Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

believe2
31. aug 2010

za teplomerom som sa tiez plasila, ze mi ho treba a nakoniec som ho vyuzila asi 3x....ruka je najlepsi teplomer 🙂 a latkove plienky su tiez fajn, vyuzivam ich ako podbradniky (bryndaky) alebo ked treba malu poutierat 🙂
suhlasim, ze s kozmetikou sa netreba plasit - v porodnici kupali malu istou znackou, vyhovovalo jej to, tak v tom pokracujem, naco skusat nove, ked toto vyhovuje 🙂

loginko1
1. sep 2010

To nekonečné množstvo cumlíkov...i tak "sme" cumlali len mamino ☹(, bolo to o nervy, ale zvládli sme to.....taktiež odsávačka na MM mi bola zbytočná....

barborato
1. sep 2010

Dobra tema ja som vyuzila skoro vsetko oblecenie kupujem priebezne co potrebujeme nikdy nekupim ked nepotrebujem ved je v akcii zide sa. Akurat kolotoc nad postielku mame dva jeden drahy s melodiamy a svetielkami pekny plysovy sme mali zapnuty dva krat ani si ho nevsimol potom sme dostali jednoduchy lacny plastovy natohovaci a z toho bol v tranze par krat. A strasne lutujem ze sme nekupili spaci vak zdala sa mi to zbytocnost a teraz zhanam len zial teraz uz nemaju take velkosti. Inak vyuzivam vsetko este lutujem ze sme nekupili satku na nosenie babetka ak raz bude druhe isto tie dve veci dokupim.

luciferdik
2. sep 2010

@barborato Jestli máš na mysli spací pytel, tak určitě budou mít velikost i na vás, náš malý v něm spí pořád, už od malička a už je přece jenom větší. Viděla jsem i velikosti na daleko větší děti, řekla bych tak do 5 let určitě, ty velikánské třeba v KiK.

barborato
2. sep 2010

@luciferdik - ano ja co som pozerala tak som nasla len do 90cm a to sa mi zda zbytocne uz kupovat lebo za chvylu z neho vyrastie ci myslis ze ani nie? Sice je pravda ze je drubucky no neviem este to teda lepsie popozeram. dakujem

jej
2. sep 2010

Venusko OO7, jaká značka byla toho polského kočárku, co se rozpadl? Díky

luciferdik
2. sep 2010

@barborato Náš teď má ten 90 cm a ještě tam má teda prostoru dost. Je mu 15 měsíců, není to teda žádný obr, ale velikostně takové celkem běžné dítě, takže myslím, že byste ho taky ještě užili. Ale podívej se v KiK, tam mají i větší než 90 cm a opravdu i hodně veliké.

barborato
2. sep 2010

@luciferdik - dakujem pozrem moc si mi pomohla

nika147
3. okt 2010

ahojte, chcela som sa opýtať na krém proti zapareninám, či je vhodné ho hned používať, keď sa malé narodí??? ...neviem, ale zdá sa mi to zo začiatku zbytočné..neviem-som prvorodička, tak mi poradťe,prosím

jonki
3. okt 2010

@nika147 ja som tiez prvorodicka...takze asi velmi neporadim 😀 ale mi ho mame napisany v povinnej vybave do nemocnice...takze nemam co riesit. Budem riesit az doma....kupila som uplne to mini pidi balenie sudocremu...ked ho nezuzitkujem pre babo....mozno pre nas dospelakov...na rozne kozne miniproblemy...ako je napisane na obale 😉

maznacik007
3. okt 2010

@nika147 tak ten krem vyuzijes... ja som kupovala taky zeleny v lekarni... ale aj sudocrem je vyborny.. ono je lepsie si ho zobrat aj do nemocky.. lebo sice aspon v ruzinove davaju ale nie vzdy maju tak je lepsie si zobrat.

tatiana1985
3. okt 2010

@nika147 krem proti zapareninam sa pouziva od zaciatku... nevadi ze nema zapareniny... su na to urcene, aby sa im predchadzalo.. ja od narodenia striedam, raz som mala sudocrem, raz rybilku, raz krem na zapareniny: coop jednota, asi 6x od narodenia som posypala ritku praskovym pudrom od oriflame(pre babatko samozrejme, nie pudrom pre zeny 😀 😀 😉 )... 🙂 a moja mala este nidky problem nemala,,so zapareninami... 🙂 😉

-ale vsetko zalezi aj od inych faktorov, niektore babtko sa vyhadze od takych plienok, ine od takeho kremu, dalsie od takych vlhc.obruskov..dopredu nikdy nevies aku citlivu pokozku bude ma to tvoje 😉

meleri
3. okt 2010

já si fakt nadávám za to že jsme koupili krosničku. nosili jsme totiž v Manduce a ta byla daleko pohodlnější....krosna na zádech pro mě byla utrpení....ted se jí ještě zbavit..

pajafra
3. okt 2010

@barborato My bez pytle taky ani ránu. Teď jsme koupili 110 cm - v Tchibu, ale 110 jsem viděla i v KiKu.

