Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

samasa
20. mar 2011

odsavačku 😀 mám doma dokonca dve 😀 jednu som kupila, druhu dostala a nevyužila ani jednu 😝 😝 😀

nekupovala som minitor, váhu, babyvak, ani šatku, a nemáme ani chodulku...ani mat nebudeme 😉
...

hamimami
22. mar 2011

hadickovu a balonikovu odsavacku, rychlozavinovacky-to sme nevyuzili vobec....dobra kupa bola napr odsavacka na vysavac alebo lehatko pre babatko s hrazdickou-to bolo na nezaplatenie

lidiab
15. máj 2011

Pridavam nove poznatky -
Vubec jsme nevyuzili ohrivacku lahvi, vodu mame v termosce nebo si ji ohreju v mikrovlnce. Tedy u nas je ohrivacka fakt zbytecna koupe.
Jedine ponozky co nepadaji jsou ty z Nextu. Vsechny ostatni bud tlaci nebo padaji, takze asi 15 paru ponozek nevyuzite.
Letni zavinovacka do autosedacky, na podzim byla malemu velka, ted je mu mala. Pouzita jednou a poslana dal.
Lzicky s ukazatelem teploty...strasna kravina 😀
Bryndaky z plastu a z takove te mekke plastove hmoty. Malej si s nima hraje, pac se mu libi ten zvuk, a nejde ho nakrmit.
Satek, nositko a klokanka - malej v nich nechce byt a navic je uz docela tezkej a ja ho kvuli zadum uz nemuzu nosit. Vydrzi to maximalne 10 minut a chce ven.

janulka84
21. sep 2011

nepouzitelna je balonikova odsavacka na sopliky, vankus na dojcenie tiez nepouzivam (v tehu len obcas na spanie a vylozenie noh) malo som vyuzila zimne bundy ,cizmicky a fusak (maly sa narodil vo februari)flasky len malo (v laktacnych krizach)nosic (tiez len malo,maly je tazky)
vyuzila som odsavacku mlieka, monitor dychu(pre moj pokoj aspn prve mesiace),vysielacku (byvam v dome)kolotoc (prva hracka ktora ho zaujala, na uspavanie ale nie je) hrazdicky a hracie deky (aspon na cas,kym nesedel) spaci vak (od troch mesiacov), zavinvacku- ako podlozku na hranie 🙂

halienka
21. sep 2011

ja si strašne pochvaľujem tie via poháriky od aventu, ja som kojila len 6 týždňov a potom sme šli na UM, mala som fľašky avenťácke a potom som kúpila tie poháriky, dajú sa kúpiť aj s takým adaptérom, že sa na to našróbuje z fľašky ten krúžok s cumlíkom, čiže s pohárika, ktorý má vodotesniaci vrchnáčik, može sa to bez problémov prenášať, mraziť, zohrievať vo vodnom kúpeli alebo mikrovlnke sa môže šmahom stať fľaštička na pitie. Takže malá bude mať dva roky a my ich stále používame, aj na prvé príkrmy, aj teraz jej do toho niekedy naložím ovocie pokrájané alebo jogurt, alebo s tým adaptérom čaj ak nemám volnú fľašku. Super vec 🙂
odsávačka balóniková aj tá ústna nanič, tie guľaté nožničky tiež o ničom, malá sa narodila v novembri, takež u nás niekoľko mesiacov frčali tie celotelové overaly, prišli mi veľmi pohodlné pre malú, chránili ju od krku až po päty, dali sa rýchlo zdola rozopnúť, prebaliť, aj prezliecť bez toho, že by sa niečo muselo ťahať cez hlavičku. Riflíky, bundičky s kapuckami a takéto somarinky sme začali nosiť až keď malá sedela a vedala sa aj trochu hýbať, dovtedy som mala pocit, že ju to musí tlačiť a zavadzať. No a tiež si myslím, že je zbytočné kupovať veľa nejakého drahého parádneho oblečka, ešte hádam aj teraz. Najprv sa každú chvíľu dogrckala, potom sa obrindala pri príkrmoch (ako tie podbradníky by mali robiť skôr ako skafandre 😀 ), teraz sa zas dennodenne domaže na ihrisku alebo vychádzke. Pekne sa obliekame len na návštevu alebo k doktorke, poprípade do mesta do obchodov a na to ozaj veľa pekných vecí netreba. Ja mám kopec krásnych vecí darovaných, čo sme ich použili tak 3x, zato tepláky tie u nás frčia 😀 😀

