Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuba
25. apr 2011

@michaela80 No o tom prebaľovaní mi niečo hovor - našťastie teraz balím už iba na spánok, lebo by ma porazilo. Aj to teda trvá dlho kým ho zabalím a to tu niekto písal, že keď bude väčší a bude rozumieť, že to bude lepšie - no nie je - robí mi to naschvál, má to ako hru a už aj dostal pri tom na zadok a vôbec nič si z toho nerobí a zdrhá ďalej ☹

zfidorka
25. apr 2011

@michaela80 to prebalovanie poznam 😉 ako zacala stat, tak ju uz prebalujem postojacky, ked su vrchne na lepaky tak sa to da... alebo v lahu stale niecim zaujat, inak sa nielenze pretoci, ale aj zdrha prec, presne ako pises 😀 😀 😀 vidim ze si mala dovod na dokupenie suchacovych plienok 😝

@estterka ak je to zlozite, kludne sa pytaj, pokusime sa vysvetlit 🙂 ono je toho fakt vela, popozeraj si stranky e-shopov, maju tam popisane rozdelenia plienok...

@lumarque ta pracka by sa ti pokazila aj keby si prala len ostatne pradlo, nie?
mne na smradok pomaha pred pranim plienky vyplachat v octe, potom na par hodin namocit s praskom a tak vyprat na dlhy cyklus... skusila si pridat k prasku aj perkarbonat (puer, nappy fresh, mio fresh)?
ja malu prebalujem kazdu hodku, ked ma suchu plienku, tak ju dam na nocnik, vacsinou sa vycika... takze pocet plienok zavisi od toho, ci sa mi ju podari pozriet vcas... kazde dieta cika inak, ja ked viem, ze cika cca kazdu hodku, tak ju prebalim, aj ked je tam len cvrknutie... sa ti zda, ze vela, alebo casto cika?

blovitc120
25. apr 2011

@lumarque ja si myslim, ze to je len casova zhoda, my mame pracku Electrolux 8 rokov, vzdy sme vela prali, cca 6-8 pracok do tyzdna a ked sa nam narodila dcera, este viac, lebo ona tolko grckala, ze som ju denne 10x prezliekala. Do toho nase veci, teraz aj plienky a pracka stale funguje, ani raz nemala poruchu, odstredujem takmer vzdy na 900-1300 otacok. Vsak pracka sa vyraba na to, aby prala. Moja mama ma rovnaku znacku 14 rokov a to 2 roky opatrovala bezvladnu mamu, kde prala denne na 60 C, lebo starka spinila do postele, co je ako male dieta.

estterka
25. apr 2011

@zfidorka tak sa teda skusim opytat..napriklad ma zaujalo,ze BG ma napisane,pozerala som 4.0 stay dry,ze je to kompletna plienka potom som nasla na nejakej stranke testovaci balicek a ten sa skladal z tej plienky a troch vkladaciek,teda potrebujem dokupit aj vkladacky? vzdy sa davaju?

zfidorka
25. apr 2011

@estterka pozerala si 2 druhy plienok 🙂
kapsovky bg 4.0 su kompletne plienky, vkladacky su ich sucastou, pisala som ti o nich predchvilou na inom fore...

ten testovaci balicek su bg flip - to su akoby vrchne nohavicky (vrchna nepriepustna priedusna vrstva), do ktorej musis nieco vlozit - testovaci balicek je bud so stay dry vkladackami, alebo organic bavlnenymi vkladackami...podla toho ci chces aby malo dietatko pocit sucha, alebo preferujes prirodne materialy...
do tych bg flip mozes dat aj hocico ine, ja davam normalne stvorce + nejaku bambusovu vkladacku...

estterka
25. apr 2011

ci mozno ja mam chaos v niecom uplne inom..ze ta vkladacka je v kapsovkach a ja si to nejak v hlave este pletiem s takymi tymi plienkami,neviem ako sa volaju,ze sa dava spodna plienka a na to este vrchna plienka..ze vkladacka nie je nejaky problem.. 😕

zfidorka
25. apr 2011

@estterka vkladacku bud davas do kapsovej plienky, alebo ju mozes dat aj do vrchnej plienky...

katka888
25. apr 2011

@lumarque
nepises sice znacku, ale napr take whirpoolky su uz dost nespolahlive, nam v zaruke odisiel bubon.

katka888
25. apr 2011

@lumarque
my miname v priemere 10 plienok denne ,mame rok a 2 mes. a to ju davam casto aj na nocnik. je to tym, ze viki piska casto a malinko, takze aj ked ma jemne napiskane, tak samozrejme menim.osobne mi to vobec nevadi,lebo ved pracka vyperie, a ked periem raz za 2-3 dni, tak vyvesam 20-30 plienok,co je raz dva.

