Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

rimmel
26. nov 2009

mama mi kupila perinku pre maleho ked sa narodil(lebo tu v uk ich nemaju) a nidky som ju nevyuzila 😀

kulimka
26. nov 2009

Tak já kdysi deři koupila odsávačků hlenů, nikdy jsem ji nepoužila, 10 let jsem ji schovávala pro další mimčo, loni jsem ji vyhodila a za dva týdny jsem zjistila, že jsem těhu. 😀 Tak jsem koupila novou a tu už teď používám. Jinak vůbec jsem ještě nepoužívala lahvičky a savičky, ale to je asi tak vše jinak jsme všechno využili.

smudlinka10
26. nov 2009

Musím pochválit toto téma,pro mě jako budoucí maminku je velmi poučné 😵 Alespoň vím co nemá cenu kupovat 😉

brisilda
26. nov 2009

podla mna je zbytocne kupovat predrazene veci ako su napriklad nemenovene kojenecke flace a odsavacky ved v tescu maju odsavacku za 8-9 ´€ a je uzasna lepsia ako aventka 😉 inak ja osobne pouzijem vsetko okrem zavinovacky 😉 no a sterelizator je podla mna zbytocnost !nepotrebovala som to pri prvom tak ani teraz mi ju netreba jedine co mi miesto v kuchyni bude zaberat a tak isto aj kos na plienky ved hadam staci mat doma jeden ktory vynasame kazdy den 😀

clovis
26. nov 2009

velmi dobra tema! ked clovek uvazuje racionalne, da sa vyhnut mnohym zbytocnostiam, ale aj tak je dobre vediet to od niekoho, kto to uz zazil. dobra rada sa mi zdala ta ( a tiez som si to myslela) - kupovat niektore veci az vtedy, ked zistim, ze by mi naozaj boli potrebne az nevyhnutne.

ikke
26. nov 2009

my asi budeme kupovat jednu podla mna zbytocnost - kos na pampersky, moj muz ma totiz fixnu ideu, ze pokakane plienky su vysokotoxicky nuklearny odpad a tak s nimi treba narabat 😀
inak mam skor pocit, ze mi vela veci este chyba, ani kocik este nemam (ani objednany...) 😅

clovis
26. nov 2009

ani ja este nemam kocik, ani objednany. mam pocit, ze ho uplne staci mat dokonca az ked bude mala na svete. ved prve dva, tri tyzdne s nou v januarovych mrazoch aj tak nebudem chodit von. a k lekarovi odnesiem v autosadacke, tu uz mam z druhej ruky.

macka01
26. nov 2009

ako sa tak rozhliadam po domácnosti,nenáchadzam nič zbytočné,ani pre deti.Vždy som kupovala len to,čo bolo treba,spravila som dobre,nemusela som nič vyhadzovať.Človek si myslí,že robí to najlepšie pre deti a nakupuje a nakupuje,ale miminko toho ozaj veľa nepotrebuje.Načo prístroj na steril.fliaš,ked stačí umyť v horúcej vode?...

macka01
26. nov 2009

no niečo som predsa našla.Hupacie kreslo z Tesca.Muž ho ospevoval,no sedel v ňom pár krát,mne sa nepači vôbec,je nepohodlné,tak sa len prehadzuje z kúta do kúta a všade mi zavadzia 😝

clovis
26. nov 2009

staci len umyt v horucej vode alebo treba aj vyvarat, ako nase mamy? porad. ja zatial nemam predstavu. ale streril. urcie nebudem kupovat.

