Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

ciernavila
22. nov 2011

ohrievacku flias, dudliky a retiazky na dudlik, rektalnu rurku - zatial sme nemali problem, novorodenecke kosielky /bodycka su praktickejsie/, perinky do kociku, detske nosne kvapky /lepsia je morska voda napr. Sterimar/, olejcek na masaz pri prdikoch, penovu podlozku do vanicky

ciernavila
22. nov 2011

a nemala som monitor dychu, dojciaci vankus, choditko, balonkova odsavacka. Urcite kupit tu na vysavac! Ta sa zide vzdy.

hofka1
22. nov 2011

@ciernavila šňůrky na dudlík jsou u nás jednou z nejoblíbenějších hraček🙂)

ciernavila
22. nov 2011

@hofka1 no my dudlik nemame, ale mozno by sa s nimi pohral, este som ich od porodu ani nerozbalila

slavka4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lujza123
30. dec 2011

Ked nad tym tak spatne rozmyslam tak minimalne 2/3 veci pre malu bolo absolutne zbytocnych. Top raroha su vsetky tie piskacie, blikacie a vyhravajuce hracky ktorych kazdorocne po sviatkoch pribudne hrozive mnozstvo okupuju polku izby u mna doma, obidvoch babiek a pomaly uz aj pivnicu. Jedine s cim sa hra a pouziva su leporela, lego duplo, drevene kocky a plysovi maco s ktorym spava.
S odstupom casu som zistila ze mnoho tych veelmi potrebnych veci pre babetko sa pouzivalo mozno par tyzdnov a keby niesu tak sa zaobideme bez nich. Lenze v tej euforii s maleho babatka, hlavne vdaka "materinskorodicovskym" pudom ktore sa v dnesnej dobe prejavili hlavne ochotou oplieskat vsetko na babetko..a bolo s coho ze, prispevok, dary od rodiny..... v tych baby obchodoch to vyzeralo vsetko tak uzitocne a krasne a nenahraditelne....
Keby mam druhe dieta tak sa zaobidem bez zavinovaciek, milionov deciek, podloziek, drvivej vacsiny oblecenia (hlavne tie megafunkcne ako riflicky velkost 62 a pod), plastovych flias, poharikov, prebalovacieho pultu, noveho kocara ( sa pouzival len 1 rok potom ked zacala chodit tak sem tam este polroka).....kocar ako taky je najvacsi ojeb aky len mohli vymysliet...stoji strasne prachy aj ten najposlednejsi polsky shit ide od 300 eur vyssie...po roku to vrzga, zavadza...hlavne tie kombinovane opachy velke tazke ale kedze za to kazdy vysoli 500 eur tak malokto ma na to aby po polroku kupil este aj spratnejsi sportak...fakt mala som si pozicat daky starsi kocar a radsej kupit novy bicykel....ten sme od jari do jesene vyuzivali ovela viac obidve

chrumka
30. dec 2011

Tak mi sme minimalne vyuzili: lehatko do vanicky, pouzivali sme tak dva tyzdne, a len to zavadzalo, lepsie sa mi kupalo maleho len tak vo vanicke v rukach, kolotoc nad postielku - akosi sa to nasmu synovi nepacilo, chvilu na to pozeral, ale asi mu vadila ta hudba, alebo ktovie co, este ze sme kupila taky ten lacnejsi, ze ma to netrapi, ze je odlozeny v krabici pod podstelou 🙂 Kosielky sme pouzivali velmi kratko, liezlo mi to na nervy, ako sa to vkuse vytahovalo a mal potom holy chrbat.

A veci, ktore sme pouzivali dost boli: zavinovacky, kym z nich nevyrastol (cca do 2. mesiaca), prebalovacia podlozka (mam ju na pracke v kupelni, takze super, vsetko je po ruke - voda, uteraky ...), vibrujuce lehatko s hrazdickou (vibraciu pouzivame malokedy, ale vyhrat sa v tom vie super, a ja si mozem porobit svoje doma, a kupili sme ho tu ma MK v bazare, a je ako nove), co sa tyka oblecenia, tak jednoznacne vyhravaju body na zapinanie medzi nohami, pancusky, pripadne polodupacky/teplaky.

