Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
24. mar 2011

@wvwvw co sa tyka financii.. ja som dala do vybavy 500€, mala som uz celkom dost plienok v ruke, ale aj som dost predala 🙂 stale sa drzim na tych 500€ , co sa mi nepaci predam a dokupim nove.. cca 100€ som dala za material na usitie plienok . cize stalo ma to 600€, dalej sa uz dostat nechcem a snad ani nedostanem 😀 to co mam, mam popisane v clanku v mojom fotoblogu, aj ked by ho bolo treba trosku upgradnut 🙂 pribudli mi 3ks IB, vlniaky IB shorties, a predala som nejake plienky, ostali mi z AIO moje site, BG kapsy, wonderoo plienky, TB bamboo, tie IB Lkove .. nohavickove mam uz len site doma a jedny anavy bambusove.. 😉 momentalne, ked sme cely den doma, tak popiska max. 4 plienocky, zvysok do nocnika... ked ideme na cely den prec, tak je to viac, ale uz je teplo, tak budeme fungovat asi do travicky 😉
k tym sty dry, zavisi od toho ake bude mat tvoje male citlivu pokozku, niektore deticky su citlive na mokro( ako moja mala, nemozem ju nechat v mokrom, hned ma ekzem :() takze pre nu je to sty dry super, ale niekotre deti mozu byt zas haklive na umelinu, musis vyskusat 😉 ja na sty dry nedam dopustit ...

wvwvw
24. mar 2011

ste zlate, dakujem vam..... ak by mi este cosik napadlo este sa popytam, ale zatial si vystacim 🙂

zhrkz
24. mar 2011

@wvwvw Len tak na okraj k tej umeline a citlivosti na umelinu. Pamatam sa ako mi ked som bola decko hovorili, ze nylonove ponozky nie, len bavlnene mam nosit a tak. Nemyslim si apriori, ze umelina je zla. Teraz, ked sa clovek pozrie na "funkcne" spodne pradlo, ci letne ci zimne, vsetko je vyrobene z umelych vlakien (PES, PP a pod) a ako super sa nosi, ako skvelo odvadza pot od tela a ake ine skvele vlastnosti to ma 🙂
Tak ja som skusila umelinu na decku prdelku a aj tam mi to funguje 😉 Kazda prdelka je ina, a treba vyskusat.

wvwvw
24. mar 2011

mozno este jedna vec... je nieco na co si dat pri latkovani pozor - napr. pranie atd..., a ake znacky moc neodporucate?

zojec
24. mar 2011

@wvwvw plienky s pulom a gumickami prat najviac na 60tke, neavivazovat, ja mam odskusane namacanie proti smradku na min. 6 hodin v trosicke komercneho praska, ak je tvrda voda davat miesto avivaze ocot, nebielit! a neodporucam znacku Baby Lucy .. najhorsie plienky ake som mala...

wvwvw
24. mar 2011

dat sa prat aj v Silane Sensitive alebo je lepsia Lovela?

jajusa
24. mar 2011

Ďakujem všetkým za odpovede a za rady, tak to idem preorganizovať🙂 Pekný deň.

katka888
24. mar 2011

@wvwvw
@zojec
u mna neodporucane su bambinex. .... AIO pretekali ako dive... tak mi stoja v zasuvke, a obdobny problem aj s vrchnymi nohavickami tejto znacky.
akma niekto dobre skusenosti, nech sa prihlasi 🙂

zojec
24. mar 2011

@wvwvw da sa prat vo vsetkom 🙂 uvidis co sa ti osvedci.. ako velmi si eco a co bude robit drobatku dobre na ritku.. ja pereim v slize, namacam s kvapkou persilu.. lovela mi smrdi, ale aj v nej peru.. 😉

majka1981
24. mar 2011

@jajusa ahoj jajusa, ja Ti este nemozem okomentovat tvoje plienky (este len zaciname s latkovanim...), ale chcem Ti povedat, ze aj ja snivam o plienkach a ked sa zobudim v noci na kojenie, tak prve co myslim, su latkove plienky, ktore objednam atd 😀 😀 . Chytila ma dost silna latkova horucka 😀

