Kvalitné detské topánočky v Bratislave. Kde ich kúpiť?

bubilka
16. nov 2007

Ahojte maminky,poprosila by som vas o radu - kde by som mohla v BA kupit kvalitne topanocky avsak za prijatelnu cenu pre moju 2-rocnu dcerku...Respektive nemate nejaku skusenost s predajnou detskej obuvi v Karlovke - nasla som si letak, ze ja tam nejaka novootvorena od slovenskeho vyrobcu,ale my nie sme z Karlovky tak ked tam pojdeme nech sa nam to oplati..... PS: do BA sme sa len nedavno prestahovali....

alzbetacobej
24. feb 2017

Mám podobné skúsenosti, tiež som nakupovala s svokrou v korze a bola som spokojná. Majú aj milé predavačky, odporúčam;)

eliskapa
24. feb 2017

@bajuska222 ... no ja som hladala topanocky konkretne vandy a najblizsie som mala to korzo ... predajna dost velka veru 🙂 maju tam vsetko - skoro 😉

chrissie_kf
24. feb 2017

Protetika na bojnickej, fajn vyber, dobre ceny.

bajuska222
25. feb 2017

Prosím Vás tie protetiky majú úplne tvrdú podrážku a sedia aj na nôžky z vyšším nartom? Ďakujem

👍

chrissie_kf
26. feb 2017

@bajuska222 to vam neviem povedat, ale maju tam aj rozne ortopedicke pomocky, zdravotnu obuv atd...Treba sa ist pozriet alebo zavolat do predajne.

viki29
26. feb 2017

@bajuska222 Ahoj, v Ruzinove oc Retro, predajna Ciciban. Kvalitne, krasne topanocky, aj ortopedicky tvarovane. Maju viacero znaciek.

bajuska222
26. feb 2017

@chrissie_kf ďakujem zavolám im alebo tam skočím. Ďakujem🙂

bajuska222
26. feb 2017

@viki29 Ďakujem, už sa chystám aj do cicibanu aj do barefoot a keď nič tak skočím aj do tej protetiky. Vo mne stále tá protetika znie ako obuv s veľmi pevnou podrážkou a pevním zapínaním 😉

Skúšali sme d.d. stepy a tie nam vôbec nesadli a ani baťovky tak uvidím či niečo nájdeme 👍 ďakujem

yanni
26. feb 2017

@bajuska222 Ja som tiez nie za protetiku, skor barefoot alebo "near barefoot", ale bola som milo prekvapena. Protetika toriz kazdu sezonu robi nieco ine a stale vylepsuje. Co som mala pred par rokmi v rukach v jednom obchode sandalky Protetiky, tak ma skoro vystrelo, podrazka sa vobec nedala ohnut. Tento rok na dovolenke na SK som len tak "kukala", ze co sa "nosi" na SK a bola fakt milo prekvapena. Jesenne/jarne topanky a aj zimne cizmicky pre zacinajucich chodcov (myslim tie malicke cisla) sice zaidne barefootky ale fakt mäkke, podrazka gumenna, ohybna aj dvomi prstami a vnutorna vlozka rovna, ziadne ortopedicke, co dietatu, ktore nema problemy, vobec netreba.
Takze treba len skocit do obchodu a poobzerat sa.
Musim ale podotknut, neviem ake su väcsie cisla. ja som pozerala len do cisla 22.

bajuska222
26. feb 2017

@yanni ďakujem. Ja som už toľko topánok popozerala len ťažko povedať ako sadnú, čiže jedine že sa tam zastavím osobne tento týždeň a vyskúšame. No my sme boli v baťa a tie topánky extra tvrdé, malý mi v tom vôvec nevie chodiť. Tak preto som radšej za niečo mäkkšie hlavne keď je začínajúci chodec. 🙂 👍

yanni
26. feb 2017

@bajuska222 Bata neviem, to ti neporadim. My sme mali prve topanky vzdy Ricosta Pepino. Tie s kaucukovou podrazkou. Su ale dost drahe a neviem, ci sa na SK niekde daju zohnat. Mozno na nete.
Tiez fajn sa zdaju Elefanten z Deichmannu, pre prve kroky tie "free" maju taku prerusovanu podrazku a "green" maju podrazku z gumy.
Len treba vsetko pomerat, vybrat vnutornu vlozku, dieta na nu postavit. Elefanten su dost uzke, cize ak ma dieta vysoky priehlavok alebo baculatejsiu nozicku, budu mu uzke.
Na SK je este dost obmedzeny vyber. Vsetko sa da sice objednat cez net ale pri detskych topankach je to taka loteria. Radsej pobehat obchody a vyskusat.