wendulka25
12. dec 2012

Zavinovačku využíváme hodně stále ale vubec nevyužíváme ani jsme nevyužili trička, nejlepší jsou prostě bodyčka a co jsem prodávala po 14ti dnech byla vanička, podložka koupací a monitor dechu. malý spí s námi v posteli a když byl miminko koupali jsme v umyvadle, měl to jak mini vanu a moc se mu tam líbilo a ted koupeme ve vaně takže to určitě při druhém nebudu kupovat zas 🙂

veronikasa
12. dec 2012

to boli určite dudlíky a mali sme ich min. päť, mali sme zopár tričiek ked mala dcéra 2-3 mesiace ale som jej ich neobliekala, zavinovačky sme doma nepouživali, ale kedže bývame v čínžiaku bez výťahu tak sa mi lahšie manipulovalo s novorodeniatkom v zavinovačke ked som musela zísť tri poschodia s taškou a klúčmi a vytiahnuť kočík zo schránky, inak sme vyžívali všetko a top3 len tak narýchlo monitor dychu, kôš na plienky a vibračné lehátko mi veľmi ulahčilo život a inak vanička toho tvaru aký poznáme posledné roky je dosť nepraktická len tak na záver.

blannie
12. dec 2012

já jsem dostala ten koš na plenky sangenic a ani jednou ho nepoužila... mám antibakteriální sáčky z dm, která po dvou dnech vyhazuju. Nedovedu si představit, že bych kvůli každé pleně musela zvedat víko a točit nějakou kličkou...

bubla30
12. dec 2012

ja by som uz v buducnosti urcite nekupila spaci vak (kupovany dopredu a uplne zbytocne, maly spi s nami), rozne vychytavky v obleceni- napr. riflicky c. 62, svetriky cez krk (najlepsie su na zips-gombiky), nohavice (pri frekvencii prebalovania kto ma na to nervy🙂)...naopak vyuzili sme zavinovacky (nielen na suchy zips ale aj zavazovanie), pyzamka na cvocky- velmi prakticke aj pre babo aj pre rodicov. orientovat sa na veci, ktore sa lahko obliekaju, pri tak malom babatku na vychytavky chut nie je, teda aspon my sme ju nemali🙂

strihalka
13. dec 2012

@blannie muzes mi prosim poslat obrazek, jak ty sacky vypadaji?to jsme nidky nevidela, kouknu u nas v dmke🙂 dakujem

sharmana
13. dec 2012

určite by som už nekúpila nohavice na traky, na zimu stačí jeden overal a nekúpila by som ani zavinovaciu deku, mám na mysli tú, čo je šitá ako overal, teda tú sme využili len raz... dieťa sa do toho potom nezmestí, stačí na zimu fusak a klasickú deku..
a z kozmetiky by som na začiatok kúpila už len lekársky olivový olej a sebamed mydlo a samozrejme vaty, tyčinky a podobne... ale žiadne iné krémy..
košielky by som kúpila už tiež max 3, avšak polodupky a bodynká som využila najviac, tie odporúčam..

majka99999
13. dec 2012

Esteze som nekupila ten kos na plienky, dalsia raroha, ked plienky dobrezlozim, mozem ich nechat aj vedla prebalovacieho pultu v hale (aj tie pokakane), ale zvycajne vynesiem na balkon, mam ich v sackoch od rozkov, su s uskami a prakticky zadarmo. Kazdy den ideme von, tak to vezme do kosa. 😀
Najpraktickejsie su overaly, bodycka su tiez cez hlavu. Bodycka sme vyuzili na zaciatku, maly je junovy, prve 3 mesiace stravil v bodyckach. Treba kupovat oblecenie podla pocasia. Ak mate Tesconedaleko, ani si nerobte velku zasobu.

rough
13. dec 2012

Myslim, ze v mnohom zavisi od toho, ci zijete v byte alebo v dome, ci je novorodeniatko letne alebo zimne, ci mate auto alebo pouzivate mhd/sad, ci sa bude babo dojcit a spat s rodicmi v posteli alebo bude na um pripadne spat v postielke. Mne zivot s babom ulahcil velky prebalovaci pult, kde mam vsetko po ruke a je pri vani, zavinovacia deka do autosedacky, naklikavanie autosedacky na kocik, rychlozavinovacka a vlhcene utierky po celom dome. z oblecenia overaly tzv pyzamka, co mali cvocky od clenkov az po krk. Nic co sa prevlieka cez hlavu nie je prakticke (az na bodynka).

