Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

benne
4. feb 2011

@piskootka rifle súhlas... to fakt môj nevyužil ani v 6mesiacoch ešte... ale vanička?? no to si neviem predstaviť, drhnúť celu vanu pred každým kupanim, a byť ohnutá... či v umývadle budeš? my doma také velke ani nemáme... teplomer do vody, neoceniteľný pri druhom... a paradoxne kvôli staršej dcérke, ked som behala od jedného k druhému, aspon som vedela v akej vode sa mi tam malá rozmáča, kym prebalujem malého - ale k malinkým som nepotrebovala (aj teraz máme len taký z druhej ruky asi pol roka)

lenkove
4. feb 2011

je mi trapne napisat to, ale v poslednom case mam pocit, ze postielku ma mala uplne zbytocne 🙄 😀 ale neuzila som temoobal na flase, kedze som ho kupila uzky a pouzivam flase Mam 😎
Babyvak (manducu) som kupila teraz, ked ma takmer dva roky a je to super pomoc, najma ked je dieta chore a chce byt na rukach... A za sterilizatorom na flase som dlho banovala, nebavilo ma ich vyvarat (tak sa toho ujal mm 😀 ), pri druhom si isto kupim... Najmensie rifle su isto nevyuzitelne, nasa mala az ked zacala stvornozkovat a schudli jej nozicky sa do nejakych vtrepala 😀 c. 74 😎 @piskootka 😎

piskootka
4. feb 2011

@zajo79 No hej, ale ja som písala, že čo som počula. A to mi aj moja mamina poradila.. ona tieto veci nemala a sme tu :D

anitab
4. feb 2011

@piskootka ak mozem poradit z vlastnych skusenosti:

- prebaľovacia podložka, prípadne celý prebaľovací pult - neviem si dobre predstavit bez podlozky napr po kupani..to miminko musis niekam polozit, aby si s nim mohla pohodlno a hlavne bezpecne manipulovat, a aj z hygienyckych dovodov, by som na to urcila len jedno miesto... no a pult som tiez nemala, prebalovala som na posteli a po 3 m som mala z toho priserne bolesti chrbata, co som bola stale zohnuta, spravila som si velmi provizorny pult z komody, ale pri druhom si idem poriadit urcite prebalovaci pult 🙂 je to mozno tak na 6-9m, ale moj chrbat mi je cennejsi ako lacny pult napr z Ikey...
- jednorázové prebaľovacie podložky- su vyborne na cestovanie, von, navstevy, u lekara ap., inak som ich striedala s klasickymi plienockami
- kôš na použité plienky - ak budes pouzivat jednorazovky, tak potom staci igelitka, kt sa vsak musi bezpodmienecne vyhadzovat kazdy den, alebo kazdy druhy...
- odsávačka na mlieko- vopred netreba, je v kazdej lekarni, da sa velmi rychlo dokupit
- vankúš na dojčenie - ja ho vyuzivam skoro pocas celeho tehu, nemozes si ho vynachvalit, lepsie sa mi spi, na kojenie som ho pouzivala len parkrat
- stojan na odkvapkanie fľašiek - hm, moznobudes dojcit, tak zaidny netreba
- sterilizátor na fľaše - tiez ak budes dojcit, ziadny netreba, to sa da dokupit po tom ako sa popasujete s dojcenim
- ohrievač na fľašky - detto
- monitor dychu - no kazdeho osobna vec 🙂
- babyvak - ja som vela vyuzila pokym som vladala, maly miloval spanie vo vaku...
- hracia deka - zatial netreba, na to pride cas 🙂
- vanička - da sa dieta umyvat aj v umyvadle, ale to by som predtym vzdy poriadne vydrhla...ja som vanicku vyuzila na kupanie a aj potom ked maly vyrastol, takze u nas urcite vyuzitie bolo
- nožničky na nechty s guľatou špičkou - mas pravdu, su velmi tupe, neda sa s tym nic ostrihat, stacia klasicke manikurove noznicky
- teplomer do vody - pre zaciatocnika mozno dobra vec, u nas pouzival skor manzel, ked sam kupal, ja som si vodu vedela odhadnut...
- tie najmenšie rifle - jednoznacne nie..velmi nepohodlne 🙂 min do 6mesiaca....

