombinacie za stovku a u mna koncia rovno v kosi ja by som sito na seba nedala nieto este dietatu 😠 prosimvas ako im to mam vysvetlit aby sa neurazili ze to nemaju kupovat 😖 😖 ?

lucenek
20. okt 2008

bubba co myslíš tou pvc trojkombinací za stovku,???? 😲

sassi
20. okt 2008

a čínacke hračky a oblečko od príbuzných - rovno letia do koša

lucenek
20. okt 2008

já koupila a nevyužila:
oblečky vel 56
zatím vše využívám a musím pochválit froté potah na přebal matraci.Malou to nestudí a nesešuchá se to když se mrouská a stálo to jen 90Kč

sassi
20. okt 2008

ja mam komodu na prebalovanie a na tom podložku z IKEA, ale využívam od narodenia a je to jedine miesto, kde sa krpec da rebaliť bez problemov aj teraz (20 mes.) .... le mame poriadne velku drevenú, od stolára, tie prebalovaky s vaničkou sa mi zdali nestabilné

A neosvedčila sa mi drevena stolička na krmenie - zle s ato čistilo, pri 2. dieťatku sme kupovali plastovú (IKEA) a ta je super

ladunka
20. okt 2008

Fusak Aestatic. Byla mírná zima, dcerka horkokrevná a ve fusaku se potila, byla v něm přesně třikrát. Je to sranda, zrovna ten fusak jsem považovala za něco, bez čeho nepřežijeme 🙂

bubba
20. okt 2008

lucenecek to su tie teplakove supravy s vestickou na etikete je napisane 100percentna bavlna,ked to zehlis,smrdi to umelinou dobre ze sa to nenatahuje ako zuvacka a ked sa dieta smykne po smykale,tak mu stoja na hlave vsetky vlasy 😀 😀 my to s manzelom nazyvame PVC osatenie lebo sme si vymysleli teoriu ze sa to vyraba zo zbieranych PVC flias 😝

lucenek
20. okt 2008

bubba ahááá chápu
taky fuj ee bag bag 😝 😝 😝

sassi
20. okt 2008

bubba, to poznááám, a tiež rovno do koša 😉 😀 😀 😀

certica
20. okt 2008

jeezis, to je veci... snad kazda druha 😀 , ale to je moja "choroba". kupit a nepouzit 😀

ankam
20. okt 2008

bubba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja taketo veci tiez rovno do kosa hadzem

My sme akurat nevyuzili cestovnu postielku-co mi manzel doteraz vytika ze naco sme ju museli mat
Flase s cumlami-vobec z toho nepila,ohrievac na flase,
A tie kosielky som ani nekupovala lebo su hnusne(tie na snurky)

sassi
20. okt 2008

certica ja praktizujem - kupiť, vyskúšam, a čo nevyužijem, predám 😀

marika80
20. okt 2008

oblecenie a topanky- tie mala podostavala, este ked bola malinka, a mne sa jej to nechcelo obuvat. Ked si tak rada kopkala, naco ju obmedzovat 😉 .

marika80
20. okt 2008

jaaaj a teraz aj bugyna, vyberala som ju po nociach na internete, porovnavala co, ktora ma a co nie. A mala sa v nej viezla 5x 😠 .

marika80
20. okt 2008

sassi, moja mala nosi okuliare od roka a pol. Az sa hnevame, mala aj dobu,ze v nich zaspavala a ja som jej ich potom davala dole a schovavala. 😀

marika80
20. okt 2008

matja, ja som mala prebalovaci pult aj s vanickou a velmi sme si ho pochvalovali. Ale to az potom co tam manzel prirobil dalsiu tycku, aby bol stabilny 😒 .

ankam
20. okt 2008

jaaaaaaaaaja a najhlavnejsie co sme nevyuzili bola postielka.Mala spi doteraz na posteli.Uz som aj postielku predala.Len nam sluzila na hracky a zapadala prachom 😀 😀 😀

sassi
20. okt 2008

no ja som malemu kupila slnečne okuliare, mal 14 mes. na dovolenku, v predstihu, že si zvykne, nezvykol, tak som ich pekne krásne zasa predala 😉
a my sme využili buginu viac ako hlboky kočík,
pri 2. dieatku sme už kupovali len pohodlnu väčšiu buginu + tašku na novorodenca, hlboky kočík som nechcela vobec, ten sa oplatí len pre deti narodené na jesen a začiatkom zimy - naš je vo februári, 3 mesiace bol v taške a potom šiel do buginy - ale mame takú, čo sa da dať operadlo do uplne vodorovnej polohy

marika80
20. okt 2008

sassi, my sme uz na 6 pare od leta. Ja rada nosim okuliare a ak by som nemala nahodou pre malu tak si radsej nedam ani ja. Kto by to pocuval 🙂 .
Ja som mala super kocar tak bugynu som dlho nechcela a potom uz jej nebolo ani treba.