pajafra
3. okt 2010

@nika147 Já jsem používala krém proti zapařeninám hned od narození - napřed bepanthen a hned na to sudocrem - používám ho doteď a jsem s ním maximálně spokojená, dobře se roztírá, je účinný, prodávají ho v lékárnách.

lena27
3. okt 2010

@nika147 určitě používej hned, je to hlavně jako prevence opruzenin. my používáme bepanthena a ani jeden syn ještě žádné neměl

janicka006
3. okt 2010

lehátko do vody- v porodce nás naučili koupat se jen tak v ruce
plymo do kočárku-narodili jsme se v dubnu,nejdřív byla zima a pak najednou teplo
některé oblečení-měli (a stále máme 😲 )jsme toho opravdu moc
krém na tělo a obličej - nám se osvědčil nedáme dopustit na obyč.slunečnicový olej z lékárny
krém na opruzeniny - stejně jako výše,speciálně"umatlaný" v lékárně,za pár korun s bomba účinkem
kolotoč nad postýlku - naší slečnu moc nebral: tak myslím,kdybychom ho neměli,nic by se nestalo-ale to je individuální pro každé dítě
spirála na postýlku - šustivá zvířátka naší slečnu spíš ruší....kvůli tomu jsem už sundala
leporelo Lamaze,které jí v noci při převalování vyloženě budilo
náhradní dudlík s řetízkem - naše slečna chtěla jenom jeden jediný dudlík a řetízek tahala,takže jí dudlík spíš padal

lena27
3. okt 2010

@janicka006 jaký krém na opruzrniny dělají v lékárně?

lena27
3. okt 2010

@janicka006 řetízek na dudlík shovej, bude se ti hodit až malá bude sedět v kočáru, aby jí nepadal na zem

janicka006
3. okt 2010

@lena27 je "namatlaný normálka do kelímku.Uchovávám ho v lednici,ale není nutné...jmenuje se "dětská mast Lavarisin" a naprosto bomba...celá ta pixlička nám vydrží na dost dlouho a stojí okolo 50 kč.Jako máma prvorodička jsem hodně dala na reklamu a že Hipp....no to jsme si dali..Micinka měla na zadečku takové opruzeniny,že jsem to neviděla...Hipp letěl do koše a tenhle krém nám to naprosto luxusně vyléčil.Smrdí podobně jako Rybilka,ale je víc "přírodní".A stejně tak slunečnicový olej z lékárny,natíráme celé tělo a mudra už si nás pamatuje a vždycky říká "ááá už jde ta sametová Michalka".....

cinamon7
3. okt 2010

@lena27 nam nepomohlo nic,iba kalciova mast

bihan
3. okt 2010

@nika147 druhá dcéra má dva mesiace a doteraz som nepoužila krém na zadok ani raz...teraz som ho ani nekupovala, pri prvej dcére som ho síce mala ale pekne nepoužitý vyhodila, keď mu vypršal dátum spotreby.
Radšej umývam vodou a vlh. utierkami bez alkoholov a parfumov.

kibuk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spimira
4. okt 2010

Plastové lehátko do vody, asi 2 trička s krátkým rukávem, ty jsem dostala darem, jinak jsem si kupovala jen body. Trička mi příjdou minimálně do 1 roku zbytečná, malému z nich lezou záda. Teď co má trička s dlouhým rukávem, tak mu pod to dávám buď body tílko nebo body tričko.
Co se týče mastí tak to je asi individuální, já jsem taky vyzkoušela více druhů - Sudocrem, Rybilku, Bepanten a zůstali jsme u Sudocremu, ten prckovi vyhovuje nejvíce.
No a hračky to je kapitola sama pro sebe 🙂 každé mimčo má své oblíbené. My jsme třeba využili kolotoč asi 2 měsíce, od 2 měsíce se mu to začalo líbit tak do toho 4 pak už ho to nezajímalo, naštěstí byl půjčený 😉
Řetízek s dudlíkem je asi nejoblíbenější hračka na zabavení pro mého syna, když jdeme na procházku ven a je v kočárku, neustále si s ním hraje a přehazuje ho z ruky do ruky 😀 .

bojovnicka
4. okt 2010

Ahojte babenky.Mňa tá radosť čaká až v januári ale ďakujem za vaše príspevky,rada si dám poradiť. 😉

danula.ch
10. okt 2010

my na kolotoci slapeme doteraz 😀 podla mna je dolezite aky kolotoc to je, aby zaujal mimi. mame krasny farebny s hudbou, drobec ho ma strasne rad od malicka 🙂
nevyuzili sme latkove lehatko do vanicky, drobec mal stale sklony otacat sa na brusko este aj vo vanicke a ked bol uplne malinky, tak otacal aspon hlavicku. hlavne sa take lehatko nezmesti do kazdej vanicky, treba si to odskusat
ortopedicke nohavicky sme tiez nevyuzili, balenie nasiroko sa dava uz len na odporucenie ortopeda

suik
11. okt 2010

My zatim tak nejak vyuzivame vsechno co mame, kdyz uz v tom jsou ty penize....ale nekterejch veci mame zbytecne moc...treba rychlozavinovacek, v pohode by stacila jedna, mame dve, je v ni jen v noci.....zavinovacku snerovaci s krajkou jsem pouzila jen jednou,....
taky mame hodne dek, ale aspon se vali ruzne po byte a jsou po ruce.