camelinka
21. sep 2011

ja za ty dva mesice nevyuzila zavinovacku (mame 4 😅 ),mala musi mit volne ruce jinak je vztekla, pak asi 5 flasek (dikybohu zatim plne kojim), balonkovou odsavacku (je fakt k nicemu),odsavacku na mleko, mame asi 10 vselijakych orto dudliku nez sme prisli na to ze nejlepsi sou ty nejlevnejsi "kyticky" 😀.
Souhlasim s @halienka ohledne hromad drahych oblecku, ja kupuju hlavne v bazarku,daji se tam sehnat i nenosene vecicky za par korun a mrnousovi je jedno co ma na sobe 😉 . osobne nedam dopustit na bodicka s polodupkama, vpodstate nenosime nic jinyho 😉, samozrejme me bavi nakupovat v obchodech, hlavne ve slevach 😉 .Nesnasim mikiny s kapucema,mala hodne blinka tak v ni ma porad nagrckano a v autosedacce kapuce vylozene zavazi 🙄 .
Taky se male nelibi ve vibrujicim lehatku, to budu co nejdriv prodavat a hrazdicky ji nijak neberou .
Nedam dopustit na kolotoc od Fishera,mala spatne usinala, ted je tuha do peti minut 😉 ,akorat sme ho predelali do elektriky protoze zral baterky.

raona
21. sep 2011

balóniková odsávačka.. vôbec netuším ako ju použiť, zostala nepouzitá, len tak lezat v skrini, kúpili sme takú na vysávač a tá je úplne super.. a este som vobec nevyuzila tie košíčky na bradavky pri kojení...

4ocka
21. sep 2011

Mne kupili.parny sterilizator..ja som dovtedy dala do horucej vody..pouzila som to adi 5 x a to mam dve deti..pre nas 50 € zbytocnych,aj prebalovaci pult s vanickou..dalsia 110 e polozka...ach jaj..ja osobne by som to ani nekupila..len moja mama je hrr hrr a potom po celom svete hovori ake je decko drahe a ze ona nema peniaze a aku drahu vybavu kupila...

anka.
22. sep 2011

ahoj, tak já balonkovou odsavačku využívala celkem hojně a byla jsem s ní spokojená

miskadis
22. sep 2011

Postýlku🙂 🙂 🙂 a taky odsávačku mléka, ohřívačku lahví, rychlozavinovačky a dupačky🙂 - raději jsme nosili overálky.

lillah
23. sep 2011

@miskadis no postielku sme moc ani my nevyuzili....a to mam dve deti 😀 ale tak stale dufam, ze mladsia dcerka bude v nej raz spat .... 😉

damiankad
23. sep 2011

cumle...kúpila som asi 10 a malý mal asi dva mesiace len jeden aj to čo sme v pôrodnici dostali...potom aj retiazku na cumlík,monitor dychu som po prvom zapípaní radšej odložila, dalej podložka do vaničky...totálne zbytočná...aj prebalovacia podložka...prebalovala som ho väčšinou na posteli...a ohrievačka fliaš?? Len vyskúšaná... 😖
dobrá kúpa bol ten hudobný kolotoč ten ho zaujal hned a klokanka..neodmysliteľný spoločník na výletoch 🙂

dejka77
23. sep 2011

Zavinovacku (pouzila som ju asi 3x), odsavacka, flase, cumle, baby calm (2x), svetrik s kapucnou (somarina pre tak male dieta, ktore nema krk 🙂), dupackove nohavice, perinka, postolkove nohavicky.

strelka11
15. okt 2011

mi sme zavinovačku teda využili dosť dlho,malý sa nám dobre v nej držal,cumle nám stačili 2 na striedačku,fľaše sme mali tiež len 2 a tiež nám stačili,z oblečenia boli najlepšie overaliky a polodupky...prebalovaciu podložku som teda využila dosť,dokonca ju aj teraz sem tam použijem...suhlasim s mamičkami čo tvrdia,že rifličky a bundičky pre male dieťatko je uplne neprakticke a zbytocne,je to az pre starsie deticky 😉

anicka1981
15. okt 2011

my tiez zavinovacky a perinka, hojdacka na baterky chicco a ta bola draha, 😲 rucna ossavacka do nosteka, nic neodsavala, kupili sme taku na vysac 😀 a dupacky velkosti 54, maly sa narodil mal skoro 4 kg 😀 a tiez niektore dupacky a supravycky, najpraktickejsie su overaly, ked je babo stale po rukach zle sa s nim manipuluje, ked stale kosielka vyskakuje z gati 🙂,

anicka1981
15. okt 2011

a maximalne sme vyuzili baby satku, to bola super investicia 😅

herminka
16. okt 2011

Jsem minimalista, tak jsem nekupovala zbytečnosti a využila jsem všechno.