michaela80
25. apr 2011

@zfidorka dovod na novu plienku sa vzdy najde... 😝 😝

katka888
25. apr 2011

@estterka
my sme zacali na 6 mes., skor by som Ti odporucila zabezpecit si na doma nejake vrchne nohavicky / spominane Bum Genius Flip - tu mam nafotene ,ako ich vyuzivame doma- bud davam do nich klasicky socikovsky stvorec,alebo original vkladacky Stay Dry alebo original vkladacky Organic / rozdielv tychto vkladackach je v materialy: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb... /
to pouzivam na doma, kedy ju pozeram castejsie a je to lacnejsia alternativa

na von, navstevy, k doktorovi pouzivame uz zfidorkou spominane Bum Genius 4.0 /kapsove plienky,alebo wonderoo V2 kapsove plienky. mam ich radsej ako takzvane all-in-one ,lebo pri prani vyberies to vnutro - vnutornu vkladacku - a peries a najma susis zvlast a schne to rychlejsie ako plienka v celku.

dalsou vynikajucou alternativou su aj GroVia Shell / peluskovo.sk/latkove-plienky/grovia-shell-set-fun/ - system je taky, ze mas zvonku peknu plienocku a vo vnutri do nej zapnes patentkami vkladaciu plienku, cize ak je ta vkladacia cast trosku popisana,ale vrchna nie je znecistena, vymenis len tu pripinacu vkladaciu cast - to dokupis samostatne.cizeje to lacnejsie ako napriklad 5 kapsovych, mas peknu plienku a vymenis len to pripinacie jadro. samozrejme,ak napiska viac,alebo sa pokaka a znecisti sa aj ta vrchna cast plienky, dasdo prania 😉

no a co by som odporucila je, zabezpecit si gro plienok / vrchne nohavicky,kapsove plienky..../ uz na suchy zips. ja osobne ho nemam v laske ani na obleceni a pod.ale mate 8 mespomaly sa bude viac a viac vrtiet a rychlejsie zapnes suchac ako patentky . a u nas napriklad babky urcite preferuju jednoduchost so suchacom.

a co sa tyka nazvu vkladacia plienka...stale ide o kus latky, a je na tebe ci ten kus latky das babatku na zadok a na to das vrchne nohavicky /ako pri baleni nasiroko spostolkami / ,alebo zastrcis dovnutra nejakej kapsovej plienky. 😉

kludne pis ked ta co to napadne,rady ti odpiseme nase skusenosti 😉
ak by si sa pre nejake plienocky rozhodla, napis sem zoznam a urcite ti tu napiseme ci sme s tymi plienockami vo vasom veku boli alebo neboli spokojne 🙂 🙂 🙂

katka888
25. apr 2011

@zfidorka
@michaela80
u nas sa tiez prave dokupuju suchacove flipky 😀 😀 😀 ... s bruchom ju uz nestiham s patentkami prenasledovat po byte a zvacsa to skonci tak, ze 30 min beha s holym zadockom,kym sa umudri si nechat pripnut patentky 😀

estterka
25. apr 2011

@katka888 ahoj,no neuveritelne,ako sa ta nasa ,zatial "imaginarna" vybavicka rozrasta,rano som chcela kupit len zo 5 plienok,tie "vsetko obsahujuce" a teraz uz rozmyslam nad vkladacami flipkami 😀 je to mozne aj tak riesit pri flipkach,ze ak sa len trosku pocika,budem menit len tu vkladacku?

@zfidorka dakujem,ze si mi vysvetlila ten rozdiel,ja by som si to ani nevsimla 😅

michaela80
25. apr 2011

@katka888 ja som kupila kapsy na suchy zips...flipky sa mi tazko davaju lebo vkladacka vyleti skor ako je plienka "na mieste"

divoska
25. apr 2011

@estterka hoj, ja nestiham este sme aj marodni, ale len flipky urcite nie, sa zblaznis 🙂 sio, nejake aio, kapsy a tak jasne. par flipiek detto. ale ak by som mala len flipkovat asi sa na to vykaslem. inak ak neriesis peniaze tak kludne mozes mat vsetky bg kapsy ;) pripadne par aio. kukni moj album /k clanku som sa stale nedokopala/ ja som mala vsetko mozne, a okresavam to viac a viac, ze zachvilu tiez asi zostanem len pri BG ci co 😀 aj ked neskor zas budem mozno ine potrebovat, nevylucujem ani tuto moznost

katka888
25. apr 2011

@estterka
ano,flipky su len vrchne nohavicky, co do nich das je na tebe, zalezi to od toho,ako ti mala piska. kedzenasa piska malinko, mne je luto jej davat na doma kapsovky. su deticky co ale daju riadnu davku a pre ne je vhodnejsie mat savejsie plienky a na to su kapsovky lepsie. kedze maju kapsu, mozes okrem original vkladacky tam dat aj nejaky kus navyse, napriklad nasklady stvorec.
riesenie s flipkami je lacnejsie ako napriklad mat vsetkolen kapsovky.
odporucala by som tak napr 4-5 kapsovych alebo all-in-one alebo SIO / z nich som ti vyssie spominala GroVia shell /, nejake 3-4 vrchne nohavicky a do nich mozes pouzivat napriklad aj tie socik stvorce ak mas zdedene.

