Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

kikimaruska
6. feb 2011

a ještě ohřívačku lahví do zapalovače automobilu. Syn byl pak krmený UM a dost jsme cestovali po dr.do vzdálených měst..ale aby se voda ohřála, trvalo to přes 30 minut, kdy se na to muselo čekat, takže bylo mnohem jednodušší si brát vodu horkou v termosce a nalít pak do lahvičky trochu dříve, aby se ochladila...takto sem to pak dělala stále a bylo stále teplé mlíčko při ruce, ikdyž jste v cizím městě a dá se to vzít i s sebou do kočárku.... a pak příkrmy jsme si nechávali příp.ohřát v restauraci atp.

sofia2008
6. feb 2011

monitor dychu..stal 200€ a ked nam trikrat falosne zapipal, hned som ho vysmarila z postielky 😀

sofia2008
6. feb 2011

a este som zabudla..body, s kratkym a dlhym rukavom cez hlavicku..mikinky male s kapucnou..a vetrovky najmensie

l_enus_h
6. feb 2011

Ahoj...ja som pokupila strasne vela veci a som zvedava o z toho nevyuzijem...a ten monior dychu, moj brat to mal..raz to zapipalo falosne, pretoze na tom bola este deka...a necitilo to pohyb tak to zapipalo..Pre malinku (ktora kludne spala) prisla zachranka...no nastastie to bolo fralosne..

kikimaruska
6. feb 2011

Souhlasím se sofia2008, mikinky či trička s kapuckama pro miminka jsou uplně zbytečné, spíš i vadili, tak to hned šlo také pryč 😉

miska333
6. feb 2011

rektalna rurka, ohrievac na flase, vseliake dudle silikonove, odsavcku na mlieko, vak na spanie
co sa tyka monitoru dychu mi ho mame este aj pod kokosovym matracom a ide 🙂

jasekd
7. feb 2011

K tomu monitoru, ono kdyz to houka, tak je potreba se nejdriv podivat, co s ditetem je, prece nevolam hned zachranku 😅 Uz jsem tu cetla i argument, ze proc maji lidi monitor, kdyz ten dite nezachrani a stejne neumeji poskytnout prvni pomoc. No, kdyz ho mam a bude houkat, muzu se o tu pomoc aspon pokusit a samozrejme zavolat RZ, kdyz ho nemam, tak kdyz dite najdu pozde, je mi k prdu, ze tu pomoc treba i poskytnout umim 😅 Nikomu ho nevnucuju, drive taky nebyly, je to kazdeho vec a nastesti v naproste vetsine pripadu opravdu jen kseft se strachem rodicu a nebo plane poplachy. Ovsem da se i pujcit, v porodnici apod. Ja ho mam od kamaradky pujcenej, pak se da prodat dal... Nam houkal 4x, 2x jasnej planej poplach, 2x nevim, mozna malej opravdu zrovna zapomnel dychat, oni ty deti maji nekdy delsi pauzy. Mam zdrave donosene dite, ale monitor mi zajistil (az na ty soky 😀 ) klidne spani. Coz neni malo ani za ty prachy 😉 Taky mame monitor pod matraci s kokosem, dulezity je, aby byl opravdu na pevnem podkladu, pridavali jsme do postylky desku.
@miska333 Rektalni rourku jste nevyuzili, to je velke stesti 🙂 My ji vyuzili hodne. Sice dost se da vyresit klubickovanim, tygrikem, masirovanim apod, ale nas ma reflux a hrozne zvracel, takze za nas nekdy ta rourka byla setrnejsi. A stala mam pocit do 20 Kc, tudiz by mi ani nevadilo, kdyby se nevyuzila, byla bych rada, ale bohuzel.

