Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

eva.konczynova
6. apr 2008

holky, hodně tady píšete, že jste nevyužily babyvak - můžete napsat proč? Miminkám se v něm nelíbí?

makelka
6. apr 2008

my nevyužili flašky a ohřívačku na ně, neb jsem kojila až do roka 😉

danu
6. apr 2008

babyvak je super mala sa mi v nom vzdy ukludnila ked plakala a ja som nevedela uz co s nou. Cize ja naopak babyvak chvalim.

pezincanka
6. apr 2008

IWULIK, ja som sa o tom kojacom vankusi dozvedela asi v 35 tyzdni tehu, bol super aj v tehu. Na 3. den v porodnici som si ho dala doniest, lebo sa mi tamnejako blbo kojilo. A s tym vankusom nam to islo super. A doteraz som spokojna, lenze je uz vela typov. A dokazem kojit aj bez neho, takze ked sme u nasich alebo na chaplupe, tak si ho nemusim nosit so sebou. ALe tesim sa vzdy domov, je to s nim pohodlnejsie, aspon pre mna.

lante
6. apr 2008

Ja som ohrievačku na fľaše využila iba 3x..zatiaľ a mobilnú ohrievačku na fľaše ani raz. Ale mám ju v pláne dať do auta, aby som Vilíkovi mohla ohriať čajík, kdekoľvek.............

Kojaci vankúš je skvelý. Ako píš pezincanka, ku koncu tehotenstva som na ňom spávala a po narodení malého som na ňom kojila. Teraz som zistila, že sa mi roztrhol ten vnútorný vak, takže sa polystirénové guličky sypú do návliečky......uvažujem ako a kam ich presypať, aby som to mohla zašiť.....

nevesta
autor
7. apr 2008

Lante, tiez sa mi vnutro roztrhlo... Kojaci vankus som vyuzivala v tehu, na kojenie vobec, nejak sa mi lepsie kojilo len tak na rukach...

katika1
7. apr 2008

ahojte.. ja som nevyužila babyvak - malý v nom nechcel vôbec byť a cumlík s teplomerom 🙂

bihan
7. apr 2008

My používame babyvak stále - je v aute a keď len niekam na pár minút, tak beriem malú do vaku (ale v tej ležatej polohe sa tam malej páčilo iba krátko po narodení, potom jej tam bolo úzko 😀)

katka76
7. apr 2008

z prveho tehu som vedela, ze kopa veci a veciciek je uplne zbytocna, takze sme "neprerobili". potrebne veci kupujem za chodu. odsavacku som si pozicala - 3ks, s jednou sa mi podarilo odsat par kvapiek, takze som odsavala rucne a mliecko mrazila v poharikoch od vyzivy. caje nepijeme, poharik mame na okrasu

bellasandra
7. apr 2008

Ja som vôbec nevyuzila olej po kupaní, prebalovaciu polozku, ohrievačku na flasku, lebo somkojila do 15.mesiacov, flasky som nevyuzila tiez , akurat 1 na čaj.
Košielky, perinku. 😉

skuli
7. apr 2008

Já jsem nevyužila odsávačku,protože to s ní nešlo.Měla jsem ji naštěstí půjčenou stejně jako peřinku ve které vyla asi jen 14 dní,pak se do ní nevešla.Z oblečení plno dupaček,ale taky půjčených a darovaných.Než je stačím vyndat a dát do skříně,tak má některé malé.

susik77
7. apr 2008

ja som nevyuzila vobec kopec oblecenia-nastastie som kupila od kamaratky po jej malej lacno-takze som moc penazi nevyhodila. potom vankus na kojenie-mala mi v nom krasne zaspala ale ako som ju davala dole, vzdy sa rozplakala a zobudila 😒 dalej zimnu kombinezu-chcela som ju vyuzit na nosenie malej v ergu, ale bola tak hruba a nepraktuc.zapinanie, ze som jej ju ani poriadne neobliekla.do Erga by sa mi cv nej ani nevosla 😎

kristi
7. apr 2008

vubec: oleje, mazani a takovy kravinky. Jinak jsem dokupovla postupne, co bylo potreba....ani jsme nic navic nemeli

skuli
7. apr 2008

Mastiček a olejíčku mám doma plno ještě z porodnice co jsem dostala jako dárek.Ale to snad využiju.Když né na malou,tak na sebe 😀

