Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

monica25
23. okt 2010

a slnecnik na kocik,a kopa kopa hrkalok mal 2-3 oblubene a je toho este vela....
urcite by som uz tolkoto nekupila.....
esteze mi vyhovorili prebalovaci pult podlozku a vankus na kojenie...nakup flias a cumlikov dopredu.....(kojila som obi2)

monica25
23. okt 2010

a este premietac 😅 a plisaky vobec ho nezaujimaju...ma 3 rokyy teraz zacal spat s jednym s plisakov kt.dostal este ked sa nar.

lidiab
13. nov 2010

U nas jsou uplne zbytecne dudliky, maly je plive od prvniho mesice a uz je mu ani nezkousim nacpat 😀 Mam jich doma jeste furu zabalenych.
Dale kremy na opruzeniny, maly zatim nemel ani jednu. Preventivne obcas mazu kremem Ultra Sensitive Panthenol od Babylove, a to uz od narozeni. Nepouzity zustal take Bepanthen, na bradavky nezabira.
Temer jsme nevyuzili rychlozavinovacku. Do pristiho leta jsme take odlozili letni zavinovacku do autosedacky, byla moc velka a neslo prcka do ni poradne zabalit a pripoutat.
Vlozky do podprdy jsem pouzivala jen par tydnu, mlika mam malo a samovolne netece. A to mam doma velkou zasobu jak jednorazovych tak latkovych. Opravdu doporucuji si jich moc dopredu nekupovat, nikdy nevite.
Z obleceni jsme moc nevyuzili bodicka s kratkym rukavem, bylo uz chladneji.
Take se moc neosvedcili zinky na koupani, rukou je to jednodussi.

petullek
13. nov 2010

natesti jsem nejvic snad utratila za postylku 😅 protoze jsem vsechno zdedila od segry, ale nevyuzila jsem flausove overalky - bylo vedro, body s kratkym, nejakou tu kosmetiku a vanicku 🙂
jinak naprosto vsechno 🙂

dana3262
14. nov 2010

Lehatko do vanicky a zinky.

beruska.zuzanka
14. nov 2010

teplomer s x-milión funkciami, používame radšej digi rýchlobežku, bola pribalená v reklamnom balíčku z pôrodnice 😝 😀 a zatiaľ ani froté žinky na umývanie, ale tým využitie možno ešte len nájdem 😀 ale čo s teplomerom... 😝

beruska.zuzanka
14. nov 2010

@lidiab body s kr vieš využiť ako nátelník v chladom počasí pod tričko, alebo tak 😉 my tak nosíme 🙂

slavkah
14. nov 2010

@lidiab nas malej dudliky vubec nechtel, mam ji taky nekolik druhu, minuly tyden jsem mu jeden zkusila dat jen tak ze srandy a od te doby dudla a dudla .... 🙂 neverila jsem vlastnim ocim

shira_
14. nov 2010

no tak to som zvedavá ako dopadneme my...kúpila som krásnu sadu do postielky. hneď som všetko oprala a ožehlila a potom som zistila nasledovné (a to ešte malý nie je na svete) : paplónik s vankúšom nebudem potrebovať minimálne rok, ak nie viac. volán pod matrac je síce zbytočný, ale aspoň pekný. hniezdo bude asi tiež len na čas, keďže nie je okolo celej postielky, len do polovice. vreckár som prať teda nemusela, už som ho nedokázala dostať do pôvod. stavu ani po vyžehlení. neviem, načo mi bude, keď mám vedľa dve široké parapety, policu a komodu na veci, aby som mala všetko po ruke. s obrovským baldachýnom som bojovala celý deň (pranie, žehlenie, vešanie) a je to totálna blbosť, už pri žehlení mi pozbieral všetky psie chlpy zo zeme a kým som ho naištalovala na postielku, no zbohom. akurát to dobre zavadzia. ale musím uznať, že je pekný 😀 k sade bola aj zavinovačka"zdarma" ktorá je skôr na ozdobu ako na účel. keď budem niečo také potrebovať, mám zdedené 3 klasické perinky na šnúrky, dobré a pevné, neporovnateľne lepšie. sada stála vyše 100eur no môžem si gratulovať. hlavne že je všetko krásne a zladené 😲