blannie
13. dec 2012

@strihalka ahoj, tady je obrázek.. http://melitta-online.cz/swirl-antibakterialni-..., maj je dole u miltonu a nuku na mytí lahví 🙂

strihalka
13. dec 2012

@blannie dakujem;)

ivanka.7
28. dec 2012

Cumle, flase, kozmetiku (az na detske mydlo a bambucke maslo som vsetko posunula dalej), zavinovacky a perinky, povlecenie, paplon, vankus (to este caka na svoje vyuzitie), vsetky ostatne rarohy do postielky okrem mantinelu, kosielky a dupacky bez rozopinania medzi nozkami.

Naopak, super sme vyuzili satku, ergo nosic, tvarovanu vanicku, prebalovacie podlozky z Ikea tie nafukovacie (mam doma dve), zavinovacie bodynka a celorozopinacie overaly (prve tri mesiace ani v inom snad nebola), zavinovacku do autosedacky a vsetky deky, ktore sme dostali od nadseneho pribuzenstva. Tenka, hrubsia podla pocasia, jedna do kocika, dalsia do postielky, jedna ako podlozka, dalsia k babke - kazda nasla vyuzitie, ani jedna neostala odlozena dakde v skrini.
A prvych 5 mesiacov som vyuzila aj pozicany monitor dychu, mala som ovela pokojnejsi spanok, potom sme ho odlozili. Mala sice velku cast noci spava s nami, ale ked vecer spala vo svojej postielke, aspon som nemala nervy a nechodila ju stale kontrolovat.

No a ja by som veru bez vloziek do podprsenky nepohla nikam doteraz, takze pratelne boli super investicia, lebo nechcem vediet, kolko by som na tom za tych 9 mesiacov otrepala penazi :D

kuratkol
28. dec 2012

Nevyužili jsme zavinovačku, matraci do kočárku a oblečení s kapucema.

bronia13
28. dec 2012

vanicku, mali sme ich 2, kupali sme ich tam po 2-3 krat a potom sme presli vane, poradilami to kamoska, s vanickou bolo vela roboty, tiez sme kupili (neviem ci to dostat na SK ale asi hej) lehatko na kupanie do vane a uplne nam to stacilo, v byte iba vanicky zavadzali, a este napriklad vysielacky ci monitory do izby, mame ich este stael 3 pari, a neviem co s tym... uplnenove... ani raz nepouzite (mame byt nie dom) co este no teraz si nespominam ale veeeeela veci sme nevyuzili.... hlavne nech ti nekupuju malinke plienky a oblecenie nanovorodenca lebo to ti kazdy da ked nebude vediet co ti kupit a raz dva s toho vyrastu aj tak....uz ma nic moc nenapada ale ak ma napadne tak pripisem 🙂

stanislavao
28. dec 2012

my sme nepouzivali hrozne vela veci, ako napr. teplomer do vody, kadejake hrnceky na pitie s naustkami, plastove pribory, noznicky na strihanie nechtov pre deti so zaoblenym koncom, oblecenie s kapucnami, polodupacky, overaly a pod.

janamatejkova
2. jan 2013

A nasla by sa tu nejaka maminka ktora by mohla nieco darovat? Som tehotna a mam uz aj dvojrocnu dcerku takze by mi pomohlo keby mi niekto mohol nieco podarovat... 🙂

aries90
20. júl 2013

@lujza123 si ma velmi potesila, lebo prave kociar som kupila z druhej ruky za 60 e a vysluzila som si komentar od par mamiciek, ze oni by nekupili po niekom a pod, ja som to videla rovnako ako ty, zbytocne na par mesiacov vyhodit do vetra stovky dakujem 😀

22beba
20. júl 2013

prebalovací pult , choditko , vela flašiek , cestovnu positelku a mnoho mnoho dalšieho čo mi už davno straší na povale a to ma drobec len rok a mesiac ... 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz