Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

krpcek
16. dec 2009

ja som takisto nevyuzila prebaloci pult - rozlozila som sa na vani a tam som aj zostala doteraz (rychlejsie vykurim tu malu miestnost ako velku splanu). . .dalej odsavacka mlieka (vobec mi to tym neslo, takze som si vzdy musela rukov odsat), flasku pouzivame iba na cajik aj to znacku MAM, nie avent (hlavne, ze ich mam asi 5), dalej tu telocvicnu, ci ako sa to vola, kde dieta lezi a nad nim su hracky (moja mala vydrzala lezat tak minutu), takisto ohrievac flias, sterilizator raz za cas, hlavne, ked nieco nove kupime. dalej zimnu emitex zavinovacku, sme nepouzivali v autosedacke, ale v kociku, kedze do sedacky s patbodovymi pasmi sa nedala zapnut 😖
a samozrejme, tricka, saticky sme mali asi dva krat

ale co sme vyuzili uplne na 100% su overali, body ci s kratkym alebo dlhym rukavom, teplaciky, mikiny, a teraz taky super teply flisovy overal.

pimpa
17. dec 2009

vobec sme nevyuzili kefku na vlasky a noznice na strihanie nechtov-strihame nasimi pre dospelych 😉

lujza123
17. dec 2009

Inac tych nefunkcnych veci vyrabaju neurekom. Capice ktore sa bud to nezmestia na hlavu, alebo nezakryvaju usi alebo zakrivaju vsetko mozne len nie usi. Rolaky na male babetka co nemaju ani krk. Zipsy co niesu podsite latkou a skrabu. Rifle c 56 ...no neviem kdo naprace novorodenca do toho..chuda dieta. ...Noznicky s gulatym koncom ..no comment...Oblecka z roku 5 v ktorych deti vyzeraju ako slahackove torty...Overaly co sa rozopinaju len na jednu nohu..navliect tam tu druhu sa da len ked je ten overal vacsi..najlacnejsie papierove plienky s igelitu......Su to take lakadla pre tehotne nakupne maniacky alebo bezdetnych pribuznych co to donesu ako darcek

lujza123
17. dec 2009

A podla mna aj kociky su pekny hnoj. Strasne predrazene a ziadna kvalita podla mna. Ked som na vychadzke tak co postretam maminy s kocikmi tak polka s nich vrzga..a to po 1 dietati. Ked si kupim za 500 eur bicykel tak na nom mozem jazdit roky po vseliakych terenoch co sa o vacsine kocikov neda povedat.

pavlina05
17. dec 2009

MY nevyužili takovou tu manual.odsávačku soplíků,---ta je k ničemu 😖

janina1977
17. dec 2009

u nás to bola klokanka 😒 a veeeeeľa oblečka a tiež spací vak, ktorý bol ale nehorázne drahý 😠

zuzu1980
18. dec 2009

este nevyuzivame:
- manualnu odsavacku soplikov,
- zagulatene noznicky (pouzivam kliestiky, to je super vynalez !!!),
- lehatko do vanicky, (do tej mojej sa ani nezmesti)
- flase od Aventu (pri najmensej manipulacii sa odkruti vrch a pooblievam maleho mliekom !!! a uz viaceri sa na to stazovali),
- vonave sacky na balenie plienok po jednej (zdalo sa mi to super, tak som ich nakupila kooopec a je to na nervy, nechce sa mi kazdu plienku extra balit)

veci ktore nemam ale mi nechybaju : ohrievac na flase, teplomer do vanicky, specialny kos na plienky

my naopak mame a vyuzivame
- odsavacku, (kupila som az po porode ked som potrebovala)
-sterilizator na flase do mikrovlnky,
-spaci vak (drobec sa zo vsetkeho hned odkopal, tak konecne nieco v com je zakryty)

tilly
22. dec 2009

baby, čo ste mali ten kôš na plienky, prečo ste ho nevyužili? ja nad ním uvažujem, lebo prebalovák mám v spálni na poschodí a chodiť s každou pokakanou plienkou von... a keď to hodím do obyčajného koša na plienky tam, tak to tam smrdí...

babulka123
22. dec 2009

tily ja to robim tak ze ju zabalim do sacku.. u nas v jednote sa za par centov da kupit cely taky ten balik { co mavaju pri pecive} a do toho tu plienku zabalim a tak dam do kosa v detskej a ked je plny tak vyhodim.. a hotovo..

tilly
22. dec 2009

hej, aj tak sa dá, ale keď mi začne jesť tuhú stravu, tak to bude smrdieť, aj cez tie sáčky... hlavne teda v lete 😝
ale skúsim to pre začiatok tak...

weronique1
22. dec 2009

u nás jednoznačne slnečník na kočík

given
22. dec 2009

Babulka, tebe uz mala papa prikrmy, ze? Smrdi plienka aj cez ten sacok?