vela stastia 🙂

zajo79
4. feb 2011

@piskootka nemozes porovnavat, co ti povie mama, co bolo volakedy... volakedy sa detom od par tyzdnov daval sunar, jasne ze nepouzivali odsavacku na mlieko...

a tak isto nemozes radit, ked si este len tehu, ze co nieje treba, ked to nemas vyskusane.

piskootka
4. feb 2011

@anitab Ďakujem ti, že si mi napísala aké máš s tým skúsenosti 🙂

piskootka
4. feb 2011

@zajo79 Ja nedávam rady, neber to tak.. ja som len napísala, že čo ja nemám v pláne kupovať. Ostatné mamičky nech samé pouvažujú čo je pre nich správne kúpiť a čo nie 🙂

anitab
4. feb 2011

@piskootka no musim suhlasit so @zajo79 - pred 20 rokmi sa robilo vela veci inak...vyvarali sa plienocky...a sme tu...nepredpokladam, ze pojdes tuto cestou aj teraz....to som napisala len jednu banalnu a tak diametralne rozlisnu vec...navyse ked pride miminko, tak sa ti svet otoci hore nohami a aj mnohe nazory, jednoducho je to prirodzene, bez obav...kazdopadne by som nenechavala vela veci na kupu po narodeni, nebudes mat najmensiu chut ist do obchodu vtedy ani cas...vsetko okolo mliecka by som moc vopred nekupovala, ak budes kojit, tak to nebudes potrebovat, to sa da dokupit casom...ale hygienicky potreby by som si urcite zadovazila pred narodenin(aspon na 2-3 tyzdnovu zasobu) okrem detskej kozmetiky, max. jeden kremna ritku a jedno mlieko po kupani, nic ine 😉 😉

valkil
4. feb 2011

Tak kdyby jsem se tím řídila, co bylo a nebylo, nevyhazovala bych zbytečné peníze za autosedačku 😀
A vlastně bych neměla ani pračku 😀

masinka
4. feb 2011

@piskootka ked bude mat drobcek rok - dva , tak nakukni do tejto temicky a mozno sa budes sama cudovat, kolko z tych veci uz mas doma 😉 😀
moje skusenosti s "tvojim " zoznamom su taketo:
- prebaľovacia podložka, prípadne celý prebaľovací pult -
prebalovaci pult som si pred porodom "vydupala", lebo som sa tu tiez niekde docitala aka je to nevyhnutnost... kedze sa nezmestil do kupelne, 3 roky mi zavadzal v detskej, potom som ho predala, na pracke v kupelni som mala prebalovaciu podlozku a tam som deti po kupani utierala. prebalovala som na posteli na jednorazovych podlozkach (kazda mi vydrzala tak mesiac - resp. kym neprebaloval tato)
- jednorázové prebaľovacie podložky - u nasej lekarky a u tatinka v aute uplna nevyhnutnost
- kôš na použité plienky - tiez mi doma iba zavadzal, okakane plienky sme balili do vreciek od potravin ktore by tak ci tak isli do kosa (napriklad od piskot, musli) a kos vynasame aj tak denne
- odsávačka na mlieko - vyuzila som ju iba v porodnici
- vankúš na dojčenie - spavala som s nim polovicu tehotenstva a pri kojeni som ho mala za chrbtom aby sa mi lepsie sedelo
- stojan na odkvapkanie fľašiek - dostala som, kojila som, takze je este original zabaleny a odlozeny
- sterilizátor na fľaše - ked kojis, zbytocnost, ked davas sunar, tak je to podla mna dobra vec
ohrievač na fľašky - ohrievala som v nom detom obed vo flaskach od vyzivy- aj ked som ja varila, tak pomixovane gebuzinky bolo obcas treba prihriat a mikrovlnka sa mi pre male babo nezda vhodna
- monitor dychu - mam zdrave deti narodene v termine, tak sme nepotrebovali, keby bol nejaky problem, tak by som asi kupila
- babyvak - pri prvej dcere uplna zbytocnost, pri druhej nevyhnutnost - do pol roka mi zaspavala iba v nom, potom som ju naucila zaspavat na prsku alebo v manduce
- hracia deka - nie je nevyhnutna, ale ked obcas mozes na par minut babo polozit nech sa zabava same, aj to potesi
- vanička - prvu dceru sme kupali vo vanicke do 4 mesiacov, druhu do 2, potom uz "plavali" vo velkej vani. kupelnu sme davali robit par mesiacov predtym, ako sa starsia narodila, takze vana je nova a kupeme sa v nej iba my, ziadne zvierata ani cudzi ludia, takze nevidim dovod preco by sa v nej nemohlo umyvat aj male babo 🙂
- nožničky na nechty s guľatou špičkou - pre babo som nevyuzila, ale ked si teraz 4rocna dcera vystrihuje, tak ich pouziva
- teplomer do vody - pouzival iba tatinko
- tie najmenšie rifle - kupila som v sekaci za par drobnych, starsia v nich robila paradu na navstevach, mladsia na vitani obciankov, na doma nosili dupaky este po mne. nove, drahe by som urcite nekupovala