brisilda
26. nov 2009

clovis pokial budes kojit tak sterelizator nepotrebujes a aj nahodou nebudes kojit tak po umyti flase purom a poriadnom oplachnuti zalej flasu vriacou vodou s kanvice ja som tak aj dudliky oplachovala ziadne vyvaranie nic a sme tu s tou hygienou pri novorodencov to niekedy az prehanaju ! ja si neviem predstavit co robia maminy ak su s dietatom na nakupe a cumlik im spadne na zem 😀 to akoze nechavaju dieta plakat? takze sterelizator rozhodne neodporucam a ani kos na plienky 😀 No kazdej vyhovuje nieco ine mne napriklad hupacie kreslo padlo vhod lebo ma aj nanoznik a je to super relax a hlavne pri dojceni 😉

kaska
26. nov 2009

tak ja na sterilizator nedam dopustit, asi by som neoplachovala flase len v horucej vode malemu miminku, podla mna to je malo, ked uz tak vyvarit a ked si predstavim, ze by som zakazdym mala davat vodu zovret do hrnca, to by sa mi vobec nechcelo, takto to supnem do mikrovlny a za 5 min mam vyvarene, niekdy tam strcim len samotny dudel a je to rychlovka.

katrin21
26. nov 2009

bez sterilizatora sa da v pohode fungovat.. dudliky sa daju vyvarit aj normalne v hrnci, ako to robili nase mamy a tu sme.. a flasku staci poriadne umyt kefkou a saponatom a je to 🙂

ja nechapem naco je napr. zene v 3izb, byte detska vysielacka... ked ma spalnu kulilincek a pocuje aj najmensie zamrnkanie babatka... to by som asi nevyuzila... este tak v rod. dome, kde su dve pochodia, alebo je obrovksy a som na zahrade a dieta spi.. ale v cinzaku v 3izb. byte.. neviem.. ale naukamenujte ma za to 🙂)))))

katrin21
26. nov 2009

inak ja som si kupila mlyncek na mak a este som ho nikdy nevyuzila 😀 😀

brisilda
26. nov 2009

kasta flase staci zaliat vriacou vodou ak si varis caj alebo kavu 😉 popripade predtym ako zalejes sunar do flase 😀 kamoska mala sterilizator ktory musela dennodenne umyvat lebo sa jej tam robil mazlavy povrch potom flase davala do vedierka s poklopom kde uskladnovala sterilizovane flase a chytilo jej to plesen 😝 no je pravda ona je a aj bola neporiadnica 😀 nakoniec zalievala flasse vriacou vodou

erikasadek
26. nov 2009

katrin ja som uz videla aj v jedno izbovom detsku vysielacku 😀 😀 😀

vercak.
26. nov 2009

Tak my máme teda doma plno věcí, který jsme třeba použili jen jednou, to jsou ty unáhlené nákupy a zkratová jednání. Člověk je nadšený a něco koupí, přitom to nepotřebuje.
My třeba máme teď psa u mých rodičů, protože v paneláku se mu nelíbilo. Dřív měla jen jeden pelech a teď u rodičů má pelechy 4. Jeden v obýváku, druhý na chodbě, třetí v pracovně a čtvrtý v ložnici 😀 😀 😀 😀 Ale využije všechny 😉 😉

Co se týká dětí, tak my jsme moc nevyužili dudlíky, měli jsme jich 7 a malej dudlal jen jeden a to do dvou měsíců věku, pak objevil palec. Sterilizátor bych nekupovala, stačí lahve vyvářet třeba jednou za dva dny 😉 Koš na plenky se mi taky zdá zbytečný. my máme u přebalováku normální malý koš a do něj dáváme plínky a druhý koš máme v kuchyni.

jasminet
26. nov 2009

katrin, my mame 3i. byt a vysielacky vyuzivame v plnej miere. napr. v noci ju pocujrm skor ako zacne vrestat na plne kolo a zasiahnem. alebo ju necham spiacu doma a idem o poschodie nizsie k rodicom. alebo ked krpata uz spi a my pozerame v obyvacke tv. vysielacky su super. 😀

mame aj kos na plienky, pouzivame ho, ale nekupujee uz naplne, davame tam obyc. vrecia na odpad. cize to bola tiez asi zbytocna investicia. 🙂 stacil by nam akykolvek obycajny kos, alebo vedro s vrchnakom. 😉

sterilizator nemame, umyvam v horucej vode s jarom a sem tam vyvarim.

vercak.
26. nov 2009

Jo a taky ještě odsávačka mlíka. Musela jsem jí mít, mám teda jen balonkovou a nakonec jsem jí využila jen párkrát. Ta se taky vyplatí koupit až když ta maminka vidí, kolik má mlíka. Když se tvoří fakt extrémně hodně, tak jí využije.

