Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

xkacatkox
31. mar 2010

u nás zůstalo nevyužité nosítko a babyšátek, prďolka tam není spokojen, a dudliky, ty bojkotuje od začátku, naštěstí je tak hodný, že nejsou potřeba, jen občas u Dr si holt vyslechcneme, co u nás má maximální využití je například jidélní židlička v kompletní výbavě od Peg-Perega Tatamia, cestovní postýlku, chůvička, monitor dechu atd.

rainee
2. apr 2010

kopa dudlov, flasiek, nepraktickeho alebo nesezonneho oblecka /vratane asi 5 zimnych overalov co sme dostali/, odsavacku mlieka lebo som od zaciatku bohuzial nekojila a detsku kozmetiku kedze sme alergici a mozme len zarabane masticky.
uz by som skoro nic nekupila dopredu, az postupne clovek vidi co bude potrebovat.
naopak spaci vak, odsavacku hlienov a monitor dychu vyuzivame na 100%

natalia777
2. apr 2010

monitor dychu (mala spi s nami na posteli) 😀 , cumliky, kopa oblecenia, zatial aj postiellka 😀 (dufam ze nie na dlho), flasky, perinky (mala v nich nechcela byt)....

zuzanalv
2. apr 2010

postielka s hniezdom a baldachynom maly ma 8 mes.a este v nej celu noc nespal,spi s nami,vajicko od Jane bol v nom asi 9 krat ,kopec triciek co sme dostali /nie body/, spanielske deky do kocika,

rainee
6. apr 2010

no deky...to je ina kapitola...mame ich asi 8 😠

xkacatkox
6. apr 2010

S dekama také souhlasím, využíváme tak 2 na hraní, zbytek je ve skříni ☹ , co však maximálně využívám je kojící polštář, ve tvaru podkovy, ten jsem využívala už v těhotenství, a teďka, je to supr věc

adelka89
25. júl 2010

takove ty pidi boticky, mame jich asi 7 paru a maly je mel na nozicce jednou asi na 10 minut 🙂

janulienka1
25. júl 2010

My sme nevyužili silikonove cumliky ,oblečenie 0-3 mesiace,nestihly sme to vynosiť.Niektore veci nemala vôbec.Deky sme dostali tri,hrube mikyny ktore sú dobré teraz,ale je leto a najmenšie capačky.

stvura
25. júl 2010

Cumlik, flasky klasicke s dudlikom - s tych mi maly odmietal pit, vela nepotrebneho oblecenia, hlavne veci 0-3 s kapucnickami, vesticky, capacky, vetrovky, tricka 0-3 mesiace, spaci vak...

rennca
25. júl 2010

co jsem 100% využili - odsávačka na vysavač-super věc...tu hadičkovou jsem po první odsávání hned vyhodila.
- kojící polštář - jsem po SC takže při kojení mi dost pomáhal.ted ho používám jako polštář na válení a hraní pro malýho
- chůvičky - máme dvojpatrová dům a zahradu takže super věci když je malý v postýlce
- polohovací lehátko s hrazdičkou na hraní - super když potřebujete mimi na chvíli někam odložit aby se zabavilo 🙂
- hrazdička na hraní - bezva věc - Tedík si sní vydrží hrát klidně i hodinu

bez čeho by jsem se oběšli- klokanka - malý vní vůbec nechtěl být
- hrací deka(ani jsem ji nekupovala) - nahradila jsem ji molitanem který jsem povlíkla do dětského povlečení na velkou postel.
vanička s Ikeii - je hrozně malá. Pro narozené mimi super ale za chvilku se už do ní nevejde.takže sla brzo z domu
trička s kapucí- pro mimi které nesedí hrozná věc(kromě mikinek a svetrů- teda když je zimní mimi)

vlastovka385
25. júl 2010

dudlíky, nikdy nechtěl
kojící polštář - všichni si ho chválí, ale mně to s ním nešlo, malej mi z toho padal, tak jsem se na to vyprdla, stejně kojíme převážně vleže
polohovací lehátko - tak asi měsíc v něm chtěl být, pak už ani zaboha

gretocka
26. júl 2010

tak ked sa zamyslim, co mam a vobec nevyuzivam - tak ma nevie nic napadnut. Pozicanu zavinovacku som pol roka vyuzila namiesto deky/fusaka v hlbokej vanicke. Kedze sme boli predcasniatko - oblecenie 56 sme nosili skoro do troch mesiacov.
Elektricku odsavacku som mala pozicanu Medelu a bola som uplne spokojna, myslim, ze aj vdaka nej sme sa rozkojili. Zo zaciatku vyzeralo, ze absolutne nevyuzijem cumlik ani flasky, ale od pol roka maly prestal zaspavat na prsniku, tak presedlal na cumlik a zacal pocitovat aj smad, takze aj flasky nasli vyuzitie.

Skor mi prave chybal kojaci vankus, ten si urcite kupim pre druhe babo a kupim si aj vlastnu zavinovacku 🙂

andelka
26. júl 2010

Nevyužili jsme Babyvak, jako mrně v něm nechtěl být a pak bylo zas moc vedro 😅
Hodně oblečků jsem měla teplejších a bylo na ně teplo, takže je měl 2x a už je má malé. Ponožky nemá moc rád, jen takové bavlněné tenké s volnýma gumičkama.
Kosmetiku - koupme ve vodě a mažeme Excipialem z lékárny na předpis.
Momentálně dudlíky - ty bral první měsíc, teď je pluve.
Přestáváme používat Nannynku, v postýlce moc nespí.
Největší hovadina jsou trička a overalky a pod. na zapínání vzadu a overalky necelorozepínací.