ikika
4. feb 2011

@piskootka uvidis, ktore veci sa Ti budu hodit, no nad niektorymi (aj podla rad ostatnych bab, ktore uz maju deticky a teda skusenosti) by som este porozmyslala... ako idu roky dopredu, vyvijaju sa aj detske potreby - moja mama napr. chvali niektore veci, ktore ona zial k dispozicii nemohla mat, kedze neexistovali... 😉

Fakt skus prehodnotit:
* prebalovacie podlozky jednorazove - ja ich pouzivam pravidelne aj doma na prebalovacej podlozke, nakolko sa babatko zvykne po rozbaleni aj pocikat 😉 😀 (nielen kvoli hygiene u lekara alebo niekde mimo domu - lebo je tam igelit, tak aby nahodou, nikdy nevies, kto tam sedel pred Tvojim babatkom)
* prebalovacia podlozka - vyborna vec... treba babatko niekam polozit po kupani, pri prebalovani... napr. len pracka je tvrda, ani Tebe by to nebolo prijemne a nieto este takemu malickemu krehkemu cloviecikovi... 😔 my pouzivame tatuto: http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2783... - ma tvrdeny spodok a je makka, takze pre babatko pohodlna... velmi dobra 🙂
* odsavacka na mlieko - uvidis, ci budes potrebovat... ja plne kojim a zatial som nepotrebovala, iba raz v porodnici, kde mi vsak pozicali (som musela odsat jedno, lebo sme z neho este nevedeli pit... 😅 )
* potreby na krmenie (flasky, sterilizator, odkvapkavac a pod.) - to som nekupovala, chcela som kojit... a keby bol problem, tak by som sa snazila najskor riesit s laktacnou poradkynou (aj som riesila 🙂 ) a keby to fakt neslo, tak sa to da vzdy lahko zohnat (pohotovostne lekarne, nonstop-hypermarkety)
* ohrievac na flase - ak nekrmis umelym mliekom, tak netreba, no moze sa zit, ked zacnes davat prikrmy na udrzanie teploty alebo prihriatie (nesmie sa pouzivat mikrovlnka)
* monitor dychu - ked je zdrave babatko, neni treba... aj tak je okolo vela elektrosmogu - je fajn, ak ma babatko nizsie Apgarovej skore, nejake zdravotne problemy... ale zas, ako kto uzna za vhodne, aj zdravemu babatku, preco nie...
* vanicka - dobra vec, najlepsie, ked ma aj odtok... ja som to robila tak, ze som pred kupanim vydrhla umyvadlo, v ktorom som malej umyla ritulku a vo vanicke (tiez umytej, samozrejme) som mala napustenu vodu, kde som ju umyla a potom este osprsila, aby nemala na sebe penu (pouzivame umyvaciu emulziu bez mydla, parabenov a pod.)... ked uz bola mala vacsia a pevnejsia, zacala som jej robit hygienu vo vani (poriadne umytej pred kazdym pouzitim, to je jasne) - ale kazdemu babatku to nemusi vyhovovat, moze sa vo velkej vani aj bat 😨
* teplomer do vody - lacna zalezitost... a zisiel sa na zaciatku, kym som tu teplotu nemala v ruke, lebo babatka maju ovela citlivejsiu kožu na teplotu, takze aj 1-2°C spravia svoje a moze ta voda babatko palit... aj mne sa zdala voda fajn a ked som tam dala teplomer, tak mala 41°C, co je pre babo vela, tak som dopustila studenu... esteze som ten teplomer mala 😔 ... teraz to uz mam "v ruke" 😀
* noznicky s gulatou spickou - velmi dobra vec!!! babatko ma take malilinke prstiky, urcite mu nechces ublizit, lebo spicatymi ho mozes pichnut, nestoji to za tych par eur... ved to zostane, prip. sa da predat... 😉 fakt neni sranda ostrihat take malilinke nechtiky... stale mam pred tym respekt... ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze sme mali take lacne, ktore sme po 1. strihani zavrhli (strasne!!! myslim, ze canpol, taka uzsia spicka, co som myslela, ze bude lepsie, ale katastrofa)... teraz mame bebe-jou a su fantasticke, neda sa to porovnat 😀
* rifle - mas uplnu pravdu - vobec nevyuzijes, su tvrde, pre babatko nepohodlne, neda sa cez ne prebalovat... najlepsie su dupacky, ktore urobia dalsiu vrstvu babatku na chrbatiku... 😉

