Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

majka35
5. apr 2008

a bábetkovské košielky ... doteraz nepochopím na čo sú, stále sa vyťahujú hore, majú dlhé šnúrky, ťažko sa obliekajú ... hlavná vec, že osm si ich nakúpila kopu ... 🙄

katusha
5. apr 2008

tak tie kosielky sme nevyuzili ani my, nastastie som ziadne nekupovala, vsetky boli zdedene 😀 potom sme radsej nakupili body 😵
a este sme vôbec nevynosili capačky na nohy - obuvala som ich malej 10 minut a za 10sekund ich mala skopane 😅 😀

lefika
5. apr 2008

kosielky tiez nechapem: bolo utrpenie to obliekat a zavazovat a do 5 minut mala dcerka holy chrbat. hlavne ze este aj v novej mama a ja su napisane v zozname pre dieta ako prepotrebna vec...zlate zavinovacie body 😵

aponchie
5. apr 2008

platene kosilky,drahe dudliky,kouzelny hrnecek,tripple sadu svetriku a saticek 😠 ,miliony ponozek co kazdy nesmyslne daruje a tisice cepicek a rukavicek..

neeve
5. apr 2008

ohřívač 😝
a kupodivu kojící polštář... na tom sem se válela v těhu, ale na kojení mi neseděl 😅

nobody
5. apr 2008

bublinku do vodováhy

expertka8
5. apr 2008

...zatial stale "nevyuzity" nocnik 😠 .... 😅 .... 😀

lu777
5. apr 2008

tak se přidávm do klubu těch co nevyužili odsávačku, taky mi to šlo rychleji rukou.. 😅
dál jsem zatím nevyužila: baby monitor (když byl zapnutý, tak mě znervozňovalo to světlo víc než když je malý "nehlídaný" 😅 )..... dál některé oblečení které se špatně rozepínalo (no, některé jsem třeba taky rozstřihla a bylo 😀 ).....klokanku (tu jsme dostali, ale šátek je o moc lepší)...... separační plenky (vždycky na ně zapomenu 😅)..........vlhčené ubrousky (umýváme pod kohoutkem)

a jsem fakt ráda, že jsem nekoupila moc kosmetiky a nebo látkových plenek do výbavy (myslím, těch moderních, ne čtvercovky), protože všechno se musí ozkoušet a některé věci fakt točím dokola a jiné jen tak občas použiju protože to mám

lu777
5. apr 2008

jo, teď dočítám: taky teplé svetry a čepice se šňůrkou a kojící polštář (stejně jako Neeve mi neseděl, ale v těhu byl super 😅 )

zavinovačky: využila jsem jen takovou tu zimní peřinkovou.. jakmile malému začaly potíže s bříškem, tak byl tak neklidný, že zavinovačka nestačila a zavinuju těsně do deky co jsme dostali zadarmo s kočárkem 😉

ale naopak jsem si myslela, že nevyužiju ohřívač lahví, když ho muž jednou přinesl zničehonic domů a používám ho pořád.. a klid na dudlík.. u toho našeho vyplivovače bysme bez něj asi nepřežili 😀

pebi
5. apr 2008

rozhodně oblečení nejmenší velikosti, hodně věcí měla na sobě jen jednou

dominica
5. apr 2008

nejaké oblečko, kefku na česanie vlasov, zavinovačku

ina.b
5. apr 2008

vlněné čepičky, lahvičky (měli jsme jich 5 a využíváme jen 1), punčocháčky, svetříky a hromadu ponožtiček 🙂

natalien
5. apr 2008

Vaničku jsme sice využili, ale jen párkrát (asi 3x), takže by to byl zbytečný výdaj, kdyby jsme ji kupovali. Měli jsme půjčenou a brzy jsme ji vrátili (po týdnu z porodnice 😀 )

arabela36
5. apr 2008

Pre nas to budu asi vselijake kremiky, masticky, samponiky, atd... Kazdy sme vyskusali a teraz nam tam stoji hromada vselijakej moznej kozmetiky pre babatko. A to sa neda ani nikomu darovat alebo predat, ked je to uz raz otvorene...
Asi sa s tym zacnem mazat sama 😒

ada78
6. apr 2008

flasky na mlieko (mame doma asi 9 typov a tvarov, ale nechytil ani jednu 😠 ), odsavacku na mlieko - tvori sa mi tak akurat a babyvak - asi ho tam neviem dat, lebo v nom strasne jaci. 😀

a rychlozavinacky som pouzivala a doteraz pouzivam dost vela, akurat nie na zabalenie babetka, ale ako farebne podlozky pod maleho. 🙂

sylvar
6. apr 2008

vaničku 😀 malá se brzo nevešla,ale měli jsme asi 55cm velkou😅 a více vyhovovalo koupat ve vaně...a hlubokou korbu u kočárku jsme měli 3 měsíce 😒 pak sporťák, takže dávám zelenou kočárkům, trojkombinaci se sedačkou a sporťákem 😎

masinka
6. apr 2008

tiez som si najprv vravela ze naco mi je ohrievac na flasky ked kojim, ale teraz ho casto vyuzivam na ohrievanie jedla pre malu - bud tych kupovanych flasticiek alebo ked mam papo v mrazaku (to mrazim v tych flastickach tiez)
a nemusim to ozarovat v mikrovlnke (vraj trva 6 hodin kym to ziarenie vyprcha)

babatkovskou kozmetikou co som nevyuzila sa mazem ja, ale v lekarni mi doporucili ako nutnost borovu vodu a tu fakt neviem na co mam

masinka
6. apr 2008

a este take tie smiesne tupe noznicky na nehtiky

majka07
6. apr 2008

klokanku, babyvak, košilky, překřížený bodynka, ty jsou na...., plno oblečení, odsávačku, žínky, malý osušky, byly na nic, rukavičky, odsávačku na mlíko, vložky do podprdy, lehátko do vany....určitě by se toho našlo víc. zavinky su využila jen jako deky na ven.