Jinak chůvičky jsme taky využili, když jsme bydleli v 3+1. Navíc jedzíme k rodičům i tchánovcům a ti bydlí v baráčku, takže tam se chůvičky využijí maximálně.

macka01
26. nov 2009

no nemyslím,že by moje deti nejak trpeli,lebo som im flaše len v saponáte umývala,potom vyplachla vodou,tak ako ine riady.Ono nič netreba preháňať.

brisilda
26. nov 2009

ja som tie elektronicke vysielacky taktiez vyuzila super vecicka 😉 no vtedy sme byvali v dome , teraz mame 4 izbak a planujem dat mimi od pol roka do vlasnej izbycky cize sa nam znova zide opatrovatelka na noc 😀 tak ako tu uz bolo spomenute je to super lebo v noci pocujete estelen ked sa dieta prebudza a tak ho rychlo utisite a mozete spat dalej no ked sa uz rozplace na cely byt je neskoro lebo je prebrate a nechce sa mu uz spinkat 😀
co sa tyka sterelizatora tak pre pokoj duse si kupte v tescu stoji 270 sk 😀 co su smiesne peniaze a vysterelizuje vam to rovnako ako aventka 😀

brisilda
26. nov 2009

inak ani prebalovaci pultik neni ktovie co 😀 sice ho mam no najlepsie sa mi prebaluje na posteli 😀 😀 😀 no zato vanicka sa mi zda byt uzasna netreba sa sklanat nad vanou 😉 tak ci tak co nepotrebujem a nevyuzijem tak predam a basta figel 😀 asi aj preto uprednostnujem veci z druhej ruky hlavne tie co nepotrebujem nadlho 😀

leniciatko
26. nov 2009

a ja som kúpila orbitrek,držalo ma to,aj som cvičila,ale potom elán pominul a stroj som odniesla k svokre. tam sa na ňom honia všetky vnúčence a je využitý na 100%. 😀

ankam
26. nov 2009

ja som vobec nevyuzila cestovnu postielku.........ale musela som ju mat 😀

leniciatko
26. nov 2009

na unáhlené obchody mám ja manžela - brzdu. potrebuješ to? segra také nemá? nepožičia? a už mám po chuti. 😔

macka01
26. nov 2009

leni ale zober to z tej lepšej stránky,koľko peniažkov ti tá tvoja brzda ušetrila? 😀 možno si neskôr aj sama uznala,že dobre že ti to znechutil,môžeš byť aj bez tej veci 😉

rimmel
26. nov 2009

oh a este som zabudla..flase! tie som pouzila mozno tyzden! a mam ich hadam aj 10 ☹

leniciatko
26. nov 2009

macka máš pravdu. niekdo musí aj šetriť.

vercak.
26. nov 2009

brisilda - tak přebalovák jsem teda využila a vlastně využívám maximálně. Máme ten pojízdný, takže si ho přivezu až do koupelny, malýho vyndám z vany hned na přebalovák, nemusim se ohýbat při přebalování.
Když jsme u rodičů a občas přebaluji na posteli, tak mi utíká. To radši přebaluju v kuchyni na stole 😉

leniciatko - můj přítel je taky dobrá brzda v nákupech. Když jdu ven a on ví, že mám u sebe peníze a nebo že je zrovna po mateřský/po výplatě, tak jde radši s námi, rptože ví, že bych nakupovala i blbosti a nebo něco pro malýho.takhle mi řekne, že to nepotřebujeme, mě to chvilku mrzí a pak stejně uznám, že měl pravdu 😀

leniciatko
26. nov 2009

......alebo si to kúpim sama,keď som bez neho..... 😀