Ostatne veci, ktore Ti budu vhodne, zistis casom... dokupis postupne, resp. poveris asi niekoho, lebo s malilinkym babatkom chodit do obchodu neni vyhra (prehreje sa tam, ak je vo fusaku a naobliekane... chripkova sezona v zime, atd.)... 😉

Vela stastia a krasne maminkovanie!!! 🙂 😀

ikika
4. feb 2011

jaaaj, a este... v porodnici ma chceli nanutit na "klobuciky na kojenie, tzv. formovace bradaviek", ze bez nich kojit nebudem... ale odmietla som... inu podporu mi velmi ani nedali (hlavne, ze su "baby friendly hospital" 🙄 )... takze sme sa s malou riadne vytrapili , ale mozem povedat, ze teraz krasne prospievame na uplnom dojceni... a je to skvele, musim uznat. 😉 😀

anitab
4. feb 2011

@ikika 🙂 inak s tymi malinkymi noznickami - ak piskootka mysli tie klasicke s vyrazne ukruhlym ukoncenim predavane v detskych predajniach - take som mala a k nicomu, asi ako vela ludi...tusim som tiez mala Canpol baby 🙂 odlozila som ich malemu na strihanie papiera, ked pride cas...ale striham klasickymi ale kvalitnymi manikurovymi noznicami kupovane v drogerii a tie maju tiez aj ked mierne zaoblene tie konce a su vyborne - takze zaoblene konce ANO, ale netreba kupovat tie v detskych predajniach 🙂 😉 pred malilinkymi nechtikami ma asi kazdy respekt, moj manzel si doteraz netrufa stihat malemu nechty....

piskootka
4. feb 2011

No ďakujem za rady od mamičiek 🙂 určite viete, keď už máte deti 🙂
A tú prebalovaciu podložku alebo prebalovací pult jednoznačne potrebovať nebudem. Podľa mňa sa to využije veľmi veľmi krátky čas. Radšej maličkej doprajem iné veci 🙂 A nebojte, nemám v pláne prebalovať na tvrdej práčke, ale budem prebalovať na posteli, kde bude položená deka 🙂 Kopec mamičiek si to chváli, tak to skúsim aj ja 🙂