hori
17. okt 2011

na prvom mieste nepouzitenosti u nas paradoxne vedie bezpecnostne sedatko do vane - mala v nom nechcela sediet... a bolo teda fest drahe... inak za taku najobjektivnejsiu blbost povazujem fusak do autosedacky z toho dovodu, ze v aute nikdy nie je tak zima... dalej sme moc nevyuzili plastove lehatko do vanicky, caje roznych druhov (ci leto, ci zima - ficime na vode), capacky (ani jedny nedrzali na nohe), satocky a suknicky dokial dievcatko nevie chodit, kolotoc nad postielku (mala ho chcela stale chytat a nemohla dociahnut).
Stastie sme mali na flase, cumle, umele mlieko, plienky, vlhcene obrusky - zapasovalo vsetko, co sme skusili ako prve, tak sme nikdy ziadnu znacku nemenili.

ichbinich
18. okt 2011

Telove mlieko... Este ho mam original neotvorene v policke... Olejcek sem-tam pouzijem na umyvanie usi, alebo ked maval trochu suche za usami.
A celkovo skoro vsetka "kozmetika" bola dost zbytocna. Zo zaciatku som ho kupala v MM a na suchu pokozku mal mast z lekarne, ked sa zosupal, nedavala som mu nic. Teraz pouzivame penu do kupela, nema problemy, to kupim Nivea alebo Hipp alebo Weleda, podla akcie 😀
Vyuzila som v lete opalovacie mliecko a v zime v mrazoch mu budem zase natierat tvar kremom, ale vsetky vzorky telovych mliek sa mi iba kopia... A kedze ani ja telove mlieko nepouzivam (iba vo vynimocnych pripadoch), tak to ani len ja neminiem...
Dalej som kupila davkovac UM, ale kedze mam zavislacika na MM, tak som do toho par krat dala kasu, ked sme niekde sli, a teraz sa s tym hra a "vari". Takze sice nebolo pouzite ako malo byt, ale aspon sa s tym hra 😀

papuellka
18. okt 2011

Přebalovací pult, malý rychle vyrostl a jakmile se dítě začně přetáčet či být více akční, nenechávala jsem ho tam, dávala jsem ho nejraději na postel, doteď slouží jako odkladiště všeho možného.🙂 Dále dětské lehátko, taky jen chvilka, mělo to pás jen jakoby přes pas spíš níže, kolikrát se mi pak stalo, že malej se začal přes ten pás překlápět, už ho nebavilo jen ležet. Vaničku jsme taky moc nevyužili, brzy se tam malej nevlezl a nejraději jsem dala lehátko do vany. Pokud už si tyhle věci pořídit, fakt je to jen na chviličku, postačí i levnější.

piskootka
21. okt 2011

Každému tu asi vyhovuje a nevyhovuje niečo iné 🙂 Tak napríklad čo som čítala, že nepoužitelná balóniková odsávačka? No pre nás je to nevyhnutnosť a podotýkam veľmi dobrá vec 🙂 Ale nie tá maličká, ale troška väčšia 😉 A žiadne vyťahovanie a potom schovávanie vysávača 🙂
No a inak nekúpila som zbytočné veci moc, takže som nemusela ľutovať a potom ani predávať ďalej. 🙂

llllucka
21. okt 2011

To je těžký.U prvního jsme vůbec nevaužili hrací deku a byl pořád v lehátku,druhej byl zase pořád na dece a lehátko ho nebere.U obou jsme nevyužili dudlíky😉

klementina
21. okt 2011

tak to je fakt uplne individualne a radim neradit sa podla rad inych 😀 kazdy potrebuje nieco ine. napriklad prebalovaci pult sme pouzivali skoro dva roky, bolo to jedine mieste kde sme prebalovali a mala to akceptovala, co tu citam, ze vacsina bab povazuje za zbytocnost.
my sme nevyuzili spaci vak, lebo ho mala nezniesla a tiez sme nevyuzili drahy kocik (mali sme ho len na spanie, inak sa furt nosila) a nevyuzili sme drahu postielku (na tie prve tri mesiace co tam spala by nam stacila z ikei, alebo aj ziadna, lebo spava doteraz s nami) co boli asi najvacsie investicie nasej vybavy 🙂
takze ak ti napisem, ze zbytocne veci u nas boli kocik a postielka tak neviem, ci je nejaka mamicka, co by sa podla toho zariadila 😉