majka1981
24. mar 2011

baby ja som tu na rakuskych a nemeckych strankach citala, ze sa latkovky nemaju prat v hociakom prachu - z toho dovodu, ze potom odidu rychlejsie gumicky, pretekaju atd. Odporucaju prat napriklad v ECOVER tekutom prachu (dostat v dmku)

blovitc120
24. mar 2011

Dievčatá, nemám šancu prečítať 1000 strán. Potrebovala by som poradiť, dcéra 2,5 r. 12 kg ešte stále na spanie potrebuje plienky, jednoducho sa nezobudí a ja to siliť nebudem, nemá to význam. Chcem jej kúpiť na spanie pár kusov látkových. Ona sa mi v noci nezobudí a ja ju nebudím, lebo potom nevie aj 2 hodiny zaspať a strašne plače. Dospeje do toho aj sama, že sa prebudí na to, že jej treba. Potrebovala by som poradiť, ktoré konkrétne plienky vydržia celú noc neprecikané, ona dosť pije počas dňa a hoci ju pred spaním dám vycikať, plienka je ráno plná. Asi neskoro začínať teraz látkovať, ale nepáči sa mi, že je v noci v tých papierových. Keď bola maličká, používala som aj látkové, ale veľmi sa v tom nevyznám a netrúfnem si kúpiť niečo sama. Existuje plienka, ktorá vydrží v noci, nepretečie, ideálne má aj trochu pocit sucha a je vhodná pre také veľké dieťa? Na cene nezáleží, vďaka. Druhé dieťa chcem isto od začiatku látkovať, tentokrát som to nejako neskoro začala

lulukn79
24. mar 2011

dievcata dakujem. tak to skusim v tej saune na zaciatok s nejakou kapsou a ked sa skonsolidujeme mozno prejdem len na ten stvorec
@zojec ja som ani nemysla tu tvrdost matrosa po oprati (posucham a je to OK) ako skor, ked ho mala ocika, lebo napr. ten prefold BI je v mokrom stave dost tvrdy a ked som ho dala do kapsovky a sedela v autosedacka dlhsie cela bola z neho potom otlacena 😒

zojec
24. mar 2011

@lulukn79 aha... no ja BI pouzivam len v noci a velmi neotlaca.. ale to french terry bude fajn 🙂 alebo aj bmb frote, len vravim, nesaje tak dobre ako FT a je velmi elasticke, ale je nadherne makkunke 😉

erika12345
24. mar 2011

@zuzkaro dakujem. 🙂
@divoska dakujem. 😉 a tie stvorce na dupacky si dala tiez ako novosklad ci nejako inak?

divoska
24. mar 2011

@erika12345 novosklad vyzera uplne inac. hento su dva stvorce zlozene len na stvorce 😀

erika12345
24. mar 2011

@divoska o.k., cize novosklad, na to pulky, na to 2 stvorce zlozene na stvorce 😀 . A tie stvorce zlozene na stvorce snapkami zachytis asi zboku, neprekaza to babatku? Ja som strasne nechapava, neviem si to predstavit.

labutka
24. mar 2011

@blovitc120 na noc tots bots stretch www.latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle-stretch a na to davam natahovacie loveybums www.latkovky.sk/produkt-detail/natahovacie-loviky
ak chces pocit sucha, potom dovnutra plienky daj flisovu separacku www.latkovky.sk/produkt-detail/flisove-separacn...

sima.p
24. mar 2011

@blovitc120 My sme mali so staršou podobný problém - cez den už bola bez plienok, v noci ešte mala plienku. Ked sa sama rozhodla, že už ani v noci nechce plienku, tak sme jej ju nedali, ale dávali sme ju cikať, zo začiatku 2-3 krát za noc, no ona sa nám nezobudila. Nočník sme mali vždy po ruke, manžel ju jednoducho zobral z postele, posadil na nočník, vycikala sa a spala dalej. Mladšia teraz 20 mesiacov, na noc mala pár krát plienku Bum Hugger vypachatú Baby Idea Twofoldom, BL bamboo vkladačkou a ešte malou LL bambusovou vkladačkou. Plienku mala na sebe cca od 19.30 do 7.00 a neprecikala sa.