jasekd
4. feb 2011

Nam staci nafukovaci prebalovaci podlozka Ikea, mela jsem ji na konferencnim stolku a sedela na gym. balonu a kdyz se zacal pretacet, jsme na zemi, aspon se nebojim, ze mi spadne, muzu ho nechat vetrat atd.
Monitor dechu - mame zdrave dite, ale vyuzivame, zajistilo mi to zejmena na zacatku klidnejsi spanek. Malej mel hlavne na zacatku silnej reflux a blinkal i po odrihnuti, hodine chovani,ze spani, par hodin po jidle, bala jsem se, ze se udusi.
Prebalovaci podlozky jednorazove, pro me zbytecne, neekologicke, strasny objem odpadu, pravda, ze se da pouzivat dele, ale stejne. Nicmene nejaka podlozka je nutna nejen k Dr. My mame podlozku Haipa Daipa http://haipa-daipa.com/product/dck/ Da se to vyprat, je to hezke, prijemne,spodni vrstva nepromokava, pouzivala jsem i jako decku do kocarku... Jednorazovou podlozku z rekl. kufriku jsem mela v porodnici pod sebe, na to byla dobra.
Nuzky s kulatou spickou, bohuzel nevim znacku, ale strihaji dobre a opravdu je to bezpecnejsi. Myslim, ze byly z Intersparu, ale nevim jiste. Je na nich napsano Solingen.
Odsavacku jsem potrebovala, koupilo se v den prichodu z porodnice,ale mam jen pistovou rucni a moc neodsavala, ale nemela co 😀 Spis jsem pak odstrikavala rucne. Malej, kdyz prekonal zacatecni potize, sat umel (kontrolovano prevazovanim), nekdy vysal hodne a nekdy proste nebylo. Pokud by chyba byla na strane ditete a bylo treba odsavat a krmit mm z flasky, asi koupim elektrickou.
Co bych povazovala za zbytecnost a co nam pak velmi ulehcilo zivot, je vaha. Kupovano az pri potizich s kojenim. Diky ni jsme aspon castecne kojili 4 mesice, jinak bych skoncila daleko driv. Pokud se z vazeni nestane stres, ale berete to jako pomoc, tak se vaha hodila 🙂

jasekd
4. feb 2011

@piskootka http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7002... nebo ta Haipa Daipa decka, viz muj prispevek vyse, neprotece to jako deka a stoji par korun 😉 Chapu, ze nekdo nechce prebalovak, pro me nemozna vec, protoze mame 1+1 byt a nevesel by se nam sem a jak jsem psala, za chvili bych mela strach, ze spadne. Ja totiz nechavam dite vetrat, pripadne vycurat a vykakat mimo plinu a nejsem furt vedle nej, ze zeme nespadne 🙂 Misto prebalovaku mam poradnou vyssi komodu na veci.

janka196
4. feb 2011

ja som nevyuzila flasky, sterilizator - kedze som plne dojcila a cumliky-mala ich totalne odmiatala vsetky do jedneho a kopec siat z ktorych vyrastla a ani som jej ich nestihla vyskusat. takze teraz budem urcite kupovat ovela menej oblecka 🙂

jop
5. feb 2011

Já jsem nevyužila šátek na nošení (syn v něm odmítal být, ačkoli v nosítku beco je hrozně rád), pár oblečků nejmenších velikostí, ohrádku (tam malý nechce být, ale suším v ní prádlo 🙂).
Pokud jde o přebalovací pult, nechala jsem si ho vyrobit na míru, je to přebalovací komoda s šuplíkama, ideální do našeho malého bytu. Přebalovat na posteli si fakt nedovedu vůbec představit, syn mi při přebalování čural a občas se dost pokadil (měl dostřel klidně metr 🙂). Takže přebalovák plus stíratelná podlaha u nás byla nutnost. Dodnes ho používám,syn má 14 měsíců a na nočníku zatím řve. Nehledě na to, že při přebalování na posteli by mě dost bolela záda.

