Kupujete deťom značkové oblečenie?

junova
22. okt 2015

Krásny večer prajem, chcem sa opýtať či kupujete svojim deťom od malička značkové oblečenie ako Next, HM, Lindex, Adidas. Ja osobne nie, aj keď na to máme. Rada kupujem oblečenie aj v Lidli aj v Tescu a uprednostňujem slovenskú výrobu. U cinanov ani v sekcoch nekupujem. Mám kamosky, ktoré sa stále chvália aké značky majú ich deti oblečené. Kupujú ich v sekáči lebo na nové nemajú, ale hlavne, že je značka. Na mňa pozerajú zvrchu. Akože tebe stačí no name oblečenie pre deti. Naozaj sú značkové veci kvalitnejšie v porovnaní s tými z Lidla? Na visacke bundy Next som videla made in China. Rada by som vedela vaše skúsenosti s drahsimi kúskami.

illyria
22. okt 2015

lidl veci su super, ja tam nakupujem stale. a hlavne je to kvalitne niekedy aj viac ako znacky. Vobec neries taketo veci, kamosky su blbe. Ked je nieco pekne, je uplne jedno, ci to kupis v bennetone alebo v tescu nie? podla mna to vacsina ludi vobec nepozna

junova
autor
22. okt 2015

@illyria Jasné, kupujem podľa seba. Ale je pravda, že značkové veci sú kvalitnejšie v porovnaní s neznackovymi. Či len mne to príde ako biznis.

loginexistuje
22. okt 2015

kazdy nech si kupuje ake chce .. ja napr. nekupujem v kik a pepco kvoli velkej nekvalite v tescu kupujem detom spodne pradlo a ponozky

oblecko kupujem rozne kludne aj next, lindex ham podla akcie kupim tam este lacnejsie ako v lidl a tam nemam cas a nervy letiet rano ked zacina akcia a dohladavat velkost a prebojovavat sa ... / kedze chodime do roboty a detska do skoly/

lufusa
22. okt 2015

Aj pre mňa Lídl, fajn veci pre deťúrence aj pre dospelých, ale asi každému vyhovuje niečo iné a fajn veci nájdem aj tu na koníkovej stránke. Drahšie kúsky sú u nás topánky, do tých investujem viac, alebo teda lepšie povedané chcem kvalitu, ale za rozumnú cenu.

loginexistuje
22. okt 2015

ako ale teda Lidl ma fajn veci ked sa podari kupit ... resp. natrafit na spravnu velkost .. lebo dost mavaju pre tie mensie deti resp. skor ako pre vacsie 😉

junova
autor
22. okt 2015

@loginexistuje a si spokojná s kvalitou značkových veci?

junova
autor
22. okt 2015

@loginexistuje Ja kupujem malému najmä v Lidli.

loginexistuje
22. okt 2015

@junova
hej ja mam jedno pomaly rastuce dieta a to nosi jednu velkost pomerne dlho jemu kupujem veci tak aby aj nieco vydrzali ... lindex alebo next este aj ham v tomto poradi ... ale to nie su nejake ze wau znacky to je taky priemer podla mna ... moj nemoze mat veci z tesca nesedia mu na postavu /su prisiroke/
dcera je uz v puberte ona si vybera uz skor sama tam to neriesim ... my sme denne Po-Pia v BA a tu fakt kupis lacnejsie tieto znacky ako v lidl ...
davam si skor zalezat na topankach teraz ulietavam na geox ale tak to sa tiez da najst v akciach ...

ja co mam veci lindex, next ... vydrzia pranie pomerne dost dobre ... este aj zara niekedy ... ale fakt ja len pozeram po com to tu predavaju na bazare lebo nove kupis v akcii lacnejsie ako pouzite.

