Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
13. apr 2011

@izabelkak myslis ze taketo merino od katky by boli podobne ako tie BOJ:
http://detivbavlnke.sk/dajte_si_usit_detail.php...

horalka777
13. apr 2011

@limoni
@sima.p aj moja sa priserne vyhadzala z Alan...

sulky
13. apr 2011

@zfidorka , my mame 2m roky aj 4 mesiace, a stale nosim BoJ velkost M. Aj na nohavickove plienky.

luba41
14. apr 2011

Dievčatá potrebujem poradiť. Ja viem, že sa to tu omieľa každý týždeň aspoň raz. Už chcem nabehnúť aj na nočné látkovanie. Potrebujem poradiť: nejakú kapsovú plienku na noc a čím dovypchať? Prinajhoršom nohavičkovú plienku na noc a čím dovypchať? Dcéra má čoskoro pol roka, čurá v noci tak priemerne, čo by nám vydržalo tak 10 hodín? A ešte. Mám Wonderoo V2 s minky úpravou, už asi 4x mi pretiekla na boku pri nožičkách. Môže to byť, že sme ešte do nej nedorástli? /malá má tak do 6kg/ alebo sa mi nejak skrúti vnútri tá vkladačka? No neviem. Tak som si od nej sľubovala.

labutka
14. apr 2011

@luba41 tu wonderoo skus skontrolovat, ci dobre obopina nozku. Pripadne ju zmensit. Obecne, ak je plienka na patentky a zapnes ju nepravidelne, mozr byt okolo jednej nohy volnejsia a tade to vytecie von.
Takisto ked je moc velka, ti moze pretiect.
na noc by som davala nohavickovu (tb strerch) a na to natahovacie vlniaky (disana, loveybums).
Ak chces kapsovku, vypchala by som ju jednoznacne bambusom.
ak kupis novu bambusku, na noc by som ju nedavala skor nez po aspon 6 opratiach.

luba41
14. apr 2011

@labutka práveže tú Wonderoo mám zapnutú na najmenšiu velkosť, rovnomerne mám aj patentky zapnuté a prevlhne okolo nožičiek. Tam to tak odstáva tá látka von okolo gumičiek a to mávame mokré.

katka888
14. apr 2011

@luba41
na noc sme od cca 6-7 mes pouzivali bambusove nohavickove plienky, a to baby beehinds bamboo, tots bots anavy a little lamb. na zaciatku som na vrch na ne davala vrchne nohavicky Little lamb, tie su site tak akurat na nohavickove plienky, maju popri stehienkach vsitu latku, cim vznikne kapsa a preto sa do nich zmestia aj objemnejsie nohav plienky a neskor som davala disany vlniaciky. aj nasa piskala tak priemerne.

katka888
14. apr 2011

@luba41
a vkladacka od wonderoo je uplne premocena, alebo nie? myslim, ked je pretecena plienka. nam obcas pretiekla, ale to bola mokra ale durch aj vkladacka. pouzivame od novebra a stalo sa tak asi 3x. ale nam takto pretiekli aj bum genius flip vrchne no so stvorcom, ked uz mala napisane ako za cele muzstvo 🙂

luba41
14. apr 2011

@katka888 no nie je durch premočená vkladačka. Ako keby to tieklo po tej vnútornej flísovej vrstve a nestíhalo nasať. Alebo to robí tá vkladacia plienka, pretože je mäkká a uhýba sa niekde medzi nohami. Malú dosť nosíme na rukách a držíme pod zadkom, možno aj to vadí. Skúsim ešte nejakú inú zostavu vkladačiek.

katka888
14. apr 2011

@luba41
moze byt, ze ked ju chytate pod zadockom, tak ta latka sa ohne po bokoch pri nozkach a jednoducho oblecenie cez flis nasiakne mokro. ak nepiska vela, skus jej napr dat stvorec do vnutra, mal by byt tensi.

zfidorka
14. apr 2011

@luba41 moze to byt tou vkladackou - pozri poriadne ci je vyrovnana... neprala si ju nahodou v mydle? to moze sposobovat, ze flis nesaje dobre... nocne plienky - baby beehinds nohavickova bambus, anavy bambus nohavickova, baby idea bamboo extra...

luba41
14. apr 2011

@zfidorka v mydle ne... No ešte poexperimentujem.

siss_sz
14. apr 2011

baby, mozem sa spytat, ci stvorce+nohavicky (vacsinou Bum Genius) nahradzaju siroke viazanie? mame klby v poridaku, ale ze preventivne mame viazat nasiroko... ked som bola v poradni ale ostatne deticky mali aspon jeden klbik trosku "iny" (neviem co sa tam sleduje, chi...) takze kedze latkujem od narodenia, moze to byt aj preto...tak ze ci staci pokracovat podla vas..
diky 😉

sima.p
14. apr 2011

@siss_sz podľa nového a to nám vraveli aj v pôrodnici, takže nie len tak na internete, sa už nemusí baliť na široko, lebo to nemá význam ani ako preventívne. Lebo ak je všetko OK, tak je všetko OK a ak je problém, tak balenie na široko už nepomôže. Tam treba iné, napr. remence a pod.

zfidorka
14. apr 2011

@siss_sz ja som balila tak ako ty do flipiek...
@sima.p nas ortoped nasiroko kazal balit do 6 mesiacov... prve mesiace este jadierka vyvinute nie su...