arizona
5. feb 2011

@piskootka ahoj, ak ti to este nejde krkom, tak sa vyjadrim k tvojmu zoznamu aj ja 😀
prebalovacia podlozka - my ju mame v kupelni, hned po kupani tam drobca susime a obliekame, aj ked je to uz stary chlap 😀 je to iba taka "prenosna", niekto sem uz daval link niecoho podobneho...
sterilizator na flase, ohrievac na flase - nas maly nebol kojeny (teda bol, 6 tyzdnov), ale nepotrebovali sme. parkrat do tyzdna sme vyvarili a bolo... mlieko sme vzdy zarabali cerstve, po viac ako 4 hodinach by sa nemalo pit... ak bolo treba ohriat, tak v mikrovlnke (ale ani neviem, ci take bolo). ked flasu riadne zatrepes a skontrolujes, babo neobaris...
odsavacka - mne mlieko odsavackou neslo vobec...
vanicku sme nemali, uplne najlepsie je umyvadlo 😉
noznicky s gulatou spickou - nas maly si od narodenia nechal uplne krasne strihat nechtiky, nepotrebovali sme. nikdy pri tom neplakal a ani nesklbal rucickami...
hraciu deku sme dostali a dost vyuzili, vydrzal sa na nej hrat hodiny... najskor docahoval dohora, potom do stran, vsetkym sustal a buchal - u nas s podlozkou dve vyuzite veci z tvojho zoznamu 😉
babyvak - mali sme, ale mna z neho bolel chrbat, lebo maly sa mi v nom vzdy tak ulozil, aby videl na topanky, takze z neho skoro visel... klokanka bola lepsia, ale tiez to chrbat nezvladal...
najmensie rifle - vobec... su uplne neprakticke...

majdula
5. feb 2011

@piskootka Z toho co pises, jsme vubec nepouzili:

- ohrievač na fľašky (z lahvicky dostaval jen vodu a to az hodne dlouho po pul roce...)
- vanička (koupali jsme v kybliku a posleze ve velke vane)
- tie najmenšie rifle (to mi prijde opravdu ujete, vystajlovat miminecko za cenu nepohodli - a at mi nikdo netvrdi, ze riflicky lezici mimi netlaci 🤐 )

Ani jsme doma nemeli:

- stojan na odkvapkanie fľašiek
- sterilizátor na fľaše (kojila jsem a kojim doted, UM nedostaval)
- monitor dychu (prcek spal vedle me na "balkonku" a ted spi u nas v posteli 😅

ALE! Vsechno nize uvedene jsou podle me super (nerikam nezbytne, ale zivot znacne ulehcujici veci) a urcite je vyuziju i pro druhe miminko 😵

- prebaľovacia podložka, prípadne celý prebaľovací pult (v koupelne mam podlozku, v loznici cely prebalovaci stul, uzasne, neboli zada, vse je po ruce, jasne ze by slo prebalovat na posteli, ale tohle strasne moc ulehci zivot 😉 )
- jednorázové prebaľovacie podložky (na cesty, navstevy, na cviceni... bez nich ani ranu, doma naopak zbytecne)
- kôš na použité plienky (plinecek je zpocatku hodne a behat s kazdou do kuchyne je otrava - ale nemusi byt ten Sangenic, staci obyc zaviraci kos...)
- odsávačka na mlieko (pri kojeni nezbytna, koho by bavilo odstrikavat rucne 😝 )
- vankúš na dojčenie (v tehotenstvi fajn, na kojeni uzasnej, mela jsem pri kojeni volne ruce na knizku a na caj treba 😉 )
- babyvak (nosit miminko je super, u nas jedou satky)
- hracia deka (jakakoliv, my meli jen hrazdicku na obycejne dece, prcka moc bavilo se na ni koukat)
- nožničky na nechty s guľatou špičkou (strihame s nimi dodnes, ja se tech ostrych spicatych bojim)
- teplomer do vody (mame ho na kacence do vody, fajn vecicka, ja tech +- 37°C jinak nepoznam 😅 )

