Kúpiť nočník hrajúci či nehrajúci?

janina77
16. sep 2008

Maminky, ktore mate skusenosti s nocnikmi - ma vyznam kupovat hrajuci nocnik? Motivuje to viac dietatko? Alebo je to podla vas len nejaky zbytocny vystrelok a nocnik jak nocnik?

Napiste svoje skusenosti a rady. Dakujem.

mkr
16. sep 2008

co většinou čtu, tak maminky z něj nadšený nejsou, prý se děti leknou a pak už na něj nechtěj, my máme normální 😉

aponchie
16. sep 2008

nocnik je na h**no ne na hrani 😝

danuska24
16. sep 2008

aponchie 😀

titkovamiriam
16. sep 2008

marek ma aj taky aj taky,no najradsej chodi na klasicky a do toho hracieho kazdu chvilu nakvapka caj a ja letim ze tam nieco spravil a on sa potom rehoce ze ma prekabatil 😀 - naucili ho to bratia 😀 /ako mamu dostat do blazinca/ 😀

agness02
16. sep 2008

no já teda ještě zkušenosti s nočníkem nemám, ale určitě koupíme obyč. taky jsem slyšela, že se toho děti leknou a pak se jim nechce čůrat, jo a prej stačí kapka - jak píše miriam a už to hraje, takže se to pak musí umýt a dokonale vysušit 🙄

agness02
16. sep 2008

jééé jani - koukám taky Dominik tak čau 🙂

kristi
16. sep 2008

je to jedno, nechodi ani na jeden

denousek
16. sep 2008

no mi jsme iniciativne koupili hrajici malek budemit 9 mesicu a kdyz jsem ho tam jen tak zkusila posadt tak mi propadl az dovnitr 😀 je jakejsi velkej ....

nikol_79
16. sep 2008

My máme ešte po prvom synovi priesvitný - super vec, bola som s ním spokojná, nikdy som nemusela straršieho syna dvíhať a pozerať či tam už niečo je, vždy to bolo pekne vidieť 😉

liliandax
16. sep 2008

aj my mame klasicky 🙂 viem si predstavit toho mojho, ako by tam kazdu chvilu nieco kvapkal.. bola by to pre neho strasna sranda 😠

presne ako pise titkovamiriam 😉

kacka.va
16. sep 2008

já jsem pro klasický, nevím proč by mi měl nočník hrát 🙂

petua
16. sep 2008

Nikol_79:
to je takový divný, néé, pak to opticky vypadá, že máš h...o na koberci třeba... 😀 😀 😀
Ale je fakt, že to musí bejt praktický 😝 😀 😀

janina77
autor
16. sep 2008

baby, dakujem za vase nazory. Bola som presvedcena o tom hrajucom, ze ho to bude viac lakat tam cikat, ale asi mate pravdu - jednak zlaknutie a jednak kvapkanie vsetkeho mozneho.

A co tvar? zalezi na tom, ci korytnacka, auticko, alebo klasika? Aj co sa tyka stability aj z pohladu deti...

angua27
16. sep 2008

ahoj, ja sa pripájam k názoru, že radšej nehrajúci a to aj z dôvodu, že ak si dieťatko zvykne, že za cikanie mu hrá hudba, čo mu bude hrať, keď pôjde na záchod? 😉
a tiež som kúpila malému obyčajný zeleno-priesvitný. ešte tam síce nič nespravil, ale príde mi to praktické ako písala nikol.
a jedna rada, ktorú som dostala aj od iných mamičiek chlapcov. pre chalana kúpiť nočník s vyšším predkom. lebo keď sa neustriehne pipík, ciká sa kade-tade. 😉
my sme kúpili obyčajný, žiadne zvieratko. na jednom takom zvieratkovom sedel a furt sa nakláňal dopredu, aby si obzrel hlavu toho zvieratka až chúďa prepadol a narazil si pusu. toľko moje skúsenosti.

gabrielamikes
16. sep 2008

Mi měli pro malého nočník za 1500korun byl moc pěkny ale malemu se nelíbil začal chodit na starý který přinesla tchyně s půdy...

bihan
16. sep 2008

Nehrajúci... je to zbytočné... dieťa sa na ňom skôr čúrať nenaučí, skôr ho to môže vyľakať 😅

danuska24
16. sep 2008

v zivote by som nevyhodila 1500 korun za nocnik.. 😝
my mame obycajny z IKEA - za 50 korun (alebo tak nejak)
a suhlas s bihan

erikasadek
16. sep 2008

ahojte Bihan , neukamenuj ma, moj zboznoval ten hrajuci, a dost dlho 🙂

bihan
16. sep 2008

Erika, neboj, žiadne kamene lietať nebudú 😀 "môj" malý v Škótsku ho mal tiež...s nácvikom na nočník začali skoro v 3r, tak sa mu to hranie páčilo, ale som presvedčená, že je to len ďalší ťah ako z rodičov vytiahnúť prachy 😉