Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

jmisa
30. dec 2009

Koš na plínky jsem neměla a nevadilo mi to.
Sterilizátor mám a jsem ráda, ale předem bych ho nekupovala, třeba ho nebudeš potřebovat, budeš jen kojit. Já ho koupila až když jsem musela začít odsávat, protože pak mě už nebavilo stále v kastrolku sterilizovat odsávačku. Jinak na ten dudlík - dva mi stačil kastrolek.

jmisa
30. dec 2009

Jinak jsem nepoužila nikdy rektální rourku, ale zase stále desetikačku, tak to nebyla taková ztráta.

Soupravu do kočárku jsem dostala, ale nepoužila, v létě jsem zakrývala plenkou a později normální fleesdekou nebo zavinkou a teď fusak.

babulka123
30. dec 2009

tily, given.. ano uz papame.. a niekedy mam pocit ze predtym to smrdelo viac.. ale inak pohodicka.. vobec to nieje take strasne.. ale ako pisali baby pojdem pozriet tie vonave sacky ... {aj ked take tesco sacky zatial stacia.. hehehe } tak uvidime..

katty_k
30. dec 2009

babyvak na spani, rektarni rourku a nastesti vetsinu leku

latkujeme, takze kos na pliny mame

sterilizovali jsme za studena i kdyz jsem kojila, obcas jsem byla z domu a nahradil me manzel s lahvi, stejne tak jsem sterilizovala dudliky a okusovatka

mirka755
31. dec 2009

katty_k: jj rektální rourku jsme neměla ani při jednom dítěti.
A nad sterilizátorem jsem hodně přemýšlela, ale pak jsem to vzdala. Mytí pod kohoutkem mi zabere ani né minutu a jednou za čas dám hrnek s lahví do myčky :o)

kessiee
1. jan 2010

u nas to bola cestovna postielka. mame podkrovny dom, malinky ma jeho postielku hore, tak som myslela, ze bude fajn mat postielku aj dole, tak sme kupili cestovnu. ale je nam na nic, drobec tam nechce byt. teraz budeme ale cestovat do zahranicia, tak ju snad vyuzijeme tam 🙂

sunea
15. mar 2010

Spaci vak pre dieta do 4 mesiacov (zbytocne, musel byt v zavinovacke a potom bez nej),
uzky mantinel na postielku - mali sme kupit sirsi a hrubsi...

Inak jedna z najlepsich veci, co sme velmi vyuzili, je zimna zavinovacka do autosedacky Emitex (na jesen som davala do kocika a este nam vydrzi aj na tuto jar apon chvilu).

andrea999
15. mar 2010

nevyužila som jedine postieľku a všetky tie čačky,ktoré k nej patria...malý má 14 mesiacov a spí s nami vo veľkej posteli,presne ako staršie dve deti,ked boli malé.Ale bola som odhodlaná tentoraz ju využiť 😀

collette
15. mar 2010

kojící křeslo - ze zdravotních důvodů jsem nakonec v podstatě nekojila a protože si ještě nemůžu malého dát malého na břicho, tak jsem ho tam ani nemohla krmit z lahve. Ale doufám, že ho ještě využijeme - na čtení a tak 🙂

A ze stejného důvodu odsávačku MM.

Emitexovou zavinku máme taky, ale tak nějak jsem si neuvědomila, že zavinku jsme koupili ještě v době, kdy je Emitex dělal jen pro tříboďáky a autosedačku (Peg Pérego) máme už pětibodovou. Uvědomila jsem si to až při odjezdu z porodnice (protože proč bych to měla doma zkoušet, že jo, když vím, jak to tam dát) a čuměla jak puk. Ještě že bylo docela teplo a stačilo malého pořádně zababušit do deky 😅 Ale využili jsem ji do kočárku. Odjezdili jsme v ní celou zimu 🙂