jezibab
5. feb 2011

Ja som nevyužila body a tričká s krátkym rukávom v najmenšej veľkosti (pri izbovej teplote mal malý studené ruky) a hlbokú vaničku na kočík som využila iba dva mesiace (potom jedného dňa akoby uťal a malý sa tam išiel zblázniť a odvtedy už len babyvak - v ňom som ho nosila kilometre až do 11 mesiacov a do 9 kg) - v babyvaku bol denne 3-4 hodiny, krásne tam spal a o kočíku nemohla byť reč, hoci som ho viackrát skúšala v ňom uspať. Prebaľovací pult, odsávačku, sterilizátor a ohrievač (kojila som) - tieto veci som vôbec nemala a nechýbali nám našťastie - podľa mňa treba veľa vecí riešiť až po narodení dieťatka, každá mamička si vytvorí iný systém a každé dieťatko je iné...a obchody sú za rohom🙂

daniela1974
5. feb 2011

@piskootka ja budem mat tretie a takto som sa zariadila:
prebaľovacia podložka, prípadne celý prebaľovací pult - pre mna velmi potrebne
- jednorázové prebaľovacie podložky - v porodnici potrebne, budu Ti nadavat kde ich mas
- kôš na použité plienky - nie nepotrebovala som
- odsávačka na mlieko - zivot zachranujuca zalezitost - kupuj az po narodeni babatka v porodke Ti pozicaju
- vankúš na dojčenie - super uzasna vec ulahcujuca spanie kojenie
- stojan na odkvapkanie fľašiek - nie nepotrebovala som
- sterilizátor na fľaše - nie nepouzivala som flase
- ohrievač na fľašky - neee
- monitor dychu - neee
- babyvak ANO
- hracia deka - ANO
- vanička - JASNE ZE ANO
- nožničky na nechty s guľatou špičkou - ja som to pouzivala ale teraz ked som ich isla kupit tak som to videla len v sete s pilnikom a to fakt netusim kto piluje detom nechtiky
- teplomer do vody - jasne ze ano
- tie najmenšie rifle - NEEE preboha babo musi byt v dupajdach makuckych

njonja
5. feb 2011

@piskootka Ja som voobec nevyuzila flasky, vanicku na kupanie (kupala som vzdy vo velkej vani, mala vanicka bola len nespratna), sterilizator, dudle, teplomer do vody.(sme kojeni a ziadne flasky ani dudle nechcel mat).

Nedam dospustit na monitor dychu a odpocuvacku, prebalovaci pult, pancusky, bodynka s dlhym rukavom, velke svetriky, vaky na spanie, olivovy olej po kupani, manducu, pristroj na parenie zeleniny od Aventu, kvapky Sab Simplex, vankus na kojenie. Potrebovala som aj rucnu odsavacku - je dobre ju mat,zide sa hlavne na zaciatku - take pre dva mesiace.. aspon u mna.

dugyna
5. feb 2011

No je toho dost:
-kocik je v hale a sada nan prach..pouzivame satku a nositko
-ohrievac na flasku..malu kojim,clovek vela veci ohreje v mikrovlnke alebo si v rychlovarnej kanvici prevrem vodu dam do misticky a v tom zohrejeme /odsate mlieko ked vecer zerabam kasu..rychlesjie akoohrievacka/
-baby vysielacky..ani raz som nevyuzila ..v byte predsa mamicka pocuje ci babo place..a casto mala spi pri mne v satke ci nositku
-jednorazove prebalovacie podlozky /mala som len do nemocnice/--tie clovek nevyuzije lepsie je pouzit klasicku latkovu plienku, doma clovek viac vyuzije prebalovaci pultik da sa pekne upevnit po sirke postielky 😉 je to super vec-je to len ta doska upevnena po sirke postielky pri nozickach tu vyuzivame denno denne 😉
-dudel / nedavali sme vobec, su v skrini/
-kojenecke flasky / mam ich asi 6 v skrini..mala z toho neviem pit comu sa ale tesim lebo stale kojim, a teraz uz pouziva poharik so sosacikom asi od 4 mes./
-lehatko pre deticky..vyuzili sme asi do 4-5mes kym mala sa nevdela chtit tej hrazdy s hrackami a sadnut si..nakolko je tam ten pas okolo pasa a nie na ramienka je teraz absolutne nevyuzite kedze mala si sada mohla by cez to vypadnut...vhodne pre deti do 4-5mes vtedy je to super vec..tym som len chcela povedat z nie je nutne kupovat nove..
-noznicky zo zahnutym koncom...raz som s tym isla strihat nechty a prvy som absolvovala a potom som si zobrala klasicke manikurove noznicky a odvtedy ich pouzivam
-puder pre deticky stale stoji neotvoreny v kupelni
-jednorazove plienky,popredavali sme na bazre, pouzivame moderne latkove plienky
-ohradku- mala ked sa hra v izbicke neujde..a vacsinou chce aby tam bol niekto s nou..cize teda 90% casu je clovek rpi nej tam ohradku netreba a ked uz je sama tak len chvilku a to neujde a ked sa nehra v izbicke a ja varim tak ju mam na chrbte v satke ci nositku a ona spokojne kuka co maminka robi 😉
-monitor dychu sme nekupovali...
teplomer do vody sme nekupovali