Jediny co bych priste koupila jiny je lehatko - mame obyc, priste bych brala neco co houpe nebo vibruje nebo neco. kdyz v tom je, tak u ni musi nekdo byt a houpat, tak to trochu ztraci smysl. Chtela jsem aby slouzilo na odlozeni, abych si mohla neco "zaridit" ...ale jinak ho vyuzivame hodne, kdyz jsme v obyvaku a kdyz hlida tata, tak aspon muzepracovat na pocitaci.

pak mame nekteryho obleceni docela dost, maly obleceni jsem musela po porodu prikupovat a i to jsem trochu prepiskla 😅

co me moc nenadchlo je bodycko zapinaci na boku, nezji tam zapnu, tak to rychleji mam pres hlavu, ale vybaluje se z toho lip.

kolotoc taky zatim nevnima.

na zadek jsem koupila sudocrem, rybilku i bepanten, pac neziju v cr, tak abych to mohla ozkouset. Mala mela peknou opruzeninu a nejvic se osvedcila rybilka. Nejvic ale pouzivam mesickovou mast od Weledy. Rybilku ci sudocrem jen obcas.
bepanten jsem nepouzila moc ani pro sebe. Ale snazim se ho vyuzit na ruzny pupinky a tak.

baby calm zatim bastim sama 😅

suik
11. okt 2010

s kojicima podprsenkama jsem mela taky problem, je tezky odhadnout velikost (me se teda prsa skoro nezvetsila a ja brala o cislo vetsi), spousta z nich nesedi, maji divny cislovani a taky nesmi skrtit, pac v nich musim i spat. nejlepsi mam obyc levny z rosmanna, ale lepsi jsou ty bez vykroje.

kaja173
23. okt 2010

ahojte..tak ja som ten kolotoc nevyuzila,kupila som taky lacnejsi a ta hudba riadne vresti,zaujme len na chvilku.mastit rytku odporucam
@nika147 urcite pouzivaj krem odzaciatku,ved staci uplne malicko,ked mal uz asi 4mesiace,nenatierala som zakazdym,hlavne ked sa pokaka ,predsa aj tie utierky nezmyju to dokonale,tak pre istotu dam kremik..ja pouzivam klasiku z lekarne,v modrej tube.ale mala som aj ine,nevidim rozdiel,zapareniny sme nikdy nemali..ale tak neskor odporucam davat hlavne po kakani,vtedy je ritka nachylnejsia(aspon ja si tak myslim)..
kresielko je vyborna vec,hlavne ked som v kuchyni a je na stole a nemusim sa otacat,ci nahodou nezleti zo stola alebo ho nemusim mat stale na rukach..ked som bola tehotna ,moc som toho nekupila,lebo som nevedela co a ako,dokupovala som po...co som vyuzila cez leto,boli pekne farebne plienocky,ked som malemu robila clonitko proti slnku,bol malicky na sedenie a slniecko vadilo na ocka..netreba to prehanat s kozmetikou,najprv staci mydielko a olivovy olej z lekarne.teraz uz mame rad z nivei.paci sa nam olej do kupela,fakt ma lepsiu pokozku,hlavne ked mame tvrdu vodu...spanielska deka,kupila som vacsiu,lebo ju mali v zlave,predtym mi to vadilo,teraz ked je vacsi,je to lepsie,nevykope sa z nej.a zostane mu aj ked bude velky chlapisko a mat detsku postel...zbytocne su mini topanocky,aspon pre mna..uz nekojim,ohrievacku som dostala od mami,tak si pochvalujem...

a vsetkym radim,kupovat az po narodeni alebo az ked to potrebujete
a teraz som si objednala drevennu stolicku,z ktorej je neskoch maly stolik so stolickou,nestoji vela,vyuzije ju aj neskor a nie je to taka opacha ako tie drahe umele stolicky..moj nazor

monica25
23. okt 2010

ahojte
tak my sme nevyuzili tiez kopu veci,ked som cakala prveho syna sme zili v UK a nakupovali sme ao divy.... 😅
kopu oblecenia sme nevyuzili nakupili sme si toho hrosne vela az na rok dopredu co bolo uplne zbytocne,aj tak sme si kupo vali a dostavali pocas celeho roka oblecenie..... mala som termin stred augusta maly sa nar.koncom vobec sme nevynosili ziadne tricka na kraty rukav....plno kabatikov nam ostalo,maly bol v zateplenom overali celu zimu...
kolotoc nad postielku -darovali sme potom,pre druheho syna som mala pozicani ani raz sme ho nemali zapnuty,,,,
klokanku sme vobec nevyuzili,lehatko od fisher price tiez sme malokedy pouzivali ,tiez by som uz nekupovala,chranice na bradavky,prsne vlozky,
hovoriaci hrniec bavil starsieho ked mal cca 6 mesiacov,tel. od fisher price,hovoriaci psik....granulovane caje piju od nar.vodu .....