majkali
15. mar 2010

Tak já koupila nábytek do dětského pokoje a vůbec nevyužijeme přebalovací pult, malej má postýlku u nás v ložnici a máme přebalovací podložku s prknem na postýlku, takže vedle přebalovat nechodíme (nebylo to nejlevnější ☹ ) Taky jsem malému koupila spousta zimního oblečení jako mikiny, oteplovačky, flízový lacláče a neuvědomila si, že doma je pořád stejná teplota a venku celou zimu odjezdil v kominéze a fusaku, takže teplé oblečení až na jaro do kočárku, snad. Taky lahvičky, protože plně kojím, teploměr se nám sešlo víc, zavinovačky jsme použiili párkrát.

k1k2k3k4k5
16. mar 2010

u nas .... flasa ... a este aj cumlik ...nase dojcene dieta prechadza z MM rovno na poharik a lyzicku 😉 esteze som kupila len jednu 😀 ...ked vidim, ako vela tehotnych mamiciek kupuje sady flias, sterilizatory, ohrievace, odsavacky, cumliky, tak sa zamyslam, ci su si iste, ze to vyuziju .... ja som tiez bola pripravena kupit odsavacku - ale az ked ju budem potrebovat - a nestalo sa tak

akcull
16. mar 2010

Já jsem koupila a nevyužila kojící polštář, sice jsem kojila, ale s tím polštářem mi to vůbec nešlo... pak jsem nakoupila dudlíky a malá je zásadně odmítala, Manducu tu jsme použili snad třekrát

andrejka77
16. mar 2010

u nas nepochodili cumle tie sme dostali neúrekom.ale mladý ich odmieta . 😀 a kosielky tie nenosil vôbec.

hena55
16. mar 2010

u nas tiez ten vankus na kojenie. Zabera mi miesto a je obrovskyyyyyyy. Potom ani sterilizator nemal vyuzitie a ten kos na plienky to je hrozna vec. Len mi z toho smrdela izba. A to som ho vypratavala skoro kazdy den. Urcite by sa este nieco naslo. A najnovsie ten cumel co je akoze teplomer pre babo. Dieta mi ho vobec nedudle ale vypluva. A to zoberie normalne hocijaky do ust. Jedine tak do zadocku ho strcit a namerat teplotu 😀

jovi
16. mar 2010

zatím jsme nevyužili kojící polštář.. ale třeba až bude Majkýsek větší, tak bude dobrý jako opora při sezení 🙂
JInak super věcička a to doporučuju odsávačka hlenů na vysavač.... nemůžu si vynachválit

j.kriv
16. mar 2010

tak u nás babyvak, když jsem malou do toho dala, tak nemohla přes zmáčknuté bříško skoro dýchat, používali jsme šátek a od 3měs. manducu. a jinak taky lahvičky a ještě krémy proti opruzeninám, na ty netrpí...

lilly21
16. mar 2010

babyvak, flase.... a ako jovi, vysavackova odsavacka 100 bodov

moko123
16. mar 2010

nam ostalo vela bundičiek novych aj s visačkami,,,,,
rukavičky tenke aj hruba ....
a v zime sa asi nevyužiju topanočky pre miminko do overalu zbytočnost tiech ich pár ostalo nepoužitych

murinka
16. mar 2010

stolicka na krmanie sa u nas nevyuziva na 99% 😀

matenka
16. mar 2010

baby vak, tak max. 3x, nechcela mi v ňom byť

medvik
17. mar 2010

babyvak, molitanové lehátko do vany, spousta oblečení (to co se jen přetahuje přes hlavu, často s kapucí), pěna do koupele a tělové mléko Hipp (používáme od narození Linolu), dudlíky (a měli jsme slušnou sbírku 7 ks 😀 )

brusinka.pusinka
17. mar 2010

My jednoznačně nevyužili trička a košilky, my je dostali a raději oblíkly body než tričko či košilku 😉

lidiab
17. mar 2010

To je strasne fajn tema, diky vsem za zkusenosti 🙂 K manzelovi libosti se nakupni seznam zkracuje a zkracuje. Diky bohu jsem zatim nenakupovala kosmetiku, koupila bych ji hory.