lodgermaniacka
14. nov 2010

@shira_ prečo si myslíš že paplon nebudeš používať minimalne rok? 😕 ja maleho zakryvam od narodenia, a keb bolo hniezdo okolo celej postielky, tak by mi vadilo že nevidim z postele na maleho.

kaja73
14. nov 2010

lehatko do vaničky a hopsadlo na zarubnu dveri.Maly ho neznaša 😝 A tiež lehatko od fisher price.

elixia
14. nov 2010

@shira_ no ja som tiez v tehotenskom osiali kupila celu sadu do postielky..uz by som to neurobila...baldachyn je uplne zbytocny,jedine,ze je pekny,to je tak vsetko..paplon tiez este nepouzivame,zatial ho zakryvam dekou. Dalsie veci, ktore nam boli dost na figu - zavinovacka, maly od narodenia potrebuje kopat a rozhadzovat ruckami,ziadne pevne zavinutie nehrozi 🙂 kopa kozmetiky - ja som sice skoro nic nekupovala,ale dost sme podostavali a neviem co s tym teraz,zatial sa kupkame iba v cistej vode.. Oblecenie - take kadejake supermoderne a stylove, najlepsie su obycajne bavlnene dupacky a overaliky. U oblecka by som uz nekupila nic,co sa zapina vzadu,pripadne co nema zapinanie po celej dlzke,ale len v rozkroku a treba to cele prevliekat cez hlavu..dost neprakticke.Niekto uz spominal prsne vlozky ci ako sa to vola,mam doma tri krabice a su mi na figu,kedze mam velmi,velmi malo mlieka..vzdy sa po porode da dokupi ked treba...tak isto masticky na zadocek,zatial sme ani raz nepouzili...
Naopak, odporucit mozem zavinovacie body, super vec, aj v porodnici ma pochvalili,ze ake je to prakticke..hlavne pre najmensie babatka 🙂

lidiab
14. nov 2010

@slavkah - Ono na druhou stranu je dobre ze ho nebudu muse ten dudlik odnaucovat, ale zase je to dobry na uklidneni. Za nejaky cas to zas zkusim, mame jeste fakt paradni kousky, kdyby se alespon nechal vyfotit 😀

shira_
14. nov 2010

@lodgermaniacka uvidím čo malý znesie ale taký veľký paplón na voľne položené malinké bábo by som nedala...ak sa bude dať tak spací vak alebo nejakú dečku...uvidíme. keď ho využijem hneď, budem len rada. a myslím že to hniezdo bude len dovtedy, kým sa nebude vrtieť po celej postielke a nezačne skúmať najbližšie voľné miesta, kade prestrčiť ruky-nohy... to je otázne, ak bude ale po mne tak katastrofa, zasekla som sa kde sa dalo.

lodgermaniacka
14. nov 2010

@shira_ 😀
môj maly ma 7 mes. a nonstop vystrčene nohy cez mreže, ale tam kde je hniezdo sa aspon nezasekava, ale zachranujem stale 😀 inac ma napadlo, ja som kupila dosť drahu sadu do postielky-vankuš perina a fakt bola perina dosť tažka, potom som po narodeni kupila v ikei sadu tuším za 9,90e a ta perinka je uplne lahulinka, maly je s nou stale prikryty, spacie vaky mam 2 a nikdy som ani nevyskušala, ktovie či by v nich chcel byť 😕