peliroja
13. nov 2011

jaaaj, toto si pamatam, ze som citala este ako tehotna, ked som si myslela, ze potrebujem uplne vsetko 😀 no a potom som sa spamatala a niektore veci som si povedala, ze proste nepotrebujem, ako napriklad kolotoc, hraciu deku, hrazdicku, odsavacku, sterilizator, flase a spol. to vsetko som potom paradoxne bezala kupit za pochodu, lebo odrazu bolo treba. na kolotoc nedam dopustit, malinka pri nom krasne zaspava, hracia deka ju tiez velmi bavi, no a sterilizator s flasami, nakolko sme dokojili 😔 tak pre mna nutnost. kym som kojila tak odsavacka mi tiez velmi pomohla. Dusovala som sa, ze mi to netreba, ale vysvitlo, ze hej tak som isla do prveho obchodu a kupila ovela drahsie akoby som kupila ked som bola este tehotna. Takze ja si myslim, ze lepsie nakupit vyhodne aj to co mozno clovek nevyuzije a potom ked tak preda ako kupit z nutnosti prve co chytim do ruky 😀 Dalej co velmi vyuzivame je lehatko s hrazdickou (moja prava ruka, vzdy ju mam pri sebe, dokonca upracem cely byt, ked so mnou cestuje, pri zehleni ma rada pozoruje) Ako miminko sme velmi vyuzili babyvak aj manducu, od 3 mesiacov akceptuje kocik tak sa tesim 🙂 Prebalovaci pult som si dala spravit na mieru na komodu, ktoru ked nebudem potrebovat v detskej, presuniem do spalne. Nakolko nemame vanu, tak vanicku sme kupili najvacsiu aka existuje, tu polozim do sprchovacieho kuta a niet vacsej radosti. 🙂
Co povazujem pre nas za zbytocnost, je milion bodyniek z tesca, ktore su sice cenou aj kvalitou ok, ale nam absolutne nesedia a samozrejme kopa krasneho a nepraktickeho oblecka. Co sa tyka bundiciek, mame dve a obidve naplno vyuzivam, kedze vo fusaku jej zatial stacia naspodok teplacky a navrch bundicka, v overali by jej bolo este teplo 🙂

hofka1
13. nov 2011

Zbytečnosti? Nepořizovala jsem je já, ale zdědila. Různé džínečky, kabátky, svetříčky, šatičky ... pro malé dítě nepraktické.

nelicefo
13. nov 2011

prebalovacia podlozka. 😅 😀

tamocka
21. nov 2011

Spaci vak, postolkove nohavicky, mobilnu postielku, babysatku a latkove plienky

evaviki
22. nov 2011

spaci vak, postolky.. a naopak, chuvicky som kupila az ked mal maly dva roky a lutujem, ze som ich nemala od zaciatku.. bezdotykovy teplomer som kupila az teraz, tiez je skoda, ze som ho nemala od zaciatku, resp. tak od pol roka..

elana
22. nov 2011

lehátko Chicco Mia (není zdravé pro záda, to jsem věděla, ale nakonec mi nevyvhovuje ani na podávání příkrmů) 😝, hrací deku, protože je měkká (víc nám vyhovuje pěnové puzzle), dudlíky MaM, tenký spací pytel (tlustý naopak je bezva) a hodně teplé kombinézy, protože naše dítě v beránčím fusaku odmítá mít na sobě víc vrstev než jednu, ve které je doma 😅

naopak maximálně jsme užili-a vlastně stále užíváme- zavinovačku (ale bez vystužených zad, dodnes slouží jako deka v kočárku) a dudlíky Nuk

muriel293
22. nov 2011

my sme vôbec nevyužili zdedené dojčenské zavinovacie košielky nakoľko bolo jednoduchšie vyžehliť a obliecť bodinká 🙂, vôbec sme nevyužili "vodiace" traky na chodenie a tiež aj nákup rôznych druhov cumlov bol na nič lebo malý si zvykol iba na jeden netvarovaný a ostatné nechytal :D

via poháriky od aventu si chválim aj ja aj som si ich odložila a super bolo aj polohovateľné lehátko!