mircalla
22. okt 2015

Ja nepovazujem H&M ci Next za znackove oblecenie. pre mna je znackove oblecenie minimalne Ralph Lauren, ci Tommy Hilfiger...
H&M ma ceny asi ako Tesco, akurat su tam podla mna krajsie veci ako v Tescu, Next je drahsi.
H&M je cenovo dostupne oblecenie pre kazdeho, nevidim oproti Tescu rozdiel
Vacsinou nakupujem v H&M, sporadicky Tesco, Next, Zara, Marks and Spencer
Raz za rok par kuskov z Manai, ked ideme do Talianska, tu som to nevidela
Ale asi 80% veci mam z H%M

mircalla
22. okt 2015

I inak dost nakupujem aj z bazara. Topanky radsej kvalitnejsie....ziadna guma ci kozenka, v ton dieta trpi

katka1981
22. okt 2015

@junova, HM nepovazujem za znackove oblecenie ale normalne, ak sa mi nieco paci a je dobra cena, tak kupim, napr. pancuchy len tam, lebo iny strih dcerke nepasuje. Z Lindexu ma jeden svetrik, neodolalala som. Next podostavala - zdedila, ale tiez co potrebujem dokupit tak hladam v Lidli, Tescu, C&A, kde som jej teraz nakupila vela triciek bola 25 perc. zlava. Ja za znackove oblecenie povazujem ine znacky, take ozaj drahe a to nekupujeme ani sebe, ani to nepozeram, naco. Keby bol Next lacnejsi tak v pohode kupim, to za snbobske nepovazujem, ale naco drahe, ked sa da lacnejsie. Ale vyslovene znackove veci ozaj nie, mam na to svoj nazor, necham si ho pre seba 🙂

mircalla
22. okt 2015

@katka1981 tiez mam rovnaky nazor...neni znackove ako "znackove". H&M je uplne bezne oblecenie. Pod znackovym si predstavujem uplne ine znacky, a tam nenakupujem. V podstate aj Next vacsinou z bazara, zda mi to uz dost drahe, Zara detto...obcas vsak neodolam, naozaj obcas

katka1981
22. okt 2015

@mircalla, presne 🙂 len som nevedela narychlo ako sa henti oni pisu 🙂 ale sak si to napisala za mna. 😀

loginexistuje
22. okt 2015

no ved v H&M kupis sadu natelnik a nohavice za 10 EUR .. ako sadu .. uplne v pohode ... a bezne maju vypredaje alebo sa da ist do primark vo viedni a tam mas natelniky po 2 ecka ...

jana_eyre
22. okt 2015

nie nekupujem znackove oblecenie, teda ak nevnimame lupilu, hm, kik ci pepco za znacku.. odjakziva mam rada lacne a prakticke oblecenie a cim lacnejsiu a oblubenejsiu vec si kupim tym som radsej.. neznasam minat velke peniaze na taky spotrebny tovar akym je oblecenie.. /a hlavne ja som taka netypicka zena, ja neznasam nakupovat v kamennom obchode/

moje deti maju strasne vela zdedenych veci /vyhoda, ze som najmladsia z mojich surodencov a tym padom som posledna co ma male deti/ ak nieco potrebujem, vacsinou najprv kupim v bazari a to tie znacky, ktore som uz pisala..

junova
autor
22. okt 2015

@mircalla No ved viem že HM je lacný v porovnaní s Nextom alebo Lindexom, či Zarou. Oplatí sa to kupovať na bazariku

katka1981
22. okt 2015

Inak ja som za posledny mesiac oplieskala ozaj dost v Lidli, dcere mikiny, zimnu bundu, oteplovacky, sebe mikinu, oteplovacky, teplakovu supravu, pyzama, zimnu bundu, to som 3 Lidle pobehala aby som vobec tu bundu zohnala, flanelove pyzamo, co som nevedela zohnat roky, tak tam mali take co bolo aj pekne a za super cenu, jaaj ako ma potesili.