slavkah
15. nov 2010

@lidiab malej si totiz zacal cpat vsechno do pusy - prsty, hracky, celou pest a obcas se vztekal, ze mu to nejde tak jsem prave znova zkusila ten dudlik a je spokojenej, nevim co je lepsi jestli dudlik nebo palec , ale palec uz mel chudacek celej cervenej a okousanej 🙂

slavkah
15. nov 2010

celou sadu do postylky jsme taky nevyuzili, v nadseni jsem ji koupila a sladila barevne s pokojem malyho, jenze ten spi zatim v nasi loznici a asi jeste nejakou dobu bude, nebesa jsem nevyuzila protoze mam atypickou postylku a ten drzak mi tam nesel upevnit, to same volan pod matraci nesel tam dat tak aby to vypadalo pekne, zavinovacka co byla v sade mi taky byla na nic protoze kdyz se maly narodil byli strasny vedra a za mesic se mi do ni stejne nevesel, perinku a povleceni zatim taky nepouzivame, porad se odkopava a nejlip spi ve spacim pytli, jediny co vyuzivam, ale jen proto ze to bylo jsou mantinely a kapsar

lidiab
15. nov 2010

@lodgermaniacka To nas maly spi ve spacim pytli furt! Od 3. tydne zivota ho tam davam a super, nemuzu si to vynachvalit.

@slavkah Ten nas si do pusy strka pest, ale jen kdyz ma hlad. Ja si myslim ze je urcite lepsi ten dudlik 🙂

marhulinka
15. nov 2010

My nevyužili zavinky,malý prostě odmala má rád prostor 😀 Takže na nich jen ležel. Pak jsme nemuseli kupovat ani vaničku,koupali jsme v ní jen krátce,šel hnedka na lehátko do velké vany. Jinak jsme využili a využíváme asi vše.

slavkah
15. nov 2010

@lidiab ja myslim, ze tomu nasemu uz zacinaji rust zuby, tu pest si uplne hryze a hrozne slinta, ted mu zkousim davat kousatko, ale zatim je docela ignoruje

suik
15. nov 2010

Koukám co maminka a dítě to jinej názor na užitečnost 😀

zavinky: klasickou jsem použila jednou, ty šňůry mě rozčilovaly, než to zabalim a rozbalim....rychlozavinky jsem používala, co ale jede neustále je merinozavinka. Malá musí být pevně zabalená...sice taky pěkně cvičí, ale ruší jí to a nespí. Pytel jsem zkusila jednou a neusla vůbec.

body s krátkým: využívám furt i teď když je chladno, jako spodní tílko, používám látkovky, tak potřebuju o číslo větší a ty s dlouhým mají hodně dlouhej rukáv...

zavinovací body mám jedno a stejně strkám přes hlavu, je to rychlejší než to tam naštelovat.
pravda zapínání vzadu fakt praktický není...

ve spodu taky úplně ne, ale dá se, pár jich mám a používám často, když je ale dítě blicí, je to k vzteku....

pro mě jsou nepraktický dupačky co se nedaj rozepnout i dole

meo
15. nov 2010

já jsem většinu výbavičky užila, protože jsem si dvakrát rozmýšlela, co koupit. Jediný co jsem kupovala zbytečně, byly hadříky velikosti 56, protože se mi narodilo dlouhý dítě, takže něco vůbec ani neoblékla.

krtica11
15. nov 2010

zatial som najviac využila body ktore sa rozopinaju od hora až dole neni nad ne je to super vec.Body som nerada obliekala hlavne zo začiatku som sa bala cez hlavičku.