kikimaruska
7. feb 2011

@jasekd Já mám dítko nedonošené a monitor jsem kupovala. V porodnici nám i řekli, že ty apnoe pauzy, které dítko má nutně neznamená, že když monitor houká, tak je dítko v ohrožení života. Kolikrát právě ten hlasitý zvuk miminko "nakopne" a ono dýchat zase začne, tím leknutím. A i proto třeba maminka doběhne k postýlce a mimi při tom kouká a nevypadá přidušené, ale prostě apnoe pauza tam být mohla...a maminky pak mluví o falešných hlášených, které ale třeba falešné ani být nemuseli....Viděla sem na přístrojích, když byl malý 24 hod.monitorován a tyto pauzy měl zprvu hodně často...a Nanny, které tam používají mj též, je to dvojité jištění, se spustili až po několika vteřinách té pauzy, kdy ostatní přístroje již problém hlásili dopředu, takže nějakou rezervu, než začne Nanny houkat také má...Tot jen k tem falešným poplachům...

jasekd
7. feb 2011

@kikimaruska Ve vasem pripade jasna volba, koukala jsem na profil, to jste si urcite uzili stresu a starosti... Tim jasne falesnym poplachem jsem u nas myslela situaci, kdy byl malej v druhym rohu (polohovali jsme na druhy bok a ja blba zapomnela prehodit desku na tu druhou stranu 😝 a podruhy nam sjel do nohou postylky - polohovana postylka kvuli silnemu GER), ty druhe dve situace byly nejasne, prilitla jsem k postylce, zvedla ho a on se probudil a zacal rvat, jestli pred tim dejchal nebo ne, nevim, ale vzbudila jsem ho az ja, houkacka ne 😅 Ta Nanny ma prodlevu tusim 20 vterin, mozna i vice... Ja jsem za nej byla vdecna, uz kvuli tomu GER, kdy zvracel i ze spani apod. Ted ho budu kamosce vracet, az bude druhorozenemu decku cca 4 mesice (ona ceka druhe) a dle situace se rozhodnu, zda si koupim vlastni. Uz se mi nechce, ale na druhou stranu, kdyby holka zvracela tak jako Martinek nebo mela nejaky zdravotni problemy, vahat nebudu, i manzel setrivej rikal, ze kdyztak ho koupime, at jsem v klidu.

kikimaruska
7. feb 2011

@jasekd jo, to máš pravdu. Když mimi nereagovalo ani na ten řvoucí signál-i v porodnici to trvalo, než sestry doběhly, většinou to i chvilku nechali,zda se nenahodí mimi samo, až když ne, tak otevřely inkubátor a na miminko se sahlo, jemně zaklepalo...masírovalo se mu dlaní bříško (žádné oživování v pravém slova smyslu...), mluvily na miminko...a to se pak vždycky probralo, málokdy to bylo takové, že bylo nutno něco dalšího.Pak se mu třeba přidal více kyslík...ale hlavně ho probudit. Říkali nám, že ta miminka prostě i třeba víc usnou, stávalo se to i při klokánkování (na bříšku rodiče), nebo když se zaposlouchají do nějakého rytmického zvuku...a pak prostě jakoby zapomenou dýchat...a musí se probudit...snad je to srozumitelné,tak nám to vysvětlovali...

gilmorka
8. feb 2011

Jedine,co sme ozaj nevyuzili,je hadickova odsavacka soplikov. Neviem ako sa da zaviest tak,aby sa dieta nemykalo. Nas sa vrti aj ked pouzijem len vatovu tycinku. Inak sme vyuzili ozaj vsetko a ze som nakupila riadne vela veci 😉

lucadra
8. feb 2011

@gilmorka to sa čudujem, že hadičkovú odsávačku ste nevyužili. to bola pre nás najzákladnejšia pomôcka. Aj moja sa vrtila, ale v nemocnici ma naučili ako jej pevne chytiť hlavu a odsať, ked mala hlieny, tak to bola super vec, ináč by sa mi zadusila.



