Ktorú značku topánočiek na prvé detské kroky?

pikha
5. jún 2012

Mile maminky, poprosim Vase skusenosti a postrehy.. moja dcerka ide do stadia, kedy uz budeme potrebovat prve topanocky a zistila som, ze desat lekarov, desat nazorov - jedni hovoria pevne, druhi makke, jedni s klenbou, druhi bez nej, vysoke, nizke, ortopedicke, neortopedicke.. tych najroznejsich znaciek. Ktore topanocky ste davali ako prve, preco a ako sa Vam osvedcili? Diky za kazdy tip 🙂

yanus
5. jún 2012

najlepsie ziadne, ak nie ziadne tak capacky, ak na von tak pediped (originals, gripngo), shooshoos, liliputy, elephanten, ... cim flexibilnejsia podrazka tym lepsie...

brumka
5. jún 2012

mi sme prve kupili protetiku take kozene hnede v lekarni. snurovacie. a po roku uz nosila nike alebo adidas tenisky a v nutri sandalky sante. a ked bude starsia mame nove protetiky odlozene pre nu. minuly tyzden sme boli na ortopedii a nas lekar na este pochvalil.

michaela.g
5. jún 2012

my sme mali prve RAK ale zdali sami dost tvrde... Potom som kupila sandalky zn. Babies super makkucke mala v nich cupita po byte ako v papuckach... Neviem ci to je spravne ale ta podrazka je makkucka a ma pevny clenok a to bolo pre mna prvorade...

jezibosorka
5. jún 2012

tak isto capacky a pediped navovku,..... mame vsade podlahy a dlazby, a kozene capacky(liliputy) su super, vobec sa nesmykaju,, a maly v pohode lozi, chodi, vstava...

tea333
5. jún 2012

ta tema tu uz bola. naboso alebo capacky, my sme ficali na liliputi prv 🙂 na von sme mali aj pediped.
ked sa maly rozchodil, na jesen a zimu sme uz kupili aj superfity a teraz neskor uz mame aj tenisky (naj su u nas pumy calceto s makkou podrazkou) a sandalky naturino.

zuzanockamt
5. jún 2012

kozene capacky na doma a potom topanky s mäkkou podrazkou - Little Blue Lamb

droby
5. jún 2012

ja som za chodenie naboso a prve topanocky som volila s makou podrazkou znacka little blue lamb, kedze je teplo tak sandalkove nech sa mu vetra nozka lebo sa vela poti. a spokojna som, uz ich derie poriadne 🙂 podobne su aj pediped, nad tymi som uvazovala

rolak
5. jún 2012

keď mojaa chodila popri nábytku naboso alebo v mäkkých capačkách, vôbec nestála na chodidle,ale na vnútornej strane chodidla,zle na to bolo pozerať. preto som kúpila pevné topánočky s klenbou a pevným členkom. rozchodila sa v nich raz dva,mala lepšiu oporu pre nožičky, chôdza naboso je zdravá iba na prírodnom povrchu,nie na rovnej plávačke.

nonika
5. jún 2012

ja som prve topanocky kupovala v zdravotnickych potrebach, zn Wanda...a som max spokojna, podrazka je maksia, max sa prisposobi nozicke.... 😉

christie
5. jún 2012

Naše prvé boli Liliputi a Pediped Originals. Nedám na ne dopustiť. A pokiaľ je to možné, behajú doma len v ponožkách alebo pančuškách. Žiadne vysoké topánky, v tom sa nevedeli hýbať. Majú dobrú chôdzu (pochválila aj neurologička). A či budú mať ploché nohy - to topánkami neovplyvníš, nožička sa vyvíja ešte v prenatálnom štádiu. A veľa veľa detí, čo nosili vysoké ortopedické topánky, nakoniec skončili na ortopedických vložkách. Tak prečo ich trápiť, keď Liliputky sú také pekné 🙂 nešmýkajú sa. A tie Pediped Originals teraz už robia s lepšou podrážkou, ako vlani, ani tie sa už nešmýkajú.
No a teraz máme Pediped Grip and Go, Geox a Elephanten. Aj tieto značky sa dajú kúpiť za super ceny, len treba hľadať 🙂 Pediped priamo z USA - mávajú výpredaje. A doručenie aj na Slovensko nie je drahé. Alebo cez nejaký slovenský e-shop 🙂 netreba sa toho báť 🙂