krikri27
7. apr 2008

My nevyužily šátek, nějak nám to nešlo, naopak první 3-4 měsíce nám na uklidnění pomáhla mimivak, Adi v něm vytuhla spolehlivě, pak už v něm ale nechtěla být , takže doporučuju nekupovat nový, je to zbytečné na chvilku, stačí jetý😔 Ještě jsme nepořídily s Manducou-neustálý řev jak u zubaře, tu jsme stihhly vrátit 😅 flašky a potřeby k nim jsem ani nekupovala 🙂 odsávačku nemám, olejíček střídáme s mlékem obden, ale jen některý je dobrý, osvědčilo se lehátkosedátko FP a doporučuju kočárek na balkon, v naléhavém případě i domů, my v něm ted posledních pár dní uspáváme přes den na balkoně, večer v ložnici a pak přenesu a spí už ok v postýlce 😎 Moc nepoužíváme spací pytel, ten být nemusí 🙂 mrazíme taky ve sklenkách od v., stačí to naprosto 🙂

krikri27
7. apr 2008

jo a kartáček na vlasy, naprostá zbytečnost u nás 😎

susik77
7. apr 2008

krikri: ten kocarek na balkon je super napad🙂ja mam len 1, vzdy ho prenasam na balkon. naopak, my si bez spacieho vaku spanie ani nevieme predstavit 😎 ked malej dam deku, nezaspi a hned je odkopana 😖

kristi
7. apr 2008

kocarek na balkon je fajn, pokud ma clovek balkon. Jinak zbytecny 😀 😀 😀

susik77
7. apr 2008

kristi: to prave strasne ocenujem na nasom novom byte 😉 v podnajmoch sme nemali...

kristi
7. apr 2008

susik, super. 🙂

majkeela
7. apr 2008

U nás byly na nic všechny cumlíky, držáček na cumlíky (fakt krásný od Fehn 😠 ), pouzdro na cumlíky (taky moc krásný od RedCastle 😠 ) 😀 😀 😀. A z darovaných věcí všechny serepetičky typu Hipp, Johnsons, flaštičky Boček atp.

Velmi málo jsme využili (takže celkem na nic) - kočárek na balkon (raději jsem chodila s malou ven), kloboučky na bradavky (malá se chytla hned bez), baby vak (malá jej sice milovala, ale mě z něj bolely pekelně záda, takže příště bych šla do šátku nebo do Erga/Manducy)

janka2121
7. apr 2008

kopu vecí

napr. odsávačku na mlieko. odsávala som ručne
cumlíky. máme doma všetky druhy a ani jeden nechcel . najradšej má palec
flaše s cumlom . používame sosáčik a pred tým nič iné okrem prsníka nechcel
dosť vecí čo namal ani raz na sebe lebo rástol ako z vody a svokra mu kupovala kopu vecí tak sme proste ani nestihli vynosiť
klokanku sme využili len 3x aj to sa ráta?
keď si na niečo spomeniem určite ešte napíšem

etuska
7. apr 2008

..tak to som dost setrna 😉

janka2121
7. apr 2008

fakt aj lehátko do vane sme vôbec nepoužili

zuzkafuny
7. apr 2008

Mne drahý kúpil na narky binárne hodinky... keďže som o nich snívala... a nemôžem ich nosievať, lebo sa mi od toho kovu vyhadzujú príštiky na ruke 😖 ale len keď si máčam ruky...

mobina
7. apr 2008

Tak já vůbec nevyužila rychlozavinku. V porodce v ní spinkal, ale doma se nám osvědčila spíš larisa. Pak jsem nevyužila kojící polštář. V těhu super, ale na kojení mi nesedí. Pak moc nemusí čepičky se šňůrkama, ale jiné už kupovat nehodlám, tak si vždycky trochu zabéká. Jak to tak sleduju, tak asi moc neunosí bodýčka s krátkým rukávem. Ruční odsávačka rýmy...totál na prd. Ta na vysavač je k nezaplacení.

iza
7. apr 2008

ahoj tak u nás se nevyužilo: rychlozavinovačky(Jáchymek v nich nechtěl být), baby-vak(opět -nechtěl v něm být), kaučukový dudlík(vzala jsem jeden,kdyby mu nevyhovoval silikon), termoobal na lahvičku(nedrží teplo..ještě ho prubnu v létě-třeba bude chladit 😀 )
mobi já dávám body s kr. rukávem třeba pod overálky na spaní nebo pod trička s dl.rukávem...

eva.konczynova
7. apr 2008

holky a využily jste takový ten spací pytel pro mimi (zapne se do toho a tím pádem se neodkope)? Mají ho mimča rády?

gabbi
7. apr 2008

Evi ten spaci pytel je super pro miminko, kdyz se zacne cca ve 4 mesicich vrtet. Ja Petinka prikryju a za 20 sekund je odkopany. Nemit spaci pytel tak mi umrzne.

A ten termoobal pouzivam na noc. Dam tam do toho flasku s varici vodou a nad ranem je tak akorat, ze nemusim prihrivat - ale kdyz je ted vetsi tak pije pokojovou teplotu.

iza
8. apr 2008

eva jo jo je to super...ale ne na leto 😉
gabbi tak to u nás tohle řeší termoska 🙂