nice202
15. nov 2010

🙂 ja som nevyuzila a ked tak velmi malo: detsku vanicku - mozno prvy mesiac. prebalovaci pultik - prebalim hocikde, hoci aj na posteli. topanocky pre babatko- v lete zbytocnost. kooopec oblecenia vel 56. niektore veci nemala nikdy na sebe. zavinovacie body- su uplne super, hlavne ked je babo male. teraz uz to je jedno. nevyuzila som kopec kozmetiky. pouzivam len biodermu na cele telo a vlasy. detske noznicky na strihanie nechtov- blbost, posluzia aj normalne manikurove. teplomer do vanicky, tiez zbytocnost. vankus na kojenie - nikdy som ho nepouzila, ale je to muzov najoblubenejsi vankus. kojenecke podprsenky- tie som pouzivala som asi prve dva tyzdne, inak zbytocnost. kusatka pre dieta, nikdy si to nevie trafit do ust, to co ma okusavat.

nice202
15. nov 2010

a zas co sa mi velmi, ale fakt velmi oplatilo tak to je: manduca a vybracne kresielko. nedam dopustit

krtica11
26. nov 2010

u nas je momentalne najlepšia vec vajco lebo maly musi mať stale rozhlad a lehatko je to bezva vec

piskootka
4. feb 2011

Ja teraz čakám prvé dieťatko, ale rozhodne nebudem kupovať a vyhadzovať peniaze na:
- prebaľovacia podložka, prípadne celý prebaľovací pult
- jednorázové prebaľovacie podložky
- kôš na použité plienky
- odsávačka na mlieko
- vankúš na dojčenie
- stojan na odkvapkanie fľašiek
- sterilizátor na fľaše
- ohrievač na fľašky
- monitor dychu
- babyvak
- hracia deka
- vanička
- nožničky na nechty s guľatou špičkou
- teplomer do vody
- tie najmenšie rifle
Čo som počula od ľudí, tak sú na tieto veci zbytočne vyhodené peniaze. Niektoré z týchto vecí sa využijú fakt možno len raz. Avšak ja keď som bola malá, tak kopec z týchto vecí ešte ani nebolo vymyslených a sme tu 🙂

zajo79
4. feb 2011

@piskootka vankus na kojenie - bez neho by som sa nevyspala, podlozis si s nim brucho. cize az tak by som netvrdila ze je to blbost. mala som ho uz pri predchadzajucom tehu, potom ho mal kto si ho uchmatol, teraz som si ho zase vynarokovala ja.

babyvak...kto chodi s babatkom von, a je leto - super vec!!! len musi byt dobry... manduca, pripadne satka..tak je este lepsia.

odsavacka na mlieko - to si fakt nevyuzila? niekedy ked je malo mlieka, tak odsavat treba, na rozbehnutie laktacie, tiez by som netvrdila ze uplna kravina.

jednorazove prebalovacie podlozky - do porodnice super vec, pripadne par doma mat nieje zle, nieje to az taka polozka.

pozeram...vela veci si napisala ze urcite nevyuzijes a si este len tehotna...cize az tak by som si za tym nestala, ze je to zbytocnost. 😔

dlabinecka
4. feb 2011

tak to je značně realitivní. Já například nevyužila hlubokou korbičku od trojkombinace 😀 Jinak docela souhlasím s
@zajo79 jednorázové přebal. podložky jsou geniální věc na větrání zadečku, když se jezdí třeba na plavání kojenců, k doktorce atd. babyvak nevim, ale bez šátku bych byla odepsaná, odsávačka na mléko? no, to si povíme, až bude mít
@piskootka hektolitry nadbytečného mléka, jak bude lítat po porodnici a schánet jí, dětskou vaničku využívám dnes a denně, hrací deku jsme využili celého půl roku, monitor dechu pro např. nedonošené nebo nemocné dítě jistě ocení každá maminka...
Bez zavinovaček bych nepřežila.... a bez přebalovací podložky teda nevim, kde bych přebalovala. jinak jsme tedas využili prakticky všechno, co jsme koupili....

vieruna
4. feb 2011

@shira_ ja som si z baldachynu spravila dve plachticky. Hniezdo je fajn, a tusim ani nebyvaju okolo celej postielky. Ale ked sa decka ucili stavat, tak to bol fasa schodik 😠 takze letelo hniezdo prec 😀