bajuska222
26. feb 2017

@yanni presne toto riešim, čo sa týka priehlavku a aj nožičky je baculatejšia a výber správnych topánok je veľmi zložitý a výber dosť zlý. Preto chcem obehať pár obchodov a uvidíme. Máme shooshoes tie vyzeraju že mu sedia ale sú to tenisky a na toto obdobie vonku sú neni moc vhodné, tak chcem nájsť ešte niečo aj keď bude vlhko vonku . Tak snáď niečo najdeme 😉 ďakujem

sidkat
5. mar 2017

ahojte, ak sa nebojite objednat cez internet, tak su aj topanocky, papucky atd od slov. vyrobcu od Partizanskeho na stranke Prezuvky.sk. Kupujem odtial uz od prvych krocik mojho drobca ci papucky, topanocky a som velmi spokojna. Najdete aj capacky (pre prve krociky) aj topanocky pre malyh bezcov ;), farebne krasne a cenovo pristupne.

yanni
5. mar 2017

@bajuska222 ono je to fakt strasne tazke, zohnat dietatu vhodne topanky. A tiez, noha sa casom formuje a vyvija, to co dietatu sadlo pred rokom, nemusi sadnut teraz. Je to na nervy. Obuvam 4 deti rozneho veku, kazdy ma inu nohu, traja chalani a posledne dievca a kupujem topanky fakt uz po celom svete. Najhorsie na tom je, ze vela ludi na SK nema ani financie ani podmienky a musi sa "spolahnut" len na SK trh a ten je dost mizerny.
My zijeme v DE ale momentalne v Saudskej Arabii a tu je to s detskymi topankymi este horsie ako na SK. Takze kupujem a hladam a skusam za pochodu vzdy tam, kde sme niekde na dovolenke popripade vlacim z Nemecka.
Najmladsiej, 19 mesiacov, sadnu teraz napr Pablosky Easy Steps, vemi mäkke, ohybne, aj pre tucnucke nozicky. Je to spaniesky vyrobca, topanky draheeee, vyrabane priamo v Spanielskua le supeeeeeer. Len zial, vo svete malo dostupne, online shop je tiez len pre spanielsku pevninu. Teraz som ich napr zohnala na nasom short trip v Abu Dhabi. Grrrr, kde vsade som ja uz deckam boty kupovala.
Zase sa mi potvrdilo, ze sa neoplati kupova na "blind" cez net, ak potrebujes nieco hned a nemozes cakat. Kazdu topanku si dieta musis vyskusat. Rovnake cislo (velkost) rovnakeho vyrobcu sa moze (A casto to aj tak je)v roznych modeloch odlisovat. Ja som Teraz malej tie pablosky kupila 4 rozne pary. Cele kozene topanky, kozene poltopanky, plne uzavrete sandalky, "dierkave" sandalky. Tak napr. vsetko velkost 22 ale "dierkave" sandalky 22 ako looood. Takze tam 21 a este stale ma ten odporucany "plac".
Inak, ja som prvy krat objednala na "blind" Pediped Grip`n`go a tie celkom pasuju. A su aj dost siroke. Len zial som sa dost sekla vo velkosti, boli velkeeeee, tak som objednavala este raz o cislo mensie a tie super pasuju. Mozno by to stalo za vyskusanie. Ak nebudu pasovat, daju sa poslat bez problemu spät. len shipping z USA (od 75 E zadara, do 75 E len 4,95 E do statov EU) trva ca. 2 tyzdne. Cize to si musis naplanovat. Kukni ich webku. maju tam aj komentare od zakaznikov.

bajuska222
6. mar 2017

@yanni ďakujem krásne, zbehla som do barefootova a s predavačkou sme vyskúšali všetky topánky co by mohli sedieť ale bohužial. Zostali sme pri shooshoos tie su super. Síce majú tvrdšiu podrážku ale dosť miesta pre nožičku aj pre priehlavok, že ho nič netlačí. Ešte som čítala o Adidas katnat alebo fortaplay ktore maju makku podrazku aby sa dobre chodilo dietatu tak tie by som rada vyskusala. Ale pravda je ze som citala aj o tych pediped a vyzeraju uplne superne ... Len ked ja som to potrebovala riesit ihned uz cas na dorucenie vyskusanie a pripadne odoslanie by uz nebol. To iste som premyslala aj o rak teniskach ale to je dorucenie do 2 dni a keby nesadli tak opat cakat ... Takze jedina moznost riesit hned. Mozno neskor zbehneme pozriet protetiku aby som mala aspon aky taky prehlad o topankach lebo pre mna vyraz protetika zostal zakotveny ze pevna snurovacia obuv hlavne v oblasti kotnika 😊 a tak isto zacneme obiehat obchody dalsie lebo bude treba zhanat nejake sandalky ... Tenisky este atd. Takze radsej osobne a ked si budem ista ze to malemu sadne kludne mozem objednat cez net s pohodlia domova (napr. v Sale). Tak dufam ze sa malemu zmeni nozicka aby sme fakt nemali velky problem v hladani topanok aj neskor.

Tak ako citam tiez to nemas lahke a to hned pre 4 deti. Ta normalne obdivujem ze to zvladas to je strasna drina najst spravne topanky .
Tak vela stastia a dakujem za rady ✌😊