adrikadt
17. mar 2010

No my sme nevyuzili zavinovacky, sadu avent flias, dva druhy odsavaciek na sopliky (skoncili sme pri odsavacke na vysavac), olejceky a inu kozmetiku, chodulku, pultik na kupanie (ktory nam bol uz pri narodeni maly, myslim ta vanicka...)...kopu oblecenia sice krasneho ale nepraktickeho.

maktor
17. mar 2010

Babičky nakoupili spoustu oblečků. Nakonec jsme točili pořád dokola ty nejoblíbenější ( overálky, bodíčka, tepláčky ) Trička, mikiny s kapucí a další nepropínací věci jsme nevyužili. Spousta věcí je nenošená, úplně nová.
Kosmetiku taky moc nepoužíváme, jen obyčejný olej z lékárny a rybilku na zadeček. Bepanthen jsem používala párkrát na svoje prsa, ale nevím jestli mi to nějak pomáhalo.
Zavinovačky mám 2, obě používáme. Malé se v ní líbí a usíná tak nejlíp.

luciaj
17. mar 2010

no bolo toho vela 😀

cestovnu postielku, nikdy sme ju ani nerozlozili.

dost vela oblecenia, hlavne nepraktickeho, bez zapinania, len pretiahnut cez hlavu a potom ked sme dostali najma od svokrovcov nieco pekne vacsej velkosti, aby jej nebolo male, ale kym do toho dorastla, nebola na to sezona (napr. sme tak dostali asi 2 zimne bundicky/kabatiky alebo naopak, satky, ktore jej boli dobre az v zime 😝 )

cumle, kedze sme necumlikovali.

plysove hracky, mala sa snimi nikdy nehrala a len an nich padal prach, tak som ich odvakuovala do vreca a odlozila.

teplomer na prilozenie na celo, je nepresny.

collette
17. mar 2010

děvčatům, které si "stěžují", že nevyužily lahvičky, odsávačky, sterilizátor - buďte rády ☹

Já lahvičky dostala jako dárek od děvčat z práce. Nejdřív jsem si říkala "na co, budu přece kojit, ne?", ale pak jsem si říkala, že až odstříkám, tak se budou hodit. Houby s octem... Točily se a točí jak na kolotoči. Manžel nám dokonce jednu vezl do porodnice, kdyby na malého cestou domů přišel hlad. Kojení se nekonalo ☹ Takže neříkám veškeré krmící vybavení, ale jednu dvě přichystané mějte, kdyby náhodou. A třeba to bude jako s cestovním pojištěním: když ho máte, tak ho nepotřebujete, ale běda, jak ne 😀 Ale všem přeju, ať je nepotřebujete a ať nezažijete, jak moc bolí, když chcete kojit a ono to prostě nejde 😢

luciaj
17. mar 2010

suhlasim s collette, je potrebne mat pre istotu priravenu aspon jednu flasu ... ja som potrebovala asi v 5-6 tt odsavat a davala som malej len z flase, tak som bola rada, ze mam.

zuzankast.
17. mar 2010

Ahoj, ja asi jen rektar. rourku. a body s kratkym rukavkem. Ted v zime davam vetsinou dlouhy i doma.

Tem co nevyuzili cest. postylku - nebojte se, cas prijde, ja ji mam jako ohradku, protoze jinak bych si neodbehla snad ani na zachod, aniz by mi mala nesmejdila po celym byte 😀
A zavinovacka? Super podlozka treba na leto kdyz sme na plavecaku apod.

Naopak k nezaplaceni jsou chuvicky a odsavacka hlenu, ty vyuzivame maximalne.

salonka77
17. mar 2010

Cumliky, kopu oblecka č.56 - 0 bodov. Spaci vak, flasky - vyuzitelnost maximalna.