robin154
22. dec 2009

Taky nemáme koš na plenky, vyhazuju to do normálního nerezovýho koše, kterej je zavřenej a nesmrdí to. Vynášíme odpadky každej den, takže žádnej problém.

tilly
22. dec 2009

slnečník na kočík sme tiež nevyužili...

jaaj babulka, už papáte príkrmy? a fakt to nesmrdí ani cez ten sáčok? lebo ja si pamätám, že keď domčo začal papať príkrmy, tak to boli iné pumy 😀

jenniffer
23. dec 2009

Lehátko do vany a spací pytel.

marinka
23. dec 2009

Taky lehátko do vany 😀

sklenicka24
23. dec 2009

Ahojky, také se hlásím k lehátku. Takové to plastové tvarované. Absolutně na ic

spimira
23. dec 2009

Taky lehátko do vany 😀

siuzi
24. dec 2009

sterilizátor na fľaše do mikrovlnky,zavinovačku a klokanku 😉

tehula
24. dec 2009

plienky hadzem do sacku na balkone, nie do smetneho kosa a kazdy den vyhadzujem.
vdaka tejto teme som sa vyvarovala nakupu niektorych zbytocnosti.
zatial sme nevyuzili odsavacku na sople na vysavac, a mozno nejake oblecenie, co sa neprakticky zapinalo. Este som nevyuzila cumliky a flasky, lebo cumle moja odmieta a z flasky pit nechce, takze pouzivame nekvapkajuci hrncek od Tommy Tipee. Ale to nikto nezisti, ci dieta bude dudlove, alebo nie

henikav1
24. dec 2009

baby, to plastove lehatko do vanicky sme ani my nevyuzili, ale potom som zohnala to platene, cize kovova konstrukcia a natiahnute platno, ako za starych cias, to tak hnusne zazltne ked pridavate olejceky... do vanicky, ale to sme vyuzili, zase by som len take kupila

tilly
25. dec 2009

u nas je to s tymi plienkami trosku take ine, byvame v dome a prebalovak mam v spalni a tam mam aj kos na plienky, ktory vyhadzujem denne, lenze s kazdou trosku viac okakanou plienkou musim behat von a to mi pride dost zdrziavanie a je to dost neprakticke... preto chcem ten kos na plienky... a teraz este tie hovienka moc nesmrdia, ale s prikrmami pride aj smradek 😀

a cumle a flasky sme tiez moc nevyuzili, ani pri prvom a ani teraz zatial...

salonka77
25. dec 2009

Co sa tyka kosu na plienky, tak sme uvazovali o kupe, ale nakoniec sme si to rozmysleli. Radsej kupujeme v Tescu vonave sacky na plienky, je to super vynalez, v kosi to vobec necitit. V jednom baleni je 75 sackov, dlho vydrzia.

tilly
26. dec 2009

take existuje? vyskusam

mirka755
26. dec 2009

jediné co jsem moc nevyužila byla souprava deka a polštář do kočárku, koupila jsem takové to pevnější-na vzhled krásné, ale deka absolutně nepoužitelná-nešla tvarovat, takže při každém kopnutí jsem to furt srovnávala. Teď to využíváme když leží malý na zemi. A při Anetce jsem se unáhlila se slunečníkem, poté jsem pořídila clonu a mám jí do dneška, ještě poslouží v létě když pojedeme proti směru a malý bude chrupčit 🙂

bury
26. dec 2009

mirka 755 - ještě že si to napsala - zrovna jsem na ty sady koukala a vůbec mi netrklo, že to bude blbě držet. možná je lepší nějaká flees deka, ne?

tilly - taky myslím, že koš na plenky moc nevyužiješ, teda využíješ, ale je to podle mě zbytečná investice. stejně poslouží dobře těsnící normální koš.

mirka755
26. dec 2009

bury: máme tuhle http://www.mamitati.cz/index.php?men0=157&list=... a deka je fakt na prd. To už je lepší Emitex souprava, z fleesu - to se dá krásně tvarovat

bury
26. dec 2009

mirka- tak zrovna na tyhle jsem koukala 😉 tak ještě vymyslím něco jinýho. ty fleesový jsou fajn, ale většinou jsou dost úzký a já mám pocit, že tím pádem míň teplý 😉

mirka755
26. dec 2009

na MMB šijou paní deky do kočárku a můžeš si říct o velikost. Ale koupíš i dětské fleesové větší velikosti

marrakech
30. dec 2009

ahoj, mam vyhlednuty sterilizator na lahve do mikrovlny. Muzu se optat tech z vas, kdo jste uvedli, ze jste sterilizator nevyuzily: jak to? Jak jste tedy lahvicky resily? Diky.
Take jsem mela v umyslu koupit kos na plinky, ale po vasich zkusenostech mi prijde, ze mozna ty vonave sacky uplne staci. Aby pak clovek nemel byt plny "naprosto nutnych" miminkovskych veci. 😀