blovitc120
24. mar 2011

Ďakujem za rady, skúsim z každej po 2 kusy a uvidím. Inak ja som laik, mne treba aj povedať, či treba vrchné nohavičky alebo nie a čo je to BL a LL netuším 😀. Mne nevadí, ak mi odporučíte aj 4 druhy, vyskúšam a ostanú pre druhé dieťa, kľudne aj AIO ak sú dobré.

@sima.p ona tú plienku práveže ešte na spanie chce a myslím si, že aj dlho bude, lebo ona spí ako medveď a keď ju náhodou v noci zobudím, lebo viem, že veľa pila a chcem ju prebaliť, strašne začne plakať, nech ju nechám, že ona spinká a potom nespí aj 2-3 hodiny. Verím, že z toho vyrastie, ale nechcem to robiť nasilu, aj s cikaním som čakala, kým sa sama rozhodne a odkedy cez deň nemá plienku, ani jediný raz sa nepocikala. Preto si myslím, že dieťa samé vie, ja nie som policajt, aby som ho strážila, predtým, ako sa sama rozhodla, sa NIKDY nevycikala do nočníka hoci som ju dávala, vždy do plienky alebo gatí a odkedy sa rozhodla, chodila cikať najskôr do vane (úchylné, ale tam chcela) a potom na záchod (nočník odjakživa odmieta).

labutka
24. mar 2011

@blovitc120 este doplnim detajl, pre dievca by som vkladacku, ktora je v plienke, prelozila na polovicu a dala ju do stredu - zvycajne tam dievcata cikaju. ak spi hlavne na brusku, dala by som ju dopredu plienky.

ja som ala bum hugger, ale predala som ho. savost nic moc, konope stvrdlo, a moj nazor - ak treba, dovypchat si viem aj babusovu plienku, a nasaje to viac ako bum hugger.

blovitc120
24. mar 2011

@labutka dobrý postreh, malá spí väčšinou na brušku, vďaka 🙂

sima.p
24. mar 2011

No mne tu bum hugger odporučili dievčatá. Na nu treba vrchné gate, najlepšie vlniaky, tie sa teraz nalanolínované sušia. Naša tiež spí ako medved, a sama si povedala, ked mala 3 roky, že nechce plienku, ked sme jej ju na noc dávali. Cez den bola bez plienok vtedy asi 7 mesiacov. Celú noc mala jednorázovku, neprecikala ju, ale bola ráno dosť plná, neprebalovala som ju. A skúšala si ju namiesto prebalovania dať vycikať? Naša sa ani poriadne nezobudí, dokáže sa vycikať aj taká spiaca.
Ešte k tej Bum hugger, ano sama nenasaje veľa, preto ju vypchávam tým, čím som napísala. A má Stay dry vrstvu, takže necíti v noci mokro. A vlniaky by mali byť na noc vraj najlepšie. jToto je tá plienka: http://www.ekoplienky.sk/product/bum-hugger-158/, vypchávam týmto: http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo..., http://www.ekoplienky.sk/product/vkladacia-plie... a http://www.latkovky.sk/produkt-detail/vkladacia.... Labutka, a ktorú bambusku teda odporúčaš? Nech skúsim aj iné. Ale zatiaľ tá Bum hugger, ako mi tu dievčatá radili, celkom vyhovuje.