Ja som využila skoro všetko, jedine také tie blbé nožničky pre bábo, s tými som nevedela narábať a strihám od začiatku klasickými manikurovými nožničkami. Jaaaaj a ešte ohrievačku na fľaše, to bola taká blbosť, že až.
A ešte aj kolotoč nad postielku som kúpila zbytočne a aj hrazdičku, ani len to nechytila, zaujímala sa o iné veci, hračky som dala dole a tak sa s nimi hrala.

jasekd
8. feb 2011

Ahoj, ja ani nevim, jak vypada odsavacka na vysavac, ten konec, co se strka do nosu, takze nevim, co se mysli tou hadickovou odsavackou, jestli tu klasickou za par korun na odsavani pusou? Mam jeden typ. My jsme koupili jen tu levnou asi za 30 Kc, s tim, ze pokud to nepujde, koupi se ta na vysavac, no samozrejme to pusou odsat neslo 😅 Tak jsem z kartonu vystrihla ctverec, do nej udelala dirku, tou prostrcim tu hadicku, co si ma vzit clovek do pusy, placnu na vysavac a uz odsavame 🙂 Jasne, ze sebou hazi a rve, hlavne ze zacatku, ale odsava to. Ted uz zjistil, ze mu to pomaha, tak tolik nerve. Rikala jsem si, jestli je to dostatecne, jestli by ta na vysavac nebyla lepsi, ale kamoska ji ma a rikala, ze taky boj. Takze jsme zustali u tohodle zlepsovaku. Nekdo zase radil nasadit ten konec, co se dava do pusy, na injekcni strikacku, ale to nam nejak nefungovalo.

zuzana_1
8. feb 2011

@sofia2008 a aku znacku konkretne?

sofia2008
8. feb 2011

@zuzana_1 neviem presne, lebo som teraz v Nemecku a krabicu aj monitor som nechala doma, ale bola to nejaka novinka, kupila som to na nete.

gilmorka
8. feb 2011

@lucadra ja som odsavala od zaciatku odsavackou na vysavac,ale to len asi ked mal tri tyzdne mal slabucku nadchu. Raz sme skusali aj tu hadickovu, ale nic moc. V navode pisu, ze treba dat pozor, aby sa dieta nemyklo. No kebyze vidis teraz nasho maleho 😉 Ked je uz starsi, vobec si neda strcit ho nosteka nic, ani vatovu tycinku,aj to s nim bojujem.
Zas ja pouzivam doteraz noznicky s okruhlou spickou, mne sa s nimi striha dobre 😉 Sranda, ako jednemu nieco vyhovuje a druhemu presny opak 🙂

karmenta
8. feb 2011

já jsem zatím nevyužila kojící polštář.

Zato nedám dopustit na monitor dechu, elektrickou dvoufázovou odsávačku, skleněné lahvičky a ohřívač na mlíčko.

gilmorka
8. feb 2011

@lucadra Jaj a este hrazdicku som zbalila pred mesiacov, dovtedy sa v nej super vyhral, zavesila som mu tam aj ine hracky a vydrzal tam aj pol hodinu hrat sa sam. Tocil sa z chrbatika na brusko a naspat, hrkal hrackami, zuzlal ich. A kolotoc som pouzivala tiez donedavna, rano som natiahla v postielke, pozeral nan a ja som sa na jedno potocenie osprchovala 🙂 Len uz nan dociahne, takze ho uz nemozem pouzivat. Ale mam taky mensi od Fehrn ci aka je to znacna, taky plysovy, a ten tam ma doteraz, pod nim ho dam sedkat a on nan kuka a smeje sa. A ked ho vezmem na ruky, rad s nim myka 🙂

majka35
8. feb 2011

@l_enus_h bože, prečo záchranka, aj mne zapípal monitor a to len preto, že mala sa zázrakom dostala z oblasti monitora a tiež pokojne spinkala ... si neviem predstaviť, že by som volala záchranku 😕 😕 😕 😕