michaelamilan
22. okt 2015

Kupujem to, čo sa mi páči....... Je mi jedno či z Lidl, či Guess, či Next,......... nejdem sa po..ať z nejakej značky ako tu niektoré preferujú, ani niesom namotaná na jednu značku a osobne si myslím že úplne zbytočná a divná téma, akurát tu zasa budú značko/neznačko matky......

loginexistuje
22. okt 2015

tak ale to je aj o veku deti .. ine naroky na oblecenie / aby aj vydrzalo aj vyzeralo do skoly sa oblieka inak ako do skolky atd../ maju deti v roznom veku .. ja mam 7 rocneho a 12,5 pubertu /ale 175 cm vysoku cize detske nekupujeme uz davno/ tak proste tam uz su ine naroky ...

kik a pepco za mna osobne nie mne to prijde ako cinak a nekvalitne to uz potom tesco skor... a lidl /lulipu v pohode/
ale tiez za znacky pokladam nieco uplne ine nie /ham, lindex, next atd.../

junova
autor
22. okt 2015

@jana_eyre lupilu, tesco, pepco tiež nepovažujem za značky. Ale chodím tam. Okrem pepco.

alaguema
22. okt 2015

@junova značkové nekupujem, ani sebe, ani deťom, ale H&M áno, je to síce obchodná značka, ale nie módna značka, ale normálna konfekcia. Značkové oblečenie som si kupovala kedysi ako slobodná a bezdetná, nemám dojem, že by bolo kvalitnejšie. GUESS tričko sa rozpadlo po asi roku vôbec nie intenzívneho nosenia, spodný šev sa uvoľnil a páral. Šije sa to možno v tých istých fabrikách v Ázii, kde šijú aj handričky pre číňaky. Značky boli kvalitné kedysi, dnes to platí už asi len o haute couture vo veľkých mestách priamo v butikoch vychytených módnych návrhárov. Takže asi tak to je so značkami...preto mám teraz radšej ručne vyrobené originály (sashe, alebo kamošky) a aj v sekáčoch občas vyhrabem skvelý kúsok, ktorý si upravím 🙂

jana_eyre
22. okt 2015

@junova ja som do pepca nechodila, lebo u nas ziadne nebolo.. ale ked ho otvorili nedaleko, zistila som, ze to je moj najoblubenejsi obchod 😀 celkom pekne, lacne a aj kvalitne.. porovnatelne s lidlom podla mna, len s rozdielom, ze nemusim cakat na vhodny tyzden..

mircalla
22. okt 2015

@junova A inak nemala by som problem kupit daco aj z Lidl, len som sa tam zatial nehrabala....

junova
autor
22. okt 2015

@jana_eyre Ja som počula že v Pepcu predávajú úplny brak.

junova
autor
22. okt 2015

@mircalla Ja do Lidla chodím rada na oblečenie. Tu kde žijem nobl. obchody nemáme 🙂 Jedine cez internet objednať.

jana_eyre
22. okt 2015

@junova ja som bola zatial so vsetkym spokojna.. no ale mozno mam ine naroky, neviem 😎

junova
autor
22. okt 2015

@alaguema Ja mám tiež nákupy na sashe 🙂

junova
autor
22. okt 2015

@jana_eyre Ja som tiež skromný človek. Ale na topánky si potrpim. Musia byť kožené a kvalitné.

junova
autor
22. okt 2015

@loginexistuje No vidíš a pre mňa sú aj to značky. Asi som vážne skromná.

nikaella
22. okt 2015

Ako kedy... v adidas súpravách mi nechodí.. (topánky, to je o niečom inom) ale čo sa týka oblečenia objednávam najčastejšie z Georga, lebo sú tam fakt super ceny, nemám problém jej kúpiť aj veci v kiku či lidli.. Tesco nenormálne zdraželo a tie veci niektoré nič moc.. Body sa nám vždy rostiahli.. :/ Tesco som bojkotovala.. :D