blovitc120
24. mar 2011

@sima.p vycikať už vôbec, nesmiem ňou v noci ani pohnúť, ona má strašne rada svoje súkromie v noci, stačí, že jej chcem len hračky vybrať z postieľky, lebo ona sa tam pri nich nezmestí a už kričí "maminka pleč, Miši spinká". U nás nočník nehrozí, tam sa nevycikala v živote, čiže by som ju musela niesť cez pol bytu na wc a to by bol taký vresk, že všetci susedia by boli na nohách, lebo wc je hneď pri vchodových dverách a tenké panelákové steny do toho 😀. Skúsim tieto plienky, lebo sa mi nepáči, že je celú noc v papierových, Fixies síce nemajú tú fóliu a dýchajú, ale tie každú noc precikala (asi kvôli tej absencii fólie 😒), Alany mi precikala aj cez denný spánok keď bola malá. Ja jej v noci plienku prestanem dávať asi vtedy, keď sa sama zobudí, že jej treba cikať, alebo že je mokrá. Nie som naozaj pripravená každú noc prezliekať ju, posteľ a všetko prať. Kamoška mi vravela, že oni teraz odúčajú syna od plienok na spanie. Už 2 mesiace sa pociká raz cez obed (niekedy vydrží) a 2-3x cez noc (výnimočne len raz), tak 3-4x denne prezlieka komplet dieťa, posteľ a perie aj malého periny (majú 3). Toto naozaj nie je cesta, ktorou chcem ísť, nechápem, načo je to dobré... Každé dieťa raz pochopí, že aj v noci sa treba pýtať, navyše naša je typ, ktorý všetko urobí až keď ona chce, keď nie je rozhodnutá, môžem sa aj zblázniť a nehnem s ňou

blovitc120
24. mar 2011

A ešte som chcela... koľko tých vrchných nohavičiek mi bude treba, stačí 2 ks? Keď to má len na spanie

emjee
24. mar 2011

@wvwvw je to individualne, mne sa napr. itti bitti velmi nezahovaraju 😖 su sice pekne na pohlad, ale to je asi tak vsetko, pre mojho M. su neprakticke (on je drobcek, napriek tomu su mu najvacsie len tak tak) a to som este jednu aj vyhrala 😀

sima.p
24. mar 2011

@blovitc120 no tak to je iné, ked sa má pri tom prebrať..... my sme jej tiež nechávali plienku, a ked si sama povedala, tak sme skúsili ale s tým, že sme ju dávali vycikať. Doteraz (bude mať teraz 4 roky) sme ju dávali raz v noci ešte vycikať, a teraz asi týžden ju už nedávame a zatiaľ bez nehody, aj ked ešte s tým počítam, že nehody ešte budú. Občas sa sama zobudí, že jej treba v noci cikať. Tých vrchných - ak vlniaky, to by Ti mohli stačiť aj jedny, lebo tie stačí oprať 1x za 2 týždne (ak sa mýlim, baby ma opravia), a nalanolínovať, a navrhla by som jedny PULky, ked bude vlna schnúť a lanolinovať vedy vykriť noc PULkami, alebo 1 či 2? PULky? No nech povedia skúsenejšie látkárky...

labutka
24. mar 2011

@sima.p mne sa proste vypchavat plienku 3 vkladackami zda hrozne vela. ja mam stretch, vkladacka zohnuta na polku a na tom stay dry separacku. krpec cika vnoci len raz, prebalim okolo tretej (plienka je len trochu mokra) a dorana je uz suchy.
@blovitc120 ak chces fakt len na noc, stacia ti dvoje. jedny pouzivas, a druhe mas v zalohe, lebo ked vlniaky operies a nalanolinujes, kym vyschnu su to cca 2 dni.
pripadne to co navrhuje sima.p , jedny vlniaky a jedny pulky na vykrytie schnutia vlniakov. vlniaky mozno vydrzia aj 3-4 tyzdne, ja ich periem cca aj po 2 mesiacoch.

blovitc120
24. mar 2011

@labutka vďaka, ešte ktoré pulky by ste odporučili?

labutka
24. mar 2011

@blovitc120 tots bots flexi wrap. su tenke, a dore sa udrziavaju. a pekne. 🙂 pre vas velkost 2. http://www.latkovky.sk/produkt-detail/tots-bots...