anelisa
6. feb 2011

@dugyna
mozes prosim poslat link ako vyzera prebalovaci pultik, ktory sa da upevnit na postielku? Da sa to dat aj na staru postielku /taku 30-rocnú 😀 /? Dakujem

mircalla
6. feb 2011

Odsavacku.....bola pouzita asi 3 krat, postolky (uz sa prestali pouzivat) a vobec nie lehatko do vanicky, to je podla mna uplna zbytocnost....tiez teplomer do vanicky a flasu na kasu, dudle, 2 z 3 zavinovaciek, to ma tak narychlo napada...baldachyn nad postielku tiez povazujem teraz za zbytocnost

Vec, co som vobec najprv nechcela a teraz nedam na nu dopustit...vankus na kojenie, uzasna vec.

duracelko
6. feb 2011

odsávačka kupená dopredu, nikdy nebola použitá... tažko sa mi aj predávala... a to som kojila do 21 mesiacov, čiže bola som dojčiaca mamina a odsaváčka nebola potrebná. odporúčam kupiť až ked je treba 🙂

duracelko
6. feb 2011

body s krátkym rukávom v najmenšej velkosti... tiež body čo sa obliekajú cez hlavičku... odporúčam zavinovacie kosielky alebo zavinovacie body tie sa obliekajú ako kosielka. nie cez hlavičku...

duracelko
6. feb 2011

kopec nakúpených cumlíkov, pretože moja malá nechcela vziať do pusy ani jeden... nikdy cumlík v puse nemala, len na jednu fotku som ju odfotla s cumlíkom stihla som kým ho nevyplula 🙂

kikimaruska
6. feb 2011

Do roka jsem nevyužívala vubec trička s krátkým rukávkem, ani ty zavinovací...a ty s dlouhým jen minimálně. Téměř stále byl v bodyčkách a dupačkách. Taky body-tílka jsem nevyužila, přestože jsem měla mimi na léto, takové teplo na tílečko nikdy nebylo, spíš měl občas i čepičku...ale to bylo asi i díky delším problémum s termoregulací, jelikož se narodil dříve.Naopak svetýrky jsem využívala i v létě, třeba večer, nebo když bylo chladněji. Zavinovačku tzv.růžek jsem prodala bez využití, nechtěl v ní být, ale měl rád zavinovačku bez výstuže, fleccovou. Baby vak též neslavil úspěch a nepoužitý se prodal dál. Neměli jsme koupací kyblík a nechyběl nám. Na uplně malé mimi jsem pak prodala i zimní bundičky a byl v kombinézkách, až když začal víc vnímat a konečně sám sedět (až po roce),tak bundičky začal nosit víc. Co se nevyužilo byly taky capáčky jakýhkoliv druhů a typů, protože měl vysoký nárt a věčně ledové nožičky,tak dokud nechodil, měl v kočárku krom punčošku i teplé ponožky a v zimě ve fusaku ještě pletené takové bačkurky teploučké, ale capáčky nenazul. Jo a na mimi jsme dostali bundičku-tzv.větrovku, uplně zbytečné, když ležel stále v kočárku, tento typ bundy jsme také využili, až když začal chodit...