cmulinko
5. jún 2012

moje deti chodia v dome bose a aj bose sa naucili chodit. Na von ako prve topanocky som zvolila papucky RAK,lebo su ultralahke a dobre drzia nozicku a v pripade potreby sa daju oprat a cenovo su tiez dostupne...na rozdiel od topanocky,ktora stoji aj cez 30-50 eur a ponosi ju max 3 mesiace a celkovo sa mi zdaju byt tie klasicke topanky tazke pre tu malu nozicku.Papucky za 5-6 eur mi nie je tak luto aj ked sa znici.Prve klasicke topanky som kupila,ked mali nieco okolo 18 mesiacov,ked uz vedeli poriadne chodit bez urazov na tele ci na topanke 🙂

simsalabim
5. jún 2012

Doma behali bose s protismykovymi ponozkami, topanocky na von boli Richter a Bama.

bamb27
5. jún 2012

pediped originals na vonka, kozene capacky makke na doma,,, makke, bez spevnenia clenku, bez klenby prave,,, preco? ..lebo dieta je v obdobi ked prechadza zo lozenia, 4kovania na nohy xy krat denne, v tvrdych topanockach so spevnenym clenkom si pri stvornozkovani vytaca nozicky neprirodzene, plus naprd sa vstava v tvrdych topankach aj dospelemu, no nie? ...inak vo vseobecnosti plati ked pevna podrazka aj spevneny clenok, ak makka podrazka, bez spevneneho clenku, nehrozi take vyvrtnutie ako s pevnou podrazkou bez oblych bokov, clenok v topanke s makkou podrazkou tym padom sa posiluje ...v pevnej je len fixovany aby nedoslo k urazu ..no, treba si vybrat, podla vlastneho vedomia, svedomia 😉

klincek
5. jún 2012

podla ortopedov "starej skoly" a asi styroch tiet z predajni s detskou obuvou treba obut topanocky hned ako sa dieta zacne stavat, a prva obuv ma mat pevny clenok a snurovanie. my mame topanocky podla tychto rad a zatial sme spokojni. deti /9 mes/ nemaju problem sa v nich postavit, aj ked samozrejme si museli zvyknut 🙂
a aj malym detom vraj treba obuv striedat, ale az trosku neskor. takze na leto uz planujeme aj sandalky, ale zatial su v snurovacich. umelohnutny hnus typu crocs a podobne im nikdy na nohu nenavleciem.
kuk sem: http://www.tripos-sk.sk/?tripos=detska_obuv_kla...

zeta
7. jún 2012

pytala som sa ortopeda, neurologicky - obaja hovorili ze clenok musi byt pevny ked sa dieta uci chodit. A hoci sa mi pediped-ky a spol. velmi pacia, dietatu som kupila take klasicke - vysoke (nad clenky), snurovacie. 😉

pimpulienka
7. jún 2012

my sme mali prve Ciciban sandalky a Superfit papučky na doma

anjelicek26
7. jún 2012

@zeta - ortoped a neurolog evidentne dostavaju provizie od spominanych vyrobcov ortopedickych topanok... ako to prosim ta zdovodnili? Clenok je na zaciatku volny, ale spevnuje sa sam od seba, vstavanim, krocikmi, nie tym, ze ho zavries do topanky... z toho pevnejsi nebude...