suik
8. feb 2011

mě přijdou kapucky celkem šikovný, ale ne když jsou dvě na sobě! Mě spíš štve, že se nedá koupit mikča či svetřík bez ní. Já jí ale docela využívám při nošení v šátku, netáhne tak na krček.
A bodýčka máme zásadně s krátkým a přes hlavu, mám jedno zavinovací, ale stejně radši tahám přes hlavu, než abych to zapínala...je to i o cviku a taky každýmu vyhovuje něco jinýho. 😀

suik
8. feb 2011

jinak deku s hrazdičkou jsem taky myslela, že moc nevyužijem, ale teď si tam vydrží hrát neuvěřitelně dlouho 😀

l_enus_h
9. feb 2011

@majka35@ No preto, pretoze ony sa strasne zlakli...🙂 🙂 tiez to nepochopim ze preco volali zachranku..:D

renatka100
9. feb 2011

zázračnú zavinovačku, je to fakt dosť otravná vec, nakoľko malú prebaľujeme každú pol hodinu a stále ju zázračne zavinovať je fakt otrava...

mates22
16. feb 2011

dudlíky (ani jedno dítě je nechtělo), spousta lahviček než najdeš tu optimální, teploměr do vany, odsávačku balonkovou, na syna pytel na spaní (dcera v něm spala, on odmítal), asi 5 krabic různých sunarů, dodnes nepije ani jeden...... tím chci říct, že každé dítě to má jinak, tady je každá rada drahá ☹

l_enus_h
16. feb 2011

Hm.

strelka11
20. mar 2011

tak ja som strašne chcela ten monitoring dychu,ale nakoniec sme ho vôbec nevyužili,dostali sme ten na plienočku,lenže vždy som ho tam zabudla pripevniť a spomenula som si naň až keď malý už spal...veruže s tými bodynkami a mikinkami cez hlavičku je len oštara,pre maličke dieťatko ani neodporučam a pre tie väčšie tie to nemajú radi a plaču pri tom 😖 je určite zbytočné vela veci kupovať aspoň na prvé 3mesiace 😵

jarunka111
20. mar 2011

@strelka11 to je fajn, že si ho ani nepoužila 😉 my máme aj v postieľke a na plienku ako cestovný, keď niekam ideme a nespí vo svojej postieľke, lebo sme ho mali doporučený kvôli zdravotným ťažkostiam a veruže sa ja alarm už spustil 😖 ☹ či išlo o planý poplach alebo to môjmu dieťaťu zachránilo život, som spokojnejšia, keď ho má aj teraz a viem, že je pod kontrolou 😉
...a rozmýšľam, či mám niečo, čo som nevyužila. Asi ani nie, lebo som dokupovala postupne to, čo nám bolo treba. A od ostatných (rodina) väčšinou peniaze, aby som ja vybrala, čo treba. Jedine tak hračky dostáva 😉

aninka30
20. mar 2011

baby vak 😉
ostatne veci ako napr. dudle,flase,zavinovacku,hrazdicku,monitor dychu,odstriekavacku,ohrievacku si neviem vynachvalit na tom sme dost ficali a vlastne este stale ficime 🙂

lumimi
20. mar 2011

🙂 postielku 🙂 nás v nej nechce spávat ani za svet. ked som ho tam vložila tak sa prebral, akoby mal nejaký radar. tak máme dalšiu postel k manželskej a na nej už prespí, a snád, ho potom len odtlačíme a nebude mu to vadit 🙂

tosomja
20. mar 2011

Ja som nakúpila neutrálne oblečenie, biele, biele a zase biele...lebo sme nevedeli do posledného dňa, čo budeme mať... 🙂 a keď sa nám narodila dcérka, celá bez seba som jej obliekala samé ružovučké vecičky, ktoré sme dostali, od jednej, druhej babky...od každého jedného známeho...a na tie, čo som pokupovala ja, sa nejako pozabudlo, keď som triedila veci, čo je malé, tak som mala asi tri vrecia, čo nemala vôbec na sebe, bolo mi to aj trošku ľúto, lebo som to kupovala s radosťou...a tiež perinku, zavinovačky...keďže máme letné dieťa, tak sme ju vôbec neviazali. 😉