Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
2. apr 2011

@anlu a po akej dobe sa ti zacali "lepit"? lebo ja periem celkom dlho (4mesiace) a este sa mi nic nepolepilo ... 😕

anlu
2. apr 2011

@zojec mne len bolo cudne ze zrazu jej ta plienka pretiekla. Ked lezala na brusku tak jej vsetko vytieklo vrchom, ale vkladacky ked som vybrala boli celkom suche. Ked som v nom prestala prat tak uz sa to nestalo. No ja som tiez tak dlhsie pouzivala sliz, aspon 6 mesiacov. Aj ine plienky co mali vnutro, bud flis alebo nieco podobne to robili. Som najprv myslela ze vela curala, ale ked som vybrala vkladacky tak boli skoro suche.

blovitc120
2. apr 2011

@zojec @anlu ja som niekde citala, ze v slize by sa nemal prat flis, vlna, hodvab a podobne materialy, tak na tom nieco asi bude.

labutka
2. apr 2011

ja periem v slize uz skoro 2 roky a ziadne problemy s pretekanim nemame.

anlu
3. apr 2011

@blovitc120 je to mozne, mne sa najviac osvedcil na bavlnu, tu vyperie krasne ale umeliny a bavlnu s primesou umeliny - nic moc...
@labutka mozno to zalezi aj od vody a niekedy mam uz pocit ze aj od konstelacie hviezd 😀 😀 😀 😀 😀 (to si srandu robim) ja teraz periem s gulami ale tie mi zase biele nevyperu krasne do biela, cize na biele davam frosch a na ostatne gule

blovitc120
3. apr 2011

Uz si spominam, citala som o to flise a pod. priamo v teme Sliz na pranie.

sima.p
3. apr 2011

@labutka prosím Ťa, ako sú kvalitovo bambusové obdlžnikové vkladačky z kapsových plienok Little Lamb?

miskatn
3. apr 2011

ahojte @zfidorka @zojec , neviem presne ktora z vas tu nechavala link na clanok o sweet monkey, na ich podobnost s cinskymi plienkami, neviem ho najst, prosim nemohli by ste mi ho poslat? dakujem 🙂

sima.p
4. apr 2011

ekoplienky ich zaradili do svojej ponuky (sweet monkey)

miskatn
4. apr 2011

@zojec vdaka 🙂

katka888
4. apr 2011

@sima.p
labutka tu pridavala info co jej od sweet monkey odpisali ohladom vyroby a zlozenia

zfidorka
4. apr 2011

@miskatn @miruss pisala oficialnu odpoved od pani co tu znacku vlastni, skus pozriet dozadu...

virivka
4. apr 2011

Ajojte maminky. Uvazujem ze zacnem pouzivat latkove plienkY (dcerka ma 8 mesiacov). Co myslite, oplati sa mi to? Myslim financne? Nechce sa mi citat celu diskusiu, preto sa vas pytam: Aku znacku mi odporucate, resp, ake znacky? Mozete mi dat aj linky. Neprecika v noci plienku? Moja mala prespi niekedy aj celu noc.

hhenike
4. apr 2011

dostali sme pamperskovú tortu.... co s nou? 😉

michaela80
4. apr 2011

@hhenike podaruj dalej 😉

taanak
4. apr 2011

@hhenike skus vymenit v cukrarni za inu, jedlejsiu 😉

miruss
4. apr 2011

@miskatn: Vjadrenie majiteľky značky Sweet Monkey nájdeš tu:
http://www.sweetmonkey.cz/sweet_monkey.html
Preverovala som u majiteľky aj materiály a všetko je podľa mňa ok. Má všetky materiály certifikované. Len ich nešije sama, ale dáva si ich šiť a materiál má z krajín mimo EÚ, čo nie je jediná ako výrobca, ale materiál má ocertifikovaný českým skúš. ústavom.