luucia
6. apr 2008

rychlozavinovačky, malá v ní nechtěla být ani v porodnici a rozkopávala je

lahvičky Avent, neuměla vzít savičku do pusy, pije z Tommee Tippee

spooooustu oblečení, který sme nestihly unosit

Lehátko do vany, vložky do podprdy, žíňky,...........................

petra2204
6. apr 2008

vaničku jsem používali jen 6 týdnů, z kosmetiky jsem využila jen rybí mast a dětské mýdlo, žínky, kartáček na vlasy.
Pak malé oblečení vel. 56, svetříky a mikiny přes hlavu, překřížená bodýčka, overálky (bylo příšerný zapnout v noci řvoucímu, hladovému a kopajícímu kojenci min. 5 patentek 😝 ), množství darovaných ponožtiček, mikiny s kapuckou (v čepici, kapuce od mikiny a kapuci od bundy mu bylo horko), plátěné košilky, klokanka.
\vložky do podprsenky, vlhčené ubrousky, lahvičky, dudlíky, řetízek na dudlík....odsávačku jsem si ani nepořizovala

Naopak se nám osvědčila rychlozavinovačka, sysálová rohožka (jako terénní nerovnost při uspávání v kočárku na balkóně 😀 ), ocet do koupání při novorozenecké vyrážce a na mytí mých rukou při moučnivce, látkové lehátko do vany, kojící čaje....

zusma
6. apr 2008

Využila jsem téměř vše 🙂 A ještě jsem musela dokupovat (odsávačku na MM, ohřívač,sterilizátor,odsávačku hlenů na vysavač)

Jediné,co jsem asi moc nevyužila bylo lehátko do vany - do té naší vaničky se moc nepasovalo a malá z něj padala. Kdyby to byl ale jiný typ, tak by to bylo ok.

Využila jsem skoro všechno oblečení( až na 2 soupravičky), lahvičky avent,žínky,kosmetiku,zavinky,vaničku používáme ještě ted. Prostě by se dalo říci, že vše 🙂

sasiki
6. apr 2008

Klokanku - len pár krát, malá v nej nechcela byť 🙄
Postieľku - spáva s nami, ale bude druhé bábätko, tak jedno z nich si naučíme - 😒
Avent kúzelný hrnček
Silikónové cumlíky 😎
Capačky - hneď ich mala dole 😉

ketka
6. apr 2008

Kojící polštář, odsávačku, lahvičky Avent (125ml), asi milion saviček, který jsme zkoušeli, hrací dečku, hrací dečku s otočnou beruškou, baby vak, asi 4 umělý mlíčka, když jsme zkoušeli, který malýmu zachutná... Některý věci jsem využila buď párkrát nebo nevyužila vůbec 😅

lula5
6. apr 2008

hypermangan

iwulik
6. apr 2008

ahojky holky,mám trošku jiný problém chtěla jsem si koupit kojící polštář.Využili jste ho,nebo jsou to vyhozené peníze?

tinax
6. apr 2008

iwulik, ja som si ho tiez chcela kupit ale nakoniec som to nechala tak. Mam doma hromadu mensich/vacsich vankusikov a velmi vyuzivam tie. prajem Ti este prijemne tehulkovanie a zdrave babatko. 🙂

bora8
6. apr 2008

no u mňa to bola odsávačka - nekojila som....., domáca húpačka pre malého - absolútny nezmysel - vôbec asi najviac v nej bol 5 minút a basta...

krista
6. apr 2008

Iwulik já jsem si kojící polštář koupila v těhotenství, strašně mě bolely záda a on mi vážně pomohl!! První týden mi ho zabavil manžel, protože se s nim super spí 😀 A teď kojim a moc jsem si na něj zvykla, v porodnici jsem se trápila na posteli - nešlo mi to a teď pohoda 🙂 Takže pro mě určitě věc, která se mi moc vyplatila a až nebudu kojit, tak s ním budeme dál spát - je hodně variabilní 🙂

Zatím využíváme všechno a odsávačku jsem dokupovala, první týdny mě tak bolely prsa, bylo to vysvobození a udělala jsem i zásoby do mrazáku 🙂 Doporučuju Medela Harmony, ale kupovat fakt až když zjistíte že ji potřebujete 🙂

liliandax
6. apr 2008

my sme vobec nevyuzili klokanku a tiez ten hrncek NUK, maly z neho absolutne nevedel (nevladal?) pit, len ho znervoznoval 😖