mala Ti ako piska? casto a menej, alebo naraz riadne? a ako piska v noci?

estterka
25. apr 2011

@divoska ahoj,vsak ja som nemala vobec v plane flipky,ale baby vravie,ze nie su zle. nejde o to,ze neriesim financie,ale radsej si kupim kvalitnejsie plienky,ktore budem naozaj pouzivat,ako menej kvalitne a budu mi stat v skrini. a tie aio sa ti ktore najviac osvedcili??
mam pocit,ze cim viacej sa snazim z toho vymotat,sa stracam.. ☹

katka888
25. apr 2011

@michaela80
my mame kapsovky BG na suchac, ale kedze nasa piska zvacsa male davky, a na stvorci niekedy zistujem ci vobec piskala ako detektiv babocka , tak na doma nam vyhovuju stvorce. a grovia shell kedchcem aby mala na zadocku nieco paradnejsie 😉

estterka
25. apr 2011

@katka888 v noci piska strasne vela,to zatial neplanuje davat latkovu,chcem skusit cez den. a neviem,ako piska cez den 😒nesledovala som to nikdy 😕 a tie Grovia su len na patentky? tak ja sa v tom dnes vecer pokusim vyznat a spravim si taky predbezny zoznam a uvidime,co mi na to poviete 🙂

dakujem vam baby 🙂

michaela80
25. apr 2011

@katka888 ja BFG kapsy davam na noc a limitky ked tak vonku... teraz som objednala nejake minky na suchach naughty baby, su vyrabane v EU a certifikovane v uk a su minky tak som velmi zvedava na nich... na suchace mam aj blueberry... gro velmi nedavam... ☹ ☹ ☹

michaela80
25. apr 2011

@estterka mne gro via pretecie jedna radost staci jedna vecsia ciko naloz.... 😝 😝 😝

katka888
25. apr 2011

@estterka
grovia su aj na suchac. my doma pouzivame prave suchacovu verziu

zfidorka
25. apr 2011

@estterka suhlasim s @michaela80, gro via nasaju toho najmenej zo vsetkych plienok co mam...
a este dalsia rada, skus si zobrat z jednej znacky a druhu plienok (ak ich vyberies viac) len par kusov, uvidis ci budes s nimi spokojna, ak hej, tak dokupis 🙂

sima.p
25. apr 2011

No tak moja má 21 mesiacov a v pohode si dá zapnúť patentkovú plienku, resp. flipku s vkladačkou... a to som si myslela, že mám doma Tsunami....

tigerca10
25. apr 2011

@sima.p moj syn sa tiez zacal pri prebalovani vykrucat, ma necelych 9 mesiacov, ale uz chape, ked mu to zakazujem. treba vytrvalo trvat na tom, ze vykrucat sa pri tom nemoze a ono to to dieta pochopi.

katka888
25. apr 2011

@michaela80
u nas grovia vydrzi aj vacsiu davku, ale to uz menim celu plienocku,nie len sacie jadro. no pretiec na oblecenie nepretiekla. no suhlasim, ze sacie jadro nemusi zvadnut extra velke naloze.

estterka
25. apr 2011

este by somm sa vas chcela spytat,nasa sa zvykne este stale,aj po zavedeni prikrmu,prekakat uplne z jednorazoviek,ze az za usi takmer..zachytia to latkovky?

norikk
25. apr 2011

@estterka nas tak prekaka skoro kazdu pampers....pri latkovkach sa to stalo najviac 2x 🙂 su v tomto urcite lepsie ;).....vzdy ked ma maly jednorazovku ho vyzliekame na rukach, a tak pokladame na plienky, lebo vieme, ze to pojde na cely chrbat 😖

horalka777
25. apr 2011

@estterka ahoj, ani ja som neverila, ale uz verim - nasa kaka extra riedke furt a veruze latkovka zachyti viac, nez jednorazovka 😉

kape
26. apr 2011

Chcela by som Vas poprosit o radu, pozna niektora z Vas znacku plienok Alva? Ak , ano mohli by ste napisat Vase skusenosti. Velmi pekne dakujem.