miskatn
4. apr 2011

@miruss @zfidorka @katka888 dakujem pekne 🙂

labutka
4. apr 2011

@sima.p myslis tu obycko ll vkladku co sa predava zvlast? To su tusim 3 vrstvy bambusove frote.

behulka
4. apr 2011

@virivka este nie je neskoro, priemerne dietatko v 8 mesiacoch nie je ani v polovici casu, co nosi plienky. A ak planujete i druhe babo, urcite sa to oplati. Su plienocky, ktore v noci babatko neprecika.
Najlepsie je vidiet plienocky nazivo, kazdemu sedi nieco ine - vacsina i-netovych obchodov s plienkami ma na strankach zoznam poradkyn, ktore Ti mozu plienocky ukazat i poradit. Skus popozerat, ci nie je nejaka i v Za.
Baby Lucy sa vyrabaju kusok za Zilinou v Knm, mozno by sa dali ist osobne obhliadnut.

Sweet monkey som kontaktovala a podla informacii su plienky, co sa zdravotnej nezavadnosti tyka v poriadku, i ked certifikaty som zatial nezhliadla. Zda sa mi trochu zavadzajuca znacka ceska kvalita, kedze vacsina by sa mala sit v Azii a Turecku. Ci su plienky site pod znackou Fairtrade pani neodpisala. Zvlastna mi pride aj vysoka cena - oproti napr. Anavy ci BabyLucy, ktore su site tot za kopcami, kde peniaze za pracu ostavaju v Europe, podporuju sa "miestne" krajcirky.
Celkom by ma zaujimalo, kolko realne dostane z jednej usitej plienky robotnicka v Hongkongu.
Problem vidim aj v doporucenej teplote prania 40 °C, nie som presvedcena o tom, ze je to teplota postacujuca v pripade, ze babatko prekona napr. kvasinkovu infekciu, ci crevnu virozu. Aj ked ide o bambus.
Problem moze byt i v pretekani okolo noziciek kombinacia saveho bambusu a Pul-u moze pretekat. Na fotkach nevidno ako su riesene gumky okolo noziciek.

hhenike
4. apr 2011

hurá, dosli mi handmade vlniaky od kamosky. Prosím si návod na lanolinovanie 🙂 (alebo nejaký link s osvedceným postupom). Vdaka 🙂

hhenike
4. apr 2011

@behulka dakujem, idem vyskusat

blovitc120
4. apr 2011

Dievcata tak nase nocne plienky uz su na poste. Inak ma neskutocne vytaca, ze hoci je na zltom listku napisane "zasielka mimo rozsah dorucovacej sluzby", na poste su dostupne az dalsi den 😠, toto nikdy nepochopim, keby ich mala dorucovatelka so sebou a nie som doma, OK, ale ani mi to nedoniesla a az zajtra dostupne 😝. Dam vediet, ci precikala. Staci teda oprat raz pred pouzitim?

zfidorka
4. apr 2011

@blovitc120 staci vyprat aj raz, len rataj ze ked mas bambusove plienky, ze este nedosiahnu max. savost 🙂

sima.p
4. apr 2011

@labutka mám na mysli tú čo je v tých kapsových plienkach, že aká je... nie ta malá, čo sa dokupuje

sima.p
4. apr 2011

@behulka no to ma tiež odrádza od tých sweet monkey, že sa doporučuje prať ich na 40... A Anavy sa mi nezdajú moc lacné.

miruss
4. apr 2011

Podľa výrobcu sa sweet monkey môžu prať aj na 60°C, ale tvrdí, že stačí na 40°C, neopotrebovávajú sa tak rýchlo.

karaa
4. apr 2011

@labutka dakujem velmi pekne za odpoved, popozeram tie plavky na stranke 🙂 nieco podobne ako pises, ze mate vy, som si aj predstavovala. stacili vam jedny?
vlniakujeme o106 😉 este sme jedny prikupili na noc, ale tie co mam od teba, su este stale dobre 😉