mimuka
14. apr 2011

máte niektorá skúsenosti s jednoveľkostnými vlnenými Anavy vrchnými nohavičkami?? vďaka

sima.p
14. apr 2011

@zfidorka ja sa nechcem hádať, bol to mladší či skôr starší ortoped? Oni tí starší ortopedi sú tak zvyknutí a akosi si nechcú odvyknúť, tak to aj nadalej preventívne kážu. Ono však ked už iné nie, tak pokaziť sa tým nepokazí nič. Nám vyslovene na pôrodnici pred dvomi rokmi pri odchode, neviem, ako v iných mestách je zvykom, ale v Nitre pozvú mamičky,ktoré majú byť prepustené na ponaučenie že čo a ako (kedy sa nahlásiť k dokine, a pod. tak tam nám to hovorili, že už netreba, že sú na to normálne smernice, asi z ministerstva zdravotníctva, aj s babami z júlového fora sme o tomto dosť debatovali). Skôr som tým chcel poukázať na to, že zvlásť látkarky by si nad tým až tak nemuseli lámať hlavy, ved látkové plienky by mali spĺňať požiadavky na široké balenie. Inak moju staršiu som balila na široko, jednorázovka, na to balnená plienka a poštolky, však vtedy som nemala iné info o plienkach a keby mi mama neukázala ako sa to robí, tak to ani neviem, lebo ani v pôrodnici ani na poradni mi to nikto neukázal. Inak taká lastovička vtedy (pred 4 rokmi), ked som bola tehu, musela som len ležať, aj dosť v nemocke som bola, tak mi väčšinu výbavičky mama postupne kupovala, a ked sa v jednom obchode v Nitre pýtala na poštolky, tak jej predali plienku - asi to bola Hamiko a pekne s vkladačkou, že je to novinka namiesto poštoliek... stála cca 130 Sk, tak som ju najmä používala na to široké balenie, na hnusku... Až oveľa neskôr som zistila, čo je to vlasnte za plienku.... Ešte koluje po rodine do dnes.. Bola kúpená normálne v kamennom obchode v Nitre.

katka888
14. apr 2011

@mimuka
my pouzivame, co ta na tych vlniacikoch zaujima konkretne?

zfidorka
14. apr 2011

@mimuka ja ich tiez mam...
@sima.p ved ja sa tiez nehadam, ortoped mal cca 40 rokov, ja som len napisala nazor s ktorym som sa stretla ja 😉 ja som do opatovnej kontroly, cize do 3 mesiacov nasiroko balila - od kolienka po kolienko...

mimuka
14. apr 2011

@katka888
@zfidorka aké máte s nimi skúsenosti?? páčia sa vám? vytkli by ste im niečo? sú dobré aj pre malé bábo? sú skôr hrubšie alebo tenšie?

zfidorka
14. apr 2011

@mimuka ja som s nimi spokojna, su dost velke, malej ich davam cca od 4. mesiaca, stale ich ma zmensene na najmensie, latka pri zmensovacich cvokoch sa vytahala, davam ich na rovnu plienku a okolo noziek trochu odstavaju... su skor tensie... ale aj tak ich mam rada 🙂

katka888
14. apr 2011

@mimuka
vlnene anavy, velmi prijemny material, nie je to ako vlneny sveter, skor ako kus latky. jedine co im mozem "vytknut" je, ze mame vyse roka , zapnute su na najmensiu velkost a okolo noziciek ma stale fugu. a ked to chcem pritiahnut viac okolo pasa, aby sa t okolo noziciek zmensilo, tak uz je to velmi natesno a tlaci ju na brusku. ale inac pouzivam aj na den, do nich stvorcove plienky naskladane na obdlznik, ale najviac ich pouzivame na noc, davam do nich original vkladacku BG organic. osvedcili sa aj na nohavickove plienky, v porovnani napr s disanami, su tensie , ozaj ako kus latky, disany su skor ako pleteny sveter, no zase disany som natiahla a pokoj a anavy maju standardne vela patentiek, takze viac prace, kym jej to nastavim / najma okolo noziciek / . inac anavy - vynikajuca znacka, vrelo odporucam

mimuka
14. apr 2011

@zfidorka
@katka888 ďakujem

sima.p
14. apr 2011

@zfidorka no tak to ani nebol až taký starý 🙂 🙂 🙂 Inak baby, mám Vás tu strašne rada, tak naozaj nechcem vyvolať nejaké spory... vždy sa teším, čo nové o plienočkách si tu prečítam....

zfidorka
14. apr 2011

@sima.p aj mladi ludia mozu mat zastarale nazory 😉

siss_sz
15. apr 2011

@zfidorka @sima.p dakujem, tak balim dalej do latkoviek a nevymyslam...
co sa tyka info, aj nam v porodnici hovorili, ze nemusime balit nasiroko... ale boli sme u ortopeda MLADEHO, mal okolo 30-35 rokov... a TEN nam kazal preventivne... ked som sa pytala ze preco, ze to sa este vyvija a treba to sledovat... a preto preventivne balit😀

divoska
15. apr 2011

@siss_sz balila by som len keby ste vyslovene mali na naleze horsi vysledok. cize b-/c- ci ako to. a- & a+ su vraj idealny stav. takze ak mas a-+/b by som to neriesila preventivne ;)

smejkoh
15. apr 2011

Ahojte baby, rada by som sa s vami poradila, ci je mozne nejako vybielit zazltnute bavlnene stvorce? Nerada by som pouzila nejake agresivne chemicke bielidla, to nech su radsej zazltnute. Nepomaha ani prasok, ani mydlo, ani slniecko. Da sa to vobec nejako?

miruss
15. apr 2011

@smejkoh: Skús Puer alebo soľ na škvrny. Je to vlastne prekarbonát sodný, má bieliace účinky.

smejkoh
15. apr 2011

@miruss Ten som uz obkukavala na nete, aj funguje? Nevies, ci sa da zohnat aj v drogerii alebo len cez net?