Zavinovačky používám různé, silnější, tenší, pořád, na doma, do kočárku, na spaní.
Nejlepší věc jsou celorozpínací overalky, zavinovací body a polodupačky.

janka_pn
26. júl 2010

dudliky a dupacky a bodyna na zapinanie vzadu

janka_pn
26. júl 2010

a tiez by som uz druhy krat kupovala veci az po narodeni (okrem zakladneho vybavenia...), podla potreby a vela veci by som pozerala aj po bazarikoch...

strelka11
28. júl 2010

tak dievcence dakujem za vsetky prispevky,som si ich precitala a som o dost mudrejsia comu sa mam vyvarovat a co zbytocne nenakupovat 🙂 fakt dik za takuto temu 😵 😵 😵

cicimon
28. júl 2010

ja vankus na kojenie...snad ho rychlo predam..

annie13
29. júl 2010

nevyuzili-postolky, body 56-62 cez hlavicku, dudliky odmieta akykolvek, baby siter v byte zbytocny, klokanka

plne vyuzili aj pri synovi aj pri dcer FP lehatko do 3 rokov, hojdacku aquarium od FP, zirafku Sophiu velmi oblubena, clonu UV 50, oilatum do vody, stojan pod vanicku, sedacku do vani

janka_pn
29. júl 2010

@strelka11 neni zac, keby som ja bola byvala natrafila na takuto diskusiu, tak by som urcite pokupila ovela menej zbytocne drahych somarin, ktore mi takmer k nicomu neboli 😝 😉

strelka11
29. júl 2010

dufam,ze tu este coraz viac zien prispeje aby sme mi ktore este mame pred tym vsetkym sa mohli inspirovat 😉

mmacko
29. júl 2010

No tak prispejem aj ja 😉
Normalne rozmyslam, co sme nevyuzili...urcite ohrievac flias (ten sme mali pozicany a ani raz som ho nepouzila) a dost dlho ani baby vysielacky, ale kupodivu, teraz ich velmi vyuzivame-teraz v lete chodime na vylety na predlzene vikendy a teraz vysielacky ficia naplno.
A veelmi sme vyuzili lehatko, neviem, aka je to znacka, mame ho pozicane, ale ked bola dcerka mala tak v nom byvala casto a teraz ked som ho uz chcela vratit ho "objavila" a pouziva ho ako kreslo na citanie, pozeranie rozpravky a relax.
Tiez max vyuzita odsavacka mlieka, monitor dychu (doteraz pouzivame).
Viac ma nenapadne,necitala som celu diskusiu, tak uz neviem...ked si spomeniem, tak dam vediet 😉

mmacko
29. júl 2010

Uz viem, kojaci vankus, silikonove dudle a niektore male boticky. A niektore kozmetiky (ako rybilkova mast a pod)

suik
29. júl 2010

tohle je hrozně depresivní diskuze pro člověka co už má něco nakoupeno a teď jen čeká co využije 😀
některý věci taky bojkotuju a některý holt pošlu dál, když je nevyužijem.

weiya
29. júl 2010

Tak prispejem aj ja 🙂 My sme moc nevyuzili prebalovaci pult, par krat na zaciatku a potom uz nie. Nie je nad prebalovanie na posteli, staci len prebalovacia podlozka alebo osuska 😀

mmacko
29. júl 2010

@weiya my sme ani pult nekupovali, na zaciatku som prebalovala na postely a potom v kuchyni na stole, to je vyssie, nebol ma z toho chrbat ako na postely. Doteraz mam v kuchyni taky "rozkladaci prebalovaci kutik". Ale co mam kamosky, tiez pult nevyuzili.

mmacko
29. júl 2010

Ale velmi sme vyuzili vlozky do podprsenky (od porodu do 9 mesiaca malej som ich mala vo dne v noci), tie nohavicky do porodnice boli v porodnici uzasne.
A tiez mame teplomer do uska, ktory meria za 2 sekundy, ten je uzasny, ten pouzivame casto a asi aj dlho budeme. A dokonca uz aj my "dospelaci" si nim meriame teploty (samozrejme, kazdy ma svoj klobucik) 😉

janka_pn
29. júl 2010

@suik a preto nenakupovat zbytocne vela pred porodom 😉 inak ja som pult vyuzila na sto percent, je to vyssie a bolieval ma chrbat od nosenia malej, mala som v nom vsetko, vanicku, kozmetiku, oblecko, plienky.... 😅 , postel mi bola prilis nizka.

lidiab
29. júl 2010

Jsem prekvapena kolik z Vas nevyuzilo kojici polstar! Na kojeni jsem ho sice jeste nezkousela, ale jako relaxacni pomucka mi behem tehotenstvi slouzi paradne. Strasne mi obcas boli kycle, tak dam nohu a hlavu na ten polstar a paradne se mi ty kycle uvolni. Takze i kdybych ho nevyuzila na kojeni, uzivam ho denne behem tehu 🙂

mmacko
29. júl 2010

@lidiab no ja som sa na nom ani pocas tehu nevedela nejako ulozit a pri kojeni mi to vobec neslo. U nas bola dlho pri kojeni jedina poloha, ze ja som sedela a mala bola max podlozena mojou rukou a ked bola tazsia tak som si ruku odlozila normal vankusikom - ten kojaci som si nevedela prisposobit.

antynka1
29. júl 2010

A to já zase vložky do podrsenky téměř nepotřebuji. A také asi moc nevyužiju babyvak - malá v něm nechce být. A také prťavé zimní oblečení, které jsme dostali - máme letňátko. Ještě uvidím co spací vak, jestli se bude líbit nebo ne. A ty nůžky s kulatou špičkou jsou fakt na prd...... A jinak co určitě využívám na 100% - odsávačka mléka, odsávačka na vysavač, kojící polštář, sterilizátor, monitor, chůvičky atd.