co sa tyka prvych krockov - urcite 1. bose a 2. naturino, pediped, celokozene capacky

ivett1
7. jún 2012

@pikha aj my sme mali na prvé krôčky capačky a po vonku sandálky elephanten - moji sú obaja letní a tak sme mali ako prvé "topánočky" práve sandálky tejto značky a potom zopár už topánočiek od baťu...ale podľa mňa, je to jedno, aká je značka, treba len dbať na to, aby boli hlavne mäkké a pohodlné a hlavne ich vyskúšaj dieťatku, ako sa mu v nich chodí🙂...a keď budeš mať troška času, pozri ešte do týchto tém, sú tu celkom dobré príspevky😉
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/znackova-obuv-cim-je-vynimocna-pre-deti/
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/topanocky-pre-deti-maju-mat-klenbu-alebo-nie/

pallacinka
7. jún 2012

Pediped, Robeez, Naturino, Geox, Ecco, Primigi, Elefanten, Kavat, Stride Rite

ildici12
26. júl 2012

ahojte my sme si tiez objednali lilliputi a teraz rozsmyslame este nad little blue lamb s kozenou podrazkou o ktorych sa pise ze su vhodne aj na vonku. a vy co by ste detickam obliekli keby uz vonku bolo take vlhsie pocasie? lebo sa bojim ci nahodou tie kozene topanocky zdolu nepremoknu. dakujem 🙂 🙂

renatatoth
13. aug 2012

Dobry!mozem sa spytat ci náhodou niekto neviem ze kde sa predavaju v bratislave detske topanocky sandalky znacky richter?okrem brendonu.dakujem

jankannb
15. aug 2012

Pevne topanky nemaju na nozickach deti co robit! Ak mas blby pocit, porad sa s lekarom, nech zhodnoti, ci dieta nema nejaky problem, inak je maximalne dolezite, aby dieta chodilo naboso alebo v topankach, ktore su co najohybnejsie. Bohuzial, mnohi odbornici necitaju najnovsie vedecke studie z oblasti detskej obuvi, nemaju sajnu, kam sa odborne poznatky posunuli. Snazim sa zbierat info na tuto temu, lebo ma uz dost drazdi, ake rady davaju predavacky v obchodoch, vratane polcentimetroveho nadmerku v papuckach. Ak chces vediet viac, kukni www.nohynaboso.cz

stanislavao
15. aug 2012

my sme mali prve boticky zn. RAK - Banovce nad Bebravou
http://www.rak-obuv.sk/katalog/detska-obuv-skup...
http://www.rak-obuv.sk/katalog/detska-obuv-skup...
takyto model a bola som maimalne spokojna. nozicka je pevna, chodilo sa detom v tom dobre, su makucke, lebo su kozene.
uplne prve sme mali trosinku iny model, taky hladky {teraz ich uz nemaju}, ale druhy syn mal uz tieto na pracku, ako sandalky.
si kvalitne a za dobru cenu. a aj papucky pouzivame dodnes iba RAK.

euka210
16. aug 2012

ja som to riesila pred casom dospela som z tych mnohych nazorov k tomuto: ziadne capacky, ale pevna peta (aj detska to povedala aj som citala nazory ortopedov...inak dochadza k vybocovaniu nozicky), makka ohybna podrazka (my mame papucky Rak a nema problem sa postavit, hoci sam este nechodi, ale okolo nabytku je skoro stale 🙂 ). Ked je makka podrazka klenba nie lebo sa ohybanim vytvara a ked je podrazka pevna tak s klenbou...my potom kupime na vonku bud Rak, Wanda alebo Universal...su slovenske, cenovo pristupne, alebo este Protetika.

lejlla
16. aug 2012

rak,sante,pediped,geox,protetika,superfit....., urcite aby mali klenbu a sandalky pevnu patu

beatrisss1
29. aug 2012

My mame tieto jedny na doma kozene a druhe na vonok pedipedky

fattamorgana
29. aug 2012

my sme kupovali sandálky protetika na vnútro, na von (vtedy bol január) mala protetika čižmičky. ale už som počula aj názor, že vnútri je lepšie chodiť naboso. no neviem, malá odkedy mala sandálky, mala takú pevnejšiu nožičku.

lilla244
29. aug 2012

liliputi, pediped originals, superfit, mame aj ecco a tiez su fajn

annamary27
11. sep 2012

Protetika-majú pevnú pätu,sú kožené,vzdušné a šnurovacie.

susanerose
11. sep 2012

My máme RAK, už štvrté v poradí. Osvedčili sa nám, sú s ortopedickou stielkou, majú pevnú pätu a nie sú až tak drahé ako ostatné značky. A je to slovenský výrobok 🙂